ברוכים הבאים, אורח

חייב עזרה דחוף
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: חייב עזרה דחוף 6433 צפיות

חייב עזרה דחוף לפני 12 שנים, 2 חודשים #3571

• arielwriter
  • דירוג זהב
שלום לכולם!
אני הצטרפתי למסע בן 90 יום... הצלחתי לשמור במשך 13 ימים שזה שיא חדש בשבילי אני כבר כמעט שנה לא הצלחתי שבועיים רצוף... (לפני שנה התחלתי בפעם הראשונה לשז"ל)

זה היה מאוד קשה, עכשיו אני מרגיש שאני עומד ליפול... אני לא יודע עוד כמה זמן אני יצליח להחזיק מעמד אני בן 16 אגב אני מרגיש ריקנות כזאת ואני לא יודע איך למלאות אותו אני מרגיש משהו חסר ואני רוצה את האושר הזה שוב... אני יודע כל מה שתגידו שזה רק 5 שניות אבל אני צריך אותם!!! זה סם אני מכור לו ופעם בשבועיים אני מרגיש שאני חייב למלאות את זה!!! אוףףף מה גם שיש לי בעיות באמונה והרבה דברים לברר ככה שאני לא יודע בשביל מה אני נלחם (לא רק בשביל אלוקים) שהתחלתי האמונה שלי הייתה חזקה אבל לאט לאט היא מתדרדת ככל שהזמן עובר... כל הזמן צצות לי שאלות חדשות אולי יותר טוב להיות בצד החילוני להיות בצד השני? (אני יודע בלב שלא...) אבל קשה לי כי אני הולך עם התורה לפי הגישה שלי עד הסוף ומנסה לקיים כמה שיותר...
לקחתי על עצמי הרבה דברים בחודשים האחרונים של המאבק אני לא רואה סרטים וסדרות משתדל להמעיט במשחקי מחשב (הסדרות והסרטים זה גם בגלל בזבוז זמן גם בגלל תכנים לא טובים וגם בגלל שלראות שם משהו זה עלול לגרות אותי...)
מידי פעם אני רואה סרט עם חברים אבל זה רק בחופשה שאנחנו הולכים לקולנוע ומאוד מבוקר...
אמרתי להורים שלי לעשות אינטרנט רימון על שמור אבל אני יכול לעקוף אותו... ואני נמצא בפנימיה שיש שם המון מחשבים ואין אפשרות לבקר על המקום אני יכול לפרוץ להם את הרימון.
השיטה שלי בד"כ היא להוריד את הסרטים לפלאפון דרך קאבל אני תמיד קונה קאבל חדש ואז אני נותן אותו לחבר שאני סומך עליו אחרי שאני 'מתחרט' כיום ישנם 2 קאבלים אצל חברים שלי שכשאני רוצה לחטוא אני משכנע אותם לתת לי אותם בבכיות בצעקות בעצבנות מגעילה כלפי חברים... או שאני הולך וקונה קאבל חדש (זה גם יכול לקרות... ואז אני בעצם מבזבז את הכסף של ההורים שלי ואני מרגיש לא טוב אחר כך...) אני לא יודע מה לעשות.
עכשיו אני במצב שאני לא יודע בשביל מה אני נלחם אני אולי קצת גאה ושמחתי בימים האחרונים ששברתי את השיא ואני בדרך הנכונה אבל עכשיו אין לי כוח לתורה ולהילחם וגם לא איכפת לי ליפול פעם אחת עכשיו כדי לספק את עצמי
אוף אני כזה מתוסכל!!! אם מישהו יוכל לעזור לי...

בעניין: חייב עזרה דחוף לפני 12 שנים, 2 חודשים #3575

• מישהו
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • חבר חדש
אריאל אתה נלחם בשביל לזכות להיות כמה שיותר יהודי (אף על פי שגם היהודי הרחוק ביותר הוא אהוב ע"י ה' ברמות שאנחנו לא מבינים).
אתה נלחם בשביל להקים בית בקדושה, בשביל ילדים טהורים, בשביל ההתלחה שלך בחיים ובשביל הגאולה השלמה.
וואי התחזקתי מהדברים של עצמי.

