ברוכים הבאים, אורח

אַיִן ממש
(0 צופה) 

נושא: אַיִן ממש 2452 צפיות

תגובה: אַיִן ממש לפני 2 שנים, 10 חודשים #137096

• מאיןתמצא
  • רצף ניקיון נוכחי: 6 ימים
  • דירוג כסף

באחת התגובות האחרונות כתבתי שאני לא באמת מבין את הרצון שמושך אותי קדימה. מאיפה מגיע הרצון הזה ולמה לעיתים הוא נעלם? כעקרון, הגישה שלי היא על רציונאלית ואני מוצא הדים לגישה הזו אצל חברים אחרים שכותבים כאן. 
לצד זה אני גם בן אדם ראציונלי ומחפש להבין. גם לגישה הזו אני מוצא הדים בדברי החברים.
סופ"ש האחרון היה יותר מאתגר.  בשבת, כשהכאב היה יותר מורגש,  פתחתי את אורות התשובה של הרב קוק וחיפשתי פסקה להזדהות. נזכרתי בפסקאות הבאות:

"הַמַּכְאוֹב, שֶׁמַּרְגִּישִׁים בְּרַעְיוֹן הַתְּשׁוּבָה, בְּרֵאשִׁית זְרִיחָתוֹ, הוּא בָּא מִפְּנֵי הַנִּתּוּקִים שֶׁחֶלְקֵי הַנֶּפֶשׁ הָרָעִים, שֶׁאֵין לָהֶם תַּקָּנָה כָּל זְמַן שֶׁהֵם מְחֻבָּרִים בַּחֲטִיבָה אַחַת בָּאוֹרְגָּנִיּוּת הַנַּפְשִׁית, מְקַלְקְלִים אֶת כָּל הַנֶּפֶשׁ וּפוֹגְמִים אוֹתָהּ, וְעַל יְדֵי הַתְּשׁוּבָה הֵם הוֹלְכִים וְנִתָּקִים וְנֶעֱקָרִים, מֵעַצְמִיּוּת הַנֶּפֶשׁ הַיְסוֹדִית בְּעִקָּרָהּ. וְכָל נִתּוּק מֵבִיא כְּאֵב, כַּכְּאֵב שֶׁל עֲקִירַת אֵבָרִים הַמְקֻלְקָלִים וּכְרִיתָתָם מִטַּעַם הָרְפוּאָה. וְאֵלּוּ הֵם הַיִּסּוּרִים הַיּוֹתֵר פְּנִימִיִּים, שֶׁעַל יָדָם וּבָהֶם הָאָדָם יוֹצֵא לְחֵרוּת מֵהָעַבְדוּת הַחֲשׁוּכָה שֶׁל חֲטָאָיו וּנְטִיּוֹתָיו הַשְּׁפָלוֹת וְתוֹצְאוֹתֵיהֶם הַמָּרוֹת"

"הַמַּכְאוֹבִים הַגְּדוֹלִים, הַתּוֹקְפִים אֶת הַנֶּפֶשׁ עַל יְדֵי רַעְיוֹן הַתְּשׁוּבָה... אֵין הַתֹּכֶן הַפְּנִימִי שֶׁלָּהֶם כִּי אִם יִסּוּרִים עַצְמִיִּים, שֶׁהַנְּשָׁמָה נִכְוֵית בָּהֶם מִפְּנֵי שֶׁהַחֵטְא מַכְאִיב אוֹתָהּ, שֶׁהוּא נֶגֶד כָּל תְּנָאֵי חַיֶּיהָ, וְאֵלֶּה הַיִּסּוּרִים בְּעַצְמָם הֵם מְמָרְקִים אוֹתָהּ. וְהָאָדָם הַמַּכִּיר בְּהַכָּרָה פְּנִימִית אֶת הָאוֹצָר הַטּוֹב, הַמֻּנָּח בְּתוֹכִיּוּתָם שֶׁל יִסּוּרִים אֵלּוּ, הוּא מְקַבֵּל אוֹתָם בְּאַהֲבָה גְּמוּרָה וְדַעְתּוֹ מִתְיַשֶּׁבֶת בָּהֶם, וּבָזֶה עוֹלֶה הוּא בְּמַעֲלוֹת רַבּוֹת, וְתַלְמוּדוֹ מִתְקַיֵּם בְּיָדוֹ, וְאָפְיוֹ הַפְּנִימִי מִשְׁתַּלֵּם, וְהָרְשָׁמִים שֶׁעָשׂוּ עָלָיו עֲווֹנוֹתָיו נִמְחָקִים, וְהֵם מִתְהַפְּכִים לְסִימָנִים טוֹבִים, שֶׁהוֹד נִשְׁמָתִי בּוֹלֵט מֵהֶם "

