ברוכים הבאים, אורח

בא נדון על זה
(0 צופה) 

נושא: בא נדון על זה 5480 צפיות

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44425

• Or
  • דירוג כסף
לד"ר היקר.

אני לא חוזר בי מהתגובה שכתבתי לך אבל מבקש מחילה על זה שכתבתי אותה דווקא לך - עברתי על ההודעות שלך והם ממש לעניין.

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44426

• אחד
  • דירוג כסף
חברים, אני חושב שהשרשור הזה קצת נסחף מעבר לפרופורציות וכבר מתחיל להגיע לפסים אישיים ודיבור לא בכבוד אחד כלפי השני.
אור יקירי אם נפגעת ממני במשהו קבל את התנצלותי הכנה זו לא היתה כוונתי חלילה וחס.
כל אחד יבדוק לעצמו מה עובד בשבילו, ונתפלל כולנו אחד להצלחת השני כל אחד בדרכו, לא משנה לנו איך להצליח העיקר שנצליח להתגבר על הבעיה שלנו.

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44427

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
'אור' יקר, לאחר התייעצות העדפתי לכתוב לך כאן ולא בפרטי כי אתה כותב בשמי דברים אמיתיים אך לא לגמרי נכונים. (מיד אסביר) אתה בוחר לקחת מילה או משפט שכתבתי מתוך מכלול ומתמקד בהם כדי להצדיק את התנהלותך, כמי שנמצא פה זמן אני חש צורך לומר לך שלהרגשתי יש הבדל בין מה אתה כותב שאתה רוצה לבין מה שאתה רוצה באמת. אם צדקתי טוב, ואם לא, עוד יותר טוב, עזוב אותך מאינטואיציה מטומטת של מכור...

לפני שאתייחס בפרוטרוט, אתן לך דוגמא - נניח שאתה מתעסק שנים ב.. חלפנות כספים, קונה ומוכר מט"ח, פורט צ'קים, העמלה שלך מספקת, אתה חי בכבוד, ופתאום מגיע מישהו ומוכיח לך באותות ובמופתים שלא רק שאינך מרויח, אתה גם למעשה מופסד... תבין, אתה שנים נוסע לחו"ל עם כל משפחתך, זה עתה עברת לדירה גדולה חדשה מאובזרת ומרווחת והלה טוען שאתה מופסד..

ההיית 'סופר' את הדיעה המלומדת שלו?

ולגופם של דברים,

כתבתי לך הן בפרטי והן בציבורי שיש חוטאים ביננו, כן, אני סבור שגם חלק ממי שנרשם כאן ונעלם לא בהכרח חזר לשימושו. יתכן שהא למד מכאן טריק או שניים וזה עוזר לו מול חטאיו. תוכנית 12 המעדים לא נועדה רק מכורים, כל אדם שיאמץ את העקרונות הנפלאים הללו (התוכנית - מכשיר שמיעה)  ישדרג את חייו, וכן, יש מביננו שלא כל כך הרחיקו לכת ודבריך עשויים ליפול על אוזנם הקשובה.

עשויה להיות תועלת ממה שאתה כותב. אבל לא מהצורה שאתה כותב, אתה מתנצח. מוכיח לאחרים היכן הם טועים. לא עבד לכם? אה, כי לא עשיתם כמו שצריך.. למדתם הלכות? טוב, זה היה בגיל... תנסו עוד. ככה אתה חושב שתוכל לשכנע מכור לעשות מה ממה שאתה מציע? זו בדיוק הגישה שלא הצליחה להם כל השנים. בדיוק בגלל זה הם כאן ולא בהיכלי ה.. אני לא יודע איך אתה מדבר לאנשים בדרך כלל, למי שסובל מתאווה בלי קשר לעובדת היותו מכור לא כדאי לדבר (לכתוב) כך.

זה מה שהוביל אותי למסקנה שיתכן מאוד ואינך כנה, בבחינת מגלה טפח ומכסה טפחיים, כמי שבא לעשות עלינו סיבוב, להוכיח את מסקנותיו, תבין היו כאן כאלו, אנשים פה נכוו. שים לב מה כותב לך 'חוזר', בשבילו זה בית חולים. לא משהו אחר. 

אז למה אני מגיב לך? כי אני מנסה לראות גם קצת קדימה (רק להיום, כמובן) את הפוסט  הזה יקראו ב"ה גם אחרי שתהיה כאן (אם אני טועה ובאמת אתה מכור, אאחל לך שתשאר תעזר ותעזור לאחרים)  הוא באמת יכול להוסיף, בתנאי שהשירשור לא יהפוך להורדת ידיים וחלופי מהלומות.