בעניין: חייב עזרה דחוף לפני 12 שנים, 2 חודשים #3576

• arielwriter
  • דירוג זהב
אבל פעם אחת... לא יקרא כלום, אני חייב... אני יודע שאני עובד על עצמי אבל אני לא יכול לראות את זה שאני עובד על עצמי שבועיים זה יותר מידי ולא משנה איזה חסימות אני יעשה תמיד יהיה לי אופציה אני יותר מידי טוב במחשבים בשביל כל ההגנות הללו...
יש לי עוד כל כך הרבה זמן עד שאני יתחתן!!! אוףףף מה אני יעשה... אני לא יכול!!! לא מצליח לראות את אלוקים כאשר אני שומר על עצמי הרבה זמן לא מצליח להרגיש את הקדושה אני מצליח רק אחרי שאני נופל... וגם זה לפעמים לא!

בעניין: חייב עזרה דחוף לפני 12 שנים, 2 חודשים #3578

• מישהו
  • חבר חדש
אבל זה בדיוק העניין. אנחנו צריכים להבין שהעבודה שלנו היא עכשיו ברגע זה. לא מעניין אותך כרגע מה יקרה מחר מבחינת איך שיהיה לך קשה. ה' רוצה את ההצלחה שלך עכשיו. אם תחשוב כך כל הזמן או שתנסה לחשוב כך כמה שיותר אז גם אם באמת תיפול פעם בשבועיים כי אין בך כוח ליותר ה' יתן לך כוחות לשוב אליו עד הסוף. אבל אם תוותר לעצמך יותר מידי אתה עלול להגדיל את ההתמכרות.
ומה שאני אומר לך אני אומר ממש ממש עכשיו לעצמי כי גם אני כרגע בנסיון. אני מקווה שאצליח לעמוד בו.

בעניין: חייב עזרה דחוף לפני 12 שנים, 2 חודשים #3579

• arielwriter
  • דירוג זהב
אוףףף
מי יתן והיה ליבי לעובדו ככה בכל הימים! אני רוצה כמו שניה אחרי החטא אני רוצה להרגיש את זה! אני רוצה להיזכר...

בעניין: חייב עזרה דחוף לפני 12 שנים, 2 חודשים #3581

• מישהו
  • חבר חדש
בוא נקום מהמחשב ונשחרר קצת אנרגיות
עכשיו זה לא יועיל אם נשב מולו. זה מה שאני אישית מתכוון לעשות.

בעניין: חייב עזרה דחוף לפני 12 שנים, 2 חודשים #3582

• arielwriter
  • דירוג זהב
אשריך!
אני רואה את כולם באונברסיטה כאן מסביבי (הישיבה התיכונית שלנו שוכנת בתוך אונברסיטה... מכון לב אם אתה מכיר)
אני קיבלתי על עצמי כל כך הרבה דברים וזה פשוט קשה לי אני מפחד לראות סרטים וסדרות אני מפחד שכל אישה חשופה שאני יראה (אני בישיבה אז לא יוצא לילראות זה אונברסיטה דתית רק של בנים אם שמעתם על זה) זה יחזיר אותי אחורה...
אני לא יודע כמה אני יכול להילחם אני מרגיש ריקנות ופשוט בא לי אוףףף בא לי למות תביאו לי סכין ואני אדקור את עצמי נמאס לי מהקונפליקט! אני מסתכל על חברים שלי מבאר שבע איזה כיף להם רובם לא מרגישים בקונפליקט כי הם טיפוסים שרוקדים על 2 חתונות ז"א
הם הולכים לשיעור תורה ואחרי זה למועדונים וכו' אינם מרגישים שום דבר לא בסדר...

בעניין: חייב עזרה דחוף לפני 12 שנים, 2 חודשים #3584

• מישהו
  • חבר חדש
וואי זה מטורף אני קמתי עכשיו מהמחשב ואני מרגיש שאני לא מצליח להתגבר ורק הפדיחה של זה זה שאני אצטרך להגיד לך שאני בעצמי נפלתי עכשיו מחזיקה אותי באוויר. הבעיה שאני בעצמי צריך לעשות עבודה עכשיו במחשב ואני לא יכול פשוט ללכת לישון.

בעניין: חייב עזרה דחוף לפני 12 שנים, 2 חודשים #3588

• arielwriter
  • דירוג זהב
קום מהמחשב אחי היקר סגור את המחשב וצא לריצה! בבקשה...!!!

