ברוכים הבאים, אורח

רעיון,מה אתם אומרים?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: רעיון,מה אתם אומרים? 141 צפיות

רעיון,מה אתם אומרים? לפני 7 חודשים, 2 שבועות #148749

• טובות
  • חבר ותיק

מחשבות שעולות לי בראש תוך כדי המסע....
מחשבות מלב אל לב...''בכל לבבך'' אומרים חז''ל...לכל אחד יש 2 לבבות - שני יצריך לב טוב ולב רע
אשתף במה שאני מרגיש עכשיו
אני עייף....
אף אחד לא רואה...
מה זה בא לי עכשיו פור'....
אני בטוח ב 99% שבאמצע השנה הייתי עכשיו בצפיי' בפור' ולא כותב לכם בכלל..
ברור לי ב 100% שמה שמונע ממני עכשיו זה רק בגלל האור של הימים הקדושים שלא נותנים לי להתלכלך....
בטוח שללא אור זה אני נופל... על בטוח..
אל זה לא מעניין אותי וזה לא ענייני כלל,אני לא יחליט לקב''ה איך לנהל את עצמי..אם הוא מבין ויעשה שאני יפול בפור' אני מוסר את עצמי איליו שיעשה בי מה שהוא מבין...חשבונות שמים לא ענייני...אם הוא מבין שאני מ.ז. 12345678 יהיה במקום מסויים...בכיף..מי אני שיגיד לו מה לעשות...הנסתרות לה' אלוקינו....
אבל הנגלות לנו....מה שבטוח כרגע זה שאני בוחר להיות במקום אחר וטוב יותר וכשרק יהיה לי יותר אור ברוחניות אתגבר ביתר שאת ולא אפול...העיקר זה הבחירה מה שיקרה בסוף זה לא העניין שלנו ואסור לנו להתעסק בזה בכלל...
צריך כל יום לבחור בטוב ...התוצאה לא קשור אילינו
וזה הכוונה ''ובחרת בחיים'' לאחר שהתורה מפרטת במדוייק את התוצאות של הליכה בדרך התורה וכן את התוצאה של ההיפך,לשם מה היא צריכה שוב לומר זאת ...הרי ברור מאיליו שאדם ירצה לבחור בטוה..אלא..היא באה לומר שהעיקר זה הבחירה!!  מכאן ואיל לא עניינך....(בשם צדיקים)

בשורות טובות

נערך לאחרונה: לפני 7 חודשים, 2 שבועות על ידי טובות.

תגובה: רעיון,מה אתם אומרים? לפני 7 חודשים, 2 שבועות #148751

• nbym
  • דירוג זהב

היי טובות, ישר כוח על זיכוי הרבים. אשמח לדעת למה אתה מתכוון במשפט: "אם הוא מבין ויעשה שאני יפול בפור' אני מוסר את עצמי איליו שיעשה בי מה שהוא מבין..."

תגובה: רעיון,מה אתם אומרים? לפני 7 חודשים #148859

• טובות
  • חבר ותיק

סליחה על התגובה המאוחרת
הכוונה היא ממש למה שהבנת...
אכן כך.. אין לנןשליטה על מה שיקרה בפועל אפי' לגבי נפילות!!
אך אנחנו צריכים לבחור בטוב והמועיל...והשאר להשאיר לקב''ה.

תגובה: רעיון,מה אתם אומרים? לפני 7 חודשים #148862

• nbym
  • דירוג זהב

תודה על התגובה. אם כך לשיטתך, יש מצבים בהם הקב"ה מחליט שתהיה נפילה - ולא משנה מה נעשה, אין אופציה לבטל את דבריו. מוסיף את דבריך, "אני לא אחליט לקב"ה וכו'", יש הבדל בין קושי לאי יכולת. 
לעניות דעתי ההנחה לעיל סותרת את דברי הקב"ה בעצמו בתורה ואת המפרשים (אלא"כ לא הבנתי נכון את דבריך).
הקב"ה לא מחליט שנחטא. בעצם הוא נותן בידינו את הבחירה - הוא נותן לנו להחליט. הפוך הוא הדבר. דווקא אתה יכול להחליט לקב"ה, כלשונך, כביכול כי הוא אמר לך לעשות זאת. 
הרי הוא אמר בפירוש: 
"... הַחַיִּים וְהַמָּוֶת נָתַתִּי לְפָנֶיךָ הַבְּרָכָה וְהַקְּלָלָה וּבָחַרְתָּ בַּחַיִּים לְמַעַן תִּחְיֶה אַתָּה וְזַרְעֶךָ: (דברים ל יט)".

1. דברים רבה - "ראה אנכי נותן לפניכם היום ברכה וקללה". אמר רבי אלעזר: משאמר הקב"ה הדבר הזה בסיני, מאותה שעה "מפי עליון לא תצא הרעות והטוב" (איכה ג לח). אלא מאליה הרעה באה על עושי הרעה והטובה באה על עושי הטובה" .

2. רמב"ם - "ואמנם האמת אשר אין ספק בה, שמעשי האדם כולם מסורים אליו, אם ירצה יעשה, ואם ירצה לא יעשה, מבלי כפיה ומבלי הכרח לו על כך".

