ברוכים הבאים, אורח

ה"פתרון" החדש
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: ה"פתרון" החדש 5379 צפיות

תגובה: ה לפני 7 שנים, 5 חודשים #96260

בספר הגדול (אלכוהוליסטים אנונימים), מובא (אם אני לא טועה) שם מקרים של אנשים שהשתמשו באלכוהול בצורה חולנית ומוגזמת, אך בהחלטה בלבד, הפסיקו לישתות לתמיד.
כתוב שאדם כזה אינו מכור. המילה מכור פירושו, אני יודע מה הוא יעשה. אין לו בחירה. אני יודע בוודאות שמכור ישאר מכור, אחרת אינו מכור. מכור לא ניגמל, הוא מחלים. מי שאנו מכור ניגמל, ולא חוזר, הלואי על כולם.
אבל תכלס, האם מישהו חושב שרק 12 הצעדים הקדושים עובדים, ותו לא ? הרי 12 הצעדים התחילו מ 4 צעדים. והתוכנית היה אמור להשתדרג מארבע צעדים לעשר, לא 12. ביל W (הסופר), נתן לנו את הנסיון של אחד המכורים הכי גדולים בהיסטוריה, ביחד עם הניסיון של עוד אלפי מכורים כרוניים שהחלימו לגמרי. ניתן להם כוח הבחירה מחדש.
האם יש דרך אחת לטפל בחולה לב ? לא. אבל יש את הנסיון הרחב של מה שעובד. אם יבוא מי שיבוא ויומר שהוא רוצה לנסות לחיות בלי לב, בבקשה.
אני לא מאמין שנסיון של מכור בודד הוא ראיה, במיוחד בגלל שהתופעה ידועה (אך נדירה), וקוראים לזה אדם לא מכור.
12 צעדים הם כמו המלצת רופא. התרופה בהתחלה מרה, ואם הבן אדם לא ניסה הכל, ולא סובל מספיק, הוא לא יקח את התרופה.
אין טעם לשכנע מכורים להתגייס ל 12 הצעדים (גם בספר הגדול). אשתף את נסיוני, ואעזור למי שצריך רק בגלל שזה מה שישאיר אותי נקי. אם מישהו עדיין לא סובל, אמתין בסבלנות כי אין ברירה, אלו הכללים שלנו.
אני גם לא אשכנע אף אחד להפסיק לאונן, אם יש לבן אדם סיבה להפסיק ולא הולך, אשמח לעזור.
הפיתוי לעזור למכור בהכחשה עם הפיתרון שעזר לי ולאלפים, הוא נוראי. הפיתוי לתת למשתמשים סיבה להפסיק או להוכיח להם כמה הם סובלים, תוקף אותי כל יום.
אתפלל ואמתין למכורים, ואעודד ואפרגן למתמודדים.
בהצלחה

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: ה לפני 7 שנים, 5 חודשים #96278

• lglg
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג כסף

אתמול בערב דווקא רציתי לעדכן שהמצב משתפר וביומיים האחרונים חזרתי לתפקוד תקין גם בשאר תחומי החיים. ברביעי-חמישי נכנסתי חזרה לעשייה והתחלתי לעבוד. אז מה עשיתי במקום לעדכן? נחשתם נכון, ראיתי פורנו, כאילו שהדברים כרוכים אחד בשני ובלתי ניתנים להפרדה.

הָדוּר נָאֶה זִיו הָעוֹלָם          נַפְשִׁי חוֹלַת אַהֲבָתָךְ
אָנָּא אֵל נָא רְפָא נָא לָה    בְּהַרְאוֹת לָהּ נֹעַם זִיוָךְ
אָז תִּתְחַזֵּק וְתִתְרַפֵּא     וְהָיְתָה לָךְ שִׁפְחַת עוֹלָם

"ידע, רצון ומסירות, יהפכו את הבלתי אפשרי לאפשרי" (אברהם ארנן).
פרק א.
את פרק ב אני כותב כעת. בעזרתכם.