ולהסבר מה שכתבתי שאתה אומר דברים אמיתיים אך לא נכונים - טענת שאתה כותב את זה כי 'אסירותודה ועוד' כתבו לך שיכולה להיות תועלת. אחי, אתה כתבת את דעותיך אחרי שאמרו לך שזה הזיק להם (זו הסיבה שהתערבתי בדיון, עמדתי בצד עד אז) ועוד הרבה לפני שאני ועוד כתבו לך שיש כאלו שמוסר עשוי להועיל להם.

לסיום, טיפ קטן ממכור שמכיר מכורים - ספר להם עליך, מה היית, מה עשית, והיכן אתה היום. ככה זה עבד הכי טוב עליהם.  משיכה, לא פירסומת. מגובה העיניים, לא כמי שחושב שזה מה שהם צריכים לעשות. אם אתה תעשה זאת בכנות אתה תראה שינוי עצום בגישה אליך ואל דבריך.

גוט קויטל.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44428

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
Or כתב on 25 ספט' 2013 07:32:

מוטי ראוי - אתה בעצם אומר - ר' ישראל צודק הבעיה היא שאני צריך שהאתר יגיד לי שהוא צודק ולא אתה או כל מיני משגיחים למינהם.

אני יכול להבין את זה משום שאם אתה לא תאמין בשיטה אפילו הטובה ביותר - היא בחיים לא תעבוד לך.
וברגע שאתה רואה אתר כזה גדול עם שיטה שעובדת למאות אנשים זה משכנע וגורם להאמין בשיטה.

תסכים איתי שאם האתר היה מציע את השיטה של ר' ישראל ואני הייתי בא ומציע את שיטת 12 הצעדים היו מגיבים לי בדיוק אותו דבר.

ח"ו
אני לא צריך שהאתר יגיד לי שר' ישראל צודק
התורה צודקת
המוסר צודק
החסידות צודקת
ואעפ"כ זה לא עבד בשבילי שנים רבות
וכן, כן האמנתי שזה יעזור,
וכן, כן למדתי בעיון גם את ההלכה וגם מוסר חסידות וזוהר וקבלה,
וכן, המשכתי ליפול שנים רבות,
זה לא עזר לי.
למה?
כי אני זקוק לטרמינולוגיה שונה,
להגשה אחרת,
כי באמת אין בתוכנית שום דבר שלא מעוגן במקורותינו,
וכשהתוכנית דיברה אלי בשפה שאני יכול להבין,
ועזרה לי לעשות שינוי גישה וטיפול שורש אישיותי,
ראה זה פלא
אני נשאר נקי בחסדו יתברך,
אז אני מאמין שישנם רבים ששפת ההלכה המוסר והחסידות יועילו להם,
אני צריך להתחיל בנקודה שונה.

בברכה מוטי,
נ.ב. ראתי אתמול ברבי צדוק שלמרות שבזוהר כתוב שאין תקנה לשז"ל ,
יש דרך החוצה,
ומתי יידע האדם שזדונות נעשו כזכויות ואדרבא כל נפילותיו הפכו למרוממות אותו?
כאשר הוא יחוש בנוכחות האלוקים ...
דבר מוכר לצועדים בהתמדה.
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44429

• אסירותודה
  • מנהל
מוטי הצדיק, מההתחלה חשתי שהשירשור הזה נכון לנו. אחרי שראיתי את הרבי צדוק שלך אני מבין למה. כולו שווה רק בשביל המשפט המרפא הזה. תודה רבה. בבקשה תפרסם אותו בהרחבה ברעיונות וציטוטים.

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44430

• אחד
  • דירוג כסף
מוטי היקר
אשמח לקבל את מקור הדברים ברבי צדוק

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44433

• Or
  • דירוג כסף
ההיית 'סופר' את הדיעה המלומדת שלו? - כן למה לא? אני בהחלט חושב שיש מה לשמוע מאנשים - במיוחד מאלו שחושבים אחרת ממני.

לא כדאי לדבר (לכתוב) כך. - כנראה שאתה צודק.

שיתכן מאוד ואינך כנה, בבחינת מגלה טפח ומכסה טפחיים, כמי שבא לעשות עלינו סיבוב, להוכיח את מסקנותיו, .  - אל תחשוב כך . אני לא.

