ברוכים הבאים, אורח

מסע, באהבה!
(0 צופה) 

נושא: מסע, באהבה! 342997 צפיות

תגובה: מסע, באהבה! לפני 8 שנים #86775

נראה לי שבכל מקרה אבוא מחר, אפילו סתם כי זה מעניין ואמור להיות נחמד לי...
בעז"ה מקווה שנתראה

תגובה: מסע, באהבה! לפני 8 שנים #86795

שלום לכם חברים יקרים, ערב טוב.
הייתי היום אצל פסיכולוג. אני רוצה להיות אסיר תודה שעשיתי את הצעד הזה של השקעה בעצמי. כמאמר הפתגם: אין מצווה לסבול.
לא ידעתי מה יאמר לי ומהי עמדתו בנוגע ל12 ההצעדים, התוכנית.
בשתי מילים: לא בעד...
כשניתחתי את זה, מצאתי שהוא לא מאוד חולק על בסיס הרעיון. גם הוא, כמו התוכנית, לא מתייחס למין כאל הבעיה עצמה. גם הוא סבור, כך הבנתי, שאם אפתור דברים אחרים ממילא גם במין תהיה לי שליטה.
אך יש הבדלים עיקריים.
1. זו רק פגישה אחת, אך נכון לעכשיו נראה שאין את עיקרון המלפפון החמוץ וככל הנראה אחרי הטיפול אהיה כאחד האדם.
2. בעצם הטיפול שלו יפתח לי את שריר. הוא כן מאמין, לפי הבנתי, שזה עניין של כוח רצון.

אסירותודה, אני מודה לאלוקים שלקחתי את הדברים בשלווה יחסית ובכלל, כל הקטע הזה שהיה יכול לפרק אותי לגמרי, ואיכשהוא אני מעכל את זה.

בעז"ה נפגש בכנס 

תגובה: מסע, באהבה! לפני 8 שנים #86797

• aristo
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום
הכל הולך אחר החיתום. אהבתי את הסיפא של הדברים...

תגובה: מסע, באהבה! לפני 8 שנים #86799

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
שמח בשבילך! לאחר שנתיים של ניסיון אישי אצל מטפל, הייתי ממש ממליץ לך לבקש ממנו טלפונים של כמה אנשים שעברו אצלו טיפול בהצלחה וכעת הם נקיים חמש שנים ומעלה ושמחים בתהליך שהם עוברים. אתה יכול לומר לו ששמעת שסיכויי ההצלחה בטיפול בהתמכרות למין הם נמוכים, ושאתה מכיר כמה וכמה חברים שהיו בטיפול תקופה ארוכה, ללא תוצאות, או עם תוצאות חלקיות (אותי אתה מכיר, ואשמח להפגיש אותך עם עוד רבים כמוני בעניין הזה...).
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: מסע, באהבה! לפני 8 שנים #86800

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
ואולי הפסיכולוג צודק?... אחד מפגמי האופי שלי הוא להיות בטוח שזווית המבט שלי תמיד נכונה...

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: מסע, באהבה! לפני 8 שנים #86815

סליחה על השאלה, הפסיכולוג מפריע לו בכלל שתהיה עסוק במין?
ז'תומרת, האם הוא רואה בזה בכלל בעיה שורשית ופנימית או שרק בגלל שאתה מגיע וזה מה שמציק לך אז הוא משתף פעולה
אתה לא חייב לענות, סתם לא התאפקתי מלשאול

תגובה: מסע, באהבה! לפני 8 שנים #86842

תודה רבה חברים על התגובות (אולי כדאי שאתחיל לכתוב דברים מרעישים כאלה לעיתים קרובות...)