עם הדברים הללו של הרב קוק אני  מזדהה. כשאני מכיר שלייסורים הללו יש משמעות, שהם לא מגיעים לחינם, שאיזה תיקון מתרחש בנפש שעה שהייסורים האלה מגיעים, יותר נוח לי להשלים איתם. לא רק שבאמצעות הייסורים יגיע משהו יותר טוב, אלא שהייסורים בעצמם הם משהו שאני יכול למצוא בו טוב.
עכשיו, שלא תבינו לא נכון, אני רחוק מלהרגיש את הדברים האלה כל הזמן. ספציפית בשבת האחרונה הם התיישבו על לבי. פעמים רבות אמנם הרגשתי,  ועודני מרגיש, שלייסורים אין משמעות.

עוד נזכרתי בשבת בזמנים שהייתי ממש מזוכיסט ביחס לייסורים הללו. זמנים שבהם הייתי נקי תקופות יותר ארוכות. אני זוכר את עצמי אומר אז לסבל "ברוך הבא". "אתה מבין סבל, האופי שלי חלש ואתה באת עכשיו לתקן את האופי הדפוק שלי. כשאני סובל אותך ולא נשבר, משהו בתוכי מתחשל. מה שלא מחסלני - מחסנני".
ישנה אמרה המיוחסת לרבי מקוצק: "אדם צריך לדעת להוציא לעצמו אצבע משולשת". זה ביטוי די חריף, שגורם לי לתהות אם הרבי מקוצק באמת אמר את הדברים. אבל רוח הדברים, התביעה לדעת לנצח את עצמו, מתאימה לרוחו של הרבי. את הדברים האלה אני אומר לעצמי - קשה לך? כל הבאסה, תתמודד.
מי ייתן ותמיד ארגיש את הדברים האלה.

תגובה: אַיִן ממש לפני 2 שנים, 10 חודשים #137097

• דף חדש
  • רצף ניקיון נוכחי: 18 ימים
  • דירוג פלטיניום

קראתי על מילה!
יפה. ומחזק 

"תמיד נזכור שאנחנו בנים של מלך"

תגובה: אַיִן ממש לפני 2 שנים, 10 חודשים #137114

• מאיןתמצא
  • דירוג כסף

עוד יום בדרך ואין לי ברירה אלא להמשיך הלאה. להמשיך לחווט את המוח מחדש, להמשיך להקנות לעצמי הרגלים חדשים. אני לא מצפה לאיזו גאולה מיוחדת שתגיע בעקבות העניין הזה,רק להוריד כמה שאפשר את הנושא הזה מרשימת האתגרים שהחיים גם ככה מציבים

יום טוב.

תגובה: אַיִן ממש לפני 2 שנים, 10 חודשים #137139

• מאיןתמצא
  • דירוג כסף

עוד יום בדרך. עוד כמה שעות יסתיים היום ה19. סופי שבוע הם יותר קשים עבורי אבל אין לי ברירה אלא למשוך עם הדם שנוזל. מי יודע, אולי הפעם יהיה יותר קל. איך שיהיה, אני מקוה שאוכל לפתוח את השבוע הבא עם המשך של הרצף הזה.

שבת שלום.

תגובה: אַיִן ממש לפני 2 שנים, 10 חודשים #137141

• מאיןתמצא
  • דירוג כסף

עדיין במשחק ב"ה. לא בלי שריטות אבל ממשיכים. הסתיימו להם 20 ימים ואני כבר הספקתי לשכוח את המים המרים שהובילו אותי לפתוח את הפוסט. לכן הריני להזכיר לעצמי בפתיחתו של שבוע זה שרוויתי כבר מאותם מים מרים.

שבוע טוב ומוצלח לכולם

תגובה: אַיִן ממש לפני 2 שנים, 10 חודשים #137153

• מאיןתמצא
  • דירוג כסף

עוד יום בדרך. 

יום טוב.

תגובה: אַיִן ממש לפני 2 שנים, 10 חודשים #137199

• מאיןתמצא
  • דירוג כסף

עוד יום בדרך. רק להמשיך להרגיל את עצמי, הטבע ימשך מעצמו אחרי ההרגל.

יום טוב.

