ברוכים הבאים, אורח

מתחיל 90 יום
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מתחיל 90 יום 282 צפיות

מתחיל 90 יום לפני 6 חודשים, 1 שבוע #149062

אף פעם לא עשיתי משהו כזה אז אני לא יודע איך להתחיל.
הבעיה העיקרית שלי זה שקשה לי מאוד להתמיד עם סינונים, ומצד שני אני גם לא נופל לעיתים מאוד קרובות ככה שאין לי הרבה מוטיבציה לשים סינון.
לכל מקרה, אני מרגיש שאני במצב טוב יחסית. כבר שבוע נקי, והיום אחרי הרבה התלבטויות החלטתי לפתוח את היומן מסע הזה ולנסות לעדכן בכל פעם, עד שבתקווה אני אגיע ל90 יום.
פעם אחרונה לפני 3 שנים הצלחתי להגיע ליותר מחודשיים, ומאז לא ניסיתי וגם לא החזקתי מעבר לחודש.
מקווה שהפעם אני אצליח.

תגובה: מתחיל 90 יום לפני 6 חודשים #149093

• nbym
  • דירוג זהב
קאלאדין מבורך הסער, ישר כוח. 
מזל טוב על פתיחת היומן. מחכה לעדכונים. אין נוסחה להתחלה או לכתיבת יומן, זה שלך. אתה מחליט מה לכתוב בו. 
המלצה, תמיד טוב לכתוב את מה שעל הלב: מחשבות, התקדמויות והישגים, נפילות ובאמת כל דבר שבא לך לשתף. 

כתבת שאתה במצב טוב יחסית, שבאמת אתה נופל פעם ב... אך עצם הכתיבה מעידה שיש לך רצון לצאת מזה לגמרי. 
דווקא משום שאתה לא נופל הרבה - יש לך יכולת גדולה לצאת ובקלות יחסית. אני יכול להבין שמשום כך, גם אין לך חשק לשים סינונים. 

אני אשמח לשאול אותך 2 שאלות: 

1. מדוע אתה לא שש לשים סינון? האם זה משום שאתה חושב שתפסיד משהו/שתגביל את עצמך מעבר לפורנוגרפיה ויש תחושת ויתור? 
2. מה הסיבה שלא יכולת להתמיד?

בהצלחה רבה!
נערך לאחרונה: לפני 6 חודשים על ידי nbym.

תגובה: מתחיל 90 יום לפני 6 חודשים #149096

ברוך הבא חבר יקר!
אשריך על השיתוף הכנה 
והאומץ להתחיל דרך חדשה
אנחנו איתך
משה שלמה

תגובה: מתחיל 90 יום לפני 6 חודשים #149118

1. שאלה טובה. אני מניח שאני מרגיש לא אוכל לצפות בדברים מסויימים שהם לפחות בעיניי לא בעייתיים אבל רוב הסינונים יחסמו אותם. בנוסף אני מכיר את עצמי ויודע שגם אם יהיה לי סינון, בהנחה שאני באמת יהיה במצב של רצון לנפול, הסינון לא ממש יעזור.
2. לא ממש ניסיתי, זה לא פגע לי מאוד באורח חיים אז לא היה לי כוח ורצון לעשות שינוי מהותי. כן הרגשתי שמתישהוא אני אצטרך להפסיק אבל חשבתי באופן שגוי שזה יקרה אולי באופן טבעי עד זמן מסויים
לאחרונה התחלתי במקום חדש בחיים והבנתי שזה לא יקרה באופן טבעי ושאני מאוד רוצה לטפל בבעיה הזאת.

תגובה: מתחיל 90 יום לפני 6 חודשים #149120

• nbym
  • דירוג זהב

תודה על השיתוף! בהמשך לתגובתך.
1. אני מרגיש שמה שיתאים לך זה סינון שמצד אחד יאפשר לך להמשיך את אורח החיים שאתה רגיל אליו - כלומר היכולת לצפות בדברים שהם "לא בעייתיים" ובד בבד לשמור אותך מצפיה בתכנים שיכולים לגרום לך ליפול. סינון שיהיה חזק מספיק. ובכן,  אולי לא אחדש לך - אך בכל זאת אומר שיש כזה סינון. קוראים לו נטספארק, אני מניח ששמעת עליו. אני כבר כמעט 5 שנים עם אותו הסינון וזה משמר לי את היכולת לשים אתרים ספציפיים שלא בעייתיים בעיניי על הגנה נמוכה/ ללא הגנה. זה משמר לי את החופש לפעול יחד עם גבולות של סינון ששומר אותי מליפול מבלי לוותר על הרגלים לא בעייתים. אם ניסית אותו, אשמח שתשתף איך הרגשת? מה הפריע (אם היה כזה דבר)? 

