ברוכים הבאים, אורח

רק בשבוע שעבר הגעתי לפה...
(0 צופה) 

נושא: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... 16525 צפיות

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 1 שבוע, 6 ימים #139453

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 16 ימים
  • דירוג פלטיניום

ב"ה שבת טובה ומוצלחת. היה נסיון של הרהורים רעים בליל שבת, וב"ה התגברתי על זה.

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 1 שבוע, 5 ימים #139469

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 30 ספט' 2021 07:09:

ב"ה נקי 3 ימים.
היתה לי שיחה הבוקר עם אביודע היקר (נקי יותר מ400 יום), הוא נתן לי רעיון נפלא שהוא מיישם בעצמו - לספור ספירה של פעולות החלמה! כן, שמעתם נכון! הוא עושה ספירה מיוחדת - שבה הוא סופר את הימים שעשה בהם פעולות החלמה הכוללים כתיבה יומית, טלפון לחבר ודיבור עם ה' יתברך. ביום שבו הוא לא עשה פעולות החלמה - הוא מאפס את הספירה. זה מאוד עוזר לעקוב אחרי ההחלמה.

לקחתי את הרעיון בעז"ה, מקווה לראות שיפור.

היום ה6 לנקיות.
ב"ה התחלתי היום בספירת ימים של החלמה, שוחחתי בטלפון עם ידידי (המכונה פה) "מנסה ומקוה" ושיתפתי אותו בפירוט במה שעובר עלי. התבודדתי בדיבור עם ה' ופתחתי יומן שיתופי החלמה מיוחד - ובו שיתוף של רגשותי. כל זה חוץ משיחות שיגרתיות לחברי החלמה והתכתבויות בהנגאוסט ב"ה.

היום הראשון לפעולות החלמה!

נערך לאחרונה: לפני 1 שבוע, 5 ימים על ידי המשתוקק.

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 1 שבוע, 4 ימים #139475

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

היום עשיתי שיחת החלמה לאחד מחברי הפורום החשובים שהפסיק לכתוב פה לא מזמן, והוא סיפר לי דברים מפתיעים שמאוד עניינו אותי, שיש לו ספונסר חסיד גור שעל ידו הוא גילה דבר חדש - יש זרם מסויים בSA של חרדים עם קבוצות נפרדות בהגדרה, אין אצלם ניתוק בין הדת לתכנית והכל מחובר ומאורג אצלם, חלק מהפעולות שהספונסרים נותנים לספונסיים שלהם לעשות - זה לקרוא תהלים למשל...  הם בעלי גישה שלילית לקבוצות החלוניות ואותו חבר שמע מהם דברים נגד הקבוצה החילונית בקטמון. המנהיג שלהם זה אחד בשם "נח" שנקי 30 שנה. הם מבצעים את 12 הצעדים ויש להם קבוצות והכל כרגיל. מאוד שמחתי לשמוע ומאוד עניין אותי.

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 1 שבוע, 4 ימים #139480

• דייב 2
  • דירוג פלטיניום

היום עשיתי שיחת החלמה לאחד מחברי הפורום החשובים שהפסיק לכתוב פה לא מזמן, והוא סיפר לי דברים מפתיעים שמאוד עניינו אותי, שיש לו ספונסר חסיד גור שעל ידו הוא גילה דבר חדש - יש זרם מסויים בSA של חרדים עם קבוצות נפרדות בהגדרה, אין אצלם ניתוק בין הדת לתכנית והכל מחובר ומאורג אצלם, חלק מהפעולות שהספונסרים נותנים לספונסיים שלהם לעשות - זה לקרוא תהלים למשל...  הם בעלי גישה שלילית לקבוצות החלוניות ואותו חבר שמע מהם דברים נגד הקבוצה החילונית בקטמון. המנהיג שלהם זה אחד בשם "נ" שנקי 30 שנה. הם מבצעים את 12 הצעדים ויש להם קבוצות והכל כרגיל. מאוד שמחתי לשמוע ומאוד עניין אותי.

