ברוכים הבאים, אורח

כנראה שכן צריך לכתוב יומן
(0 צופה) 

נושא: כנראה שכן צריך לכתוב יומן 22621 צפיות

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 12 חודשים #135881

• דף חדש
  • רצף ניקיון נוכחי: 18 ימים
  • דירוג פלטיניום

אלוף אתה... אתה בכיוון הנכון.. מלחמה תמידית... תמשיך להיות עקבי.

"תמיד נזכור שאנחנו בנים של מלך"

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 11 חודשים #135967

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 48 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה לך דף חדש, בהצלחה לך. 
מוצש''ק פרשת בהר, יום שלישי למפוכחות
מראש תכננתי הערב לשתף בתהליך המפוכחות שלי, וראיתי שהנושא של ספירת מפוכחות נידון בפורום סוף שבוע שעבר. 
כשספרתי שמתי לב, שמצד אחד אסור לי לאפס אפילו על נפילות קשות, כל עוד זה לא נפילה גמורה, בגלל שאיפוס שובר, ובזכות זה אני אוחז היום ב 132 יום, מספר ששנים לא הגעתי אליו. אך מצד שני ברגע שהרשתי לעצמי לא לאפס בנפילות קטנות אז התקרבתי אליהם. לכן החלטתי לעשות ספירה נפרדת של מפוכחות. כך זה יעזור לי ויתמרץ אותי לשמור לגמרי , ואם החברים הנפלאים יכולים לחזור לספור אחרי נפילות גמורות, בוודאי שאני אוכל לחזור לספור מפוכחות אחרי נפילה במפוכחות. 
וב''ה אפילו שאני כבר פעם שלישית מאפס את ספירת המפוכחות, אני משתף אתכם שהנפילות והסיבות לאיפוס מפעם לפעם קטנות יותר.
הפעם ביום רביעי האחרון היה לי ערב קשה בריכוז, ואז נכנסתי, רק למקום מסוים שלא ניתן להגיע איתו למקומות גרועים מאד, מקסימום לבגדי ים, אבל מבחינתי צריך לאפס מפוכחות.
מפני שההגדרה שלי למפוכחות היא אחת. אם אני נופל בלי לשים לב, רואה במבט, ולפני שאני מספיק לחשוב אני ממשיך לראות ואפילו נהנה רח''ל, על זה לא מאפסים. אבל אם אני במצב שאני יודע שמה שאני הולך לעשות זה לא טוב, מספיק לומר לעצמי שזה לא נכון, ובכל זאת אני ממשיך לעשות זה סיבה לאפס. כי זאת אומרת שאני שיכור ולא מפוכח.
לא משנה אם זה חיפוש מילה, או הורדת קו הגנה, או הליכה למקום כל שהוא, או הבטה.
מעדכון שב''ה היום אני כבר ביום השלישי למפוכחות, הקב''ה שלח לי בתור תשובה הזדמנויות של ניסיונות קשים ברחוב ואכן הסתכלתי לרגע, ואז אמרתי לעצמי שאני צריך להיות מפוכח ומיד הורדתי את העניים.
מודה להקב''ה הרחום והחנון שהביאני עד הלום. ולכם יקירי שמלווים אותי במסע. 

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 11 חודשים על ידי אלי שומר.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 11 חודשים #136036

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

היום יום א' פרשת במדבר היה היום הרביעי למפוכחות.
משתף שהיה יום לא קל בכל מיני התמודדיות. אבל אפילו לא חשבת על כיוון של תאווה. 
אני יודע שזה לא ישאר כך תמיד. יגיעו גלים, אבל אני רוצה לציין לעצמי יש גם ימים יפים. אני חוזר לעצמי ולכולם, להיכנע לא מוביל לשום מקום טוב לעומת זאת ככל שנקיים יותר זמן, זה יותר קל. וככל שמפוכחים יותר זמן, זה עוד יותר קל. 
אוהב אתכם מתפלל להצלחתכם. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 11 חודשים #136134

