ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: גאות ושפל 108 צפיות

גאות ושפל לפני 11 חודשים, 3 שבועות #146112

• ברית
  • חבר ותיק

הי חברים. חודש טוב!
התחלתי ספירה חדשה אבל הפעם לא האמנתי שאני אצליח להחזיק מעמד. בינתיים אני מתקדם יפה ועומד על 13 ימים משהו שנדיר מאוד בשבילי כי אני אחד שנופל על כמה ימים. חייב לציין שמשום מה בשבוע וחצי הראשון לספירה שלי בקושי הרגשתי נסיון, אבל מהערב(וגם קצת לפני שבת) התחלתי להרגיש דחפים עזים לפגום. ניחמתי את עצמי שזה חלק מהתהליך וזה טבעי ואמור לקרות. העניין הוא שזה מאוד שוחק כי גם אם הדחף עובר בצורה זמנית הוא חוזר אחרי יום ולא מרפה. בקיצור מה שאני הבנתי מהרבה חברה ששאלתי אותם אמרו לי שזה ככה היה לכולם קשה בהתחלה. מה שאותי מטריד כרגע זה לא המוכנות לקבל את הסבל הזה אלא איך אפשר למתן אותו, כי בסופו של דבר גם אנשים שמנסים להגמל מהתמכרות לסמים נגיד עושים כל מיני פעולות שעוזרות להם להתגבר על "תסמיני הגמילה" שמלווים בתהליך שלהם.
בקיצור אם יש לכם עצות איך להפחית את הדחפים שבאים אחרי שבועיים שלושה כשמתחילים לשמור ומה עוד אפשר לעשות כדי לא להתמודד איתם בצורה חזיתית ומתישה, אוד לכם מאוד.
מקווה בשבילי ובשביל כל חברי הקבוצה לפחות להסתכל על ה-4 ימים הקרובים ןלשמור אותם חזק כהכנה טובה לחג השבועות הקרב עלינו לטובה.
חודש טוב וחג שמח לכולם!

תגובה: גאות ושפל לפני 11 חודשים, 3 שבועות #146117

• Be Better
  • דירוג כסף

תנסה את זה 
youtu.be/NRBOT4MnPWo
בהצלחה

תגובה: גאות ושפל לפני 11 חודשים, 3 שבועות #146118

• nbym
  • דירוג זהב

היי חבר!
ישר כוח על ההתמודדות - זה לא פשוט בכלל. אשריך!
1. לעניות דעתי הדבר הכי מומלץ זה קודם כל לעשות סייג, קרי סתימת כל הפתחים שיכולים להביא לידי גירוי =  הפחתת גירויים. כמובן שאצל כל אדם זה שונה. יש אחד שתמונה יכולה לגרור אותו ויש שני שכל עוד הוא לא נוגע במחשב אז זה לא עולה וכדו'. מומלץ לשים סינון ואם לא אפשרי לנסות כמה שפחות להביא אותך לידי ניסיון.
2. להעסיק את עצמך במשהו. משהו שאתה אוהב. ציור/צילום/כל דבר שאתה מתעניין בו - אבל לא דבר שיכול לגרור אותך ולעשות אפקט הפוך - כגון סרט/ סדרה (גם אם הוא כשר, אבל עדיין גורם - לא מומלץ בכלל).
3. לא להיבהל מהדחף אלא לקבל אותו ולהמשיך הלאה - לא להנכיח ולהדגיש אותו. כמו שכתבת, זה טבעי, אך עיסוק יתר בדחף גורם לו להתעצם ולהיות יותר זמן בראש. אני אוהב לחשוב עליו כאל אחד שרוצה כל הזמן "צומי" - ככל שתתעלם, זה יעבור אבל אם תתן לו צומי - הוא רק יגדל. זה מה שהוא מבקש בבחינת "מרעיבו שבע, משביעו רעב".
4. הדחף גם יכול להיות גם לגלות לך מה בדיוק יכול להפיל אותך, אקח דוגמה של מחשב למשל - אתה מרגיש דחף לגלוש במחשב? אוקי, סימן שמחשב יכול לגרות. אם ככה, אפשר לכבות אותו לשים בארון או במקום שלא נגלה כדי לפחות שלא יהיה בטווח הראיה. קל הרבה יותר ליפול אם הוא לידך/מולך מול השולחן לעומת כבוי בתוך התיק + בתוך הארון בפנים... פלאפון? אולי הדבר שיעזור זה להכניס לכיס ולחכות שהדחף יעבור - אם יש שיחות או הודעות, אפשר לענות = הסחת דעת מצוינת אבל לא ממליץ להתעסק בהודעות יותר מדי. שוב - עדיף שלא יהיה בהישג יד בזמן ניסיון.
5. אתה חוזר מדי פעם לכלים של האתר? מתחבר? - אם כן, אחלה! אולי תכתוב כמה כלים בקצרה על דף קטן ובכל פעם שיש דחף תוציא את הפתק ותחזור עליהם? יכול עזור.
המטרה היא לנסות הכל כמו שכתוב: "בתחבולות תעשה לך מלחמה", ולכן אני כותב כמה שאפשר ואם זה יעזור - עשיתי את שלי.
5. לעשות טוב, להעסיק את עצמך במשהו חיובי. עזרה לאחרים - לחבר/לאישה/ לילדים וכדו'. עיסוק בטוב תופס מקום במקום עיסוק בפחות טוב.
6. ללמוד תורה, קצת רוחניות. משהו שאתה מתחבר אליו - ספרי אמונה, סיפורי חכמים, גמרא, משנה, קריאת תהילים, דברי הלכה, דברי תורה או כל דבר שיכול להעסיק ולא לשעמם אותך עוד יותר.
7. שמיעת מוזיקה יהודית שמנחמת ונותנת כוחות מחוזקים (אני אוהב מאוד את השירים: "אשירה" - יונתן רזאל, "תן לי תפילה" - שמואל). מוזיקה שנכנסת לנשמה וממלאת את הלב.

אלו הרעיונות שעלו לי כרגע לעניות דעתי, כמובן שהשכל לא חונה אצלי, וכל רעיון נוסף שמצאת אשמח שתשתף כדי שאלמד גם ממך וגם למען זיכוי צדיקים נוספים. אוהב ומחזק! חזק ואמץ!

נערך לאחרונה: לפני 11 חודשים, 3 שבועות על ידי nbym.

תגובה: גאות ושפל לפני 11 חודשים, 3 שבועות #146121

אשריך רבי נועם שאתה משקיע כל כך למען חיזוק עם ישראל!

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.33 שניות

Are you sure?

כן