ברוכים הבאים, אורח

המסע של ראשית חכמה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: המסע של ראשית חכמה 5753 צפיות

המסע של ראשית חכמה לפני 10 שנים, 1 חודש #56662

ימי ניקיון ארבעים חסר אחד.
אני מבין יותר ויותר איך בימים ״כתיקונם״ הייתי בורח אל הפנטזיות אחרי כל קושי, קטן כגדול, ברוך השם כעת אני חש את הרגע הזה ברגע שהוא מתהווה שבעבר היה מוביל אותי לאוננות, והיום מוביל אותי לשיתוף הקושי עם משפחה וחברים. כמה שה״מחלה״ בודדה והפנימה אותי.
אני עדיין לא יודע אם האיסור שבדבר הוא זה ששלף אותי מהביצה הזו, או להיפך, שהאיסור חל רק על אדם בריא. הביצה והתרנגולת.
מי יתן, ויימתק לי הניקיון, כפל כפליים מהעונג שמציעה התאוה.

המסע של ראשית חכמה לפני 10 שנים, 1 חודש #56799

אולי בנאלי משהו, אבל חשבתי על כך שאני נוטה למצוא את השרשים לבעיות הרגשיות שלי, באופן ובתנאים שגדלתי. כמובן שזה מגובה במחקרים מדעיים, לא אאריך, רק לי נראה שהכל ניתן לתיקון, כמו נהג שטעה בדרך והמשיך ישר, נניח, במקום לפנות ימינה. מה הוא עושה? ממשיך עד שיש לו אפשרות להסתובב ולתקן את הטעות, בסופו של דבר הוא מגיע ליעד עייף אך מרוצה, באיחור של כמה דקות ובזבוז של ליטר דלק נוסף, אבל מהר מאוד הוא ישכח את הטעות ״הטראגית״ בניווט שתוקנה מיד כשהתגלתה.
כך אני מקווה, בבגרותי, מתקן את החסרונות הנובעים מחסכי ילדותי, קצת זמן ומשאבים יעזרו הרבה יותר מדישדוש ותיסכול על ילדותי ״העשוקה״.

בעניין: חסכים לפני 10 שנים, 1 חודש #56802

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

, קצת זמן ומשאבים יעזרו הרבה יותר מדישדוש ותיסכול על ילדותי ״העשוקה״.

אין לי כוח לכתוב, אבל זה בעצם 12 צעדים,
לא נראה לי שיש דרך אחרת לתקן את זה
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

המסע של ראשית חכמה לפני 10 שנים, 1 חודש #56992

מהיום הראשון שהבנתי שאני סובל מריכוז עצמי מוגבר, ניקרה וניסרה בי השאלה למה אני כ״כ מוטרד (רציתי לכתוב ״מפוחד״ אבל עידנתי קצת, בכל זאת אני כבר לא ילד) כשאחרים פוגשים/פונים/מתווכחים איתי. אני זוכר אפילו תקופה שנפלה לי המראה האמצעית מהשמשה, וניצלתי זאת כדי להפסיק לבדוק כל הזמן מי אולי כועס עלי מאחורה בכביש. אז אם אני כ״כ אוהב את עצמי למה האחרים כל כך מזיזים לי?
היום אני חושב שיש לי את התשובה. האחרים פשוט הפריעו לריכוז במעגל ההנאות שרקמתי מסביב עצמי. השתוקקתי לחזור לפרטיות ולדיסקרטיות החמימה. ועכשיו אני לומד לחיות את חיי יחד ועם הזולת, כך שהאחרים ואני משלימים פאזל מסוים, ואכן גם הטירדה (פחד) הזו שהייתי חווה כל פעם שמישהו מתקרב יותר מידי לקונכיה שלי, נחלשת והולכת.
ועוד נקודה קטנה ועדינה לרגל 45 ימי החלמה, הייתי אצל רופא היום בשביל משהו קטן, אחרי יותר מ- 10 שנים שלא העברתי כרטיס אצל רופא, ולא הוטרדתי מזה שאני ״שובר״ רצף כזה גדול של הימנעות מרופאים. ויש עוד דוגמאות למכביר, של פעולות מסויימות שאני עושה אחרי ״הימנעות״ של חודשים עד שנים, כי אני פשוט לא מכור (לפעולות הספציפיות האלו) ולכן אינני חושש שזה יגרום לי ״מפולת״, זה פשוט לא מעסיק אותי - וזו הרגשה של אדם בריא שאינו מכור. אולי אזכה ליום שבו ארגיש כך גם בנושא שמירת הברית ושמירת העיניים. וברור שאין הכוונה להיכשל אלא שזה פשוט לא יעסיק אותי.
תודה לקוראים, תודה למגיבים, תודה לאלוקים.