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

היום יום ד' פרשת במדבר א' סיון שבוע למפוכחות
חסדים אני מרגיש מצוין, מפוכח. נכנס כדי לא לשכוח מאין באתי, כדי שאוכל לפעול נכון לאן אתה הולך. 
וכדי שזה לא יהיה ממש משעמם אשתף אתכם מה היה לי אתמול. נסעתי בכביש בין עירוני מהיר, ולפתע האורו השמים מהפטריות, והצלחנו לשמוע את האזעקות, כל הרכבים עצרו במהירות בצד הדרך והנוסעים נשכבו על הכביש, ידיים על הראש, חלק התכופפו מיוחד את הראש מתחת לבטן, שהראש יהיה מוגן יותר טוב מהטילים. במקביל חלק מהרכבים המשיכו לשעוט בכביש אולי לא שמעו את האזעקה, אולי רצו לחפש מחסה אחר. היה שם ממש מפחיד. - ומה אני חשבתי באותו רגע, מולי היו הרבה אנשים שוכבים כפופים על הרצפה, וגם נשים. והרגשתי את הלחש, תנצל הזדמנות שנשים נמצאות במצב שאפשר לראות, תסתכל. אך מיד אמרתי לעצמי, אתה מפוכח, אל תפסיד את זה. 
ומה אני לומד מכאן, שההתמכרות לתאווה חזקה מכל פחד. אך ההחלטה להתפכח, חזקה מכל תאווה. 
בשו''ט לכולם, אוהב אתכם אחי המתמודדים. ולכל מי שמגיע ניסיון אני מציע, שיתפתח בתפילה, רבש''ע בזכות שאני עומד בניסיון, תעזור לי להטהר, ולעם ישראל בעת צרתם.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 11 חודשים #136138

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 247 ימים
  • דירוג פלטיניום

ווווו אוהבים 
תודה אלי על השיתוף=הכנות
שבוע של מפוכחות זה הרבה [136 נקיות - זה מדהים]
תמשיך בדרך
לשתף, לעודד, להגיב ולחלוק...

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 11 חודשים #136163

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום
מוצש''ק במדבר - יום תשיעי למפוכחות.

לכאורה אין לי כל כך מה לכתוב, אבל בגלל שלא רציתי לכתוב, הבנתי שאני צריך לכתוב. זה אחד הדברים שלמדתי ממדריך שמור עינך, להתרגל דווקא לא לעשות את מה שאני רוצה באותו רגע. 
אתחיל מהסוף הייתה שבת רגילה עם התמודדות ברחובות, התחלתי לזהות בעצמי חולשה, תשחרר קצת, לא נורא לא מדובר כאן בתאווה, זו סתם סקרנות, רק לבדוק האם ההיא לבושה צנוע או לא. אך הבנתי שהתאווה מדברת, ואמרתי לא. מה שכן החלטתי שכל פעם שאני מזהה שהתאווה מנסה לספר לי סיפורים, אתפלל להקב''ה שבזכות שאני לא מסתכל אזכה ל.. [תורה, , פרנסה, נחת, כל מה שאני זוכר באותו רגע שאני צריך]. יש בזה רווח, שאני הופך את רגע הקושי, לרגע של רווח. 
הבהרה חשובה, אינני נראה ברחוב כמו אלו שכל המהות שלהם אומרת שהם שומרים את העניים. אני לא שם יד על העניים, ולא מסובב ראש, ואפילו לא מסתכל על הרצפה. פשוט הפסקתי לפזול. לדעתי זה מספיק בשביל להיות נקי לגמרי. 
כנ''ל מוצ''ש כרגיל האוכל של שבת מבזבז זמן במוצ''ש במקום שאסור ללמוד, אמרתי לעצמי תיקח את המחשב למקום שאסור ללמוד, ותראה מה חדש, יש מלחמה בעזה, התקוממות בארץ. תוריד קצת רמת הגנה לבדוק מה קורה. אך החלטתי, המלחמה שמוטלת עלי איננה בעזה, ולא בלוד, היא כאן אצלי, במקום לבזבז זמן אשתף. 
אני משתף מודה לך ה' אלוקי שהבאתני לסיים ימי הספירה נקי מי היה מאמין, הרי כל שנה בליל הסדר הבטחתי להיות נקי עד שבועות, ואז אחרי פסח, שוב הייתי נופל, ואז לפחות מל''ג בעומר הבטחתי עד שבועות, ובדרך כלל גם בזה לא עמדתי. והפעם שובבים נקי, פורים נקי, פסח נקי, ועכשיו מגיע נקי שבועות. 
יודע אני בוראי - שלעולם אצטרך להילחם עם יצרי. ופונה אלי אליך בתפילה ותחינה - שתמשיך להושיט לי את ידך בחנינה. שלנצח לא אפול - וגם על חברי תחמול. כי הם כולם בדם ליבם נאבקים - ולעשות רצונך חפצים. ותקיים בנו ותרא כי מתאמצת - ותזכה אותנו בטהרה הנחשקת.
אוהב אתכם חברי הלוחמים, חג שמח לכולם, שנזכה כולנו לקבלת התורה בשלמות ובשמחה.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 11 חודשים #136171