טהרני - אני חושב שהשאלות לא נכונות אליו בגלל שהן מונחות על עקרונות שלא נראה שהוא מסכים איתם.
א' אני לא חושב שהוא חושב שאני (או בכלל אולי) מכור למין, כך שבעצם אחוזי החלמה של מכורים (אם הוא בכלל מכיר בזה) לא קשורים אליו
ב' לא נראה לי שהמדד של 5 שנים קשור למטפל שלא מכיר ב"לגימה הראשונה" (או בכלל, זה שאני מכור אולי)
בעצם, אם אני אדם רגיל (כי גם לא נראה לי שהוא מאמין ב"מלפפון חמוץ/רגל כרותה"), אז יש עליות וירידות. 
רק בשונה מהיום, שאני נשלט. נסחף בזרם בלי יכולת לעצור, אחרי הטיפול אני אמור להשיג שליטה ולנהל את חיי.

ותודה גם על הפתיחות בהודעה השניה, אפילו שאתה עם ניסיון אישי כואב

אחידבשמיא - הוא ספציפית חרדי, כך שאני מניח שהוא וודאי לא ממליץ או מעודד את זה.
אבל לדעתי, גם אם הייתי הולך לפסיכולוג כללי, עם כמות השימוש והעוצמה של המין בחיי, אני מניח שהוא לא היה אומר לי "מה הבעיה? תמשיך!"
מה שכן, הוא, להבנתי, לא מתייחס לזה כה-בעיה בה"א הידיעה.
אלא יותר כמו תסמין לבעיות אחרות, שברגע שאסדרן, ממילא גם בתחום הזה יהיה טוב

תגובה: מסע, באהבה! לפני 8 שנים #86843

• aristo
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום
העיקר שתהיה מאושר...

תגובה: מסע, באהבה! לפני 8 שנים #86846

aristo כתב on 11 אפר' 2016 05:19:
העיקר שתהיה מאושר...

אמן. תודה לך.
חבר אמר לי משפט בערך כך "אתה עושה משהו כדי לעזור לעצמך - וזה מה שחשוב"
אולי הוא באמת צודק...

בוקר טוב!

תגובה: מסע, באהבה! לפני 8 שנים #86847

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
בעצתך תנחני כתב on 10 אפר' 2016 18:37:

כשניתחתי את זה, מצאתי שהוא לא מאוד חולק על בסיס הרעיון. גם הוא, כמו התוכנית, לא מתייחס למין כאל הבעיה עצמה. גם הוא סבור, כך הבנתי, שאם אפתור דברים אחרים ממילא גם במין תהיה לי שליטה.

מהניסיון שלי עם עצמי הוא צודק. לפחות בשבילי זה היה המצב.
אבל כמו שאמר לנו השבוע בסדנה איש עם הרבה מאד ניסיון - 12 הצעדים עוזרים לי להישאר נקי. כדי להתחיל אותם עליי להבין ולחוש באמת בעומק נשמתי שאני עם זה סיימתי!!! ולצערנו עוצמת הכאב אחרי הנפילות לא מספיקות לנו כנראה (מזוכיזם?...) זה יותר ההבנה שאנחנו פשוט מאבדים את עצמנו שם בשדות המרעה האינסופיים של התאווה.
ברגע שהבנו זאת נגיע לכניעה שתכניס אותנו לצעדים ולתכנית. אצלי הטיפול הפסיכולוגי עזר מאד להגיע להכרה הפנימית שאני עם זה סיימתי!!! וזה עזר לכך שעוצמת הכאב הנפשי בחיי פחתה, והמחשבות הדיכאוניות וכו' כך שהצלחתי לעלות על דרך, ועדיין מדי תקופה של כמה חודשים נפלתי, ולכן באתי לתכנית ומאז בחסד ה' אני חש הרבה יותר מחובר לבוראי ולנקיות שלי - 'רק להיום'.
ולכן במידה ואתה מבין מה המטרה שבשבילה אתה הולך אליו אין בעיה בזה שהוא לא כ"כ בעד הצעדים, אא"כ הוא מתנגד בנחרצות, אז יש מה לדון. למרות שאלפי אם לא מליוני אנשי מקצוע היו בתוכנית הזאת ברחבי העולם.. אז זה מוזר קצת.