בעניין: חייב עזרה דחוף לפני 12 שנים, 2 חודשים #3591

• jhhctu
  • חבר קבוע
בס"ד

יש פה הרבה נקודות...
אני לא מתפלא שקשה לך גיל 16 זה פחות או יותר שיא הקושי,אז קודם כל תדע שהקושי נורמאלי,
וגם התחושה של הריקנות זה נורמאלי אתה בגיל של בנייה עצמית מימילא אתה מחפש סיפוק עצמי משהו שאתה מתחבר אליו..
אני בגיל הזה אוליי קצת יותר חזרתי בתשובה..
בקשר לתוכנת חסימה-כמעט אם לא ממש אף תוכנה לא חוסמת לגמריי,המטרה של התוכנה היא לגרום למשיכה לתאווה
להיות פחות אימפולסיבית,כשיש לך את זה זמין בלחיצת כפתור אחד אפילו כשה זה עולה במחשבה לרגע אחד היצר בוער בך
כמעט ללא סיכויי לברוח מזה,כשה הגישה יותר מסובכת ופחות נגישה ומגוונת אז יש הרבה פחות דחף..
בקשר לריקנות,צריך להכיר אותך בשביל זה לכל אחד זה אינדבידואלי,תלויי באיזה מסגרת אתה,תורנית יותר או פחות לאיזה שאיפות אתה שואף,מה התחומיי עיניין שלך,אך עצה שאני יכול לתת לך שלדעתי אנשים מזלזלים בה היא היתעמלות,וזה גם כתוב במדריך,זה לא רק יתן לך הפחתה בקושי לתאוות העברה אלא גם כן זה נותן הרגשה של סיפוק עצמי ובטחון וכח להמשיך הלאה ולא לוותר שאני לא יודע להסביר אותו. אני יכול אפילו לומר לך שחבר שלי שמתחזק והוא נמצא ביחידה מאד קרבית בצבא בזכות זה שהוא באימון קבטע ואינטנסיבי בלי יותר מדיי אם בכלל קושי הוא שמר על הברית למשך חצי שנה וברגע שהיה לו הפסקה בגלל סיבות טכניות הוא נפל בגלל איזה שטות כך שאתה יכול לראות את העוצמה של זה.
לדעתי סרטים זה התמכרות בפניי עצמה,כיוון שזה יוצר אצלנו סף ריגוש גבוהה ואנו אדישים להרבה דברים,לדעתי אם תצליח להיגמל מזה לאט לאט אתה תרגיש ריגוש בחיי היום-יום בדברים שהיום אתה אדיש אליהם לכן אתה מרגיש חוסר סיפוק,לצערי גם אני לא נגמלתי עדיין מהחיידק הזה שאצלי מנקר הרבה יותר זמן ממך מן הסתם מהיותי חוזר בתשובה,ומה שאני כותב לך פה אני אומר גם לי כי יש בי את אותם הסימפטומים שאתה מתאר.
אז כמו שכתבתי אתה צריך למלא את היום שלך בפעילות,רצויי שתהיה מועילה אך הכי חשוב שתתאים לתחום העניין שלך ופעילות ספורטיבית קבועה יום-יומית(חוץ מזה שזה הלכה).
חברה טובה גם כן חשובה מאד מאד מאד בתהליך הזה אם תהיה בחברה של אנשים שרואים בזה משחק אז לעולם לא תתקדם אתה צריך חברה שרואה בזה השליחות שלהם והמטרה העיקרית והמיידית שלהם בעבודת השם שלהם בפרט ובחיים בכלל להיות אנשים קדושים כפי שברא אותנו האלוקים,אך מה שלדעתי הכי חשוב ושדחף אותי הכי הרבה בכל התהליך הזה זה רב צמוד,אני לא יודע עד כמב הבית שלך ואזור המגורים שלך דתי ועד כמה פתוח לנושא אך זה אפשרי וזה חשוב מאד בעבודת השם בפרט ובחיים בכלל,אך חשוב שתוכל לדבר עם אותו רב על העניין הזה והתחושות שלך גלויות,וזה חייב להיות משהו שמכיר את התופעה ונתקל בה וסייע לאנשים בעבר,קשה למצוא רב חרדי שמתאים לקרטריונים האלה אך אם תמצא מה טוב אם לא,על -אף שאינך חוזר בתשובה אין זה אומר שאתה לא יכול להתייעץ עם אחד שמתעסק בנושא זה בתור רב לקבוצה של נוער מתחזק,עם הנסיון שלו ואם יהיה לך את החיבור המתאים זה יהיה מצויין.
כמו כן ישנם עצות במדריך שלא ציינתה שניסיתה,כמו שיטת "תפסיק" של לידור נדר שלפני או אחרי העברה תעשה מטלות כאלו ואחרות מספיק קשות (לסוף) ומועילות (בהתחלה) אך לא יותר מדיי כך שאתה עלול לעבור על הנדר אלא משהו קרוב לסף הזה.
למקרה שלנו הרווקים בגילאים האלה כסף לצדקה זה ממש לא אופצייה אז לדעתי קנסות של פעילות גופנית וטבילות במיקווה קר לאחר העברה ופעילות ספורטיבית או לימוד תורה או מוסר כזה או האחר וכן נשימות שראיתי באחת ההודעות כאן של משתמש בשם "לוי" שהוא טען שעוזרות פלאים מרות שלא יצא לי לנסות אם זה יעזור שווה לעשות איזה 30 כאלה לפני ניסיון לעברה תלויי במצב,כמובן כל מה שכתבתי פה במסגרת ההגבלות הכתובות במדריך 20 הצעדים אל תעשה את זה במכה אחת אלא נדר ל שבוע כל פעם וכו'.
ואם תהיה באמת רציני ותרגיש שזה ייתן לך את הפוש הסופי כשה תהיה מוכן אליו אתה יכול להתקין את התוכנה שמדווחת לאחרים אם נכנסתה לאתרים לא צנועים..