• דף חדש
  • דירוג פלטיניום

כיף לך אלי השומר...
אני, בטוח שעוד יזדהו איתך עם עניין עד החג הזה אהיה נקי... או מהחג הזה אהיה נקי.. 
הצלחת לשבור את השלב הזה ולטעום מה פירות של, השמירה שלך בדברים הכי קטנים... כל, הכבוד!

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 11 חודשים על ידי דף חדש.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 11 חודשים #136346

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום
היום היה ! היום החמש עשרה למפוכחות
היה לשון עבר, בגלל שעדיין אינני יודע האם אמשיך את הספירה של המפוכחות, או אאפס אותה. 

קודם כל אני צריך לעדכן מה היה בארבעה ימים האחרונים. שבועות עבר בהתעלות נפלאה ניצול הזמן ודבקות. ואז מוצאי שבועות הגיע איזה חוסר שקט. לאו דווקא בתאווה אלא חוסר יכולת להתרכז. והתחלתי קצת לחפש את עצמי. במוצאי שבועות ביליתי בשמור עינך. ביום רביעי בלילה, בדקתי שהקבלה שלי לא להשתמש לצורך במחשב לצורך בילוי הייתה רק עד שבועות, אז גלשתי איזה שעתיים, הכל במקומות כשרים. והיום הייתה לי תקלה במחשב, ושלחו לי מהתמיכה לינק ליטיוב המסביר איך לתקן, במחשב שלי לא נפתח, הלכתי למחשב אחר עם רימון בסיסי, ואז גלשתי. סגרתי כשהגיעו דברים לא טובים, ולא עשיתי חיפושים שאני מכיר אותם שמנפיקים תוצאות רח''ל, אבל בכל זאת היה איזה חיפוש, הסגירה, כשהגיע הסרטון הייתה איטית יותר. המשכתי לשבת שם אחרי שכבר ראיתי את מה שאני צריך בשביל התקלה. 
ועכשיו השאלה שאני שואל את עצמי, ואני רואה כאן בשרשורים שרבים שואלים את את עצמם אחרי נפלה או בעקבות קריז, מדוע.
אז קודם אתחיל עם לשלול. ב''ה מצבי טוב, כולם בריאים בבית. הבעיות הכלכלית הסתדרו לאחרונה פלאים. פרעתי את כל החובות הלוחצים, ונשאר לי עוד כסף שאני שוקל מה לעשות איתו. בימים שלישי רביעי היה לי קשה בעבודה שלי [עבודה תורנית] עבדתי כי אני חייב, היום דווקא הלך מצוין מלא אנרגיה. שלום הבית ב''ה מעולה. ודווקא היום מעדתי. 
אז מה כן ????
לא בטוח שתמיד יש סיבה. לדעתי פשוט גלים, שהקב''ה עושה לנו כדי שנצא מזה עוד יותר, כל גל שעובר ונשארים מפוכחים זה מנתק יותר מההתמכרות. אולי אפתיע, אני לא מעשן כבר 15 שנה, וביומיים האחרונים בא לי סיגריה. 
בקשר לתאווה יש לי אולי כן הסבר קטן. השחרור הזה שלקחתי, לפני יומיים, כן להתחיל לבלות מול המחשב, אח''כ עם קצת הגנה וכו' זה הטריגר. אם לא הייתי תופס את עצמי עכשיו, יכול להיות שעוד בסוף הייתי צריך לאפס.
וכמו שאני לא חולם לקחת סיגריה, כי אני יודע שמיד אחזור לעשן, כך אסור לקחת שום נשיפה של תאווה. 
מתנצל בפני מי שזה ארוך בשבילו, לא חייבים לקרוא. מודה למי שכן יקרא, ויאיר את עיני, אולי פספסתי משהו. 
בכל מקרה מתפלל עליכם, תפללו עלי. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 11 חודשים #136451

