ברוכים הבאים, אורח

לא רוצה ליפול!
(0 צופה) 

נושא: לא רוצה ליפול! 138684 צפיות

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 5 חודשים #19626

• יוסף (יהודה)
תודה רבה לכולם! אני ב"ה אני כבר 10 ימים.
אני משתדל כל יום להיכנע יותר ויותר. אני מזהה יותר ויותר פעולות בחיי שנעשות מתוך פגמי נפשי, הגאווה, היהירות, הכבוד, העצלות, התאווה לכוח והתאווה.
אך לצערי הרב, אני מתקשה מאוד מאוד במיגור הפעולות.
גם בגלל שאני רגיל מאוד בפעולות אלו, וגם בגלל שלפעולות האלו יש סיבות נוספות שמצדיקות אותן. כמו שהרמח"ל במסילת ישרים, במידת הטהרה כותב שתערובת האיסור קשה מהאיסור. מעשה שהוא לגמרי "לא לשמה", שאין בו שום צד של היתר או כוונה לעבודת ה', קל לראות שצריך להתרחק ממנו. אך מעשה שהוא כן לעבודת ה', כן ממקום חיובי בנפש, אך מעורבים בו גם רצונות שליליים מפגמי הנפש, קשה מאוד להתרחק ממנו ולטהר אותו לגמרי.
הלוואי שהייתי מצליח יותר להיכנע וה' היה מציל אותי מכל אותם מעשים שמזינים את פגמי נפשי.
אני בהחלט מרגיש חוסר אונים מול עצמי, אני לא מצליח להתמודד עם הקשיים האלו. אני לא מצליח להתמודד עם עצמי, עם הבעיות שבי. אני הולך שולל אחרי עצמי ואחרי הרצונות השליליים שלי ועושה מעשים לא טובים בגללם.
אבדה לי השליטה בחיי, אני לא מסוגל לעשות שום דבר בעצמי, אני פשוט חסר אונים. כמעט כל מעשה שאני עושה, מעורבים בו רצונות שליליים. גם אחרי שאני מזהה שמעשה כלשהו נעשה מסיבות רעות ואני יודע שפשוט לא שווה לי לעשות אותו, שזה רק יגרום לי רע ויהרוס עוד יותר את נשמתי, אני לא מסוגל למנוע מעצמי את המעשה. אני פשוט לא שולט בעצמי!!!

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 5 חודשים #19629

• manu
  • דירוג זהב
אחי נראה לי שלקחת את הדברים לכיוון לא נכון... לא יודע למה אבל נראה לי שלא זו הכוונה בפגמי נפש... כי אמר לי הספונסר שלא טוב לייסר את עצמי ולראות את עצמי אשם כל הזמן וזה בעצם פגמרי נפש.
חוץ מזה שאני לא יודע אם זה עושה לך טוב, ואם זה לא, עדיף לא לחשוב על זה

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 5 חודשים #19645

• יוסף (יהודה)
לצערי הרב נפלתי שוב...
זה התחיל סתם משיעמום וביזבוז זמן באינטרנט ונמשך לבדיקה של המסנן...
אין ספק שאני חסר אונים ואיבדתי את השליטה על חיי...

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 5 חודשים #19647

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
יוסף הצדיק!
אוי אוי אוי אוי אוי אוי (בוכה מכל הלב יחד אתך  :'(  :'(  :'( )
הנפילה הזאת כל כך מוכרת לכולנו...
אבל לפעמים ה' נותן לנו ליפול רק כדי לראות
איך נקום מהר נפיק את הלקחים
ונתחיל לצעוד אל האור בבטחה
אין יאוש בעולם כלל
קום מהר הצמד לתוכנית פעולה
עכשיו הזמן לקבל החלטות מעשיות בדרך אל האור
בהצלחה רבה מכל הלב! (ליבם של כולנו...)
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 5 חודשים #19682

• manu
  • דירוג זהב
יוסף אתה קרוץ מחומר חזק, אל תוותר! המחלה לא רוצה את הנפילה ההיא, היא רוצה את נשמתך כלומר שתשנה את הגישה שלך. אל תתן לה את זה, התקשר לספונסר, שתף אותו, וחזור למלחמה, נצח את הקרב המוראלי הזה ותפוס את הנשק שלך, נשק הכניעה!

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 5 חודשים #19704

• יוסף (יהודה)
תודה רבה לכולם!
אני לצערי עכשיו באמצע נפילה נוספת ואני לא מסוגל לעצור... הבעיה שאני לא מרגיש את הרצון לעצור עכשיו, למרות שאני יודע כמה זה יהיה לי רע...

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 5 חודשים #19788

• יוסף (יהודה)
אתמול לצערי הרב נפלתי...
הרגשתי כבר את הייאוש ממלא אותי, אבל ב"ה, ב11 ורבע נזכרתי שיש את הקבוצה של אסירותודה ופעם ראשונה התקשרתי. לא דיברתי, רק הקשבתי. חשבתי שאני אקשיב כמה דקות ואלך, אבל נשארתי שם יותר מ40 דקות, הרגשתי איך זה מחזק אותי. בע"ה היום אהיה שם שוב להקשיב ובקרוב מאוד אני מקווה שיהיה לי את הכוחות גם לשתף.
ב"ה, היום אני נקי.
גיליתי לפני זמן קצר מאוד שיש לי בעיה אמיתית להתקשר לחברים מהפורום. גם כשאני רוצה להתקשר לשתף לא בשעה שיש צורך דחוף, אני לא מסוגל. בעיקר אם זה אדם שלא דיברתי איתו לפני זה. כל זה, כשזה לא דחוף, אז מה יהיה אם זה כן יהיה דחוף? מה יהיה כשאני כמעט אפול? אז בטוח לא יהיו לי את הכוחות להתקשר! אשמח לחיזוקים בעניין זה.

