ברוכים הבאים, אורח

ממש ניסים!
(0 צופה) 

נושא: ממש ניסים! 147374 צפיות

ממש ניסים! לפני 9 שנים, 10 חודשים #61719

שלום לכולם ורפואה שלימה!

התחלתי לאחרונה את המסע של תשעים הימים, שבוע ליתר דיוק, ורציתי לשתף אתכם בחוויה שקרתה לי ממש לפני זמן קצר.

היום האחרון (השביעי) היה לי ממש קשה, כל הזמן עלו לי הרהורים ומחשבות לא טובות. לקראת סוף היום ממש הטריד אותי היצר הרע שכבר הרגשתי שאני יכול לו יותר! הפסקתי ללמוד ( אני בישיבה עכשיו) וכבר הרגשתי שהנה אני צריך להתחיל לספור מחדש...

כל מה שניסיתי לא עזר, התפללתי לה' שייקח ממני את התאווה, אמרתי לעצמי שזה רק להיום, אבל שום דבר לא נראה שעוזר.

ואז נזכרתי שמרתי לעצמי שאם חס ושלום אני נופל, אומר קודם מספר מסוים של פרקי תהילים.
אתם צריכים להבין את הסיטואציה - אני יודע שאני עומד ליפול ומה שאני עושה לפני - אומר תהילים! דבר מקודש כ"כ במקום כ"כ טמא בו אני נמצא. הייתי על סף דמעות בעיניים!
אבל תפילותי לא חזרו ריקם ב"ה! כבר כשאני מסיים את הפרק הראשון ומתחיל את הפרק השני, מתקשר אלי חבר שלי שצריך עזרה ( בנושא שאינו קשור) ומחזיר אותי על הקו לפחות רבע שעה! בינתיים נתקררה דעתי ויכולתי לנשום לרווחה שוב! אני ממשיך לספור!

אחרי נס כזה ( בעיני) לא יכולתי שלא להירשם לפורום ולשתף מישהו בכך. יצא אם כן טובה נוספת מהניסיון שהעמיד אותי הקב"ה, נרשמתי לפורום הכ"כ חשוב הזה...

מקווה לעוד עזרה משמיים ומכם.

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 10 חודשים #61720

תודה על השיתוף!
ה' יהיה בעזרך

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 10 חודשים #61734

מרגש.
אני מקווה שעוד תמצא שלווה גדולה מזו ותגיע לנקיות ומפוקחות גדולות יותר ויותר.
אם אין אני לי, מי לי?
וכשאני לעצמי מה אני?
ואם לא עכשיו אמתי?

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 10 חודשים #61735

תודה על התגובות! מחזק אותי שיש אנשים שמשתתפים איתי בקשיים ובהצלחות!

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 10 חודשים #61768

• יאיר221
  • דירוג זהב
מדהים אחי. באמת הודו לה' כי טוב.

אני חייב לשים דגש על משהו שאמרו אתמול בקבוצה- אם אני מתרגל החלמה בצורה יום יומית- 'התופעות לוואי' של זה, הוא שלפני שימוש אני אעשה פעולות בלי לשים לב, וזה הרבה פעמים יציל אותי מהשימוש. תתמיד תתמיד תתמיד וזה המתכון הכי בדוק להחלמה- תמשיך לכתוב כל יום. ואם אפשר בשעה קבועה- זה כמו מסמר של החלמה בנפש. בהצלחה!

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 10 חודשים #61838

שלום לכולם!
לאחר שיום האתמול היה ממש קשה, היום עבר יחסית רגוע. אני חושב שזה בעיקר כי היום שלי היה מלא בפעילות ותעסוקה, גם אם זה לימוד בחברותא רוב הזמן. ( אתמול לא היתה חברותא).

אבל יש לי שאלה -
הפעם היחידה שעלו בי הרהורים היתה דווקא כשלמדתי-למדתי בגמרא משהו שקשור להלכות נידה והופה... ישר היצר קופץ בראש... לא נותן מנוחה...

התגברתי עליו, זה לא העניין, הבעיה שלי היא מה אני עושה במצבים כאלה-לא ללמוד את הנושא הזה? זה נראה לי כמו נצחון ליצר הרע-הוא מכתיב לי את החיים ואפילו מחליט עכשיו מה מותר לי ללמוד בתורה ומה לא?

האמת היא שאני לא מצפה לתגובה לפחות עד מחר בבוקר, קצת מאוחר... אבל הייתי חייב להעלות את השאלה.

תודה מראש חבר'ה!

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 10 חודשים #61870

שאלה טובה. העסיקה אותי מאד בתקופה שלמדתי פעם שאלתי רב והוא אמר שאין סכנה רוחנית מדברי תורה (אני מעריך שזה בא גם עם איזה פסוק או משהו). אבל לדעתי המאד עניה למכורים ולמועדים ליפול אין סיבה להכנס לזה בתקופות של סכנה. בע"ה יום יבוא ונוכל ללמוד את זה בלי חשש (אני מקווה ורוצה להאמין) כרגע לדעתי לא כדאי.
אם אין אני לי, מי לי?
וכשאני לעצמי מה אני?
ואם לא עכשיו אמתי?

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 10 חודשים #61872

תודה על התשובה, קצת מעציב שצריך לוותר על חלקים בתורה, אך יש לעשות הכל כדי להשאר נקי...
תודה רבה!

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 10 חודשים #61874

• יאיר221
  • דירוג זהב
מתחבר לתשובה שלמה. נראה לי שאם אנחנו בהלחמה ועושים צעדים אפשר ללמוד דברים כאלו. אבל אם אנחנו בשימוש או אפילו בנקיון טכנית לא כדי ללמוד דברים כאלו.