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

לקחתי חופש, גם בגלל שרציתי לקחת זמן להחליט האם לאפס את הספירה של המפוכחות, וגם בגלל שאני ב''ה עסוק מעל הראש. 
החלטתי לאפס. מהניסיון שלי, האושר שלי יגיע, והיציאה מהמחלה, רק אם אהיה בשליטה מוחלטת. אני לא נותן שום דריסת רגל ליצר. פשוט אם אני נותן לו להכניס קצה זרת, הוא מתחיל לדחוף את הרגל ואח''כ נכנס כולו, עד שנהייה בעה''ב. 
היום למשל הייתי בבית חולים במקום שהיה המון אפשריות של ראיה, לא הרשתי לעצמי להסתכל כלום, לא על חילוניות, ולא על חרדיות, לא על לבושות ולא על ערו', פעם היית רק בודק האם צריך לסובב את העניים, היום אני לא בודק כלום, פשוט ממוקד מטרה. - ולכן איפסתי מיום חמישי
ומימלא היום יום ב' פרשת בהעלותך, יום 4 לפכחון
נכון שהייתי כבר 15, אבל אני סופר ומקווה להגיע לשלושים פכחון מלא. הכוונה שום כניעה לתאווה.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 11 חודשים #136623

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

קשה לי לכתוב ולא נעים לי אבל זה מה שצריך, כי זה מה שיכול לעזור. 
קודם אשתף בעובדות אח''כ בפרשנות.
בדיוק לפני חודש אחרי שגיליתי שאני מתחיל לחפש מחשב, וזה מתדרדר מפעם לפעם, החלטתי לעבוד על מפוכחות, לא לפעול מכוח התאווה בכלל. ומאז איפסתי פעמיים, את ספירת המפוכחות, אבל בסה''כ הרגשתי איך אני משפתר יותר ויותר.
הניסיון שלי הנפילות קורות כאילו על סקרנות, בחוץ בוא נראה מה באמת יש כאן לראות, במחשב, בוא נבדוק האם החסימה באמת חוסמת. ולכן עבדתי על מפוכחות מלאה, אני לא בודק שום דבר זה לא התפקיד שלי, רואה אישה לא בודק אם היא צנועה ולא בודק את החסימה במחשב. היו כמובן הרבה מאד הזדמנויות [אני לא באמת יודע אם יש כל כך הרבה הזדמנויות לראיות, אבל כשאתה מדמיין בוודאי יש. כל הזדמנות כזאת לפני שבדקתי מה זה הזזתי עניים]
שבוע שעבר החלטתי לאפס אחרי שבועיים של מפוכחות, מי שמעניין אותו הפרטים, תיארתי אז מה בדיוק עשיתי. 
השבוע  ביום ג' סה''כ אחרי יומים של ספירה מחודשת, ראיתי מקלחת פתוחה, הציץ משם ראש של עובדת זרה, היה נדמה לי שהיא מתקלחת עם חלון פתוח. נלחמתי עם עצמי לסובב את הראש, או הפוך להרים טוב כדי שאראה טוב יותר האם היא מתקלחת, זה לקח כמה שניות של מאבק שבסופו הסתכלתי, וכמובן היא לא משוגעת, סה''כ סידרה כביסה. - אבל אני נפלתי בפיכחון. החלטתי לא לאפס, למה לא יודע, אמרתי לעצמי הרי באמת לא ראיתי. השכל ידע שזה טיעון מצחיק, הרי לא ראיתי רק בגלל שלא היה מה לראות, אבל לא הייתי מסוגל לאפס שוב אחרי שלושה ימים. גם לא שיתפתי את הסיפור הזה כאן. 
אתמול בלילה, אחרי יום עמוס, ועיף, ומתוח לא בדיוק מסוגל לישון, ניגשתי למחשב והורדתי בו רמת הגנה לרבע שעה, והתחלתי לגלוש ולכתוב מילות חיפוש שמניסיוני מביאות תוצאות רח''ל, רבע שעה, ועוד רבע שעה, ועוד, נדמה לי שזה הסתיים בשעה ורבע. ב''ה לא גלשתי ללא הגנה אפילו שבאופן טכני אני יכול, הקב''ה עזר שמשום מה רימון שיפרו את הסינון, כך שבדרך כלל התוצאות נחסמו, וגם אני בתוך האנדרלמוסיה הנפשית שהייתי בה, כשכן היה תוצאות סגרתי אותם מיד. אבל אין ספק שמדובר בנפילה גדולה, שחודש לפחות לא הייתי בה. מפיכחון ברמות גבוהות להגיע לכזה. 
עכשיו לפרשנות. שוב אין לי באמת הסבר מדוע זה קרה לי, חוץ מזה שאני חולה. ב''ה מצבי טוב.
אבל סביר שאם הייתי מאפס ביום שלישי בהצצה במקלחת ומשתף אז, יכול להיות שאתמול לא הייתי מגיע לאן שהגעתי.
היום בצהריים נכנסתי לכאן לשתף, הבנתי שאם לא אשתף אפול עמוק יותר. לא היה לי כוח לכתוב שיתוף, אבל פגשתי בידיד טוב מכאן, שמו נפש שוקקה, ושפכתי את ליבי מולו, כך זה עזר לי שחזרתי לעבודתי ודחיתי את השיתוף לעכשיו. 
מה עוד יכול להיות סיבות, אולי אני מדי מספר על התקדמות, וזו גאווה. אז באמת אני לא מתגאה, אין על מה, כולנו עמוק בבוץ.
אני רואה שכבר פחות מגיבים לי, כנראה חושבים שאני במרומי האולימפוס, דעו לכם שהשפתיים שלי זבות דם מהנשיכות במאבק הזה, של כולנו. 
אוהב את כולם, הקוראים והמגיבים, וגם אלו שלא, אלא רק ... מתמודדים. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 11 חודשים #136626

