ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: הצילו! 1235 צפיות

הצילו! לפני 5 שנים, 11 חודשים #112654

• איש פלא
  • חבר ותיק
  • "איש פלא ונשמתי פלא גדול"
צריך עזרה לא ליפול .. מרגיש לי מוזר לבקש עזרה, בשביל להימנע ממשהו שלכאורה אני כול-כך חפץ בהשגתו..
חפץ הרגשת העונג הכייפי וההתפרקות דרך ההנאה הגופנית החייתית. משתוקק להיסחף בפורקן .. תנו לי לברוח קצת מכול הלחץ ומכול המועקה של היום המעייף החם והשגרתי מידי. 
התחלתי אותו בתחושה טובה, בערך.. למרות שלא הלכתי להתפלל במניין ואני יודע שזה כבר לשבור הרגל של מעשה טוב. אבל דברתי אל אבי שבשמים, ובקשתי שיתן לי כוחות להתחזק בכול מה שהיום הזה ידרוש ממני. והיה לי הרבה כוח. רק עכשיו אני מרגיש נופל ושהחולשה מתלבשת עלי ומבקשת לקחת אותי למחוזות של סיפוקים וצריכה גופנים. .
 כן אני יודע שיש לי קושי נפשי .. שיוצר אצלי לחץ ומועקה, והדחף בה לדחוף את ההרגשה הלא נעימה הזאת מהדרך. אבל עדיין להבין את המצב לא משנה(לגמרי) את הרגש העז לשבור את ההגה הצידה ולעשות משהו של השתובבות וכייפ. מתחווור לי ברגעים אילו, שאפילו בשיעבוד יש משהו משחרר(פעמים שהכוח לבחור דורש מאמצים מתמשכים וכואבים) . כמובן שזה רק אשליה מתוקה, א ו מרה. תלוי מתי אתה שואל אותי ..  בכול אופן עכשיו כבר מרגיש שקצת ירד לי הלחץ (בשעת כתיבת שורות אילו) מקווה שיהיה לי כוח לחזור ולדבר אל אבא, שכבר ירד לארץ. לשכון בין אנשים המבקשים לקדש עצמם בקדושתו  .. "ואתם הדבקים בה' חיים כולכם היום"  שנת ישרים אהובים
נערך לאחרונה: לפני 5 שנים, 11 חודשים על ידי איש פלא.

תגובה: הצילו! לפני 5 שנים, 11 חודשים #112655

זה מצחיק אותי להגיב בנושא כזה כי רק אתמול נכנסתי ל90 יום אבל סתם טיפ קטן אם אתה מרגיש תאווה חזקה ואתה מרגיש שאתה לא יכול להתאפק, תתקע את הצפרניים בקיר או ברצפה (זה כתוב בגמרא שיוסף עשה את זה ותכלס זה עובד)

תגובה: הצילו! לפני 5 שנים, 11 חודשים #112657

• איש פלא
  • חבר ותיק

אווצ' - תחשוב טוב? מה אתה עושה לעצמך?! 
 נשמע כמו משהו שאני ממש-ממש לא רוצה לעולל לעצמי.  אולי לכול היותר מקלחת של מים קרים;-) 

הנקודה לגבי ציפורנים בקיר/רצפה מעלה בי את הנקודה של ''הלקאה עצמית'' (נפשית ופיזית). על אף שזו אינה העצה המפורשת שלך 'תחשוב-טוב'. יש בה מין אותו העניין, אני חושב. 
ואיני בעד לעשות משהו שמכאיב לנפשי וגופי למען  התגברות על התאווה. בסופו של דבר, במחשבה של המשך התהליך, שבכול זאת יהיו נפילות..  גם שם  נצטרך כול פעם להלקאות את עצמנו חזק-יותר ויותר, בשביל להשאיר רושם כנגד החטא..  ופעולה שכזאת יכול גם להשאיר צלקות גדולות יותר בנפש, יותר מהנפילה עצמה..  מיתוך דברי אפילו יוצא,  שיש דברים שעדיף ליפול בהם מאשר דברים אחרים..
ולקושי שבדבר, אני משיב וקורא לבירור אמונתי וחוזקה להיות אבא נאמן באהבתו  אותי בדיוק כמו שאני . . ללא עניין שהתחיל להתעלל בעצמי. ולא שהסתובב עם תחשות חרדה קיומית בנוגע לחטאים\חטאי..
הייתי אומר שלפעמים צריך לדעת להרפות .. בשביל להשתחרר מתחושות אשמה-קשה, אשר מעכבת אותי מלרפא את מכאובי הנפש.. כאשר המטרה היא ריפוי הכוחות כולם!  ככה שבאמת נתקן את שורש הוייה של נשמתנו .. שהיא ללא ספק פלא גדול.. וכן ידוע !
  לפחות אילו מחשבותי בנידון - חזק ונתחזק חושב מחשבות טובות , תחשוב טוב - שיהיה טוב, ושעכשיו טוב! שאבא אוהב אותך מאוד! מאמין בך בתכלית עצם הוויתך כפי שהיא! 
 והדברים נפלאים
    תודה לך על העצה. מהלב 