בכל אופן שיהיה בהצלחה רבה בכל דרך שתבחר להתקדם,
וכל הכבוד שאתה לוקח את עצמך בידיים ומנסה לעזור לאדם הכי חשוב בחייך. לעצמך!

אוהבים אותך אח יקר.
יום טוב ומבורך.

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: מסע, באהבה! לפני 8 שנים #86849

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
בעצתך תנחני כתב on 11 אפר' 2016 05:59:

חבר אמר לי משפט בערך כך "אתה עושה משהו כדי לעזור לעצמך - וזה מה שחשוב"

ברוך שכיוונתי..
- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: מסע, באהבה! לפני 8 שנים #86850

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
בעצתך- לשיטתו, שאתה לא מכור, אלא מתמודד עם העניין, שייתן לך שמות וטלפונים של אנשים שהיו אצלו ואכן הטיפול עבד בשבילם ועכשיו הם בשליטה, גם אם יש להם עליות וירידות.

תגובה: מסע, באהבה! לפני 8 שנים #86851

• יוסיפונוס
  • רצף ניקיון נוכחי: 160 ימים
  • דירוג פלטיניום
אני מסכים לדברי טהרני שפסיכולוג לא יוכל לעשות את מה שהצעדים מחוללים, ומניסיון אישי.
מאידך גיסא, אני מתחבר מאוד לדבריו של פנימה, הפסיכולוג יוכל לעזור לנו להבין כמה אנו חסרי אונים (אם הפסיכולוג לא הצליח.....) ולהגיע לרצון אבסולוטי להפסיק עם התאווה ובכך להכשיר את הקרקע עבור הנס שהצעדים מחוללים.
מסביבי יש דיבור כזה נגוע/שאני צבוע/ ומה פתאום חזרנו לדבר

רק אתה רואה ת'לב שלי ויודע/כשאני דומע/ אותך לא יכולתי לשקר

איך הסתכלתי רק על מה שאין/ הולך ומתרוקן/ איבדתי את הדרך

מה שקלקלתי תן לי לתקן/ מתחנן/ כמו בן/ רק תפתח לי דלת.(חנן בן ארי, אדון הסליחות)
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים על ידי יוסיפונוס.

תגובה: מסע, באהבה! לפני 8 שנים #86853

תודה חברים

פנימה - תודה רבה, סייעת לי.

טהרני - האמת שכתבתי איזו תגובה לזה,
אבל, בכנות, זה גורם לי להסתבך עם עצמי... אני מעדיף לא להסתבך יותר מדי, זה יוצר לי מצוקה
מבקש לשחרר, ולתת לאלוקים להוביל אותי לנתיב שלי.
"בעצתך תנחני ואחר כבוד תקחני"

יוספינוס - אין לי מה להגיב. אוהב.

תגובה: מסע, באהבה! לפני 8 שנים #86879

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
חשבתי המון לפני שאני מגיב פה, מתוך נסיון קצר לא וותיק, יש הרבה אנשים שתפסו את עצמם בגיל צעיר והלכו לטיפול ונגמלו מהמין, באופן אישי אני חושב שעד גיל 22 בערך בן אדם לא יכול להחליט על עצמו שהוא מכור לכל החיים, כמו מלפפון חמוץ, הייתי ממליץ לו לבוא לקבוצות אבל במקביל ללכת לעוד טיפול כדי לשקם את עצמו ולהשתחרר, והיות שאני מכיר את 'בעצתך' והוא איש צעיר, אני מאוד מחמיא לו על אומץ ללכת לפסיכולוג ולטפל בעצמו, אני לא חושב שהפסיכולוג צריך להביא הוכחות שהוא הצליח עם אחרים, החבר צריך נכונות לטפל בעצמו ודברים טובים יכולים לקרות מחוץ לחדרים גם.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.
זמן ליצירת דף: 0.57 שניות

Are you sure?

כן