וואלה באמת מעניין, אבל בבקשה תמחק את השם שלו...
נערך לאחרונה: לפני 1 שבוע, 4 ימים על ידי דייב 2.

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 1 שבוע, 4 ימים #139481

אז ככה,
קודם כל אני לא דובר אסאי ולא ממש משתתף בזמנים אלו בקבוצות אז יכול להיות שהמידע שלי לא מושלם ב100 אחוז,

אבל אני בשנה וחצי האחרונה הייתי קשור לכמה חברים מאוד מאוד וותיקים חלקם מחו"ל, ושמעתי וקראתי חומר רב מאוד,
הסיבה שלא רציתי לכתוב תגובה בפומבי היא כי אני מרגיש הרבה פעמים שדיונים בפורום על אסאי הם מתסכלים וחסרי תועלת בגלל ש90 אחוז מהמשתתפים לא יודעים ומכירים את הדיון בכלל!
כולל כבודו..
זה שאתה קורא בפורום או מדבר עם כמה חברים זה לא נותן ידע, משל למה הדבר דומה לאחד שיש לו כמה חברים דתיים שהוא מדבר איתם  והוא חושב שהוא מבין את היהדות (להבדיל כמובן....)

אסאי היא לא דת! אין בה חוקים "זרמים" ובעיקר אין בה "מנהיגים" כלל וכלל (כמו שכתבת שנ' הוא מנהיג, מהכרות איתו הוא היה מגחך בצחוקו הידוע על ההגדרה הזאת...)

יש בה וותיקים שזה אומר אנשים עם נסיון רב יותר, אבל אין להם שום סמכות או כוח יותר מחבר חדש שזה היום יומו הראשון בקבוצות,
כל קבוצה באסאי רשאית לעשות כטוב בעיניה במה שהם מחליטים על פי הכרעת הרוב בהצבעה (בקבוצות זה נקרא "מצפון הקבוצה")
גם אם החבר הכי וותיק שיש או אפילו רוי קיי שכתב את הספר הלבן רוצה לעשות משהו אין שום יכולת (וכך היה באמת עם רוי), החברים הם אלו שמחליטים,

אבל אדם רשאי לבחור לעצמו קבוצה,

ואכן הקבוצות מטבעם הם שונות מאוד אבל לא "בהשקפה" וזה חשוב מאוד!
אני שמעתי הרבה את הספונסר של מי שדיבר איתך לדוגמא, וגם את נ' וגם חברים רבים מאוד באסאי שחלקם רבנים אדמורי"ם דיינים מוצי"ם רמי"ם ועוד שההחלמה שלהם מאוד מאוד כרוכה ביהדות שלהם,
אך אין להם שום "שיטה" אחרת בהחלמה, אדרבה הם חוזרים ומדגישים שלגבי החלמה הם ממש ממש כמו הגוי מהרחוב,

מה שכן..

אחרי ההחלמה באים החיים..
ואחרי הדרך ארץ באה התורה...
אחרי שאדם מתחיל להחלים והשימושים שלו פוחתים הוא הרי צריך לחיות, ובחיים של אדם דתי הדת היא חלק חשוב מאוד מהחיים שלו, וכאן אין "גישות שונות" אלא יש פשוט אנשים שונים!
יש כאלה שרוצים מאוד לחיות חיים רוחניים של הלכה ודת ולכן מטבעם הם מתחברים לקבוצות שבהם יש אנשים כמוהם בשביל למצוא ולקבל הזדהות!
או שהם משתמשים בחיבור שהם מוצאים בדת כמו תפילה ותהילים (אגב הספונסר שאתה מצטט אומר שזה התחיל לעבוד  לו רק אחרי שנים של החלמה שהיתה בנפרד מהדת)

לא בגלל שיש להם דרך אחרת בהחלמה וב12 צעדים, אלא כי כל אחד מקבל הזדהות עם אנשים שדומים לו בחיים,
לא בהחלמה, לא בשיטה, אלא בדרך שבה הם רוצים לחיות את חייהם,

זה הבדל עקרוני מאוד!!