שים לב מה כותב לך 'חוזר', בשבילו זה בית חולים. לא משהו אחר.  - אני גם חושב כך אבל למה לא להיות פתוחים.

אתה כתבת את דעותיך אחרי שאמרו לך שזה הזיק להם (זו הסיבה שהתערבתי בדיון, עמדתי בצד עד אז) ועוד הרבה לפני שאני ועוד כתבו לך שיש כאלו שמוסר עשוי להועיל להם.  - אתה יכול לבדוק לא היה אחד עד אז שאמר לי שלימוד הלכה הזיק לו כולם דיברו רק על לימוד מוסר - יכול להיות שזה בגלל מה שכתבת שמכור לא יכול להבדיל בין הדברים- אבל זה ידעתי רק אחרי שכתבת.

אז למה אני מגיב לך?  - אין לי שום בעיה עם התגובה שלך או עם הסגנון - אין לי שום בעיה גם שתראה לי שאני מדבר לא לעניין - אני נהנה מזה . אתה יכול לבדוק אותי בזה אם תרצה.

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44436

• אסירותודה
  • מנהל
לשמוע ממי שמודיע לך נחרצות שאתה מופסד כשבחשבון הבנק שלך רובצים מליונים? נו באמת. אני לא יודע עליך כמעט כל אדם הגיוני בעיני במקרה הטוב היה בז לילדון שמנסה להידחק לתוך הסצנה עם אמירות מגוכחות.

למה לא להיות פתוחים? תלוי למה. לרעל מזיק לא. בדיוק כמו אזורי עישון בבית חולים. כך נולדה לשונית הרעיונות והציטוטים. רק שויכוחים לא טובים גם בה. אני מבין ומאמין לך שאתה נהנה מויכוחים. גם אני חשבתי כך פעם.

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44440

• Or
  • דירוג כסף
בפעם האלף - לא דיברתי לאלו שיש להם מליונים דיברתי לאלו שחושבים שחסר להם.

לא הבנת אותי נכון - אני לא נהנה מוויכוחים אני נהנה ממה שאני לומד מהם .

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44441

• Or
  • דירוג כסף
מוטי ראוי אני כמעט מקבל את דבריך.

תסתכל מה כתבתי בשרשרור הזה לרוצה לחיות אם למדת לא בשני המצבים שתיארתי שם תכתוב לי ואקבל את דבריך.

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44443

• מוטי ראוי
  • דירוג פלטיניום

מוטי היקר
אשמח לקבל את מקור הדברים ברבי צדוק

יעויין ב"צדקת הצדיק" אותיות קכ"ז קכ"ח ובאריכות באותיות שלפניהם ואחריהם
לאסירות, אשתדל להרחיב, אך זה דורש עיון רב ודקדוק גדול כי דבריו עמוקים ומתגלגלים
ופעמים בא בארוכה ופעמים בקצרה, וד"ת עשירים במקום אחד ...
וע"כ ע"מ לדייק אשתדל לעיין ולכתוב הדברים בפורום הרעיונות. בל"נ.

לאור המאיר, קראתי דבריך לעיל, ולצערי אני רציתי להפסיק ולא להרגיע המצפון המעיק,
והאמנתי בזה בכל ליבי עשיתי כל מה שיכולתי
ובזכות זה,
הנה אני פה
חג שמח
מוטי
חבר שמור עיניך,

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44444

• חוזר לאבא
  • דירוג זהב
  • שוב חוזר לאבא
אני כבר מותש מלקרוא את הדיון הזה.
אם יאמר לך מוטי שהוא עשה את זה בדיוק בתנאים והנתונים שהצגת ולא עזר לו, זה ישכנע אותך? או שתמצא פירצה למה זה בטח לא היה בדיוק כמו שר' ישראל התכוון? אני חושב שהויכוח הזה מיצה את עצמו לחלוטין (עד כדי נעילה???)
ואם כבר להיות פתוחים, כתבת באשכול אחר שאתה לא מתחרט, אז למה בכלל להפסיק? אם זה טוב לך ואתה נהנה למה אתה פה? אם יש לך דרך שעובדת מה אתה מקבל פה?
אני סובל מהמחלה שלי, רוצה לשמוע יותר? נכון ליום שהגעתי לתוכנית - אין לי כסף, אין לי חברים, אין לי קשר בסיסי עם הילדים שלי, ועם אשתי הקשר רופף עד כדי גירושין. אין לי כלום בחיים, חוץ ממנות קצובות של סמים שמשכיחות ממני את המציאות לכמה שעות\דקות. אז בשבילי השימוש היה המוות ומצד שני הוא היה החיים. כל התעסקות בפרטי ההלכות לא יזיזו אותי מלהשתמש. מלבד העובדה שרע לי, שכואב לי ואני מחפש דרך חיים אחרת שתתן לי אפשרות לא להשתמש. זה מה שמצאתי בצעדים. מצטער, ידיעת ההלכה בעומקה ביחד עם הגישה הרוחנית שאני מנסה להפתר ממנה עכשיו לא הייתה נותנת לי כלום.
בלנ"ד לעולם לא אחזור יותר ליפול מרצוני. אבא, גם אם ארגיש שאתה דוחה אותי אמשיך לנסות לחזור אליך בכל יום, רק להיום. עד שאמצא את הדרך.