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 5 חודשים #19789

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
תן לי את המספר שלך וכשלא יהיה לך כוחות אוכל אני לצלצל אליך
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 5 חודשים #19900

• יוסף (יהודה)
ב"ה, עבר עליי עוד יום נקי...
אני משתתף (רק מקשיב) לקבוצה של אסירותודה כל יום וזה באמת עוזר לי!
הלוואי ואצליח ליישם את הצעדים ולהחלים יותר ויותר...
הלוואי שאכנע מספיק בשביל להקשיב לעצות של חברים! הלוואי שאצליח להתקשר יותר לחברים וליחזקאל (יהודה המליץ לי להתקשר אליו...).
תודה לכולם!

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 5 חודשים #19956

• יוסף (יהודה)
שבוע טוב לכולם!
ב"ה, אני עדיין נקי, כבר 4 ימים.
אני מתחיל להרגיש את ההתמודדות שוב, אומנם ממש בקטן, אבל אני יודע שככה זה כל פעם, מתחיל בקטן ומיום ליום מתגבר עד שלא ניתן לשלוט בכלל...
אני מקווה מאוד שאצליח ליישם את המעט שלמדתי מהתוכנית וה' יעזור לי והפעם אשאר נקי.
אשמח לדעת אם הקבוצה הטלפונית של אסירותודה פעילה היום או אם יש קבוצה אחרת שפעילה היום, תודה!

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 5 חודשים #19958

• בן אהוב!
  • דירוג כסף
  • כן אני יכול!!! לשעבר
הקבוצה של אסירות תודה פעילה היום בזמן הרגיל
מתפלל להיות נקי רק להיום! תודה אלוקים על הדרך ותן לי את הכוח להמשיך לצעוד!

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 5 חודשים #20037

• יוסף (יהודה)
ב"ה, היום אני ביום החמישי לנקיות.
היה לי היום יותר קשה מהימים הקודמים. אני מרגיש איך לאט לאט הקושי עולה.
התאמצתי לחזור, להרגיש וליישם את הצעדים הראשונים, אני לא יודע כמה הצלחתי, אבל נראה לי שזה עזר.
עוד לא הצלחתי להכנע מספיק בשביל להתקשר ליחזקאל ולבקש את עזרתו כמו שיהודה אמר לי שכדאי לי לעשות. לא הייתי רחוק מזה ואני מקווה שבימים הקרובים תהיה לי הזדמנות לעשות זאת ואנצל אותה...
היום היה מלא בניגודים- ברגע אחד הרגשתי חסר אונים לחלוטין- נזכרתי בהמון דברים שלא זכרתי הרבה זמן, על מעשים ממש כשהייתי קטן (מהגן, מגיל 8-9) שמראים על חוסר אונים, על מעשים מהשנים האחרונות... דברים שכמעט שכחתי. הרגשתי באמת חסר אונים, הרגשתי איך כל החיים שלי איבדו שליטה.
אבל ברגעים מסוימים, פתאום הרגשתי חזק וענק, כאילו אני מלך העולם. כאילו הכל בשליטתי והתאווה קטנה עליי. זה בעיקר קרה לי כשלמדתי תורה והתקרבתי לה'.
מהר ניסיתי לחשוב על אותם מקרים של חוסר אונים, לפעמים זה עזר יותר ולפעמים לא...
את תחושת חוסר האונים הרגשתי בעיקר כשהייתי אחרי התמודדות.
תודה לכולם!!!
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 5 חודשים על ידי .

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 5 חודשים #20067

• משה "חפץ-חיים"
בהצלחה! אנחנו איתך!

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 5 חודשים #20077

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
ברוך ה' יש התקדמות
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 5 חודשים #20168

• יוסף (יהודה)
ב"ה, אני נקי גם היום!
אני מרגיש התקדמות ביישום של כמה נקודות, כמו חיזוק התחושה של 'רק להיום' ותחושת חוסר אונים מידית אחרי שאני נתקל בתאווה.
ההתמודדויות היום היו קלות מאתמול מבחינת התאווה עצמה, פחות פגשתי אותה היום, אבל היום שלי היה מלא בהתמודדויות שתמיד היו מובילות אותי לתאווה.
היו לי התמודדויות בכעס, פחד, גאווה, כבוד ובעיקר צער. ב"ה, זכרתי את הצעדים, ניסיתי ליישם ברגעי האמת וראיתי תוצאות חיוביות.
הייתי במצב רגשי שידעתי שתמיד מוביל אותי לתאווה ואני יודע שבגללו אני יכול כל רגע ליפול, אבל אני גם יודע שאין בכוחי להתמודד עם זה, ברגע שארגיש שהנפילה קרובה אני מקווה שה' יעזור לי ואתקשר ישר לחבר, אכנע לחלוטין, אבין שאין בכוחי הדבר ואעביר את ההגה לה' באופן מלא.
אני היום הבנתי כמה משמעותי המשפט שראיתי פה בפורום- אנא ה', עזור לי למצוא בך מה שאני מחפש בתאווה!
הרגשתי על בשרי איך אני רוצה לברוח מהתמודדות עם הצער והכעס ישירות לתאווה, אבל במקום זה, אני מקווה שאצליח למצוא בה' את מה שיספק אותי וימלא את חיסרון הכעס והעצב.
תודה רבה לכולם! אני מרגיש איך השיתוף וסידור הדברים בכתב מסדר את מחשבתי והופך את ההתמודדות לקלה יותר.
זמן ליצירת דף: 0.51 שניות

Are you sure?

כן