תגובה: הצילו! לפני 5 שנים, 11 חודשים #112659

זה לא כואב, אתה יכול לנסות עכשיו, תצמיד קצת את קצה האצבעות למשהו קשיח ותלחץ בעדינות זה מאוד מרפה את התאווה וזה לא כואב.

תגובה: הצילו! לפני 5 שנים, 11 חודשים #112796

• איש פלא
  • חבר ותיק
 הלכתי היום ברחוב והבחנתי שאני מעין מחפש ושולח מבטים לאנשים שעברו ברחוב

ושאני מחפש לבחון אותם ואם הם מושכים אותי

החיפוש הזה לא עשה לי טוב - חשבתי שאולי המלחמה עם היצר מעלה לי את רמת ההורמנים וחיפוש המשיכה והפורקן. זה יכול ממש לתסכל אותי

על אף זה,  עדיין מאוד הייתי במצב של "רק להיום" שהיום הצליח ואתגבר על המכשולים. כשהגעתי לזה, התחברתי והרגשתי את הלב שלי,  אותה נקודה בוהקת בפנימיות עומק תוכיותי, שאומרת לי שאני בדרך הנכונה.

הבנתי שאני לא צריך לפחוד מכול מחשבה שבאה לי לראש. זה הראש שלי וככה הוא מתפקד

ואז גם הצלחתי להסביר לעצמי שזמן ארוך נתתי למחשבות שלי לשוטת כאוות נפשם, ולכן רק הגיוני שהראש שלי רגיל לשוטת לו.. ושאני לא צריך לצפות ממנו בתוך שבועיים שלוש לשנות הרגלים של שנים

והכול בסדר ושאני מתקדם ממש יפה ושאני יכול לשמוח במקום שהגעתי אליו..  ויכול להימנע מלהיות בלחץ

לא לחשוב שאני בלתי מנצוח - אבל להרגיש שאני חלק מהנצח

תגובה: הצילו! לפני 5 שנים, 11 חודשים #112807

• איש פלא
  • חבר ותיק
היה לי יום נקי אחד, היום. הרגשתי טוב עם עצמי ושיש לי כוחות לגלות טוב שקיים בי.

זה נפלא מבחינתי

תגובה: הצילו! לפני 5 שנים, 11 חודשים #112815

זה באמת נפלא לגלות. 
תודה על השיתוף תמשיך לכתוב! 

תגובה: הצילו! לפני 5 שנים, 11 חודשים #112834

• איש פלא
  • חבר ותיק

אני מרגיש שעבר עלי יום בלי מאבק, מה זה אומר? 

הכול פשוט הלך טוב.. 

רק שקבלתי משוב לדברים שאני צריך לתקן, משני אנשים שונים, שניהם בערך אמרו לי אותו דבר. ועוד שני אנשים שלא אמרו לי, אבל אחרי מחשבה הבנתי שנהגתי כלפיהם בדרך של ביקורתיות.  הבעיה שלי היא להלביש את הרצון שלי מאחרים ולצפות שהם יתאימו למצופה.. זה גורר אותי לאעשות אדם ביקורתי.. זה ממש יכול להרחיק אותי מחברה.. 

חוץ מיזה עבר עלי יום טוב ממש

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.48 שניות

Are you sure?

כן