תגובה: אַיִן ממש לפני 2 שנים, 10 חודשים #137213

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

שמח בשבילך,
לא רוצה לייאש, אבל מניסיון של המון חברים, הטבע לא משתנה בנושא זה, צריך להיות עם היד על הדופק לא להימשך לכיוון התאווה,
בהצלחה,
מחזיק לך ידיים.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: אַיִן ממש לפני 2 שנים, 10 חודשים #137216

• דף חדש
  • דירוג פלטיניום
אבי גולן כתב on 14 יוני 2021 17:36:

שמח בשבילך,
לא רוצה לייאש, אבל מניסיון של המון חברים, הטבע לא משתנה בנושא זה, צריך להיות עם היד על הדופק לא להימשך לכיוון התאווה,
בהצלחה,
מחזיק לך ידיים.

מסכים לגמרי... בעבר הגעתי ל85 יום הייתי מאוד זחוח במילה עדינה...
וברגע אחד... רגע שקשה להגדיר אותו בזמן פשוט נפלתי... ונכנסתי אח"כ לסחרחורת של נפילות... לקחתי את זה מאוד קשה... 

אין ספק שכשאתה לא מתעסק בזה זה נהיה יותר קל.. אבל לפעמים זה מפתיע אותך.. 

אני אישית בשבוע של, מעידות לא קלות. 
הייתי נקי לגמרי 33 ימים שבכלל לא הייתי צריך לפעול על התאווה... 
וברגע אחד של, הקלקה הייתי בפנים.. 
זה כמו במשחק עבריינים.. 'נגעת נסעת' 
מאוד קשה לעצור אחרי הקלקה.. מצאתי את עצמי בשבוע האחרון.. מחפש ומשוטט.. ו

כרגע עצרתי אבל ידעתי שאם לא אפעל חזק... זה יוביל לנפילה וודאית ולא משנה כמה זמן אני הצלחתי.. 

כמובן לא בא לייאש אותך.. רק ל'האיר' לך.. 
המון הצלחה חבר יקר..

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 10 חודשים על ידי דף חדש.

תגובה: אַיִן ממש לפני 2 שנים, 10 חודשים #137217

• מאיןתמצא
  • דירוג כסף

תודה חברים. חלק מלהיות בן אדם זה שיש לך יצר מיני,כך שלא התכוונתי לבטל את היצר הזה. לא התכוונתי גם להכנס לשאננות, הכוונה שלי הייתה שצריך לקנות הרגלים חדשים כדי להחליף את האחרונים. כמובן שאין תעודת אחריות וכו. כתבתי כאן מקודם שאני לא נכנס כאן לדיונים מה נכון ואיך,  כל אחד ילך לפי דרכו עם מה שמתאים לו. תודה שוב.

תגובה: אַיִן ממש לפני 2 שנים, 10 חודשים #137242

• מאיןתמצא
  • דירוג כסף

עוד יום בדרך.

יום טוב.

תגובה: אַיִן ממש לפני 2 שנים, 10 חודשים #137254

• דף חדש
  • דירוג פלטיניום

בהצלחה

תגובה: אַיִן ממש לפני 2 שנים, 10 חודשים #137286

• מאיןתמצא
  • דירוג כסף

עוד יום בדרך. לפעמים לצד הזבובים הטורדניים מתלוות עלוקות שבאות למצוץ את דמי, לגבות ממני חובות ישנים. אני ממתין, בלית ברירה, שעה שהן עושות את שלהן . אומר לעצמי שאלה דמים עכורים שנלקחים ממני, כדי למלא את המצברים בדם חדש.

יום טוב.

תגובה: אַיִן ממש לפני 2 שנים, 10 חודשים #137289

• שמח בחלקי
  • רצף ניקיון נוכחי: 635 ימים
  • דירוג פלטיניום

מאיןתמצא היקר, ממש התמודדות בגבורה.
אתה הופך את זה ל"זבובים ועלוקות" וכנראה שזה מקל על ההתמודדות בגישה כזאת.
תמשיך לשתף, אנחנו כולם איתך, יצאת לדרך של החלמה, כל יום והמתנה שלו.
רק להיום, נחייה בהווה, נבחר בחיים, נלך לישון נקיים בעזרת ה'.
אוהבים אותך

תגובה: אַיִן ממש לפני 2 שנים, 10 חודשים #137290

• מאיןתמצא
  • דירוג כסף

זה בעיקר חוש ההומור שלי. לפעמים אני מנסה לראות אם אני יכול לתאר את הסיטואציות האלה באור כזה שימלא אותי במיאוס. לרוב זה לא מצליח אבל לנסות תמיד אפשר

זמן ליצירת דף: 0.57 שניות

Are you sure?

כן