עד כאן לעניין התמודדות עם התאווה,בנושא האמונה:
קודם כל אתה צריך לדעת כי לא הרבה יודעים שיש 2 מימדים לאמונה ביהדות,המימד השכלי והמימד הרגשי,
נקרא לזה "ידעה" ו"אמונה" בבחינת "וידעת היום והשבות אל לבבך",
המימד של הידיעה חשוב ברמות מאד ואנשים הרבה פעמים מבליגים עליו בייחוד בדורות האחרונים כאשר חזרנו מארצות גלות בין הגויים שהאמונה שלהם בעיקרון מבוססת על אמונה עיוורת במה שאיזה "נביא" אחד טען שהוא ראה והמנטליות הזו צערונו נידבקה בעם היהודי גם כן במידת מה בשהותנו ביניהם,גם ההשכלה הגבירה הימנעות בדיון בחלק זה מהסיבה הפשוטה שלא כל אחד יודע לשקול את הצדדים נכון ולהגיע למסקנה הנכונה וכיצד לנתק את הרגשות מהדיון,כך שרבים נפלו ברשתות הכפירה כאשר התעסקו בנושא זה ללא הרקע המתאים,לכן צריך לגשת לנושא זה בזהירות יתרה,אך אי אפשר לדלג עליו כמו שרבים עושים כי זה "יסוד החסידות ושורש העבודה התמימה"(מסילת ישרים) מה הוא אותו בסיס ושורש לעבודת השם?-"שיתברר ויתאמת לאדם מה חובתו בעולמו" ועל כן-"ולמה צריך שישים מבטו ומגמתו בכל אשר הוא עמל כל ימי חייו",כי אם זה החובה שלי בעולם כל נתיב חיי מבטי מגמתי בכל מה שאעשה בחיי צריך להיות למטרה זו,כך שאני רואה בזה חלק מאד חשוב זה הדבר הייחידי שיוצר רצינות קבועה ולא משתנה בעבודת השם ונותן את הכח לא להשבר לחלוטין בבוא קושי מספיק גדול ולפרוק ח"ו עול העבודה.
למטרה זאת אני ממליץ בעברית את הספר"מסע אל פסגת הר סיני" של הרב מרדכי נויגרשל,
ויש אתר טוב לזה של הרב דניאל בלס:www.haemet.net/
ויש הרצאה יפה בהדברות בנושא אך יותר בשילוב רגשי,של הרב יצחק פנגר:
www.hidabroot.org/mediadetail.asp?mediaid=9423
אנשים חושבים שזה דברים לחיזוק בעלי תשובה אך זה מימד הכרחי בעבודת השם של כל יהודי וגם ציווי תורה לחלק מהשיטות,וכפי שכותב המסילת ישירים (רמח"ל) רק כך אפשר להתחיל עבודת השם אמיתית.

בחלק הרגשי לצערי אינני יכול לעזור לך כי אף פעם לא עזר לי עיון בדברים אלה לכן אינני מתעסק איתם,
מספיק לי החיזוקים שהרב שלי נותן לי בשיעור,כשה זה יוצא המפה של הרב שלי זה מקבל מימד אחר לגמריי.
אך אני לא צריך לתת לך מקורות לזה הרחוב החרדי מפצץ בחומרים כאלה רוב ככל ספרי האמונה היום עוסקים בנושא זה.