3. רמב"ן -"ראה נתתי לפניך היום. יחזור להזהירם עוד, להגיד להם כי שני הדרכים בידם וברשותם ללכת באשר יחפצו בה ואין מונע ומעכב בידם לא מן התחתונים ולא מן העליונים.".
וכו' וכו'. 

יש לנו בחירה חופשית לחטוא/להיפך. וההשלכות מגיעות בעקבות בחירתנו, אחרת מדוע יש שכר ועונש אם אנו לא שולטים במעשינו?

ישנם מצבים מאוד נדירים בהם הקב"ה שולל את בחירת האדם - כמו עם פרעה, אך כדי להגיע לרשעותו אפילו זה קשה.

אני יודע שבמצבים בהם אדם מכור התשובות האלה קצת נתקלות בהתנגדות ובכל זאת, זה עדיין לא אומר שאין בחירה חופשית. לאדם מכור יש בחירה אך ע"מ לבחור אותה יש צורך במאמץ רב ואף לעיתים יש צורך בעזרה חיצונית ונדמה לפעמים שכביכול אין לנו שליטה על הנפילות - וידוע שבכל המכונים שמטפלים בהתמכרויות האדם חייב לרצות לצאת, אחרת לא יתחילו בכלל לטפל. משמע שגם פה יש בחירה אפילו אם היא קטנה. 
הדבר לא בא כמתקפה כלפי מכורים, קטונתי להבין את עוצמת ההתמודדות אלא רק חשוב לי לציין את ההשקפה הזו, ומטרתה להפיח תקווה. להמשיך תקווה ורצון לצאת גם אם כל פעם ופעם אנו מוצאים את עצמנו נופלים. כי בסופו של דבר, בחירה קטנה מצטרפת לבחירה קטנה, ואפילו הרצון לבדו לצאת הוא דבר גדול ונפלא. 

מחזק אותך במהלך הדרך הזו. מאחל לנו וכל עם ישראל מועדים לשמחה. יהי רצון שימי האור הללו יעזרו לנו, יחד עם המאמץ לבחור בטוב, שנזכה לצאת מאפילה לאורה בעז"ה.

נערך לאחרונה: לפני 7 חודשים על ידי nbym.

תגובה: רעיון,מה אתם אומרים? לפני 7 חודשים #148874

• טובות
  • חבר ותיק

תודה,
הנך צודק ב100%
אך זה לא רלוונטי לאדם שחולה....על כל המשתמע...
ומסיבה זאת גם כן...לצערי לימוד התורה אינה פתרון....על אף שה' אומר בפי' שבראתי תורה תבלין...
אלא מאי....יש מצבים שאדם אינו שולט מרוב אובססיביות....ולולי דמסתפינא הייתי אומר שזו כמו מחלה שתופסת את מי שאלוקים בוחר....ללא קשר ליצר הרע...כל אחד לפי הסיבה שמחלה זו נדבקה בו...
יש אנשי שנפגשו עם פור' ואעפ''כ לא נדבקו....הציץ וברח...ויש אנשים שהחיידק רודף אותם 10-20-30 שנה...
זה תלוי מאוד לפי מה שהוא אדם ולפי עוד גורמים ...
אני למשל הצצתי ונדבקתי...ומנסיון....רק רחמי שמים....

תגובה: רעיון,מה אתם אומרים? לפני 7 חודשים #148879

• nbym
  • דירוג זהב

תודה על התגובה.
אין ספק שאתה צודק. בהחלט.
גם ציינתי בפירוש: "הדבר לא בא כמתקפה כלפי מכורים קטונתי להבין את עוצמת ההתמודדות אלא רק חשוב לי לציין את ההשקפה הזו".

כיוון שישנם כאן מגוון גדול של אנשים, החלטתי בכל זאת לכתוב ואם זה יעזור אפילו לאחד לאזור קצת כוחות ותקווה, עשיתי את שלי. 
אני בטוח שגם הקב"ה מתחשב לפי מצב האדם. כל אחד ואחד לפי התמודדותו. 
ציינת רחמי שמיים. מאוד מתחבר. לכן "אֲפִלּוּ חֶרֶב חַדָּה מֻנַּחַת עַל צַוָּארוֹ שֶׁל אָדָם – אַל יִמְנַע עַצְמוֹ מִן הָרַחֲמִים!".
לנו נותר רק להמשיך ולהתפלל, והלוואי שהקב"ה יבריק ברק ויתן פתאום כוח לצאת. מתפלל בשבילך. 

אני בטוח שעצם היותך כאן באתר, זה כבר זכות עצומה, ובמצב שלך שכרך גדול מאוד. אשריך! תמשיך לחזק ולדייק. חשוב מאוד!
יהי רצון שהקב"ה יגאל אותנו, כל אחד ואחד לפי מצבו במהרה בימנו, אמן. 

תגובה: רעיון,מה אתם אומרים? לפני 7 חודשים #148882

• טובות
  • חבר ותיק
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.49 שניות

Are you sure?

כן