• דף חדש
  • דירוג פלטיניום

ב"ה
אלי היקר 
רק רציתי לומר שאני קורא את מה שאתה כותב ולומד ממך... המון! 

כדי לשמור על זמן ארוך של רצף אתה חייב לשמור על איכות בכל, הנוגע לנקיות.. 

שמירה על מפוכחות ולהיות שקוף עם עצמך בכל מעשה הכי קטן גם אלה שאולי פעם הייתי מדלג עליהם ומשקר לעצמך... היום אתה עוצר... יודע לתסכל ולומר פה נפלתי... 
זה דבר גדול בעיני... 
הצלחה בהמשך המסע.. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 11 חודשים #136632

• שמח בחלקי
  • רצף ניקיון נוכחי: 635 ימים
  • דירוג פלטיניום

אלי היקר!!! אתה אלוף. הרצון שלך לנקיות בוקע מתוך נשמתך הטהורה. אני קורא את כתביך קבוע (משתדל), מתרשם מהדרך שאתה עושה. חזק ואמץ אתה לא לבד
אוהב

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 11 חודשים #136697

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

מוצש''ק בהעלותך. 
תודה לכל המגיבים נותן לי כוח להמשיך. 
שב''ק יום שלוש לפכחון ב''ה חזרתי, השיתוף עזר לי. הייתי צריך לעבור ברחוב, המון ניסיונות, חסדי שמים אפילו בלי פזילה אחת. 
שבוע טוב ונקי לכולונו. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 11 חודשים #136708

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 247 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהב אותך מאד
שמח לשמוע
ה' יברך אותך
שבוע טוב ומבורך
נשמח לשמוע טיפים רעיונות עצות תובנות מהדרך שאתה עושה

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 2 שנים, 11 חודשים #136840

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

היום היה ! היום השישי לפכחון. 
מדוע לא נכנסתי בתחילת הלילה. אין לי כוח לפרט. ב''ה לא גלשתי ללא חסימה אפילו שהייתה לי אפשרות, אבל כמה שעות של חיפושים, זה רחוק ממפוכחות. 
מחר יום רביעי פרשת שלח - אתחיל ספירה חדשה של מפוכחות.
שביעים או שבע מאות יפול צדיק, ויקום. אין לי ברירה כניעה הכוונה חיים ארורים. 

זמן ליצירת דף: 0.90 שניות

Are you sure?

כן