ברוכים הבאים, אורח

יוצא לאור לחיים חדשים
(0 צופה) 

נושא: יוצא לאור לחיים חדשים 46275 צפיות

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98114

• אסיר יצרי
  • רצף ניקיון נוכחי: 412 ימים
  • דירוג פלטיניום
כמו שאמרתי, ההחלמה זה לא ביטוח בפני יצר הרע. לדעתי זה רק להגיע למצב 0 כמו שהיית לפני, ואז לפחות יש לך בחירה. לכן העובדה שאנשים נפלו אחרי שנים לא סותרת דבר.

קשה לי מאוד עם תיאוריית המלפפון החמוץ...
דבר ראשון, כלל יש בידינו "תשובה קדמה לעולם", גם אם כל הטבע יגיד ההפך, התשובה היא מעליו.
ותשובה שלמה זה "עד שיעיד עליו יודע תעלומות כי לא יחזור לכסלו עוד". כלומר, אין עוד שום חשש שהוא יחטא. וזה לא אומר האדם על עצמו. רק "יודע תעלומות" יכול להעיד עליו.

דבר שני, עינינו הרואות שאנשים מצליחים להיגמל. לפחות בסיגריות, אני מכיר מכורים לשעבר שלא יכולים להריח עכשיו עשן סיגריות. אולי זה תלוי באדם, וברמת ההתמכרות, ואולי זה גם משתנה כתלות בחומר הממכר. אינני יודע.
אבל צריך לזכור שגם מבחינת ההגדרה הפורמלית של ההתמכרות למין, מדובר רק במקרים קיצוניים התפקוד הכללי של האדם נפגע. לא מסוגל לעבוד, לא מסוגל לנהל חיי משפחה וזוגיות, וכו'
לפי מה שאני רואה פה מרוב החברים, זה לא המצב ברוך השם.
לצורך ההשוואה, אני צורך יותר אלכוהול ממין, ואני עדיין נחשב רחוק מלהיות מכור לאלכוהול. יותר מזה, אני בטוח שאדם חילוני במצבי לא היה רואה בעיה בזה. ורק אם היה מנסה להפסיק מסיבה כלשהי הוא היה מגלה שיש פה משהו חזק ממנו.

בקיצור, עם כל המימד החשוב הזה של התמכרות, שבלעדיו אין בכלל סיכוי להחלים, צריך לקחת את זה בפרופורציה הנכונה, ולא לבוא לידי יאוש.
ואני אמרתי נגרשתי מנגד עיניך אך אוסיף להביט אל היכל קודשך.

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98115

• אסיר יצרי
  • דירוג פלטיניום
עכשיו יש לי שאלה לחברים.
אני מרגיש עצבני במיוחד בימים האחרונים. כל רעש מטריף אותי. כל שטות של הילדות. מרבה לריב עם אשתי.

יש מצב שזה קשור לגמילה? מישהו חווה חוויה דומה? אני עכשיו כבר יותר מחודש בגמילה.

תודה!

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98147

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
זה קשור ועוד אייך, בגלל זה חייבים ספונסר וחברים לדרך לעבור את התקופות הקשות ביחד,
תהיה איתנו, וביחד נצליח בעז"ה
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98156

• אסיר יצרי
  • דירוג פלטיניום
אני איתכם חברים. ואתם נותנים לי הרבה כוח!
האמת שזה בא והולך, וההתעסקות במוזיקה מרגיעה את זה יחסית...
כמה זמן זה אמור להימשך בממוצע?
מה המשמעות של ספונסר? אני מניח שלא מדובר במישהו שנותן לך כסף...