2. ההבנה הזו מאוד חשובה. אני שמח שוב להתרשם שאתה במקום יחסית טוב, ויחד עם זאת אתה מזהה שיש דבר שאתה רוצה לשנות. ההשקפה שלי אומרת שדבר קטן כגדול הוא משמעותי. במילים אחרות, השינוי הוא מבורך גם אם מדובר בדבר שנראה לך קטן או בתדירות נמוכה. עצם זה שיש רצון זו כבר התחלה. ממליץ לך למנף אותו ע"י פעולה. ע"י מעשים - יש משפט שאומר ש: "רצון ללא מטרה הוא בעצם משאלה". אני מניח שהפעם צריך לעשות משהו שונה.

זה מחזיר אותי לשלב השאלות.
אתה יכול לתאר לי את הרגע בו אתה מחליט לשים סינון?

• מה הביא אותך לשים סינון?
  • מה היה כאשר היה לך סינון? כמה זמן זה החזיק מעמד ולמה?
  • מה קרה לאחר מכן כאשר הסרת אותו? האם זה גרם לך ליפול מיד?
  • מה גרם לך לשמור יותר מחודשיים? יכול להיזכר מה עזר לך?

אני שואל כדי לקבל רושם יותר מדויק. אולי תהיה אופציה לנסות שיטה שונה. אמרת שעבר זמן רב מאז ששמרת על יותר מחודשיים (שזה הישג מדהים!!) - ואתה כרגע עומד על ממוצע של עד חודש. זה מצב מצוין. המטרה שלך כפי שציינת היא "לטפל בבעיה הזאת" כלשונך. זה יהיה מסע, יהיו עליות וירידות אבל אני בטוח שבמצבך אתה תוכל להתגבר על זה. אז... מה אתה אומר? אשמח שתמשיך לשתף

נערך לאחרונה: לפני 6 חודשים על ידי nbym.

תגובה: מתחיל 90 יום לפני 6 חודשים #149124

היה לי סינון נטספארק מהישיבה (רק לתקופת ניסיון)
אני פשוט הרגשתי שהסינון חוסם לי דברים לא בעיתיים באמת, ועם זאת, שאני עדיין יכול ליפול איתו. נניח בשבוע ניסיון עם הנטספארק, נפלתי.
הסינון החזיק שבוע פשוט כי לא הרגשתי שזה עוזר

שמרתי יותר מחודשיים כשפעם ראשונה פתחתי את האתר והייתי עם הרבה מוטיבציה. אחרי הנפילה הראשונה עוד ניסיתי להמשיך אבל אחרי עוד כמה נפילות כבר ויתרתי, מאז אני ניסיתי כמה פעמים להפסיק ולא הגעתי ליותר מחודש כשהממוצע שלי הוא בערך כמה ימים עד שבוע
אני חושב שההבדל עכשיו הוא שאני מוכן למסע ארוך, ואני לא אפסיק גם אם אפול.
לעניין הסינון, אני באמת לא מאמין שזה יעזור לי
עם זאת, תחת ההנחה שיכול מאוד להיות שאני טועה, אפשר לבצע ניסוי קטן. אם לא עלינו אני איפול בתקופה הקרובה (עד 90 יום) אני אשקול ברצינות וכנראה אשים סינון של נטספארק.

בינתיים אני פשוט משתמש בתוסף אינטרנט שחוסם אתרים מאוד בעייתיים.
נערך לאחרונה: לפני 6 חודשים על ידי קאלאדין מבורך הסער.

תגובה: מתחיל 90 יום לפני 6 חודשים #149125

• nbym
  • דירוג זהב

ישר כוח שוב על הרצון!
אני לא יודע מתי היה לך את הסינון, אבל האפליקציה השתפרה. בעיקר מבחינת הסינון. כמובן שאם אתה עדיין יכול לעשות מנוי דרך הישיבה זה הכי טוב כי ככה יש מישהו ששומר על הסיסמה. 
אני שמח שבינתיים אתה לא משתמש בפלאפון בלי חסימה כלל, כי הרי ידוע שתוך 2 קליקים ואתה כבר בנפילה עצמה. זה פשוט ניסיון קשה מדי. 

