ברוכים הבאים, אורח

הדרכים שעוזרות לי להתמודד.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הדרכים שעוזרות לי להתמודד. 1294 צפיות

הדרכים שעוזרות לי להתמודד. לפני 7 שנים, 6 חודשים #95593

מועדים לשמחה און א גוט קוויטעל.
רציתי לשתף אתכם בדרכי ההתמודדות האישיים שלי ואם מישהו ימצא בכך תועלת יותר מאשמח.
אקדים ואומר שנרשמתי ל"שמור עיניך" לפני יותר משש שנים, אך הפעמים שקראתי את המיילים היומיים היו בודדים.
עד....
שלאחרונה נכנסתי למשבר נישואין קשה (רשמית לא בגלל האוננות, אך במבט הרבה יותר ענייני ועמוק הוא היווה בהחלט טריגר לא קטן..)
וכאן התחלתי לעבוד על עצמי בהמון דברים ובמיוחד בנושא האוננות.
עשיתי את המבחן של המכור (ביחד עם היועצת נישואין והחברותא שלי) והתברר לי כי במצבי עדיף לי לומר לעצמי כי אני לא מכור כך שיהיה לי יותר קל להילחם עם עצמי ("פייטר"), ולא להרים ידיים בכך שאני כבר מכור.
ספונסר, זה הדבר שמעולם לא ניסתי (ואולי לכן בחיי לא הגעתי לכזו כמות של ימי נקיות), אבל הדבר מוכיח את עצמו.
לפני, אני מחויב (בימי החול) להתקשר/לשלוח הודעה לספונסר ואנו פועלים בשתי פעולות.
הסטת מחשבה, הספונסר שלי הוא בן של אחד מגדולי ההוגי דעות ומגדולי מחזירי התשובה של הדור הקודם, ולכן כל פעם שאני מוצף ברצון לתאווה אני מבקש ממנו שאלה.
השאלה על פי רוב היא סתירה הלכתית או הבנה בסיסית של משהו, לדוג' מדוע אנו לא מברכים בברכות השחר שלא עשני בע"ח.
הפעולה במידה והשאלה לא הצליחה להוריד בי את מפלס התאווה אני מחויב לצאת לפעילות אינטנסיבית כדוג' עשרה שכיבות שמיכה וכדו'
כרגע הדברים האלו מאוד מחזיקים ומחקים אותי.

אשמח לשמוע את דעת חברי ולוחמי "שמור עיניך"

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 6 חודשים על ידי למען הסדר הטוב. סיבה: אנונימיות

תגובה: הדרכים שעוזרות לי להתמודד. לפני 7 שנים, 6 חודשים #95632

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?

שלום אח יקר

כל הכבוד על התהליך שאתה עושה עם עצמך, מאחל לך שכמו שקרה לי המשבר בזוגיות ישפר לך את הקשר עם עצמך ועם אשתך ועם ה'. ואת כל תחומי חייך.

לגבי הדרכים שעוזרות לך, אציע לך עוד שתי נקודות שלי ממש עוזרות.
1. לבקש עזרה מאבינו האוהב. בכל זמן ובכל מקום.
לומר לו בפשטות ברגעים של קושי והתמודדות וגם ברגעים יותר שלווים, "אבא אני לא יכול לבד אנא עזור לי".
2. לנסות לזהות מחשבות ומעשים שגורמות לתאווה לבוא לבקר, אפשר למנוע ככה מראש הרבה קשיים, זה לא קל בכלל אבל תמיד אפשר לחזור לנקודה הקודמת שכתבתי ולבקש עזרה מאבינו מלכנו.

בהצלחה רבה שה' יהיה בעזרך תמיד.

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: הדרכים שעוזרות לי להתמודד. לפני 7 שנים, 6 חודשים #95634

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

שלום חבר יקר וברוך הבא! (התלבטתי אם לומר ברוך הבא, שכן מצד אחד הגעת לכאן שלוש שנים לפניי, אך מצד שני רק עתה הצטרפת לפורום... ).

מאחל לך הצלחה רבה בדרכך.
רציתי לומר כמה דברים מנקודת המבט האישית שלי.

