ברוכים הבאים, אורח

הרהורים בלי ליפול - נישואים יכולים למנוע?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הרהורים בלי ליפול - נישואים יכולים למנוע? 1161 צפיות

הרהורים בלי ליפול - נישואים יכולים למנוע? לפני 7 שנים, 6 חודשים #95321

• רוצה להיגמל
  • רצף ניקיון נוכחי: 20 ימים
  • חבר קבוע
אם יש לי הרהורים ולמרות זאת אני מצליח להתמודד ולא לאונן, זה בסדר? זאת אומרת, ברור לי שזה לא טוב ושזה יכול להביא בקלות לנפילה ואוננות ויותר גרוע מזה... אבל האם זה שאני מהרהר (למרות שאני לא מוציא זרע לבטלה) זה אומר שאני עדיין במצב לא טוב ושאני מקבל את המין כמושג של תאווה ושאני עדיין לא מוכן ויכול לקיים קשר מיני אינטימי מתוך טהרה? או שיכול להיות שאני כן בסדר מהבחינה הזאת (לא בהכרח...) ושההרהורים זה רק תוצאה טבעית או מהשפעה של הורמונים בריאים ורצון טבעי לקיים יחסים ולהביא ילדים? 

אני אסביר את השאלה בכיוון אחר... אומרים (די בהיגיון) שמי שמכור לאוננות ופורנו לא יעזור לו להתחתן... זה שהוא יקיים יחסים על אמת זה לא יעזור לו להתמודד עם הבעיה... השאלה שלי היא אם יש מישהו רווק שהוא לא מאונן ולא צופה בסרטוני תועבה אלא רק יש לו הרהורים על מין, שהוא מצליח לעצור אותם ברמת ההרהורים והוא לא מוציא זרע לבטלה או נופל באינטרנט בעקבות ההרהורים, אז כשהוא יתחתן זה כן יעזור לו עם זה? אם הוא יהיה נשוי ויקיים יחסים זה יעזור לו להפסיק להרהר? או שזה אותה גישה כמו לעניין מי שמכור להוצאת זרע לבטלה שגם בתור נשוי הוא ימשיך ליפול?

שוב, ברור לי שעדיך לגמרי לא להרהר... השאלה היא אם הרהורים, בניגוד לאוננות ופורנו זה דבר שנישואים יכולים למנוע...

תודה לכולם!
ויו"כ נקי ומועיל לכולנו...!

תגובה: הרהורים בלי ליפול - נישואים יכולים למנוע? לפני 7 שנים, 6 חודשים #95328

• קדימה הלאה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום
שלום חבר יקר!
דבר ראשון בשביל הכנות אני אפתח שאני לא נשוי.

איני בטוח אם התשובה נמצאת בסוג השימוש. 
יש באדם יצר טבעי להתחבר עם אישה על מנת ששהעולם יתקיים ומכאן המשפט של פתו בסלו.

אך אצלי המצב נהיה שלקחתי את הדחף הטבעי על מנת לכסות קשיים בחיים וכאן כנראה שכל צורה של שימוש לא תספק.

השאלה היא על מה זה יושב.
המון הצלחה ושאלוהים יכווין אותך !

תמיד אשמח לעזור! ניתן לשלוח הודעה פרטית במקרה שצריך..

תגובה: הרהורים בלי ליפול - נישואים יכולים למנוע? לפני 7 שנים, 6 חודשים #95331

• רוצה להיגמל
  • חבר קבוע

קדימה הלאה!

תודה על התגובה!!

אצלי זה ממש לא מגיע בגלל קשיים בחיים...
זה התחיל מהתעניינות טבעית וסקרנות של נער בן 15 שאף פעם לא ראה אישה עם פחות מגופייה... אמנם מאז אני נופל הרבה (בזמן האחרון פחות...) בגלל שאני כבר יודע כמה זה כיף ומענג ליפול... אבל זה לא כדי לכסות על קשיים וכדי לברוח ממציאות קשה... ברוך ה' יש לי חיים טובים ומשפחה מעולה...

ברור שלפעמים כשקשה לי ואני עצבני או עצוב או לחוץ אז לברוח לאונן או לראות קצת פורנו זה עוזר ועושה טוב ומהווה בריחה מהסבל במציאות... אבל לא על זה זה יושב... אלא סתם על תאווה ומשיכה להסתכל על בחורות או לאונן... לדעתי זה ממש מגיע מתאווה לדבר עצמו שהוא רצון טבעי להיות עם אישה, ולא מתוך משהו חיצוני כמו בריחה מקשיים, שברוך ה' אין לי יותר מדי...

מה אתה אומר?