תמנף המוטיבציה המצוינת שלך וקח בשתי ידיים את האתגר שכתבת. זה נשמע אחלה. לנסות שוב את הסינון אם תיפול עד ה-90 יום.

ובכל זאת תמיד תזכור "אין אפוטרופוס לעריות" היו אנשים כאן שנפלו לאחר 150 ימים. אני חושב שצריך לשים סינון בלי קשר לספירת הימים אבל בתור התחלה זה רעיון לא רע. אפילו אם תגיע ל-90 אולי שווה לשים סינון כדי לשמור על הנקיות. אני רק כמובן מציע - אתה מכיר מניסיונך את עצמך הכי טוב.
 עלה והצלח! 

דרך אגב, איזה פלאפון יש לך?

תגובה: מתחיל 90 יום לפני 6 חודשים #149138

טלפון חכם, אייפון.

ברור לי שאין אפטרופוס לעריות, ואני באמת אשקול לשים סינון. אבל אני מרגיש שהסינון באמת לא עוזר ורק "מפריע"
כלומר, הוא מפריע בדברים שלא באמת מזיקים לי אבל לא באמת ימנע ממני ליפול.
אני מבדיל בין סינונים "פשוטים" (חוסמים רק אתרים ודברים מאוד ספיציפיים) לעומת סינונים "רחבים" שעוברים על כל האינטרנט וחוסמים חלקים נרחבים מתוכו. הסוג הראשון נראה לי חובה, מכיוון שאין שום סיבה שהוא יפריע, אבל הסוג השני לרוב מציק.
בכל מקרה, אני כמובן מדבר דווקא על ההרגשה שלי בנוגע לעצמי. כל אחד והסינון שמתאים לו

תגובה: מתחיל 90 יום לפני 6 חודשים #149139

סיום שבוע 2:
השבוע ניסיתי למלא את עצמי מאוד במשימות, כדי שלא אאלץ להגיע למחשבות לא טובות.
בסך הכול אני בתקופה מאוד עמוסה, מה שמצד אחד עוזר אבל מצד שני יכול ליצור בעייתיות של לחץ.
בכל מקרה השבוע עבר טוב, חוץ מפעם פעמיים שהרגשתי רצון עז ליפול, והשתמשתי בכלים שבאתר פה כדי להתעשת.
בשתי הפעמים האלו הייתי במקום ציבורי, מה שגם מאוד עזר.

בסופו של דבר אבל, אני זוכר עוד מפעמים קודמות שניסיתי להפסיק, שזה נורמלי.
בדרך כלל אני חווה שבוע שבועיים רגילים יחסית, ואז פתאום בערב מסויים אני במצב רוח קיצוני (לרוב לחץ או עצב) וזורק את הכול.
אמשיך לנתר את המצב ולעדכן פה מידי שבוע

תגובה: מתחיל 90 יום לפני 6 חודשים #149140

• nbym
  • דירוג זהב

בוודאי, וזה מחזיר אותי לעניין נטספארק שיכול להתיר על אף החסימה הכוללת את האתרים שאתה עדיין רוצה להשתמש בהם.
אתה בהחלט יכול לומר לי, ההתעסקות בלהביא רשימת אתרים היא מעצבנת או שזה "מפריע" אבל תחשוב על זה: 
1. זה פעם את ולתמיד זה יישאר. 
2. אנחנו משקיעים בסופו של דבר בנו. בנקיות שלנו ובעשיית טוב בשביל עצמנו.
3. ההשקעה לא מרובה מדי. תגלוש כמו תמיד וכאשר זה חוסם תצבור לך את רשימת האתרים/תשלח למי שמנהל את החשבון שלך בישיבה והוא ישים לך אותו על "ללא הגנה". 

אני כמובן לא אומר לך מה לעשות ולא מתווכח אני רק מציג את דעתי ואולי אתן לך נקודת מבט שונה. בסופו של דבר אני חושב ששנינו מסכימים שצריך לבחון איפה אנחנו לא ניפול. איפה ניתן למצוא את האיזון המתאים בין הצרכים שלנו לבין שמירת הקדושה שלנו. במילים אחרות, בין קודש לחול. 

