ברוכים הבאים, אורח

נשקים לשעות קשות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: נשקים לשעות קשות 1118 צפיות

נשקים לשעות קשות לפני 10 שנים, 8 חודשים #41919

בס"ד

כשהתאווה תוקפת צריך לדעת איך להילחם בה
ולכן פתחתי את הפוסט  הזה
אנחנו יודעים שבעיקר מה שאנו צריכים לעשות זה להודות שאנו חסרי אונים
אבל צריך דברים יותר מעשיים (לפחות עד שנגיע למצב שבו נודה כי אנו חסרי אונים מול התאוה)
אני מבקש ממכם שכל אחד יכתוב מה עוזר לו ברגעים של ניסיון
יום טוב ונקי לכולם
שלמה

בעניין: נשקים לשעות קשות לפני 10 שנים, 8 חודשים #41924

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
שלום חבר יקר, אשמח לשתף מניסיוני.

1. חשוב מאוד ללמוד לזהות את מה שמביא לנפילה, אצלי זה כעס טינה ביקורת סכסוך עלבון. אז אני במצב שצורך נחמה ואני מתנחם בתאווה.
    כדאי להרפות מהכעס לפני שמאוחר מדי. וחשוב לזהות את הרגעים שמתחיל הלחץ הפנימי הזה. קריטי!

2. אם אני בהתקפה אני מיד מתקשר לחבר שיודע ממצבי. אני מספר לו בכנות מה שעובר עלי והשיתוף הזה עוזר לי לצאת מהקריז ולהירגע.

3. לפעמים החבר נותן לי עצות או פעולות שכדאי לעשות באותו הרגע. חבר עם נסיון יכול מאוד לעזור ברגע קשה. זה הכי מומלץ!

4. לעשות פעולות של נתינה. ספונג'ה בבית, לעזור עם הילדים, לצאת לקניות, וכל שאר הדברים שאנחנו תמיד מתחמקים מהם.

5. לעלות לקבוצה הטלפונית הקרובה, או לבוא למפגש הקרוב. זה נותן הרבה חמצן כשאנו חנוקים.

6. חובה לסמן את כל מה שמוביל אותנו לתאווה. אם זה חדשות, סרטים, טלוויזיה, שוטטות באינטרנט, משחקי מחשב. כל אחד יודע מה אצלו החוליה החלשה. השמירה חייבת להתחיל שם.

7. אם התאווה תוקפת מול המחשב, להוציא מיד את השקע, ולקחת את השקע לחדר אחר, לשים אותו במגירה, ולהדביק עליה סלוטייפ עד שאנחנו חוזרים לשפיות.

8. להיכנס לפורום לקרוא ולכתוב, יכול לעזור בשלב קודם ההתקפה. לא בטוח שזה יעזור במקרים קשים.

9. לרדת על הברכיים!!! להתחנן לאבא שבשמים ובארץ, לבקש ממנו בשפה שלנו. לספר לו עד כמה אנחנו רוצים תאווה ועד כמה אנחנו לא רוצים תאווה! לדבר מעומק הלב. לומר את תפילת השלווה. אלוקים תמיד שומע אותנו. לפעמים הנס קורה והוא עונה מיד ומשחרר אותנו מהצורך הנואש בתאווה.

זה מה שעולה לי כעת מהנסיון שלי ושל החברים
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: נשקים לשעות קשות לפני 10 שנים, 8 חודשים #42064

בס"ד

תודה רבה להושיעה
חבר'ה בואו נתגייס לעזור אחד לשני וכל אחד שיכתוב מה עוזר לו בשעות הקשות
כמה דברים שעוזרים לי:
א. להגיד תודה לאלוקים
פשוט להתיישב ולהתחיל לכתוב תודה עד שההתקפה עוברת
ב. לעשות ספורט "פעילות גופנית מאומצת"
ג. מקלחת קרה
שיהיה שבוע טוב
לילה טוב ונקי לכולנו
שלמה

בעניין: נשקים לשעות קשות לפני 10 שנים, 7 חודשים #42815

בס"ד
להגיד "ה' הוא האלוקים ה' הוא האלוקים" פעמיים ו"ה' מלך ה' מלך ה' ימלך לעולם ועד" לי זה עזר מאוד כמה פעמים (כדאי להגיד במנגינה של הסליחות זה עוזר מאוד)
שנה טובה ונקייה לכולנו
שלמה

בעניין: נשקים לשעות קשות לפני 10 שנים, 7 חודשים #43432

בס"ד

זה הופיע באחד הפוסטים הראשונים באתר
כתב את זה משתמש בשם נדב אז תודה רבה לנדב

שלום.
אני חדש באתר ולא ראיתי נושא שפשוט מפרש איך להתגבר בתכלס..
אז החלטתי לפתוח אחד כזה ואני מכווה שאני יעזור.