תודה רבה

תגובה: הרהורים בלי ליפול - נישואים יכולים למנוע? לפני 7 שנים, 6 חודשים #95336

• adam1
  • רצף ניקיון נוכחי: 44 ימים
  • דירוג זהב

אחרי שאתה משתמש מה אתה מרגיש?
אצלי בתור מכור זה הפיל לתהומות נפשיים ואני מודע לזה לא אצל כולם זה ככה, לא כולל מכורים.
הייתי מציע לך לא לעשות מזה סיפור גדול מידי של אשמה ובושה כי אז בטוח תהיה מכור..

יכול להיות שיש פה אנשים שיחלקו עלי אני פשוט חושב שלא צריך לעשות סיפור מקצת הוצאת זרע לבטלה אצל מי שלא סובל מהתמכרות.

תגובה: הרהורים בלי ליפול - נישואים יכולים למנוע? לפני 7 שנים, 6 חודשים #95347

קודם כל - בלי קשר לנישואים או לא - הרהורים זה גם כן בכלל פגם הברית, והרהורים זה גם כן דבר חמור שיכול להפיל אותך להוצאת זרע לבטלה ולקרי לילה וכו'.
תשמע,
לעניות דעתי, גם אם אתה רק מהרהר ולא מוציא זרע לבטלה, זה מאוד לא טוב, וזה יכול להביא אותך לאוננות ולצפיה בפורנו.
משל למה הדבר דומה?
לאלכוהוליסט ששואל האם לפעמים לשתות קצת באירועים מיוחדים זה בסדר.
אלכוהוליסט צריך להתרחק מהשתייה כמה שיותר.
כך גם אנחנו.
ושוב, בלי קשר לנישואים ול-האם עדיין אפשר לקיים יחסי אישות בטהרה אפילו כשיש הרהורים - עזוב אותך, מה זה משנה, פשוט תחרוט את הידיעה במוחך שהרהורים זה כמו כוס קטנה לאלכוהוליסט כי זה יכול להפיל אותך לפורנו ולאוננות.
תתרחק כמה שאפשר מזה.
בהצלחה

העיקר זה תודה והודאה.
על כל יום נקי תגיד תודה רבה לקב"ה ששמר אותך נקי.

תגובה: הרהורים בלי ליפול - נישואים יכולים למנוע? לפני 7 שנים, 6 חודשים #95349

• רוצה להיגמל
  • חבר קבוע

אי באמת לא ממש יודע אם להגדיר את עצמי כמכור או לא...

כי מצד אחד אני מנסה להפסיק ולא מצליח.... כל פעם שאני נזכר בהרגשה המענגת שהשימוש נותן לי וכמה זה כיף לצפות בפורנו אני מטד נתקף תאווה עזה להשתמש... לפעמים אני מצליח להתגבר ולפעמים לא... אבל להפסיק לגמרי אני לא ממש מצליח...

אבל מצד שני אני לא חווה את מה שהרבה מכורים פה מתארים... אני לא נכנס לדיכאון מזה ולא נופל לתהומות רגשיים... אמנם אני כן מאוד מצטער מזה שאני עושה דבר אסור שפוגע בנפש שלי ושיקשה עלי את חיי האישות בעתיד... וזה כן מצער אותי שיש לי סוד שאני מסתיר מהאנשים הקרובים אלי... וזה כן קשה לי לדעת שאני לא מצליח להתגבר על היצר שלי וליפול פעם אחרי פעם... אבל לא נראה לי שזה התחושות שרוב המכורים פה מתארים... הם ממש מתארים שזה השתלט להם על החיים וממש משבש להם את החיים... מה שאצלי לא קורה ב"ה...

אחרי שאני משתמש אני מרגיש צער על זה ששוב נפלתי ושאני לא מצליח להתגבר ויש לי פחדים שזה ימשיך איתי לתוך חיי הנישואין ויפגע בהם... אבל אחרי כמה זמן אני שוכח מזה וממשיך בשיגרה... עד הנפילה הבאה...

נראה לי שאני מהחולקים עליך... כי זה פשוט איסור חמור מאוד ואני אדם שומר מצוות אז אני כן עושה סיפור מ"קצת הוצאת זרע לבטלה..."

אם יש לך מה להוסיף אחרי שהסברתי את מצבי... אני ממש אשמח!!

תודה רבה!

תגובה: הרהורים בלי ליפול - נישואים יכולים למנוע? לפני 7 שנים, 6 חודשים #95354

• חדש ונתחדש
  • רצף ניקיון נוכחי: 61 ימים
  • חבר קבוע
[dir=rtl]אשריך אחי!!

חתונה לא תפסיק לך תהרהורים..
יכול להיות אפילו להפך..

