ברוכים הבאים, אורח

15 שנה של בסל ואולי קצת יותר מידי?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: 15 שנה של בסל ואולי קצת יותר מידי? 1741 צפיות

15 שנה של בסל ואולי קצת יותר מידי? לפני 6 שנים, 7 חודשים #108068

זה התחיל כשהיית ילד ירושלמי צעירר..
גדל בתוך חממה של קהילה חרדית מגיע לישיבה קטנה שם עדיין הכל נראה תמים..
את הפעם הראושנה שאותו האיש (ככה אני קורא למי שלעולם לא אוכל להגדיר 'חבר') שניסה להכניס אותי לעניינים...
לא הכרתי עדיין את חומרת האיסור הייתי נער קצת אחרי בר מצווה שעדיין לא מפעפע בו הרגש היהודי של שמירת הברית..
התחלתי להגרר לזה בכל הכחחח.. הזמנים נקפו.. הימים עברו גדלתי והמצפון החל לקונן בקרבי הרגש היהודי התפתח עם כל שורת גמרא שגמעתי..
התחלתי לפתח אישיות שלי כשאני במקלחת.. ואישיות שלי כשאני בבית מדרש ובאיזהש הוא שלב זה פשוט הפסיק להפריע לי 2 הניגודים...
הגעתי ככה עד לישיבה גדולה שם הגעתי לדיוטות תחתונות יותר (מה שכן ברוך ה תמיד נשמרתי מנשים ולא הגעתי ממש לאיסור עם אישה)
כשהחלטתי שאני בשל לחיי נישואין ובהתייעצות עם רבותי הוחלט שזה הכיוון הייתי מאוד שמח כי אמרתי זהו..
כאן זה יגמר.
ימי האירוסין חלפו יום החתונה הגיע ועשיתי ממש טקס ביני לבין עצמי איך אני נפרד מהיצר הרע הקשה הזה שליווה אותי שנים רבות כל כך..
ואז הכל מתנפץ לי בפנים זה לוקח בדיוק כמה חודשים אחרי החתונה ואני שוב עמוק בפנים..

אולי מכאן תבוא הישועה...........

תגובה: 15 שנה של בסל ואולי קצת יותר מידי? לפני 6 שנים, 7 חודשים #108069

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
בעז"ה מפה יבוא הישועה,
אבל הכול תלוי בך, תתחבר איתנו, צור קשר עם חברים וביחד נתקדם,
הגעת למקום שהציל חיים, רק אל ייאוש זה תהליך, אבל יש תקווה.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: 15 שנה של בסל ואולי קצת יותר מידי? לפני 6 שנים, 7 חודשים #108075

אהבתי את הכתיבה
המון הצלחה

תגובה: 15 שנה של בסל ואולי קצת יותר מידי? לפני 6 שנים, 7 חודשים #108077

ברוך הבא אח יקר, 
הבשורה היא שיש פתרון ולא צריך להמשיך לסבול, אם אתה מעוניין, אני שולח לך בפרטי.

תגובה: 15 שנה של בסל ואולי קצת יותר מידי? לפני 6 שנים, 7 חודשים #108078

• אריה ענק משער האריות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1699 ימים
  • דירוג זהב
  • נקי בחסד אלהים בעזרת 12 הצעדים מתאריך ח שבט תשע"ז.
גם הסיפור שלי התחיל כשהייתי ילד צעיר, אמנם לא ירושלמי אלא בנברקי, אבל זה לא ממש משנה.
גם אני גדלתי בתוך חממה של קהילה חרדית כמו גם הרבה מהחברים כאן, אולי אפילו הרבה יותר מרובם.
גם אצלי בישיבה טקנה הכל היה נראה עדיין תמים...
אבי שליט"א דווקא דאג להבהיר לי את חומרת האיסור, אבל זה לא ממש עזר, ואולי דווקא משך אותי אל הסקרנות, ומשם אל המציצנות שממנה אני סובל עד היום.
לא הייתי מגדיר את זה שהגיע שלב שהפסיק להפריע לי 2 הניגודים, אלא הגיע שלב שהמחלה של ההתמכרות כל כך שלטה עד שהפיצול שרק הלך וגדל לא היווה כלל מחסום.
גם אני כשהחלטתי שאני בשל לחיי נישואין לחצתי על ההורים שלי שיחפשו לי בהקדם האפשרי את זוגתי, ולא התייעצתי עם רבותי, או יותר נכון לא שמעתי בקולם כשאמרו לי להמתין עוד.
והסיבה היתה כי סברתי לעצמי שאם הם רק היו יודעים מהמחלה שאני סובל היו מסכימים איתי שאני צריך נישואין כדי לפרוק את זה בהיתר.
אצלך זה לקח כמה חודשים אחרי החתונה, ואצלי כמה ימים...

