ברוכים הבאים, אורח

יומנו של אפי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: יומנו של אפי 1111 צפיות

תגובה: יומנו של אפי לפני 2 שבועות, 5 ימים #150523

• 9625
  • דירוג זהב

ידוע בשם האריז"ל, שחימום הגוף לאפיית מצות מכפרת על חימום הגוף לעבירה.
בשלושה ערבים השבוע, אני אופה מצות בתפקיד הדורש עבודה מאומצת. [למי שמכיר - פינער].
אתמול, מאיזושהי סיבה, כנראה תחושה של שכרון חושים שהכפרה על העבר נמצאת לי בכיס, הגעתי תוך כדי עבודה לריגוש וחימום לא-טובים.
פניתי לבחור שמשך את תשומת ליבי בביטוי של חיבה, ומיד הרגשתי זעזוע [היה אוכל בתרומה והרגיש [i]שנזדעזעו אבריו[/i], אוחז באמה ובולע את התרומה.(נידה פ"ה מ"ב)].
בהמשך הרגשתי שאני מצליח לנהל איתו שיחה בלי לחשוב על רבדים אישיים אצלו. אבל באותו רגע הרגשתי מאוד רע עם עצמי.
אני לא מעלה את השאלה אם היה נכון לעשות דבר שיש בו משום כפרה כשיש בו גם סיכון. לא נראה לי שמי ששכל בקודקודו רואה כאן שאלה. ברור שאסור. הנקודה היא שטריגרים יש בכל מקום ולא רק שם. 
אלא מה, כדאי לשים לב לא לעוף על עצמי שאם אני מנקה את העבר אז אפשר לכייף עם הדחפים.
במאמר המוסגר, אם אחד מגדולי ישראל התעסק עם טחינת חיטים לפני כשבועיים במשך כשעה לקיים את דברי האריזל בגיל קרוב ל-100 אז מי יודע כמה אני צריך להתעסק בתנאים שיש לי ולפי הגיל שלי ולפי מס' הפעמים שהתחממתי שלא במקום מצווה???

הסיפור מאחורי תמונת הפרופיל:
אחד הכלים להתמודד עם תאווה, הוא לזהות את הנקודה שלפני נקודת האל-חזור.
להגיע לנקודת האל-חזור ואז להלחם, זה גם קשה וגם מתיש.
לצורך דומה לזה בכביש קיים תמרור מס' 623.
לא תמיד התמרור ברור כמו בכביש, לפעמים הוא קצת נמוך, לפעמים הוא קצת מטושטש, אבל תמיד הוא קיים.
אם אשכיל לזהות את הנקודה הזו, יהיה לי הרבה יותר סיפוק והרבה פחות נפילות.

תגובה: יומנו של אפי לפני 2 שבועות, 4 ימים #150529

• טובות
  • חבר ותיק

הכל נכון

אבל עם המצפון לא תגיע לשום מקום

להפסיק לחשוב על העבר זה חלק ממצוות התשובה

תגובה: יומנו של אפי לפני 2 שבועות, 4 ימים #150532

• 9625
  • דירוג זהב

שלום חברים, 
תגידו, מה דעתכם להעלות לדיון את נושא העבודות מול מחשב?
לדעתי, האתגרים איתם אני מתמודד [גם עם הסינון], יכולים להפתר על ידי חכמת ההמונים השותפים לעבודה מסוג זה.

אקדים, שנושא זה הינו בעל השפעה ישירה על התאוה. הקלות בה ניתן להגיע למקומות כה רחוקים, השבתת כח החשיבה הנגרם מצפייה [גם אם צריך להקליק עם העכבר מפעם לפעם], גורמות לי לחשוב שהנושא קשור לכאן בהחלט.

אציין בקצרה את הנושאים איתם אני מתמודד העולים בזכרוני כעת:
- בדיקת המיילים כל מס' דקות
- חוסר רצף במשימות העבודה וכתוצאה מכך חוסר מוטיבציה [בעבודה, ואולי משליך על התאוה]
- תנוחת ישיבה ממושכת שלפעמים תורמת להתחממות.

הסיפור מאחורי תמונת הפרופיל:
אחד הכלים להתמודד עם תאווה, הוא לזהות את הנקודה שלפני נקודת האל-חזור.
להגיע לנקודת האל-חזור ואז להלחם, זה גם קשה וגם מתיש.
לצורך דומה לזה בכביש קיים תמרור מס' 623.
לא תמיד התמרור ברור כמו בכביש, לפעמים הוא קצת נמוך, לפעמים הוא קצת מטושטש, אבל תמיד הוא קיים.
אם אשכיל לזהות את הנקודה הזו, יהיה לי הרבה יותר סיפוק והרבה פחות נפילות.

תגובה: יומנו של אפי לפני 2 שבועות, 3 ימים #150548

גם אצלי זה ממש כך.
גם עצם הישיבה הממושכת עושה לי תחושת עייפות וחוסר מוטיבציה, מכניסה אותי למין מצב שינה...
גם הרבה שעות מסך זה גורם ידוע לדיכאון וכו', אז ב"ה אין לי דיכאון, אבל בהחלט זה יוצר מתחים ודברים שליליים.
יש כל מיני דברים שעוזרים, אם זה תנוחת ישיבה נכונה, הפסקה קטנה מהמסך מידי פעם, לקום מידי פעם ולעשות סיבוב קטן/ קצת מתיחות, לצאת מידי פעם החוצה לרחוב לראות שמיים, שמש, אנשים...

נערך לאחרונה: לפני 2 שבועות, 3 ימים על ידי אם לא עכשיו אימתי.

תגובה: יומנו של אפי לפני 2 שבועות, 1 יום #150554

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 48 ימים
  • דירוג פלטיניום
9625 כתב on 11 אפר' 2024 09:27:

אציין בקצרה את הנושאים איתם אני מתמודד העולים בזכרוני כעת:
- בדיקת המיילים כל מס' דקות
- חוסר רצף במשימות העבודה וכתוצאה מכך חוסר מוטיבציה [בעבודה, ואולי משליך על התאוה]
- תנוחת ישיבה ממושכת שלפעמים תורמת להתחממות.

שמתי לב פעמים רבות שכנראה מחנה משותף חזק לכל המתמודדים זה הפרעת קשב. - אין ספק שבדיקת מיילים כל כמה דקות, וחוסר רצף, זו תופעה משותפת, שמובילה בסוף לבדיקה של מה אפשר להגיע עוד במחשב, מה החסימה חוסמת ומה לא. 
גם אני יושב מול המחשב כמעט 24/6 [הפסקות קצרות לשינה  ואכילה]. אני בהחלט מוצא אצלי שזה חלק מהבעיה. עובד על זה. שוקל בהחלט אולי לנתק את המחשב מהרשת רוב הזמן ולפתוח רק בזמנים מסומים לבדוק את המיילים וכו', למעשה הרבה פעמים אני צריך את הרשת, לכן לעת עתה אני לא עשה. לא יודע בעצמי האם המחשבות שאני צריך את הרשת הינן מחשבות נכונות או שהם מגיעות מכוח הרע.

• עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.74 שניות

Are you sure?

כן