אבל אתה חייב להתחתן

תגובה: הרהורים בלי ליפול - נישואים יכולים למנוע? לפני 7 שנים, 6 חודשים #95355

• חדש ונתחדש
  • רצף ניקיון נוכחי: 61 ימים
  • חבר קבוע

בפרט אם יש לך הרהורים
כי זה מה ששומר אותנו בקדושה..

אבל צריך לדעת שכמה שאתה בא לאישה יותר נקי, ככה אתה יכול להתיחס לחיבור יותר בפנימיות גם מבחינה נפשית וגם מבחינה רוחנית 
ויש בזה אין סוף מדרגות..
וזה עבודה לכל החיים 
זה לא איך שנכנסת לחופה ככה תשאר לנצח (ח"ו) אלא יש עליות וירידות

תגובה: הרהורים בלי ליפול - נישואים יכולים למנוע? לפני 7 שנים, 6 חודשים #95356

• מחכה לשקט1
  • רצף ניקיון נוכחי: 375 ימים
  • דירוג כסף

אשריך אחי!!!
אתה חייב להפסיק לחשוב מחשבות כאלה !!
אתה מטמא את מוחך ואין לזה תקנה וכו' וכו' וכו'
אתה מתאר מצב של אדם נורמלי לא מכור ועם כל זאת מה אפשר לעשות חושב מחשבות גבריות טיפוסיות.
אבל יש לך דרך קלה מאוד לההיפך למכור , ובתור מכור עד העצם אני מכיר את הדרך הזאת , הלכתי בה.
ובכן הדרך היא פשוטה תלחיץ את עצמך על כל פיפס של מחשבה , תכנס לחרדות שמא אתה טמא רקוב ומשוקץ.  תתחיל לחשוב באובססיביות על חתונה שתושיע אותך. ותתחיל לשאוף למושגים עילאיים של קדושה. 
לך בדרך זו והרי אתה מובטח שתיכנס עמוק לבוץ ההתמכרות . עד כדי כך שאפי' רבינו לא יוכל להושיע אותך.
מחכים לך בדרך הגורל האכזר

הכל במשורה.

תגובה: הרהורים בלי ליפול - נישואים יכולים למנוע? לפני 7 שנים, 6 חודשים #95361

• ישורון
  • רצף ניקיון נוכחי: 385 ימים
  • דירוג כסף

שלום חבר,
אני חושב שחתונה יכולה לעזור בכל נושא המין,
אל אף שהטיפול בבבעיה של התאווה אינו החתונה, כי המשיכה (בריחה) אחריה מצריכה טיפול כללי כפי שנותנים 12 הצעדים,
אבל בכל מקרה החתונה יכולה לתת לך את המבט הנכון והאמיתי על חיים עם יחסים, לי זה נתן הרבה מבט עמוק על היחסים,
מיאוס, גיעול, מכל מה שראיתי, ריחוק מכל העניין הזה. מבט של שנותן לי ריגוש טוב ובריא. אני מרגיש שאני נותן משהו למשהיא ולא רק לוקח.

אני נשוי, אבל אינני 'מכור', אני סובל מהירהורים, ועשרות פעמים עצרתי אפילו תוך כדי שאני מאונן, רק מכח מחשבות טובות.
והמבט הנכון לנישואין ויחס עם אישה כפי שהתורה אומרת נתן לי הרבה כח ועמידה מול ניסיון.

תחשוב על הדברים שכתבתי לך, תחשוב עמוק והרבה, תתבונן בעצמך, במערכת היחסים העתידית שלך.
אני חושב שריבוי מחשבה באופן ובצורה הזו יכול לשנות ממעשה בהמי ככל הגויים למעשה של אדם, מעשה קדוש.

אני רואה בך רצון אז לטהרה, לנקיות, ואני מאחל לך הצלחה.
עליך לדעת, הבא לשמור עיניך - מסייעין בידו - מן השמיים בסיוע כל החברים שכאן.

ממני אוהבך מוקירך
ישורון

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 6 חודשים על ידי ישורון.

תגובה: הרהורים בלי ליפול - נישואים יכולים למנוע? לפני 2 שנים, 11 חודשים #136012

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

אשמח לשיתופים מניסיון כח ותקווה בנושא זה.
אני יכתוב מתאוריה - כי אני עדיין לא נשוי.
נישואין - זה לא פיתרון למכור, להיפך - זה שדה הקרב למכור.
נישואין - זה פיתרון לאדם הבריא אך מכל מקום גם לאדם הבריא יש הרבה עבודה בלי קשר לשלום בית אלא לעצם ההסתכלות והגישה לחיי אישות.
הרהורים זה דבר שמתמודדים הרווקים והנשואים, המכורים והלא המכורים - כל אחד ברמה שלו, במקום שלו ובענין שלו, אני חושב שרווק שאין לו אשה - הוא מצד אחד אמור פחות לפנטז, ומאידך נשוי בריא עצם זה שהוא נשוי - יש לו פת בסלו שמציל אותך מן החטא, אמנם למכור, אדרבא ואדרבא כל אשה ואפילו מכוערת יכולה להיות פרטנר טוב, כי את עצם המעשה הוא כביכול עושה בהיתר... ודוק כי קצרתי.