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98157

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

אין תשובה כמה זמן זה נמשך, אפילו אחרי תקופה שזה עובר, זה יכול לעזור,
וספונסר, ה חבר שהוא סובל בדיוק ממה שאתה סובל, ופשוט הגיע לפניך לתכנית ועושה צעדים, תבוא לקבוצות ותמצא את החבר היקר שתתן לך מהנסיון שלו.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98165

אני מאחל לך שתמצא שאתה צודק וההתמכרות למין היא דבר שיחלוף לך כלא היה, אבל אם יום אחד תתבדה, תזכור שאין צורך להישבר מזה, פשוט תפנה לאבא אוהב והוא ירים אותך מהקרשים.
החלמה מהתמכרות למין איך שאני מבין אותה היא לא להביא אותי למצב 0 שבו אני ירצה תאווה כמו אדם רגיל אלא להביא אותי למצב שבו יהיה לי יותר הגנה מהלגימה הראשונה, כי אני יהיה יותר מחובר לאלוקים ויותר מודע למה שלגימה אפילו קטנה של תאווה עושה לי ואני יעדיף למצוא את החיבור שלי אצל אבא אוהב ולא בפנטזיה חולפת.
אני לעולם לא יוכל להיות כמו אדם רגיל ביחס לתאווה, זה לא אומר שאני יהיה אדם פחות טוב, הפוך, אני ילד מיוחד של אלוקים, ילד שאבא שלו כל הזמן משגיח עליו צמוד צמוד כדי שלא יאבד חס ושלום.
וזה בעיניים שלי החלמה מדהימה ומחבקת לגמרי.

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98172

• אסיר יצרי
  • דירוג פלטיניום
אני באמת חושב שאני אדם רגיל. לא מצאתי סטטיסטיקות מדויקות, אבל אני חושב שרוב בני דורי במצב די דומה לשלי. לכולם יש מכשירים חכמים, כולם התוודעו לפורנו בשלב זה או אחר. אין שום סיבה שלא יתמכרו כמו שאני ואתם פה התמכרנו. רק שאנחנו נלחמים בזה. אנשים שהם פורקי עול תורה אפילו לא מתביישים בזה. זה לא אומר שלא מדובר בהתמכרות. לפני דור כולם כאן היו מכורים לסיגריות.

בגלל זה אני חושב שזה אפשרי לחזור למצב 0. אני מקווה שאחרי מספיק זמן של ניקיון, החשק הזה לפורנוגרפיה יפחת. ואני אהיה יותר זהיר, מתוך ידיעה ברורה של ההשלכות של ההתמכרות מחדש. כלומר, אהיה חכם יותר ממה שהייתי במצב 0 הראשון שלי. ועל זה נאמר "במקום שבעלי תשובה עומדים וכו'".

ברור שאם אגיע למסקנה שצריך אמצעים יותר חזקים כדי להחלים אשתמש בהם. וברור שרק עכשיו כשאני מבין שמדובר בהתמכרות, יש לי יכולת להתמודד עם זה. וזה חידוש עצום. ואני שמח על כך מאוד.

אני חוזר ואומר. אני לא ממהר לשום מקום. זוהי משימת חיי. משימה מיוחדת לדור מיוחד. גם אם עוד אפול, אנסה דרכים אחרות, ואפעיל את כל כוחותיי עד שאמצא את הדרך הנכונה לי. והלוואי שאזכה להחזיר את נשמתי ליוצרי כשאני נקי לגמרי.

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98173

הארת את עיניי במבט שלך על הבעיה, תודה. לדעתי אתה צודק לגבי רוב האנשים פה (מתוך אלו שיצא לי להכיר ולקרוא דברים שכתבו).. וכמו שכתבת כבר ״תשובה קדמה לעולם״ גם אם כל הטבע יגיד הפוך..

״חסימת דרך בפני חפצים מורגלים, סיבוב זרמי הנפש לעבר אחר תחת אשר תעו בשטפם, אינה מלאכה כל כך קלה אבל נעימה ומלבבת היא..״ (הראי״ה קוק)