עצה אחרונה, אני לא יודע אם אתה מצליח לפרוץ את נטספארק, אבל גם אם כן אני ממליץ לך שוב בחום רב להצטרף לתוכני סינון אתרים לא ראויים של חברות הפלאפון בחינם! הם חוסמים רק אתרי פורנוגרפיה קשים ואלימות קשה, אז גם אם לא יהיה לך נטספארק זה יגן עליך כי זה לא תוכנה אלא דרך הסים של החברה שמספקת לך את האינטרנט. תמיד אתה יכול לבטל כמובן. תנסה את זה לפני נטספארק וככה גם האפליקציה וגם האינטרנט המסונן יוכלו להגן עליך ובלי עלות כלל. זו לא שכבה על שכבה אלא זה משלים אחד את השני, כפי שאמרתי שלי יש את זה גם על נטספארק ככה שברגע שאני רוצה לבטל לזמן מוגבל לצרכים אישיים - אני מוגן אם על הדרך אני אתפתה גם לצד השני. אומר לך מניסיון. 
מה אומר? לא תפסיד כלום

נערך לאחרונה: לפני 5 חודשים, 4 שבועות על ידי nbym.

תגובה: מתחיל 90 יום לפני 5 חודשים, 4 שבועות #149141

• nbym
  • דירוג זהב
קאלאדין מבורך הסער כתב on 06 נוב' 2023 13:10:

סיום שבוע 2:
השבוע ניסיתי למלא את עצמי מאוד במשימות, כדי שלא אאלץ להגיע למחשבות לא טובות.
בסך הכול אני בתקופה מאוד עמוסה, מה שמצד אחד עוזר אבל מצד שני יכול ליצור בעייתיות של לחץ.
בכל מקרה השבוע עבר טוב, חוץ מפעם פעמיים שהרגשתי רצון עז ליפול, והשתמשתי בכלים שבאתר פה כדי להתעשת.
בשתי הפעמים האלו הייתי במקום ציבורי, מה שגם מאוד עזר.

בסופו של דבר אבל, אני זוכר עוד מפעמים קודמות שניסיתי להפסיק, שזה נורמלי.
בדרך כלל אני חווה שבוע שבועיים רגילים יחסית, ואז פתאום בערב מסויים אני במצב רוח קיצוני (לרוב לחץ או עצב) וזורק את הכול.
אמשיך לנתר את המצב ולעדכן פה מידי שבוע

ישר כוח! שבוע מוצלח של ניסיונות והתמודדות. שמח שהצלחת להתגבר. כל התגברות = עולם מלא! מאחל לך הצלחה מרובה והמשך עליה במהלך הדרך. תמשיך לעדכן ושים לב למקרים בהם אתה צריך לשמור יותר על עצמך ולהפחית פיתויים.
אשריך! 

תגובה: מתחיל 90 יום לפני 5 חודשים, 2 שבועות #149194

סיום שבוע 3:

השבוע היה קשה. אני מחלק את ה"התקפים" שאני חווה לשני סוגים. התקפים פיזיים, ובהעדר מילה יותר טובה, התקפים מחשבתיים.

התקף פיזי זה דחף פיזי רגעי או מתמשך של השתקוקקות ליפול. אבל התקף "מחשבתי" זה שעקב רגשות תיסכול/עצב בחיים האישיים שלי, אני מנסה לשכנע את עצמי שליפול זה לא כזה נורא. ואולי אני רק איפול בלי לראות תכנים אסורים ואז אחזור לשמור והמצב רק ישתפר, ושבתקופה לפני שניסיתי לשמור הרגשתי הרבה פחות לחוץ ומדוכא.

בהתקף ה"מחשבתי" אני לא מרגיש דחף פיזי ליפול, רק רגש רע שבעקבותיו אני מחפש בריחה וחושב שהדרך פשוטה לברוח זה ליפול.

בכל מקרה, השבוע היו לי כמה התקפים מכל סוג, אבל ההרגשה הכי נוראה זה שהם באים ביחד.

אני מנסה כל מיני טכניקות מהאתר, וחלקן עובדות.

בשבוע הבא אני אגיע לאגיע לחודש של נקיות, שזה הכי הרבה שאני אצליח מאז לפני 3 שנים.

אשמח לשמוע עצות, ודברים שאני צריך לצפות להם.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.62 שניות

Are you sure?

כן