תגובה: ה לפני 7 שנים, 5 חודשים #96290

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

לעניות דעתי, צריך להיזהר לא ליצור מחלה נפשית.
עיסוק אובססיבי בגמילה, או השלכות לא רציונליות ממעשה אחד לנפילה, או אפילו השלכות רציונליות ממעשה מסוים לנפילה. 
כל זה צריך להיות ברוגע, בגבורה, באמון מוחלט שאפשר לתקן, להתרומם ברצון למקום שבו יש לי ודאות ברצון לתקן, 
אבל מאד מאד להיזהר, לא להפוך ל"לחולי נפש נקיים" נקיות זה חלק מבריאות כללית,
אם  הגענו למסקנה שכשאנחנו פועלים בעולם יש לנו רצון פתאום ליפול, אז לשבת בכיף, אם פחית דף ועט, ולמצוא את הרציונל שעומד מאוחרי זה 
ואז לחפש פתרון... עד אז, מותר לחיות ואפילו רצוי, ואם אנחנו נופלים פה ושם... או הרבה. נפנים תהשלכות, אבל לא ניצור לעצמנו אובסיסיה, עדיף לתת המון זמן לגמילה, בלי לחץ, לעורר את הרצון גם זאת עבודה, ולא תמיד הרצון הולך יד ביד עם השכל, נחליט להתחיל לעבוד על תשומת לב לפרטים האלה, 
הדבר האחרון שבא לי זה שניהיה נקיים ב"אברבנל".
סליחה על הבוטות, אבל יש אוירה בשרשור שיש רק דרך אחת, 
ואני חושב שיש אנדיודואל,  וגם אם יש רק דרך אחת, לפעמים אדם מסויים צריך לעבור בתחנות מסוימות לפני שהוא מגיע לכלי מסויים.
עצם העיסוק בנקיות, מועיל הרבה, גם אם בפועל איננו נקיים, העיסוק בדבר יוצר עמדה נפשית של חשיבות ובעזרת ה' יבוא יום שנמאס בזה... יהיה לנו ברור לא רק בשכל אלה גם ברצון שאנחנו רוצים להפסיק, ואז ברור לי שנבחר להתנהל אחרת.
אבל בואו ניקח את זה בנחת!!!!
ושוב סליחה אם הייתי אישי מידי, או משמע מהכתוב שיש פה טרוניה

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 5 חודשים על ידי פשוט שמח. סיבה: קיבלתי את הערת לוחם אמיץ

תגובה: ה לפני 7 שנים, 5 חודשים #96294

אני נורא מסכים עם כל מילה שלך "פשוט שמח"
אבל מומלץ ליכתוב על עצמינו, ולדבר מנסיון, ולא ליכתוב את המילה "אתה".
ודי למבין.
אני מסכים שלא צריך ישר ליקפוץ למילה "מכור".
ולהיות רגוע בהחלמה. לא התמכרנו ביום אחד, ולא נחלים ביום אחד.
ושהעיקר הוא להפסיק לאונן, אלא ליבנות את החיים שלא אצטרך מין, ושאני אוכל לאהוב את עצמי.
התהליך יותר חשוב מהתוצאה לדעתי.
בהצלחה לכולם

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: ה לפני 7 שנים, 5 חודשים #96298

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

קיבלתי את ההערה, תיקנתי!!! 
תודה רבה.

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: לפני 7 שנים, 5 חודשים #96384

lglg כתב on 09 נוב' 2016 17:24:

בעצתך תנחני כתב on 09 נוב' 2016 09:49:

ולחבר היקר פותח הפוסט..
רק אם אתה רוצה להפסיק לשתות..
www.aa-israel.org/

כמו שכתבתי לדעתי הסיפור פה הוא ממש ממש לא אלכוהול, למרות אהבתי הגדולה ובלתי בריאה אליו. אני מעביר לפעמים חודשים בלי אלכוהול ולא מרגיש בכלל בבעיה. הסיבה היחידה שאני שותה כרגע, זה כי אני מת מפחד ליפול ויודע שככה אני לא נופל.

אחי היקר...
יתכן, אולי אינני יודע... שהסיפור בכלל לא היה אף פעם על אלכוהול... וגם לא על פורנו...
בהתמכרות לפחות, הם לא כוכבי העלילה האמיתיים...

לכן גם כל כך הרבה מכורים בהמון תוכניות AA SA GA OA CA NA CDA... ועוד חברותות, נעזרים באותם 12 צעדים להחלמה שלהם
כי יש להם שורש דומה
אפשר גם להחליף התמכרויות, להוסיף התמכרויות...
הכל זה ה...ה... הדבר הזה. הזה מתחת. הזה שהורס הכל ואני חייבב חייבבבב חייבבב להשתמש כי אין לי שקט ואני משתגע ו...אני מאונן ו... 
בום...
טוב, לפחות עכשיו אני כבר רגוע.... אפילו להרגיש רע ולרצות למות אחרי שימוש, הפסקתי. האדישות. האטימות, ה.. חלל העצום הזה. הבור שחור. הכל עולה
והראששששש שליייי!!!!
שאני יכול לקום בבוקר ואחרי חמש שניות שהמוח התעורר נהיה לי רע
שק של פחד ואשמה ואני אפילו לא יודע בדיוק מה לארוחת בוקר...