לדוגמא ברוב קבוצות היידיש יש יותר דיבור על דת, ופנאלים לפני החגים על החלמה ודת, וקומזיצים וכדומה,
וכך גם בהרבה קבוצות בחו"ל,
וחלק בארץ (כנראה לא מספיק)

יש קבוצות שבהם ישנם חברים רבים  שלא כל כך מחוברים לדת, ולכן הם מוצאים שהדיבור על דברים דתיים גורם להם לחץ ואי נוחות ולכן לא עוסקים בזה בקבוצות האלו,

(בדיוק כמו שאתה לא תרגיש בנוח עם חילונים שידברו בשם דת השוויון והליברליות להבדיל)

אין שום זרם אחר!
ואין שום שיטה אחרת היום באסאי,יכול להיות פעם היה אולי (למרות שגם שמור עיניך לא היה דרך אחרת כמדומני רק ניסו ליישם את הנ"ל בצורה מאורגנת ולא צלחה בידם....כנראה שהעירוב האינטנסיבי של דת והחלמה לא ממש מועיל)

לסיכום, היום באסאי אין שום 'זרמים' 'מנהיגים" או 'שיטות' שונות בכלל,
יש פשוט כל מיני אנשים יש גבוהים ונמוכים יש שמנים ורזים ומה לעשות יש גם דתיים וחילוניים (וחרדים רבים שלא מחוברים לדת כמו שיש לצערנו בהרבה מקומות)

כמו כן הנסיון לצייר כאן שני 'זרמים' וכאילו זרם אחד 'מתנגד' לשני הוא ממש לא מה שאותו חבר אמר לך, 

ואני מזמין אותו לכאן שיכול להשמיע מה בדיוק ההוא אמר...

נערך לאחרונה: לפני 1 שבוע, 4 ימים על ידי עשר שמעון.

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 1 שבוע, 4 ימים #139482

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

אני אכן לא יודע את העובדות המדוייקות לאשורן וכתבתי מה אותו חבר אמר לי. מעניין לעשות בירור.
תודה רבה על התגובה

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 1 שבוע, 4 ימים #139485

• מתחיל שוב - וצועד לאלוקים
  • רצף ניקיון נוכחי: 2391 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • ההולכים בחושך ראו אור גדול חבר בקבוצה חיה

אני מצטרף לכל דברי עשר שמעון.
אגב, גם בקבוצות של שמור עיניך הדבר היחיד שהיה שונה זה שהיו אומרים בתחילת הקבוצה פרק תהלים "שיר למעלות אשא עיני וגו'', מלבד זאת הכל בדיוק כמו ב-SA. הם גם  מעולם לא כיוונו לעשות דבר אחר, ולא זאת הסיבה שהיו קבוצות של שמור עיניך.
הסיבה לקבוצות אחרות לא היה התוכנית ועבודת  הצעדים עצמה, אלא רק הסביבה היותר נעימה.

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה
........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי "מתחיל שוב - וצועד לאלוקים"

הפוסט שלי ב"הצג עצמך"

המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 1 שבוע, 3 ימים #139505

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

בוקר טוב, ב"ה היום ה8 לנקיות ולמפוקחות. ב"ה התחילו להסתדר לי כמה דברים בעבודה. 
אם אעשה היום פעולות החלמה, זה יהיה היום ה3 לספירה זו. 
ה' יעזרנו על דבר כבוד שמו

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 1 שבוע, 3 ימים #139513

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

שלום חברים!
בקשר למה שכתבתי על "זרם" חרדי בSA, אמנם 2 חברים הסתייגו, אבל קיבלתי כמה פניות מחברים בפורום לברר להם את הנושא ושזה מאוד מעניין אותם.

