ברוכים הבאים, אורח

שינוי גישה..מקווה שזה יעבוד בעז"ה.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שינוי גישה..מקווה שזה יעבוד בעז"ה. 1765 צפיות

שינוי גישה..מקווה שזה יעבוד בעז"ה. לפני 8 שנים, 5 חודשים #79793

• הדר
  • רצף ניקיון נוכחי: 42 ימים
  • חבר קבוע
עד עכשיו, בשעת המצוקה בה משבש היצר את כל מערכות החשיבה הצלולה, התרגלתי לתת מענה מיידי ונחרץ שמופנה כל כולו בריכוז מוחלט אל אותו ווירוס משחיט אשר הצליח לחדור כעט אל חדרי ליבי ולשוטט לו כאוות רצונו השפל.
מציאות שנוצרת ככול הניראה, מחרדה ומחלחלה פנימית מטורפת השואפת למנוע ממני להענות בחיוב לעצת היצר השקרן.
אך כידוע כאשר רוצים אנו לחולל הצלחות ושינויים במישור החברתי הלאומי (לדוגמא), בלתי ניתן יהיה לממש זאת אם נתמיד להתמקד במגרעות המציאות ובמגרעות החברה המושחטטת!!! שכן התנהלות זו בוודאי מצד אחד תגרום להופעתה של חוסר התקווה ולחוסר המוטיבציה מצידינו לקדם את המהלך המוסרי העליון והנשגב שרוצים אנו להשריש בציבור הרחב, ומצד שני התנהלות מסוג זה, לא די בכך שלא תניב הצלחות ומימושים נאצלים בחברה, אלא היא גם תיצור במקביל סלידה המונית ניכרת מכל ערכי המגמה הטובה שאנו עורגים ומשתוקקים להופיעה בהוייה כולה.

על מנת שנוכל לממש את רצונינו הטוב הזה, תחילה עלינו להאיר פנים לכלל ולראות בו את מכלול צדדיו המיוחדים והמעולים שקיימים בו בהכרח. זאת יש לעשות כדי להגביר את המוטיבציה העצמית שלנו לפעול ולנבור אחר השלמות החברתית כי רק כך נראה למעשה כי לא הכל שחור ורקוב כמו שחשבנו וממילא תימצא התקווה בתוכינו ותניעה אותנו אל השגת היעדים המוצבים. כך נבין בעצם שמצוי בקרבנו גם טוב (והרבבבבבה טוב!!!!!)
אחרי שראשית דרכינו תתאפיין בצורה זו נוכל לקרבו אט אט ולהביאו להכרה עצמית לא מתוך כפייה כי אם מתוך אהבה וחיבה רבה!! ואין זה סותר את העובדה שאיננו מסכים או משלימים עם מעשיו הרעים.

כיום אני מבין שבאותה מידה שאין מציאות לתקן את הכלל מתוך התמקדות מתמדדת בשיפלותו ובכיעור מעשיו, כן לא אוכל לתקן את מידותיי הנקודתיות אם אתמיד לראות את החושך ואת הרועה שבהם!! כיום אני מבין שאם אתבונן ברע- הוא ימשיך להופיע תמיד ואתקע איתו לנצח!! עלי לגלות ולחשוף את הטוב ואת השלם גם בדבר שלכאורה נראה כולו רעה ומזיק!!!
ולכן מעכשיו בעזרת ה', כאשר ארגיש באותו ווירוס מושחט משוטט בחדרי ליבי שוב, כבר לא אתמקד בשיפלותו ובכיעור פעולתו בתוכי, אלא אודה לריבונו של עולם על שעשה עימי חסד של ממש והטביעה בנפשי יצר הטובע ממני להקים בית ומשפחה בישראל מתוך קדושה וטהרה אהבה ונאמנות גוברים. אודה לו על שזיכה אותי להמשך לדמות הנשית ולא לדבר אחר ח"ו!!! אין זה ברור מאליו בכלל בעידן שלנו היום!! מעכשיו כשאפגוש בתאווה הידוע לכולנו, כבר לא אפחד או אתחלחל ממנה יותר!!! שהרי יפה היא במהותה וטובה והכרחית היא בקיומה- אין היא רעה ואין היא רקובה כפי שאולי חשבתי עד עכשיו!!! ברוך ה' שהיא מופיעה אצלי אך אתפלל תמיד שיהיה ה' בעזרי לנתב אותה אל שלמותה הקדושה והטהורה!!!!! אוהב אתכם אחי לקרב ומייחל להחלמתכם המהירה!!!

תגובה: שינוי גישה..מקווה שזה יעבוד בעז"ה. לפני 8 שנים, 5 חודשים #79795

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
שבוע טוב חבר יקר,

איזה כשרון כתיבה! בהתחלה הייתי בטוח שזה ציטוט מכבתי הרב קוק.

בכל אופן כתבת דברים יפים ונכונים.

רק רוצה לשתף, שאצלי יש בעיה. כל התיאוריות היפות לא עזרו לי אם לא עשיתי פעולה. ואף פעולה פשוטה. למשל, לא להיכנס יותר לאתרי וואלה ויינט תפוז. כיום גם לא יוטיוב.
למשל, לעשות נוהל קבוע כשהתאווה מתחילה לדגדג, טלפון לחבר או שיתוף.
יש לי נוהל חירום, כשאני במצב קרוב לנפילה אני סוגר את כל המכשירים האלקטרונים בבית.. אפילו את המיקרולגל

תנסה לראות אם אתה יכול לתת כלים מעשיים לרעיונות בבחינת כלי המחזיק את האור.

אוהב
הושעיה נא
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

תגובה: שינוי גישה..מקווה שזה יעבוד בעז לפני 8 שנים, 5 חודשים #79806

• הדר
  • רצף ניקיון נוכחי: 42 ימים
  • חבר קבוע
אתה ממש צודק אחי...תודה רבה על העצה הככ פרקטית אני בהחלט מתכוון לעשות גם לי "נוהל חירום" מהסוג הזה...חיזקת!! תזכה להתחזק ולחזק עוד רבים:)
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.30 שניות

Are you sure?

כן