כך זה המחלה, אין מה לעשות, אבל עצם זה שאנו מכירים את המצב האמיתי זה מביא אותנו לעשות את הדברים החשובים שאנו צריכים לעשות כדי להחלים.
ותודה לאתר הנפלא הזה שמגיש לנו את כל הדברים ערוכים בצורה נפלאה.
תעבור על המדריך שבאתר
תיקח לך את הכלים שיעזרו לך.
תשתף אותנו מה עזר לך.
ואנו נשתף אותך מה עזר לנו

אוהב אותך ואת כל חבר חדש שמצטרף.
אריה
arye.anak@gmail.com
     "וַיִּקְרָ֖א אַרְיֵה עֲנָק מִשַּׁעַר הָאֲרָיוֹת וַיֹּאמֶר אָנֹכִ֞י עֹמֵ֤ד תָּמִיד֙ יוֹמָ֔ם וְעַל־מִ֨שְׁמַרְתִּ֔י אָנֹכִ֥י נִצָּ֖ב כָּל־הַלֵּילֽוֹת" (ישעיה כא, ח).

המייל שלי: arye.anak@gmail.com">arye.anak@gmail.com

תגובה: 15 שנה של בסל ואולי קצת יותר מידי? לפני 6 שנים, 7 חודשים #108080

• הלוי
  • חבר חדש

אני חושב שהדור מדרדר ןמדרדר 
בינוני כמה אתם מכירים שבתוך הישבה היו בחורים שלא הנחו תפילין שלא שמרו שבת כמבון שהכל בהסתרה ותאמינו לי שאני למדתי בישבות המבחרות כמה יש בישיבות סיפורים של מגע בין בחורים מכשירים לא כשרים ששם מתחיל כל הנפילה של כל אחד 
אני חושב שהגיע הזמן לקלוט שלפני התורה לפני הדף גמ' אוו חומר שנלמד בישיבה צריך לדעת שאנחנו יהודים יש מצוות ויש עבירות כשיש דרשה חיזוק בישיבה זה לא צריך להיות על שעות רציפות אוו לדעת בעל הפה את כל החומר צריך פשוט להחדיר לבחור מה זה שבת מה זה תפילין מה זה לימוד התורה מתוך קדושה צריך ללמד א ב של היהדות היום אני כבר אבא ל 2 ילדים ברוך ה אני חושב לעצמי מתי אבא שלי לימד אותי או בתלמוד תורה לימדו אותי מה זה שבת מה זה תפילין מה הערך המצוות תמיד זה היה כמו פס יצור עכשיו צריך ללמוד עכשיו יום שישי בלילה זה שבת עכשיו זה בוקר צריך להתפלל משהו הסביר מה זה הערך המצוות 

הנפילה שכל אחד לא התחיל בזמן לידה שלו אלא בזמן שהגיע לישיבה הזיזול  במצוות ובעבירות  הגיע בישיבה כי לא ידענו לא הסברו לנו אני לא אמר ש 100% זה יפתור את הביעה כי הייצר מגיע מיוחד בגיל 15 שנמצאים אבל היינו עושים את זה מתוך מצפון שזה אסור מתוך מצפון שאני יהודי קד' שומר על עצמי  

תגובה: 15 שנה של בסל ואולי קצת יותר מידי? לפני 6 שנים, 7 חודשים #108081

• הלוי
  • חבר חדש

את הכלים נראה היה צריך להגיע בזמן שזה התחיל בפרט אתה שאומר שהיה לך נ]פילה בגיל הצעיר תדע לתת את זה לילדך שהם לא יצטרכו להגיע אחרי 20 שנה ( לדגמ') לנפילה

תגובה: 15 שנה של בסל ואולי קצת יותר מידי? לפני 6 שנים, 7 חודשים #108082

שלום לך חבר יקר!
מפה הגיעה הישועה להרבה מאוד חברים.
תדבר עם חברים ותיקים, תראה מה עבד להם. תדבק לתוכנית. ותראה מה עוד יכול לעשות.
תתפלל לאבא אהוב שיעזור לך
אוהבים אותך ושיהיה בהצלחה
אוהב ה'
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.52 שניות

Are you sure?

כן