בעניין: המסע של ראשית חכמה לפני 10 שנים, 1 חודש #56993

אצלינו בישראל אין הלילה את השעה 2:00, ולא את 59 הדקות שאחר כך, אלא מדלגים ישר מ- 1:59am ל- 3:00am.
מה זה אומר לגבי הרצף? מוחקים שעה? או שמקבלים אותה בחינם?
(((((:
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 1 חודש על ידי .

בעניין: המסע של ראשית חכמה לפני 10 שנים, 1 חודש #56994

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
את כל השעות אנחנו מקבלים בחינם... 

ההחלמה אינה עולה כסף, ולא גם לא שום דבר אחר, מלבד הכרה בחוסר אונים וחיבור לאלוקים.

(מזכיר קצת את הגמרא על כך שמשה שואל את ישראל מה כבר ה' רוצה מכם? רק יראת שמיים! מפני שיראת שמיים היא דבר קטן עליו, אך גדול עלינו...  ).
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

פינג-פונג לפני 10 שנים, 1 חודש #57022

אחרי שההתקף שכך קצת, אני גולש לכיוון של שלוה, ומשתדל להפנים כי הכפתור שהיה מזריק לי עונג בכל רגע שביקשתי, הוא רק חלק ממערך כוחות שונים הפועלים עלי, ואני כמו כדור פינג פונג חסר דאגה המשאיר לשני השחקנים להזיע תוך כדי מעקב דרוך אחרי המסלול שלי. האחריות שלא אפול ברשת - עליהם.

בעניין: המסע של ראשית חכמה לפני 10 שנים, 1 חודש #57023

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה על השיתופים,
אני מאוד שמח בשבילך שאתה בדרך לעליה
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

בעניין: המסע של ראשית חכמה לפני 10 שנים, 1 חודש #57036

אוהבים. אני בניתי על זה שאחרי שתהיה לי נקיות אני אהיה האור יקרות שתמיד האמנתי שאני בלי כל הבלבלה של השימוש, מושלם, מבין, יודע, עם חיים ועתיד, ואז גיליתי שלא. באסה. אבל אסירות תודה, יש חיים ויש עתיד, ואני מוותר, לפחות רוצה ומנסה, על הפנטזיה של התדמית שלי ומנסה להיות איפה שאלוהים מניח אותי והולך איתי צעד צעד.

וקיפאון

בעניין: המסע של ראשית חכמה לפני 10 שנים, 1 חודש #57099

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה על השיתוף.
שמח לקחת חלק במסע שלך, רק עכשיו התחלתי לקרוא, כל כך מכיר את הכעס העצמי על הדלק שמבוזבז מטעויות בכבישים. ניווטים מתסיסים מספר לא קטן של פגמי אופי שלי, וכשאני טועה אז המצוקה שלי גוברת מאוד, האשמה הרעילה מרעילה בכל פה.
כיום הדברים הולכים ומשתנים.

אתך
נתן במתנה
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: המסע של ראשית חכמה לפני 10 שנים, 1 חודש #57108

אבי, ונתן, השרשור הזה הוא ריכוז של חלקיקי מסע, יצא יפה ותודה למי שסידר אותו. אני משאיר את השם של השרשור, תבינו, לא הייתי כותב על עצמי המסע של... בגוף שלישי.
אור יקרות, גם על הניק שלי אני מתחרט קצת, בחרתי אותו כשהיו לי 0 ימי ניקיון וחוסר הבנה בסיסי בכל העניין, והוא יישאר כך מהסיבה הפשוטה שאני בולע את חוסר הנעימות כדי לא לבלבל אותכם בחילופי שמות וכותרות.

