ברוכים הבאים, אורח

קדושים תהיו כי קדוש אני (לפרשת קדושים)
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: קדושים תהיו כי קדוש אני (לפרשת קדושים) 1549 צפיות

קדושים תהיו כי קדוש אני (לפרשת קדושים) לפני 10 שנים #58522

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
"קְדשִׁים תִּהְיוּ כִּי קָדוֹשׁ אֲנִי"

פרשתנו עוסקת בשני תחומים עיקריים. בחלקה הראשון, היא עוסקת במערכות יחסים מתוקנות בין בני אדם. מערכות יחסים שיש בהן כבוד ושאין בהן כחש ומרמה. בחלקה השני, עוסקת הפרשה באיסורי העריות.

בתור מכור, כמדומני שאני יכול למצוא קשר רב בין השניים. הבעיה המרכזית שלי איננה העיסוק במין. הבעייה המרכזית שלי היא בניהול רגשות וביצירת מערכות יחסים מתוקנות עם אחרים ועם עצמי. אני מלא טינה ומשטמה, פחדים ובדידות, תסכול ואכזבה, ריקנות וייאוש. וכל זה חלק קטן מרשימה ארוכה כאורך הגלות האישית שלי. אני לא יכול להכיל את הרגשות האלה. יותר נכון לומר, שאני לא רוצה להתמודד עם הקושי שבהם. כתוצאה מכך, אני מנסה לברוח לזרועותיה המושטות והמנחמות (?) של התאווה. כך קשורים הכשלים במערכות היחסים לכישלונות בעניין התאווה.

אך ה' מצפה ממני אחרת. בפסוק המהווה כותרת לפרשה כולה, הוא מצווה עלי בצורה נחרצת וחד-משמעית: "קְדשִׁים תִּהְיוּ". הוא מצווה עלי להיות קדוש, דבר שיתבטא בכך שאתרחק מניהול שלילי של מערכות יחסים (המוליד רגשות שליליים), ומן העריות.

הדרישה להיות קדוש, נראית לא הוגנת, בלתי אפשרית, חסרת סיכוי ובלתי מציאותית. ייתכן שיש אחרים שהצליחו בכך, אך אני הרי יודע שניסיתי פעמים רבות ולא הצלחתי!

התשובה לכך נמצאת בהמשך הפסוק. "קְדשִׁים תִּהְיוּ כִּי קָדוֹשׁ אֲנִי". עד עכשיו ניסיתי בכיוון הלא נכון. אינני יכול להיות קדוש בכוחות עצמי. אני יכול להיות קדוש רק מתוך חיבור לקדוש ברוך הוא, מקור הקדושות כולן. אני יכול להיות קדוש אך ורק כי הוא קדוש.

לפיכך, הדרך לקדושה אינה בכך שאפגין את כוחי ועוצם ידי ואראה כמה אני "גיבור הכובש את יצרו", אלא דווקא בכך שאכנע ואתבטל לפני ה' ואתחנן לפניו שייתן לי לעשות כוח לעשות חיל.
הקדושה שלי אף פעם לא תהיה קניין עצמי. היא תמיד תהיה תלויה בחיבור שלי עם  ה'. ברגע שאני מפסיק להיות מחובר למקור הקדושה, אני מפסיק להיות קדוש.

"קְדשִׁים תִּהְיוּ" זה לא רק ציווי. זו גם הבטחה. ה' מבטיח לנו, שבסופו של דבר, נהיה קדושים. זה רק עניין של זמן, עניין של תהליך שבסופו נגיע אל מקור הקדושה ואל הקדושה. מי ייתן ותמצאוהו כבר עכשיו!
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

בעניין: קדושים תהיו כי קדוש אני (לפרשת קדושים) לפני 10 שנים #58523

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
מאוד יפה וקשור לפוסט הזה הפוסט שכתב "אדם יסודו" בשם "30%-70%" (מן הסתם הוא גם השפיע רבות על כתיבת הפוסט הזה שלי)
הקישור הוא כאן forum.gye.org.il/index.php?topic=5565.msg57844#msg57844

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

בעניין: קדושים תהיו כי קדוש אני (לפרשת קדושים) לפני 10 שנים #58537

תודה רבה מאוד התחברתי לדברים!
"לְךָ אֵלִי תְּשׁוּקָתִי בְּךָ חֶשְׁקִי וְאַהֲבָתִי"

תגובה: בעניין: קדושים תהיו כי קדוש אני (לפרשת קדושים) לפני 7 שנים, 11 חודשים #88095

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
מקפיץ לרגל השבת המתקרבת

תגובה: קדושים תהיו כי קדוש אני (לפרשת קדושים) לפני 7 שנים, 11 חודשים #88097

דרשה טובה.
תודה רבה!

מקוצר רוח /לשעבר

שמחת חינם /לשעבר

Legopart /לשעבר

תגובה: קדושים תהיו כי קדוש אני (לפרשת קדושים) לפני 7 שנים, 11 חודשים #88165

ראיתי השבת חתם סופר (בתורת משה )
הוא כותב כך: (בשינויי עריכה)
קדושים תהיו - אבל הדרך היא לא לפרוש מהעולם ומהחברים בשביל להיות קדוש, כי זה לא קדושה,
כי קדוש אני, צריכים להתחבר לכל הבריאה שה' ברא כדי להגיע לקדושה.
זה דיבר לי תוכניתית.
אולי לא זו הכוונה, לי זה היה טוב.

תגובה: קדושים תהיו כי קדוש אני (לפרשת קדושים) לפני 3 שנים, 12 חודשים #122103

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

וגם זו הפרשה, אז...

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.59 שניות

Are you sure?

כן