ונראה לך שהצד הזה לא יושב שם במוח?
כאילו שאין סיכוי שאשתמש עוד כמה דקות?
ברור שיש
מובן שיש
כי...
טוב, 
אני, ככל הנראה (האמת שהכחשה מקשה עליי לכתוב. גם אחרי שנה כאן)
מכור...

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 5 חודשים על ידי בעצתך תנחני.

תגובה: לפני 7 שנים, 5 חודשים #96400

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
אוהבים אותך בעצתך!
המון זמן לא דיברנו...

מה זה CA וCDA?
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: לפני 7 שנים, 5 חודשים #96403

טהרני כתב on 15 נוב' 2016 10:49:
אוהבים אותך בעצתך!
המון זמן לא דיברנו...

מה זה CA וCDA?

אוהבים בחזרה

CA - קוקאין
CDA - תלויים כימיקלית (Chemically Dependent Anonymous)

הCDA זה בעצם לאנשים שתלויים כימיקלית בחומרים לא משנה סוג החומר
זה בעצם נשמע דומה לNA

אבל הנה קצת מידע מהאתר שלהם

But why C.D.A.? Why start a new organization when A.A. and Narcotics Anonymous already exist, the former for the drunks and the latter for the junkies? It could be said, "If it works, don't fix it." If these groups are working well, it seems reasonable that there is no need to change things. Yet that is true only if society and man remain consistent and static. And both society and man have proven to be nothing of the kind. 

Society recognizes, as do all the self-help movements, that it is now dealing with a new species of addict, one who shows no real preference for any single drug of choice. It is true that there will always be those who adhere to only one chemical preference for their escape. But most younger people who are seeking help at this time have been through the wringer with anything that is available. Economic factors seem the sole determinants of the quality, or types, of the chemicals that they have chosen to use. 

Society makes only a distinction between their legality or illegality in deciding upon the availability of the many drugs it allows and the way in which it will dispense them. And it is cranking out multiple-addiction cases by the truckload. Alcohol is only one of the drugs we use. Ours is a culture with a high percentage of drug-dependent people, may of whom are at various stages or near-disastrous usage patterns. And most often, because of the denial factor preceding treatment, the problem continues to go unrecognized, and is accepted as normal, until it is too late. 

Alcoholics Anonymous has been lovingly tolerant of these new drug dependents, so long as they express the desire to stop using alcohol. But, flexible as the A.A. program is, it can only bend so far before it begins to pose a threat to its own traditional structure. It may even alienate those of its members who cannot, or will not, relate to their fellow alcoholics who have drug dependencies other than alcohol, or to those whose problems include the use of combinations of substances. 

There is an ever-increasing number of those recovering from multiple addictions who have found A.A. useful, however. That program was the beginning of new lives for them. It has helped them to free themselves from dependencies on the entire gamut of the drug market's wares, in addition to booze. But all of these recovering users agree that their problem was not so much the substance of choice as it was the addiction itself, their dependency pattern, which had crippled them mentally, physically, and spiritually before they turned to A.A. 

www.cdawebsitedev.com/why_CDA.html

תגובה: לפני 7 שנים, 5 חודשים #96409

אוהבים אותך בעצתך!
המון זמן לא דיברנו...
---------

CA,HA,,,,,,
מעניין,,

הספונסר שלי אומר לי שיש גם קבוצות של טינות אנונימיים וכן פחדים,גאווה,אנוכיות,,, (השלם את החסר,,), בעצם על כל רגשות האדם,
ייתכן שהסיבה לזה היא שאנשים מאוד צריכים את ההזדהות איתם ואת ההרגשה שמבינים אותם,  אבל האמת היא שמי שרוצה את ''הפיתרון'' לבעייתו ( ולא כ''כ משנה מה הסימפטום שלה, מין,אלכוהול וכו' ), פשוט יילך לכל מקום אפשרי בו הוא יוכל לשמוע מחברים שמיישמים את העקרונות בחייהם ועברו חוויה רוחנית שגרמה להם לזה שהם איבדו את האובססיה שלהם למשהוא הזה,,,, כמו שכתב ''בעצתך'',  
והוא לא כ''כ יתמקד בבעיה.

אוהב,,,,
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.50 שניות

Are you sure?

כן