ראשית, למיטב הבנתי, הודאה בהתמכרות באופן הנכון של המושג לא גורמת להרמת ידיים, אלא ללקיחת אחריות רבה יותר. אם יש לי רק יצר הרע גדול, אז נו, שוין, שבע ייפול צדיק וקם. אבל אם אני מכור - זה הולך לקחת לי את כל מה שיש לי. וכפי שאמר חבר מ"אלכוהוליסטים אנונימיים" (מכורים לאלכוהול): "פעם, כשהייתי משלם על משקה חריף, הייתי מניח על הדלפק את הסכום הנדרש בעבורו, אולם כיום, אני יודע שאם אקנה את המשקה החריף הזה, אני מניח על הדלפק את הזוגיות שלי, הקשר עם הילדים שלי, העבודה שלי, השם הטוב שלי והחיים שלי". כלומר, כל עוד הוא חשב שהוא רק אדם רגיל שמתמודד עם שכרות ושתיית אלכוהול, הוא לא הרגיש שהחיים שלו תלויים במניעת המשקה הבא, אך כאשר הוא הבין שהוא מכור ושהחיים שלו תלויים כפשוטו על כפות המאזניים הוא התנהל אחרת לגמרי במישור הרעיוני והמעשי.

שנית, לא הבנתי למה חשוב לך לציין כי  "הספונסר שלי הוא בן של אחד מגדולי ההוגי דעות ומגדולי מחזירי התשובה של הדור הקודם (אביו אפילו מצוטט במייל היומי של היום)".

שלישית, מה אתה עושה אם גם השאלה וגם הפעולה לא הצליחו לשכך את חמת התאווה?...

(אגב, "חמה" היא גם ארס, ולא רק כעס. למשל, בפרשת האזינו נאמר: "חמת תנינים (=ארס נחשים) יינם").

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: הדרכים שעוזרות לי להתמודד. לפני 7 שנים, 6 חודשים #95641

א. "פנימה" אתה מאוד צודק וזה דבר שאני מתפלל עליו כל יום! שלוש פעמים ביום. (נראה לי שבשנה הקודמת התפללתי בימי החול אולי 20 תפילות כל השנה.... ומשהתחלתי את ה90 יום לא הפסדתי אף תפילה במניין.)

ב. "טהרני" תודה על האיחולים,
לגבי ההחלטה של "לא להיות מכור" זה מכיוון שבחמש שנים האחרונות (שרשמית הייתי נתון בהחלטה של מכור מאז הצטרפותי ל"שמור עיניך") אמרתי לעצמי כל הזמן אני מכור ואין לי מה לעשות... אבל משהספונסר שלי הביא אותי למסקנה שהמצב הפיך-בשבילי "לא מכור", נעשתי "פייטר" המוכן ללחום יום יום שעה שעה.
הנקודה שציינתי לגבי הספונסר הוא מכיוון שהוא מלא וגדוש ואינטקטואל ברמה גבוהה, כך שבכל רגע נתון הוא יכול לזרוק לי שאלה שתתפוס אותי בדיוק (ואם השאלה לא תופסת אותי אני אומר לו והוא מביא לי אחרת) ולא תתן לי מרפה עד שאמצא לה תשובה.
למעשה עד היום ברוך השם זה הצליח מאוד ומתפלל לה' בכל יום שזה ימשיך להצליח ברוך השם ששומע לתפלותי.

כמובן שאציין שאני משתדל כל יום להקדיש זמן לקריאת ה"מדריך" חלק א' וביקר ליישם, זהו אחד הכלים הנפלאים שמחוולים פלאים.

תגובה: הדרכים שעוזרות לי להתמודד. לפני 7 שנים, 6 חודשים #95673

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
"אני מכור ואין לי מה לעשות..." - זה מה שהבנת מ"שמור עיניך"? אתמהה!

אני אמנם לא מציע לך להגדיר את עצמך כמכור, אם כרגע ההימנעות מכך עוזרת לך להישאר נקי, כי הרי לשם כך התכנסו כאן. אבל אני כן מציע שתבין בצורה נכונה את הבעייה והפיתרון של המכור, כדי שבמידה ותיזקק לפיתרון הזה תוכל להשתמש בו.

פרק הזמן הארוך שאתה רשום כאן לדעתי מטעה בהקשר הזה, ויוצר אשלייה שהינך יודע במה מדובר, בעוד שאם לא קראת את המיילים (לפי דבריך), ולא יצרת קשר עם חברים ועם קבוצות (מקל וחומר) אני מסופק עד כמה זה נכון.

לגבי הספונסר - הבנתי מדוע אתה מזכיר את גדולתו בתורה, אבל לא מדוע אתה מזכיר את ייחוסו...

בכל אופן, מצטרף לתפילתך שה' יצליח דרכך, ומאחל לך שתישאר פעיל פה. דברים טובים קורים למתמידים.

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: הדרכים שעוזרות לי להתמודד. לפני 3 שנים #135630

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 247 ימים
  • דירוג פלטיניום
מקפיץ
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.44 שניות

Are you sure?

כן