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44453

• Or
  • דירוג כסף
כן אם הוא יאמר לי שזה היה לימוד טוב  ולא כמו מה שהצגתי אני השתכנע.

ושוב אתה בא בגישה אל מה שאני מציע בתור לעזוב את הכל ורק ללמוד הלכה שים לב אני לא אומר את זה -
אבל מה שאני כן אומר -  שזה עוזר - אולי קצת אבל עוזר,  למה אתה לא מאמין?

בקשר למה שכתבתי שאני לא מתחרט תסתכל עד סוף השרשור.

למה אני נמצא פה - כתבתי .
יש לי עוד סיבה אחת אני אכתוב אותה בעז"ה לאחר החג.

ד"א - גם אם לימוד ההלכה לא יתן לך כלום -
        העלית נושא אחר בלוח המרכזי קראתי לו מה נראה לכם תסתכל שם תגיד מה דעתך.
        - הרעיון לשאול את השאלה הזו לקוח מהספר של אלן קאר זה ספר שעזר להמון אנשים שהיו מכורים להפסיק לעשן - לאחר שהם הבינו מה הם רוצים מה חסר להם ולמה העישון מספק להם את זה בצורה דימיונית.
אשמח מאד אם תסתכל שם - ועזוב את הלימוד תורה והעבודה שכתבתי להושיעה יש עוד דברים.

בהצלחה .

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44454

• מוטי ראוי
  • דירוג פלטיניום
אני לא כאן כדי לשכנע אף אחד
אני כאן כדי להשאר נקי,
למדתי והשקעתי מאז הבר מצוה ועד היום ,
מבחינתי עשיתי מה שיכולתי,
ובזכות זה אני זוכה לחסד ה' כבר 594 יום,
אני לא נגד שום דבר שיעזור לי להשאר נקי,
בינתים בשבילי מה שעוזר זה לצעוד ולצעוד ולצעוד
לא רק לדון בפורום וללכת לקבוצות ולשתף חברים,
הנקיון יגיע ע"י שינוי הגישה לחיים וחשבון נפש ועבודת המידות (פגמי האופי, בלשון התוכנית),
בלי נכונות לקחת את התרופה גם עם היא מרה,
לי לא תהיה החלמה,
באשר לאחרים, אין לי מושג.
בברכה
מוטי
חבר שמור עיניך,

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44456

• אסירותודה
  • מנהל
אור יקר, צר לי, מקריאה נוספת של השירשור הזה מתחילתו לא נראה שאתה נהנה ממה שאתה לומד, או שמא אינך מעוניין ללמוד? כך או אחרת זה לא משנה. התייחסו אליך כאן בענייניות באדיבות ובסבלנות ראויים לציון. עבורי זו הוכחה אדירה לבגרותו של הפורום שלנו, אין לך מושג מה היה מתרחש כאן לא לפני הרבה זמן. אשרינו.

איני יודע הרבה על פורומים, מה שכן למדתי זה מכאן. דבר אחד ברור לי - ברגע שדיון לגטימי הופך להיות 'אני כתבתי', 'לא הבנת', 'לך תקרא את דברי שוב', (כן, גם מצידי) קדימה ואחורה כמו מטקות כמה פעמים, זה כבר לא דיון, זו התנצחות.

אין בכך תועלת, כדאי להפסיק זאת ויפה שעה אחת, עכשיו.. אני קורא לכולם לחדול משיכנוע ויכוח התנצחות או מה שזה לא הולך להיות מכונה. הדיאלוג הזה לא מתקדם. ממקום כזה השירשור רק מידרדר. בואו נשאר עם נקודות למחשבה..

זו גם מסקנה, לא?
זמן ליצירת דף: 0.66 שניות

Are you sure?

כן