ברוכים הבאים, אורח

האיש שהמפתח בידו
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: האיש שהמפתח בידו 1296 צפיות

האיש שהמפתח בידו לפני 9 שנים, 5 חודשים #67309

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
בס"ד                                                 
אין לך ברירה. המצב מחייב. מישהו צריך להשתנות... וזה אתה. למעשה, הכל תלוי בך. נכון, המלצתי לך 'ועזרתי' לך לקבל את ההחלטה, אבל אתה הוא זה שלקח את הסיכון, ועכשיו עליך לקחת גם את האחריות. על מה שנעשה על ידך. כן, יש מעשים ששווים את הסיכון, אבל צריך לזכור שגם יש להם מחיר שאתה עשוי לשלם. זוז, אחרת המחיר יעלה... למעשה כדאי שתדע, חייך בסכנה. ברח!

לא, הדובר אינו ספונסר שמתזז את הספונסי שלו, זו גם לא ספונסרית, זו אימא. אימא רבקה האוהבת את בנה יעקב. 'ילד טוב באר שבע' ששומע בקול אימא שלו. גם כשהיא שולחת אותו למשימה מסוכנת - נטילת הברכות המגיעות לו בדין, רגע לפני שהן ניתנות בשגגה למי שאינו ראוי להן.

אגב, אימו לא מסירה מעצמה את האחריות, ההפך, כשבנה אינו מעוניין להיחשב כמתעתע בעיני אביו ולהתקלל על ידו, היא אימו אומרת לו "עלי קללתך בני". אני איתך בסיפור הזה. והוא, התם, הולך לקיים מצוותה בשמחה. גם כשהיא מביאה בפניו את המידע הסודי - "עשיו אחיך מתנחם לך להורגך", הוא לא מתווכח. בלי אבל... או, 'אז למה שלחת אותי'...

הדבר המדהים ביותר עבורי בחינוכה הבלתי נתפס הוא המתכון לפיוס שעוד יבוא; "עד שוב אף אחיך ממך". אומר ר' איצלה מוואלוזין זצ"ל; ממך! לא 'ממנו'. המחנכת הדגולה פנתה אל יקירה ואמרה לו - אהובי, 'הוא' לא הסיפור. אתה המפתח. כן, גם מול אדם כעשיו, החלק שלך הוא הקובע. אתה רוצה לדעת מתי הוא ישכח את אשר עשית לו? אינבעיה. זה יקרה ביום שבו אתה כבר לא תכעס עליו בכלל...

- - - - - -

תפסיקו כבר עם הגישה הגויית הזו! עד מתי תגישו את הלחי השניה? יהודי אמור לדעת לעמוד על שלו! ללכת לבקש סליחה ממנוולים? בטח, אהבה... נצרות! כך התריס בפני איש קרוב מאוד, 'מהמתנגדים' הגדולים לתוכנית. לא ניסיתי לבלבל אותו עם עובדות. רק בדקתי מה המצב אצלי ביחס אליו, שמעתי את רבקה לוחשת לי - 'ממך'...

עבורי זו עובדה. בדיוק כפי שמים הפנים אל פנים, כן לב האדם לאדם... כיום ב"ה גם הוא מחזיק מפתח משלו...
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: האיש שהמפתח בידו לפני 9 שנים, 5 חודשים #67311

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
לקחת אותי למקום מאוד רגשי,
אני מתמודד עם חובות לחברים מאוד קרובים אלי,
והיו כאילו שעשו לי הוצאה לפועל, והיה לי מאוד קשה לתקשר איתם, וע"י המון תפילות אליהם, והרגשתי שהם רק שליחים שאלוקים שולח לי, (לא מבין למה, אבל ראה התגובות על רצח בביהנ"ס), השתנו דברים, לא נפתר שום דבר, אבל התהליך של הוצאה לפועל נעצר, הם לא המשיכו הלאה, אחד אפי' ביטל, ואני מצליח לדבר לדבר איתם ולעדכן אותם מה קורה עם הכסף,
ברגע שאני משחרר את הטינות עליהם, ומתפלל עליהם, זה כוח הכי חזק בעולם.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

בעניין: האיש שהמפתח בידו לפני 9 שנים, 5 חודשים #67495

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה. אכן, מפתח אפס... או שמא צעד אפס - כניעה - הוא המפתח...
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.36 שניות

Are you sure?

כן