ובכן, היום שוחחתי עם אותו חבר שסיפר לי על זה, אתמול הוא היה בקבוצה המדוברת. אז באמת לא מדובר ב"זרם" מוצהר, כי לכאורה הם אסאייניקים רגילים לפי כל החוקים והכללים.
אלא מה? הם חבורה שלמה של חסידים וחרדים (רובם חסידים) שרואים בהתחזקות בעבודת ה' - יעד עכשווי במקביל לצעדים, ובאופן טבעי הם מעדיפים להגיע לקבוצות שמשתתפים בהם אנשים הקרובים להשקפת עולמם. אמנם כל אחד יכול להגיע, אבל בפועל מגיעים כמעט רק חברה כאלה.
אותו חבר הגדיר לי זאת כך - בקבוצה ההיא אם תגיד רעיון מהגמרא - רק יהנו מזה (לעומת קבוצות אחרות לדבריו, ששם בהחלט עלולים לומר לו - "בבקשה לא לערב דת עם החלמה"), הספונסר שלו הורה לו להגיע כל יום לסליחות, ספונסר חילוני לא היה מורה כך, ואולי גם ספונסר דתי לא היה מורה כך, כדי להורות כך צריך תפיסת עולם שאצל יהודי דתי ההחלמה צריכה להגיע יחד עם חיזוק בדת.

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 1 שבוע, 2 ימים #139515

• מתחיל שוב - וצועד לאלוקים
  • רצף ניקיון נוכחי: 2391 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • ההולכים בחושך ראו אור גדול חבר בקבוצה חיה

המשתוקק בוקר טוב.
אני רק רוצה להבהיר שגם אם יש אנשים בקבוצות שלא נח להם כשאומרים רעיון מהגמ' וכדו', זה לא אומר שזאת הגישה של התוכנית, זה ממש ממש לא, ומה שכתוב במסורות לא לערב עניינים חיצוניים בקבוצות זה נושא אחר לגמרי. אגב, בספרות עצמה מוזכר ללכת לרב לשאול אותו איך מתפללים...
הסיפור הוא אחר לגמרי. בדיוק כמו שאם תהיה בחדר משפחות בבית חולים  ויהיו לידך אנשים ממגזרים שונים ואף שאינם יהודים, לא תוכל מן הסתם לדבר איתם על תפילה ואמונה ולימוד תורה וכו'. אותו דבר קורה בקבוצות, אבל זה קצת יותר מזה מסיבות מסויימות, אבל זה בכלל בכלל לא קשור לגוף התוכנית, וזה גם לא דבר גורף בקבוצות.
(אני לא בא להצדיק את אותם חברים שיכולים מדי פעם לומר לא לערב דת בתוכנית, כי גם לי זה מאד קשה הגישה שלהם, אבל אני רק בא להבהיר למה זה קורה, ובעיקר להבהיר שזה לא קשור לתוכנית ולצעדים).

בענין ההליכה לסליחות, זה לא ענין שקשור לקבוצות אלא מיהו הספונסר שלך. אבל אני חושב שזה בדיוק הפוך ממה שאתה אומר, כך לפי מה שאני מכיר במשך 6 וחצי שנים שאני בתוכנית. יתכנו מקרים שכך הספונסר יורה לעשות (אני מעולם לא הוריתי כאלו דברים וגם לא קיבלתי כאלו הוראות, אבל כל אחד והסיפור והקשיים שלו), בדרך כלל הספונסר אומר דברים מהנסיון שלו, ולמיטב ידיעתי אין לחילוני נסיון עם אמירת סליחות.

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה
........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי "מתחיל שוב - וצועד לאלוקים"

הפוסט שלי ב"הצג עצמך"

המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"

נערך לאחרונה: לפני 1 שבוע, 2 ימים על ידי מתחיל שוב - וצועד לאלוקים.