אני מניח שהרבה כאן לא מרגישים כך מאחר ורמת ההתמכרות שלהם(אלו מאיתנו שתקופה ארוכה פה) גבוהה ,אך אני יכול להגיד לך שלקראת גיל 20 בפרט אם תעבוד על עצמך כראוי אפילו עוד הרבה לפניי התחושה האיפולסיבית הדחף הבלתי נשלט לתאווה מתמתן בצורה דרמטית.

כיוון שאתה רק בשנה הראשונה יש לך תקווה גדולה לצאת מזה מהר אם תהיה מספיק רציני ותהיה מוכן לצעוד בכל הכח לעבר  המטרה שלך.ובקשר לפזילה לרחוב החילוני,אני מניח שאתה בטח כבר מודע לכך אך בתור בעל תשובה שחיי שם הני יכול יותר לחדד לך ולהמחיש לך את זה בצורה שב"ה אני מקוה שתבין.
הדבר הייחידי שיש ברוחוב החילוני שאין ברחוב החרדי הוא תאוות כאלו ואחרות מה שאני לא יודע אם שמת לב אך לפי התאור של המצב הרגשי שלך אני מניח שכן שמת לב לכך זה שכל התאוות בעולם כולו פועלות על אותן 5 שניות אפילו בדברים שנראים ארוכי טווח כמו מכונית יפה ואיכותית שאדם נוסע בה שנים הריגוש ממנה נגמר תוך 5 דקות הראשונות בה אתה נוסע בה כשה היא שלך,
ואתה ואני יודעים מה סופה של הנאה של תאווה,לא מילויי אלא עוד ועוד ריקנות אם לא דרדור לעבר היאוש,אז האם נראה לך שאם תהיה בעולם הפועל עפ"י אותן תאוות והדחקה ע"י סוגיי התמכרויות שונות -סרטים,אלכהול,סגריות וסמים,אנדרנלין,שהם בעצמם תאוות שהחק המוזכר לעיל חל גם עליהם אז אתה חיי בסרט,אתה רק תהיה עוד יותר מיואש,ותפגוש עוד הרבה מיואשים כמוך אחד הסיבות שהחזרה בתשובה בדרך הלא שכלית משכנעת אנשים לשנות את חייהם מהקצה לקצה היא שהם מחפשים משהוא שיוציא אותם המיאוש והאדישות היום-יומית,המכונת ברחוב "שיגרה"  ,כאשר משהו מציעה להם דרך שנשמעת שיכולה במאמת לעבוד ובפרט כשה הם כבר היו בהודו וראו שזה לא זה הם יעשו צעדים ענקיים כדיי לשנות מצב זה,אז בבקשה תלמד מטעויות של אחרים שלא תצתרך ח"ו לחוות על בשרך את זה שברחוב החילוני אין לא תשובה ולא חצי תשובה לבעיה שלנו.

עוד דבר קטן אותי מאד מחזק ונותן לי כח להמשיך(אם כבר זה החלק הכי קרוב לרגשי בעבודת השם שלי) זה לקרוא בספרים של חסידות ברסלב בפרט "משיבת נפש" ו"השתפכת הנפש" וליישם את העצות שלהם זה עוזר פלאים בפרט העקרון של דיבור קבוע בשפה פשוטה עם השם שאני לא יודע בדיעבד איך יכולתי לחיות בלי זה ,ובכלל כיצד ייתכן להיות אדם מאמין ואינך מדבר עם השם על כל מה שאתה עובר הריי הוא כותב את התסריט והוא יכול לשנות אותו ברגע אז מה יותר חשוב מתפילה שהיא ברומו של עולם,ותפילה מהסג הזה -היא ורק היא ואל תתן לאף אחד להגיד לך אחרת -יוצרת לך קשר אישי עם הקב"ה כאב ובן ממש.

עד כאן,אין לי עוד מה לומר לך חוץ עוד מהמון בהצלחה ותזכור שאתה לא לבד במלחמה הזאת.

