ברוכים הבאים, אורח

מאמר - 7 סיבות להפסיק לאונן
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מאמר - 7 סיבות להפסיק לאונן 1474 צפיות

מאמר - 7 סיבות להפסיק לאונן לפני 7 שנים, 9 חודשים #91813

7 סיבות להפסיק לאונן - מאמר שפורסם באינטרנט.
(חלק מהמילים שונו לצורך שפה נאותה לפורום)

1) הסוללה שלך נגמרת מהר יותר.

לא, לא בטלפון. הסוללה הגופנית שאחראית על מי ומה אתה עושה במהלך היום. כל זמן שאתה מאונן, אתה מפריש כמויות אדירות של ההורמון טוסטסטרון, שלו תפקיד מפתח בדחף המיני. אתה הופך להיות עצלן יותר, עייף יותר, ורמת האושר הכללית שלך יורדת. אתה מפחית את רמת הסיכונים שאתה לוקח, רמת האנרגיה שלך במהלך היום פוחתת וזה פשוט שואב את כל האנרגיה שלך ומרוקן אותך.

2) אתה מחבל בזקפה שלך.
אוננות יתר מובילה לבעיות בזיקפה ועל היכולת שלך להעמיד אותו מבלי לצפות בפורנו. היום בחורים בשנות העשרים שלהם ואפילו בחורים בשנות העשרה שלהם (!) מתקשים לקבל זיקפה בלי פורנו. הם צריכים לחפש סצינות פורנו שערוריתיות יותר ויותר על מנת לספק את הרעב שלהם.

3) אתה מפסיק לרצות סקס.
למה לטרוח לקיים סקס כשיש לך כל פנטזיה בעולם זמינה באחת הידיים שלך? לאט לאט אתה מתמכר לעובדה שאת התענוג הזה שנקרא "אורגזמה" ניתן למצוא תוך 3 דקות בעזרת אתר אינטרנט. בשביל מה להתאמץ עכשיו?

4) רמת האושר הכללית שלך יורדת.
תאמין או לא, המוח משחרר דופמין, הורמון שאחראי על תחושת האושר, לאורך כל היום. עלייה על רכבת הרים, צניחה חופשית, ספורט, או עשיית משהו מהנה אחר גורם למוח שלך לשחרר דופמין, כך שתוכל ליהנות מהפעילויות אלה גם בעתיד.
אם קולטני דופמין נחלשים או מתים ולא יכולים לזהות רמות נורמליות של דופמין, אתה לא הולך למצוא סיפוק בעשיית דברים רגילים שגורמים לאנשים אחרים אושר.
אתה פשוט תמצא אותם משעמים, לא מתגמלים, ותחזור לתהות מתי תוכל לאונן שוב.

5) אתה מתמכר.
כל התמכרות היא מטבעה לא חיובית, מאחר ואתה מאבד את יכולת הבחירה החופשית שלך. כמו שיש מעשני סיגריות שלא נהנים מלעשן, אתה תגיע למצב שלא יבוא לך לאונן, אך ההתמכרות שלך מביאה אותך להמשיך באותה רוטינה קבועה.

6) אתה יוצר לעצמך רגשות אשמה לא מודעים.
99.9% מאיתנו יודעים שאוננות היא משהו שאנחנו לא היינו עושים מול אנשים אחרים, מחשש שהם יחשבו שאנחנו סוטים או מוזרים. עבור אלה מאיתנו שיצאו מכלל שליטה על הרגל האוננות שלנו, זה תמיד בחלק האחורי של המוח שלנו בכל מקום שאנחנו הולכים. הנה מה שאחד הגברים רשם בבלוג אנונימי על הרגלי האוננות שלו:"אני לא בטוח איך להגיד את זה אז אני פשוט יגיד את זה. אני מאונן לפחות פעמיים ביום. בכל פעם שאני מסיים, אני מרגיש תחושת בושה עמוקה ואני מרגישה נורא עד שעה אחרי. לפעמים הבושה אפילו הורסת לי את כל יום. כל מה שקראתי אמר שאוננות היא נורמלית לבחורים, אבל אני לא יכול להמשיך עם הרגשות בושה ושנאה עצמית האלה. אני מרגיש שאני צריך להיות בעל כוח רצון גדול יותר ולעצור את עצמי כשאני מרגיש את הדחף, אבל האמת היא שאני אוהב את זה ואני לא רוצה להפסיק. אני גם לא פוגע באף אחד (חוץ ממני, אני מניח), אז למה כדאי לי? האם יש לי בעיה? למה אני מרגיש כל כך רע כשאני עושה משהו שהוא כביכול נורמלי? אני גם לא במערכת יחסים, אם זה משנה בכלל".

7) לאונן יותר מדי גורם לך להסתכל אחרת על נשים.
לאחר שצופים כל כך הרבה בפורנו, אתה עשוי להאמין שהמציאות מתחילה להשתנות על איך נשים הן באמת. המציאות שלך מתעוותת ואתה מתחיל לחיות בעולם של פנטזיה. אתה רואה נשים עושות דברים מגעילים ומלוכלכים בפורנו ואתה מניח שכולן ככה.

אתה מניח שבדיוק כמו בפורנו, כל הנשים אוהבות בדיוק מה שיש בפורנו.
אתה מתחיל להסתכל על נשים כאובייקטים מיניים, כאלה שאין להם כל מטרה אחרת בעולם הזה מלבד לספק את התאווה שלך. אתה לא מסוגל לראות אותם כבני-אדם בעלי רצון משלהן ונשמה בפני עצמה.
כשמפסיקים לצפות בפורנו, מתאזנים ומתחילים לראות את הנשים בדרך הרבה יותר טבעית ונכונה, לדרך חיים יותר בריאה ומאושרת.
"קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה"
(תהילים כז, יד)
נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 9 חודשים על ידי חזק ואמץ.

תגובה: מאמר - 7 סיבות להפסיק לאונן לפני 7 שנים, 9 חודשים #91814

תודה רבה על הבאת ותרגום(?) הדברים.
לא נראה לי שזה יגרום לי להפסיק אבל מרגיש טוב לקרוא

תגובה: מאמר - 7 סיבות להפסיק לאונן לפני 7 שנים, 9 חודשים #91825

שמתי לב שדווקא סיבות שהם לא קשורות ליהדות ממש, עוזרות לי מאוד.
למשל העניין שאני אסתכל על נשים כאובייקט מיני ולא יותר מזה - אם אמשיך לאונן - גורם לי להימנע מזה יותר.
וזה שרמת האושר יורדת והאיכות חיים נפגמת, ובתכל'ס כל הבעיות האינסופיות שיש באוננות, ממש עוזר לי להפסיק, ברוך ה'.
תודה רבה על המאמר
אשריך

העיקר זה תודה והודאה.
על כל יום נקי תגיד תודה רבה לקב"ה ששמר אותך נקי.

תגובה: מאמר - 7 סיבות להפסיק לאונן לפני 7 שנים, 7 חודשים #94033

• משה רוזנר
  • רצף ניקיון נוכחי: 19 ימים
  • חבר חדש

יפה מאוד, מאוד דיבר אלי בעיקר החלקים הראשונים.

תגובה: מאמר - 7 סיבות להפסיק לאונן לפני 3 שנים, 3 חודשים #132416

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 247 ימים
  • דירוג פלטיניום

והסיבה העיקרית שחשובה מעל הכל,
שמפסיקים לאונן - מתחילים לחיות...

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.45 שניות

Are you sure?

כן