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98179

אני מסכים איתך אסיר יקר
שהבעיה אכן נפוצה, אני חושב שאומרים עד כדי 98 %.
זה שאני מכיר הרבה מכורים, לא אומר שאפשר להגיע למצב 0.
מתוך כל המכורים (או תלותיים), האם פגשת מישהו שניגמל והגיע לשלב 0, כמו שאתה מספר ?
חוץ מזה, אני לא מכיר אישה לא דתיה שמוכנה להיות נשואה לבעל שצופה בפורנו. וראיתי באתרים אחרים שזה גם מפריע לגויות. אמנם יש אחוזים שזה לא מפריע להם. אבל לרוב הנשים זה שיקול חזק לגיורושין גם אצל גויים.
חוץ מזה, למי איכפת מה חילונים חושבים. אני לא מצליח להיות נקי בכוחות עצמי, ואני ממש רוצה. הגיע הזמן לנסות משהו אחר, אם אומרים לי 12 הצעדים, אז אני הולך על זה.
בקיצור, אני לא מבין אדם שמנסה את כל מה שאנחנו נכשלנו בהם. ודברים שהם הפך ההחלמה כמו שציינתי לעיל.
אוהב, חולה עליך, ובכבוד גם חולק עליך.

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98183

• יש_סיכוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 2518 ימים
  • דירוג כסף

לוחם אמיץ אני מזדהה עם מה שאתה אומר זה פשוט משגע אותי שאני רואה פה חברה שעדיין ממשיכים לחפש למרות שהכתובת על הקיר

אבל אני לא יכול להאשים אף כי עד לפני תקופה גם אני העדפתי להדחיק במשך כמה שנים למרות שידעתי מה הפיתרון...
ובדיוק בשבת קראתי את צעד 0 בספר"צעד ראשון לפעולה" (עמוד 21)ושמה הם מביאים על חבר חדש שהגיע והוא משתף

הרגשתי כל כך מוכן לפיכחון. למעשה, בכיתי פעמים רבות
בתחילת השבוע הזה -אבל בפעם הזאת זה היה כתוצאה 
מהקלה. הוותיקים אמרו לי לוודא שבאמת הייתי מוכן -
התחלות חלשות בתכנית SA לא ממש מצליחות. "אם אתה לא
בטוח, צא החוצה ונסה עוד קצת כאב", הם אמרו. הם שאלו
אותי אם אני מרגיש שיש לי אפשרות אחרת חוץ מלהפסיק לחלוטין. היה עלי לומר: "לא".

אחרי שקראתי הבנתי גם אני הייתי צריך לעבור עוד כאב כדי להגיע לפה יותר מ3 שנים נוספות של כאב אחרי שכבר יעדתי על הפיתרון...
וזה כואב לי מאוד שיש אחרים שעדיין צריכים לחוות את הכאב בשביל להיות מוכנים
אני מתפלל עליהם ועל כולנו שנגיע למקום הנכון ומהר חבל על כל יום שעובר ולו רק בגלל הסבל

אלי. אני מעמיד עצמי לרשותך לבנות איתי ולעשות עימי ככל שתחפוץ. שחרר אותי מכבליי כדי שאוכל להיטיב למלא את רצונך. הסר מעליי את הקשיים שלי, כדי שהניצחון שלי עליהם יהווה עדות לאלו שאעזור להם, לכוח, לאהבתך ודרך חייך. מי יתן ואעשה את רוצנך תמיד.

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98231

• אסיר יצרי
  • דירוג פלטיניום
אני רוצה להבהיר משהו, כל מה שכתבתי זו משאלת לבי לגבי הגמילה. אני רק בתחילת הדרך, פוסע את צעדיי הראשונים בדרך להחלמה. אם היה לי ניסיון ונקיות של כמה שנים, הייתי יכול לומר לכם דברים בבטחה, אבל לא. מה שאני מביא זה את השקפת עולמי, ואיך דברים נראים לי עכשיו.

לוחם אמיץ, אני מסכים שעצם זה שהבעיה נפוצה, לא אומר שהפתרון בהכרח פשוט. מה שניסיתי להסביר זה שאני לא חושב שאני חריג או מיוחד. ולא בהכרח מה שנכון לאלכוהוליסטים נכון גם לגבינו. הרי רוב האוכלוסייה צורכת אלכוהול והרוב המוחלט אינם מכורים. אז סביר להניח שהמכורים הם חריגים ביחס לרוב החברה. חריגה באופי או בתגובות פיזיות לחומרים. לכן אני מניח שהתאוריות שהתפתחו סביבם הניחו שהם פגומים, ואין בכוח הגמילה לתקן אותם.