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 1 שבוע, 2 ימים #139524

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

מתחיל שוב היקר,
צר לי שלא הבנת כלל את דברי. לא כתבתי שום דבר נגד התכנית והצעדים ולא כתבתי שיש לאנשים הללו צעדים אחרים או משהו כזה...
כתבתי במפורש  "הם מבצעים את 12 הצעדים ויש להם קבוצות והכל כרגיל".
ההבדל הוא רק באוירה בקבוצות ובגישה לחיים - כאנשים דתיים.

תודה רבה ובהצלחה.

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 1 שבוע, 1 יום #139561

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

חברים יקרים, היום הייתי ביום מלא עשייה ולכן לא הספקתי לשתף את רשותי ביומן ההחלמה שהתחלתי בוא. ספירת ימי ההחלמה מתחזקת אצלי לאחר קריאת דבריו המיוחדים של סוד הכניעה שדייב הקפיץ היום:

בעבר הספירה היתה מתוך אשליה שאם רק אצליח להישאר בהימנעות מספיק זמן - זה יתן לי את הכח לו אני זקוק כדי להפסיק ליפול. הייתי משוכנע לגמרי שאם אצליח למשל להיות נקי שנה, אז אחר כך יהיה לי מספיק כח רצון כדי להישאר נקי כל החיים. לא קלטתי שאין לי שום בעיה עם כח הרצון אלא שאני פשוט מכור. לעומת זאת כעת, הספירה נותנת לי לפעמים את ההרגשה שהעיקר הוא כמה ימים אני נקי, במקום להתמקד בשאלה אחרת לגמרי: עד כמה פיתחתי את החיים הרוחניים שלי?

בבוקר הגיע אלי לבית אחד מחברי הפורום המיוחדים שנמצא ב"ה בתקופה טובה וישבנו כשעתיים ושיתפנו אחד את השני, אח"כ נסעתי למקום מסויים במסגרת העבודה, אח"כ נסעתי ברכבת - שם היו כמה דקות על סף איבוד פיות אבל ב"ה שלטתי על עצמי ברמה מסויימת ואח"כ שלטתי לגמרי.
אחר הצהריים עד עכשיו הייתי בסידורים שונים מלאים בעשיה.
במהלך היום התפללתי לה' על דברים שמטרידים אותי.

יעזור ה' שנזכה לעבדו בלב שלם.

היום הוא היום ה10 לנקיות מאוננות ולמפוקחות. היום ה5 לביצוע פעולות ההחלמה. כה יתן ה' וכה יוסיף!

נערך לאחרונה: לפני 1 שבוע, 1 יום על ידי המשתוקק.

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 6 ימים, 7 שעות #139567

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

ב"ה נקי, מפוקח ושמח. מתחיל להיות עמוס מאוד מאוד ויקשה עלי להמשיך באתה מתכונת. מגדיר שוב את פעולות ההחלמה - כל יום התבודדות, שיתוף רגשות וקשיים לפחות פעם ביומיים, קשר טלפוני עם חבר לפחות פעם בשלושה ימים (פעמיים בשבוע).

בעז"הנעשה ונצליח.

נערך לאחרונה: לפני 6 ימים, 6 שעות על ידי המשתוקק.

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 5 ימים, 3 שעות #139600

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום
נקי מאוד, מפוכח מאוד - מצד שני עמוס מאוד מאוד. מרוב עומס כבר אין בריחות ב"ה.

יעזור ה' שתהיה לי הצלחה בכל, אכי"ר.

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 4 ימים, 23 שעות #139601

• שבי1
  • רצף ניקיון נוכחי: 1575 ימים
  • דירוג פלטיניום

אמןןןן
אאוהבים אותך ה' יצליח דרכך ..

זמן ליצירת דף: 0.82 שניות

Are you sure?

כן