בעניין: המסע של ראשית חכמה לפני 10 שנים, 1 חודש #57140

מהיום הראשון שהבנתי שאני סובל מריכוז עצמי מוגבר, ניקרה וניסרה בי השאלה למה אני כ״כ מוטרד (רציתי לכתוב ״מפוחד״ אבל עידנתי קצת, בכל זאת אני כבר לא ילד) כשאחרים פוגשים/פונים/מתווכחים איתי. אני זוכר אפילו תקופה שנפלה לי המראה האמצעית מהשמשה, וניצלתי זאת כדי להפסיק לבדוק כל הזמן מי אולי כועס עלי מאחורה בכביש. אז אם אני כ״כ אוהב את עצמי למה האחרים כל כך מזיזים לי?
היום אני חושב שיש לי את התשובה. האחרים פשוט הפריעו לריכוז במעגל ההנאות שרקמתי מסביב עצמי. השתוקקתי לחזור לפרטיות ולדיסקרטיות החמימה. ועכשיו אני לומד לחיות את חיי יחד ועם הזולת, כך שהאחרים ואני משלימים פאזל מסוים, ואכן גם הטירדה (פחד) הזו שהייתי חווה כל פעם שמישהו מתקרב יותר מידי לקונכיה שלי, נחלשת והולכת.
ועוד נקודה קטנה ועדינה לרגל 45 ימי החלמה, הייתי אצל רופא היום בשביל משהו קטן, אחרי יותר מ- 10 שנים שלא העברתי כרטיס אצל רופא, ולא הוטרדתי מזה שאני ״שובר״ רצף כזה גדול של הימנעות מרופאים. ויש עוד דוגמאות למכביר, של פעולות מסויימות שאני עושה אחרי ״הימנעות״ של חודשים עד שנים, כי אני פשוט לא מכור (לפעולות הספציפיות האלו) ולכן אינני חושש שזה יגרום לי ״מפולת״, זה פשוט לא מעסיק אותי - וזו הרגשה של אדם בריא שאינו מכור. אולי אזכה ליום שבו ארגיש כך גם בנושא שמירת הברית ושמירת העיניים. וברור שאין הכוונה להיכשל אלא שזה פשוט לא יעסיק אותי.
תודה לקוראים, תודה למגיבים, תודה לאלוקים.

מזהה ומזדהה

וקיפאון

בעניין: מסע אל הלא נודע לפני 10 שנים #57480

משתף חששות וקשיים, עילה לכישלון עלולה להיות 1 מה3:
רוח שטות (כך סתם פתאום, בהתקף של רגע, יאללה למה לא)
פיתויים (קורה שכן נתקלים במראות מתקילים)
ותיסכול (ידוע לכל באי הפורום)
אני כרגע חשוף לשלושתם. מי מציל אותי מעצמי?
לצערי אני לא זמין בטלפון - למי שנתתי את ה#

בעניין: המסע של ראשית חכמה לפני 10 שנים #57491

אוהבים אותך ראשית חוכמה אתה אחד האנשים בפורום הזה שמהווים  לי השראה. תהיה חזק בשבילנו ובשבילך ובשביל כל מה שטוב ונכון בעולם הזה ומעבר לו ותהיה חזק בשבילו כי הכל מאיתו יתברך התאוה והננקיון והמכשלה והניצחון.
ובחרת בחיים.
לילה טוב ובשורות טובות.
אם אין אני לי, מי לי?
וכשאני לעצמי מה אני?
ואם לא עכשיו אמתי?

בעניין: המסע של ראשית חכמה לפני 10 שנים #57649

55 ימי ויתור.
אלוקי, עזור לי לוותר גם היום.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.54 שניות

Are you sure?

כן