בעניין: חייב עזרה דחוף לפני 12 שנים, 2 חודשים #3615

• moved
  • דירוג פלטיניום
אריאל הנחמד,

בגיל שלך זה נורמאלי לחלוטין! יש רבנים חשובים וטובים במכון לב, שיכולו לעזור לך, אל תתבייש זו העבודה שלהם. בינם לבין עצמם הם מדברים הרבה על הסוגיות האלו. מסיבות של צניעות לא מקובל לדבר על זה ברבים, אבל תיהיה בטוח שהרבה חברים שלך כן הולכים להתייעץ איתם. לכן, תמצא לך את אחד הרמי"ם שאתה מרגיש קרוב אליו ותדבר איתו. העצות שהוא יתן לך חשובות, אבל האפשרות שלך לדבר עם מישהוא חשובה הרבה יותר.

אין לי הרבה עצות קונקרטיות אבל דבר אחד תכניס לעצמך טוב טוב לראש. היצר יאמר לך הרבה פעמים שמותר לך ליפול כי אתה צעיר, ובשנה הבאה תהיה יותר חזק, וכשתתחתן תהיה קדוש, וכתשיהיה בן 26 תיהיה בבא סאלי. אז תכהה את שיניו של היצר, ודע לך שהיום הרבה יותר קל לעבוד. זה נכון שההתקפות חזקות יותר בגיל צעיר, אבל מצד שני כח ההרגל הרבה יותר משמעותי. ואם תרגיל את עצמך להשתלט, יהיה לך הרבה הרבה יותר קל בעוד שנתיים, שלוש.

בהצלחה

בעניין: חייב עזרה דחוף לפני 12 שנים, 2 חודשים #3628

• אין יאוש
  • דירוג פלטיניום
  • עיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה
אחי היקר אריאל,
אני רואה שאכפת לך יותר מידי מהעתיד ולכן יש לי שאלה: מה אכפת לך מהעתיד?!
תתעסק בהווה שאותו אתה יכול לשנות.
כמו כן נסה להפחית קצת את הזמן שאתה יושב בו המחשב שלך וצא לחיים האמיתיים (הם יותר מעניינים  ).
איך להפחית את זמן הצריכה של המחשב?:
1. נסה לצאת לריצות\הליכות.
2. תלמד משהו.
3. תקרא ספר.
4. דבר עם אחד החברים שלך.
ועל עוד שיטות אתה כמובן יכול לקרוא במדריך.
מקווה שעזרתי, בהצלחה.
אין יאוש 
"בכל אחד ואחד מישראל, מגדול ועד קטן, אור אלוקים חיים ביפעת קודש בוער ומאיר."
"אני ה׳ השוכן אתם בתוך טומאותם״, ובין כך ובין כך בנים אתם לה׳ אלקיכם. אשריך ישראל."
"כשהנשמה מאירה גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים"

בעניין: חייב עזרה דחוף לפני 12 שנים, 2 חודשים #3702

• מישהו
  • חבר חדש
לצערי בסוף נפלתי. שלשום וגם אתמול.
קם מחדש עם נסיון להבין את מה שקרה ומה הוביל אותי בכלל ליצר מטורף כזה באותו הלילה.
נ.ב. אריאל מחילה שלא הייתי דוגמא טובה. אני מקווה שאתה שמרת את עצמך.

בעניין: חייב עזרה דחוף לפני 12 שנים, 2 חודשים #3768

• arielwriter
  • דירוג זהב
הצלחתי לשרוד תודה!
אל תצטער בע"ה תצליח! כולם נופלים וצריך לקום וזה מובן לי לגמרי...
אני הצלחתי ברוך ד" אבל אני מרגיש ממש לחץ לקראת הימים הקרובים אני חייב להחזיק מעמד עד למסיבת פורים האגדית שאולי תיתן לי כוח ותנופה לימים הבאים אבל בחופשת פסח הסכנה הממש גדולה!
וןואו כבר כל כך הרבה זמן לא הצלחתחי 17 יום!

בעניין: חייב עזרה דחוף לפני 12 שנים, 2 חודשים #3786

• אין יאוש
  • דירוג פלטיניום
  • עיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה
כל הכבוד על 17 יום, אני מצדיע לך.
לגבי חופשת פסח אל תדאג, נסה למצוא לך עיסוקים שיסיחו את דעתך מהתאווה.
צום מועיל ובהצלחה.
אין יאוש 
"בכל אחד ואחד מישראל, מגדול ועד קטן, אור אלוקים חיים ביפעת קודש בוער ומאיר."
"אני ה׳ השוכן אתם בתוך טומאותם״, ובין כך ובין כך בנים אתם לה׳ אלקיכם. אשריך ישראל."
"כשהנשמה מאירה גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים"
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.62 שניות

Are you sure?

כן