ברוכים הבאים, אורח

הרב מוצפי והתכנית
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הרב מוצפי והתכנית 926 צפיות

הרב מוצפי והתכנית לפני 8 שנים #86998

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
פעמים רבות אני נתקל במקורות מעוררי השראה המתחברים עם העבודה הרוחנית של תכנית 12 הצעדים. לעיתים אני מוצא מקורות כאלה גם בספרים שבהם לא ציפיתי למצוא דברים כאלה, והרי דוגמא לפניכם לרגל חג הפסח הקרב ובא:

"רבים מהמפרשים הקשו, שאם אכן ישנה הבטחה של הזוהר ורבינו האר"י שהאדם הנזהר מחמץ כלשהו בפסח לא יבוא לידי חטא כל השנה, כיצד מצינו בתלמוד בכמה מקומות, שהיו צדיקים קדושי עליון שבא חטא על ידם?...

ומור אבי ז"ל תירץ, שההבטחה היא בסתם אדם המתנהג בתמימות ובהכנעה, ומוסר עצמו בידי הבורא, בזה יהיה נשמר כל השנה. אך כאשר יש לו דעה משלו, או בחירה בהנהגה מסוימת, אין זה בכלל ההבטחה".

(פסח בציון, הרב בן ציון מוצפי, עמ' קנז-קנח)

מדהים! "הכנעה", "מוסר עצמו בידי הבורא", "דעה משלו" (=רצון עצמי)...

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים על ידי טהרני.

תגובה: הרב מוצפי והתכנית לפני 8 שנים #87000

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
תודה בהחלט מדהים.

אני גם מוצא את עצמי לאחרונה קופץ טיפה במקום כל פעם שאני קורא בספרים מילים כמו 'להיכנע' 'לבטל את רצוני' וכו'
רואה את הצעדים בכל מקום, כמו אשה בהריון שפתאום כולן בהריון מסביבה (לא מניסיון אישי רק מניסיון אישתי..).

קצת מוקשים בעיני הוורטים הללו שמדברים על קדושי עליון מהתלמוד במבט ביקורתי,
גורם לי לחוש לרגע כאילו אני מורם מהם, חלילה, 
חונכתי שאין לי השגה ותפיסה איך להכיל את מעשיהם, וכבר נשתברו קולמוסים בנושא, וקטונתי מכל החסדים שעשית עם עבדך..
אתפלל להפנים 'פנימה' שאני זה אני, ללא צורך להשוות מול אף אחד.
וכל דור וניסיונותיו, וגילויו המיוחדים.

תודה על הבאת הדברים, אני חש שחג החירות הקרב הוא 'ה'חג של המכורים מהרבה מאד סיבות,
וגם כנראה כי אני המכור הקטן נולד בו...

יום טוב ומחובר לכולנו.
- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.38 שניות

Are you sure?

כן