תגובה: הרהורים בלי ליפול - נישואים יכולים למנוע? לפני 2 שנים, 11 חודשים #136016

• דף חדש
  • רצף ניקיון נוכחי: 18 ימים
  • דירוג פלטיניום

ממבט שלי אתה מכור, לא חושב שעצם התגובה כאן משנה האם אתה נופל לעצבות או לא..
עצם זה שאתה לא מסוגל להפסיק אתה בפנים לגמרי. 
ייתכן ואתה לא מגיע לעצבות בגלל חוסר הידיעה של הפגם שאתה עושה מה שאחרים כאן כן יודעים וזה נוגע, בהם מצד יראת השמיים שלהם.. זה אמור להיות טבעי.. (אם כי עניין העצבות שאחרי החטא מגיע מעצת היצר להכניס את האדם לעצבות ולהמשיך להפיל אותו... וזה בוודאי לא המטרה) 
הייתי במצב שלך.... העצבות שלי הגיע לי כשהתחתנתי שאז חשבתי שזהו... יש לי אישה מדהימה ובאמת יפה... מושלמת הייתי אומר ואין כאן המקום לתאר)
ושלושה חודשים אח"כ נפלתי... 

שאלתי את עצמי זה אמיתי? 

אבל אח"כ הגיע עוד נפילה ועוד נפילה... 

בדיוק כמו בפעם הראשונה שאתה מאונן ויוצא זרע אתה קצת, בהלם.. אבל מהר מאוד אתה נכנס ל'עניינים' וזה נהפך לעניין שבשגרה.. 

אני נשוי כיום 6 וקצת שנים ורק היום אני מתחיל לראות את האור בקצה המנהרה....

לא לא בגלל מספר הימים..שעשיתי עד עכשיו (סה"כ 11)
למספר הימים הגעתי כמעט ל90יום.. ובממוצע אוננתי פעם או פעמיים חודש. 

אתה בטח שואל אז מה כן? 
יותר בגלל תהליך שעשיתי ביני לעצמי לאיך אני מסתכל על אשתי..
(וכאן יש כן ענייניים של בינו לבינה שבו עשיתי תהליך עמוק.. לא יודע אם זה המקום כאן לתאר בפרטיות)

אחד התהליכים שעשיתי זה בעיקר על עניין המחשבה וההרהורים ביני בין עצמי.. 
אז שהפסקתי כל רגע חשוב ולהרהר על כל אישה ברחוב או סתם ככה לעלות סרטוני פורנו ישנים, בראש (שאגב בדיוק כמו לראות פורנו) רק אז התחלתי להגיע לטהרה אמיתית.. 
להיות כל הזמן על הקצה... לראות פורנו ו ולא לאונן או לדמיין כל הזמן ולא לעשות כלום... 

תהיה רק עניין של, זמן עד שתיפול... 

בשפת, המכורים אלכוהוליסט יעבור כל הזמן ליד בית המרזח ויריח את השיכר...כמובן הוא אומר לעצמו.. "ח"ו אני לא שותה אני רק מריח..". 
" ח"ו לשתות אני רק מדמיין איך אני שותה את כל הבקבוקים" 

די ברור לכולם שבסוף הוא יפול וזה רק עניין זה זמן... באיזה נקודת חולשה הוא יהיה ויש ולא חסר לכל אחד מאיתנו את נקודות החולשה בהם הוא נופל בהם. 
אצלי זה נקודת היסוד... שבה הכל מתחיל.. 
אוננות וזרע זה מכוח אל הפועל.. הבעיה מתחילה בעיקר כי אדם לא שומר על 'לבוש' המחשבה שלו וחושב שהוא לא עשה כלום.. 
אבל בעצם הוא גורם לדבר יותר גרוע מהמעשה עצמו...
על זה נאמר 'הרהורי עבירה קשים, מעבירה' 
מדוע? 
כי אדם לא חושב שהוא עשה עבירה וממילא גם אין לו חרטה על כך.. 

זה רק בפשט... יש גם הסבר חסידי לעניין אבל זה פוסט אחר.. 

"תמיד נזכור שאנחנו בנים של מלך"

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.54 שניות

Are you sure?

כן