לעומת זאת, התמכרות לסיגריות לדעתי הרבה יותר דומה להתמכרות שלנו. לפני דור כמעט כולם היו מכורים ברמות שונות, ורבים הצליחו להיגמל. חלק מתוך כוח רצון עצמי חזק. חלק בעזרת קבוצות, ספרים, שיטות וכו וכו. וחלק לא הצליחו. ואפשר לראות שמי שנגמל לא יכול להריח סיגריות היום ולא יתקרב לזה לעולם.
זה בגלל שאוכלוסיית המכורים במקרה הזה הייתה נורמטיבית, לדעתי.

יש סיכוי, בבקשה תדון אותי לכף זכות. אני בודק בעצמי כי לא כל מה שעזר לך יעזור לי ולהפך. לא שללתי את שיטת הצעדים חלילה. להיפך, אני חושש לבזבז את כל התחמושת בקרב הראשון. ואולי אם אפשר לטפל בבעיה עם אקמול לא צריך ישר לקחת אנטיביוטיקה. ובכל מקרה כדי שהשיטה תעבוד אדם צריך להיות מיואש לגמרי מכל פתרון אחר, אחרת לא יוכל להתמסר באמת.

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98233

• אסיר יצרי
  • דירוג פלטיניום
עוד כמה דברים.

הבאתי את החילונים בתור קבוצה גדולה של מכורים שהם בכלל לא מבינים שיש להם איזושהי בעיה. כלומר זה שאנחנו פה מתי מעט, לא אומר שאנחנו חריגים, זה רק אומר שאנחנו החלוצים.

מחר זה היום ה40 לנקיות שלי. שזה כבר שובר את כל שיאי היובש שלי. זה הרבה יותר ממה שציפיתי מהקרב הראשון. אני מודה לבורא עולם ששלח לי אתכם חברים, ואת האתר הנפלא הזה. והבא ליטהר מסייעין אותו. ממש ככה!

מה שעזר לי: תפילות ברגעי משבר. שיתוף פה בפורום. שיחות עם חבר קרוב מאוד שגם מתמודד עם הבעיה. הסרטונים של פורטיפיי. ובאופן כללי עצם ההתעסקות בגמילה.

כרגע אני לא מרגיש צורך במשהו נוסף. השתמשתי גם בשיטת taphsic בשלב מסוים. אבל לא הגעתי לשלב שאני נמנע מליפול בגלל הקנס. עם זאת, עצם זה שלקחתי החלטה ללכת עד הסוף ולהשתמש בשבועה בשם השם, עשה בי רושם חזק ואני בטוח שגם זה עזר לי בתת מודע.

סובל מכאבי ראש. מקווה שזה יעבור.

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98237

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

הזדהיתי עם מה שכתבתה,

מזל טוב!!!!! בעזרת ה' עוד תתעלה מעלה מעלה ותתנקה

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98255

• אסיר יצרי
  • דירוג פלטיניום
טוב, הקב"ה לא נותן לי לנוח על זרי הדפנה, ואני כבר נכנס עכשיו לתקופה היותר קשה בחודש.

לדוד ברוך ה' צורי המלמד ידי לקרב אצבעותי למלחמה.

קרב. קרב על הידיים. שלא ינעלו דלת. שלא יגיפו תריס. שלא יפתחו חגורה.

מלחמה. מלחמת האצבעות. שלא יכנסו לכתבות לא צנועות. שלא יחפשו נשים חשופות בפייסבוק. שלא יפתחו דף גלישה בסתר. שלא יקלידו טינופת בשורת החיפוש.

יהי רצון שאנצח. שאחזור לחיק אשתי. ואדע שאני רק שלה. שאגע בה בלי להיגעל מעצמי.

תגובה: יוצא לאור לחיים חדשים לפני 7 שנים, 3 חודשים #98257

בהצלחה רבה!

״חסימת דרך בפני חפצים מורגלים, סיבוב זרמי הנפש לעבר אחר תחת אשר תעו בשטפם, אינה מלאכה כל כך קלה אבל נעימה ומלבבת היא..״ (הראי״ה קוק)

זמן ליצירת דף: 0.60 שניות

Are you sure?

כן