ואנחנו ממש לא מוותרים על התורה פשוט צריך בניין של החלמה ומפוכחות בשביל ללמוד דברים כאלו. בדיוק כמו שאדם צריך ללמוד הרבה נגלה לפני שהוא לומד נסתר, כי אחרת הלימוד הזה יוכל להזיק לו.

בהצלחה אח יקר!

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 10 חודשים #61931

11 ימים של נקיות... תודה ה'!!!!!
ב"ה מאז היום השביעי לא היו לי נסיונות קשים ברמה שחשבתי שאני הולך לספור מחדש, אבל זה מה שמפחיד אותי...
מה יהיה כששוב התאווה תטיל עלי את כל כובד משקלה? האם גם אז אעמוד במבחן?
כולי תפילה...
אתמול הייתי בחתונה רחוקה מאוד מהישיבה... היה קשה מאוד לשמור את העיניים - גם בדרך וגם בחתונה, מקווה שזה לא יפגע לי בהתקדמות.
אוהב את כולכם!

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 10 חודשים #61932

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

בתקופה שלמדתי פעם שאלתי רב והוא אמר שאין סכנה רוחנית מדברי תורה (אני מעריך שזה בא גם עם איזה פסוק או משהו).

במחילה, נשמע לי ניתוק מהמציאות...

rahamim142 כתב on 25 יוני 2014 10:09:

קצת מעציב שצריך לוותר על חלקים בתורה, אך יש לעשות הכל כדי להשאר נקי...

לא נראה לי שצריך לוותר על חלקים בתורה, אבל צריך להיות ערני ולעשות את העבודה הנכונה כדי להישאר נקי.
כמו שכתוב בספר הגדול, שאלכוהוליסט בהחלמה יכול להיכנס לבר לצורך.

עם זאת, לא היית מציע לעשות מחקר בענייני מין ביהדות וכדו'  .
וכמו כן, ייתכן שבתחילת הדרך של ההחלמה, אולי יש מקום להיזהר יותר.
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 9 שנים, 10 חודשים על ידי .

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 10 חודשים #62024

ב"ה הקב"ה זיכה אותי ב14ימים של שפיות!
אני כ"כ שמח שהצטרפתי לפורום הזה. אני לא חושב שהייתי מצליח בלי התמיכה של כולכם! ותודה מיוחדת לטהרני!

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 10 חודשים #62126

15...בכלל לא מובן מאליו!
אבל למי אכפת! מי חושב עכשיו בכלל על תאווה כשכל מה שממלא את הראש זה צער על הנערים שנרצחו!

אבל לא רק מחשבות של תאווה פרחו להם מהראש, גם מחשבות כניעה!

הקב"ה, אני מקבל באהבה את גזר הדין ואשתדל להתקדם בהחלמה למען ישראל.

:'( :'( :'(

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 10 חודשים #62130

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
rahamim142 כתב on 30 יוני 2014 22:32:

15...בכלל לא מובן מאליו!

באמת לא מובן מאליו!

ב-SA (סקסוהוליסטים אנונימיים, הארגון שהתחיל עם עבודה בשיטת 12 הצעדים לטיפול בנושא התאווה) נותנים בשנה הראשונה להחלמה מדליה מיוחדת לכל חודש באותה שנה.

אתה כבר בחצי הדרך למדליה הראשונה (אם לא תגיע לקבוצות עד אז, ננסה למצוא דרך להעביר לך אותה... )

המון הצלחה! תמשיך בעבודה היפה שאתה (?) עושה ותמשיך לעדכן אותנו באופן יום יומי בהתקדמותך. כולם פה מצפים ומייחלים להתקדמותך ורוצים לשמוע עליה!
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 10 חודשים #62138

אתמול היצר שלי תקף מזווית שונה-
הוא ניסה לשכנע אותי שאני בכלל לא מכור!!! אבסורד!

הנה אני שוב על מיטתי ומהרהר בכל מה שקראתי בפורום אתמול בלילה על כניעה ועל הדרך שבה אנשים " מסרו" את הצעד הראשון שלהם( דבר שלצערי לא ירדתי עדיין עד לסוף עמקו...) ואני רואה את המצב הנורא שאנשים היו שקועים בו וכיצד הצליחה ההבנה שהם חסרי אונים לחלץ אותם מכך. לכאורה אידיאלי! לימוד מאנשים אחרים כיצד להתקדם.

אלא מה עושה אותו זקן כסיל רשע ( שאני כבר לא כ"כ בטוח כמה כסיל הוא...) הוא גורם לי להשוות את המצב שלי למצבים של אלה שקראתי עליהם, וכיצד בכזאת קלות (האמנם?)  הגעתי ל16 יום ( תודה לה'!)
ובעצם אולי כל התכנית הזאת וכל החוסר אונים הזה הוא בכלל לא בשבילי ! תודה לה' שנתן לי כוחות אל מול עצתו של אותו רשע והבנתי שאני כ"כ גאוותן! איך יכולתי בכלל לחשוב שאחרי בערך תשע שנים של שימוש וכניעה לתאווה אני עוד יכול לחשוב שמצבי טוב, ואני יכול בלי ריבונו של עולם!?

הדבר הוביל אותי להבנה שיש לי כ"כ הרבה להתקדם במידת הענווה שבלתי אפשרי להודות החוסר האונים שלי בלעדיה.

החלטתי לשתף בזכות טהרני ששכנע אותי לשתף את מה שעובר עלי בהחלמה.
זמן ליצירת דף: 0.80 שניות

Are you sure?

כן