טוב דבר ראשון כל בן אדם שחוטא בברית צריך לדעת שלא משנה כמה כיף ומגרה זה הוא צריך להבין שהוא  חייב להפסיק עם זה.
אחרי שהוא הבין את זה ורוצה להפסיק יש לי כמה הצעות שיכולות לעזור לו.

1.תמיד לפני שאתה בא לשבת במחשב תחשוב מה אתה רוצה לעשות בו כי כשלא יהיה לך מה לעשות ותתחיל להשתעמם היצר יתחיל לעבוד.

2.תשתדל לא ליכנס לאתרים שיש בהם בחורות לא צנועות כי זה יכל לגרות אותך ולגרום לך לחטוא.

3.אם כבר היצר משתלט עליך ואתה מרגיש שאתה רוצה לחטוא פשוט תחכה דקה אחת ובאותה דקה תתחיל לפוצץ אותך בתרוצים למה לא לעשות את העבירה.

4.שים לידך איזה סידור או חומש ותשאיר את האתר הזה תמיד פתוח ככה תגרום לעצמך רגשות אשם ולא תעשה את העבירה.

5.כל פעם שאתה חוטא תתרום סכום כסף קטן.

והכלל הכי חשוב הוא:
6.בחיים אל תגיד לעצמך שזהו אתה לא הולך לחטוא עוד,כי אין סיכוי  שתעמוד בזה.
יש פתגם שאומר מסע של 100 קילומטר מתחיל בצעד אחד.
אם אתה רוצה להתגבר תגיד לעצמך שרק היום אני לא עושה וככה תשתדל לשכנע את עצמך במשך שבוע ואז תעלה את זה ליומים וכן הלאה..

טוב זהו לבנתיים עד שיהיו לי עוד רעיונות.

בעניין: נשקים לשעות קשות לפני 10 שנים, 7 חודשים #43537

בס"ד

עוד כמה דברים

http://www.guardyoureyes.org/forumheb/index.php?topic=169.0

שמואל לוי כתב:
1) מאז תחילת הספירה בפורום אני כמעט תמיד נמנע מלהכנס לאתרים בעייתיים ללא חוסם תמונות - פשוט שמתי לב מהעבר שהנפילות מתחילות בראיות ב"שוגג" ואז חצי שוגג ואז מזיד ואז.. לכן כמניעה אני משתדל להקפיד שלא להכנס לאתרים עם חשש פרסומות ותמונות לא צנועות ללא חוסם התמונות והפרסומות. כך אני רואה מלל בלבד.
מה שהעין לא רואה, הלב פחות חומד...
2) התאמצתי יותר שלא לראות נשים גם פנים של נשים, היו עליות וירידות בזה, אבל ודאי שמתחילת הספירה הקפדתי הרבה יותר, תודה לאבל'ה שעוזר.
3) קראתי בפורום שיתופים, עצות, דיונים - מאוד עזר לי
4) השתתפתי (לא כל יום) בקבוצות הטלפוניות, בעיקר בתור מקשיב, זה מאוד עוזר לי, כוח הרבים יש לו כוח עצום לאחלמה.
5) השתדלתי להתייחס עוד יותר בכבוד לאשה ולילדים, עוזרת לי תפילת השלווה וגם ההפנמה שאלוקים מנהל את העולם.
6) היה לי משהו שהפריע לי בהתנהגות האשה, והתקשרתי ליועץ נישואין, חשבתי גם לקבוע פגישה, אבל הוא פתר את זה בטלפון, כך לבינתיים.
7) אני ממשיך בהתעמלות, אכילה בריאה, יתכן שגם זה עוזר.
8) אתמול היה לי גל של תאווה, שיתפתי קצת בפורום, אכלתי שוקולד (היה טעים...)
9) שבוע שעבר חששתי מגל תאווה, נסעתי לכותל והיה כיף...
10) אני יותר מדבר עם השם, אמנם בעבר גם כן, אבל מאז ימי ה"ספירה" אני יותר מבקש יותר מתחנן על נפשי.
11) ממשיך עם הקביעות שלי בלימוד התורה, לומד נושאים שמעניינים אותי, אני מקווה להגדיל את הזמן שאני מקדיש ללימוד התורה.
12) התקדמתי קצת יותר ברצינות בפרויקט שאולי הוא השליחות של חיי, שלצערי הזנחתי אותו בגלל התאווה והניסיון לפתור את הבעייה עם התאווה, עכשיו כשמתחילים לראות את האור, אז הנשמה מתפנה יותר לתפקידה האמיתי.
אולי יש עוד אבל זה לבינתיים.
יום טוב ונקי
שלמה
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 7 חודשים על ידי .
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.68 שניות

Are you sure?

כן