ברוכים הבאים, אורח

מ"ט פנים טהור, מ"ט פנים טמא.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מ"ט פנים טהור, מ"ט פנים טמא. 1227 צפיות

מ"ט פנים טהור, מ"ט פנים טמא. לפני 10 שנים, 11 חודשים #35203

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
מדרש תהילים: אמר רבי ינאי, לא נתנו דברי תורה חתוכין, אלא כל דבר ודבר שהיה הקב"ה אומר למשה היה מאומר מ"ט פנים טהור ומ"ט פנים טמא.

לא פעם מצאתי את עצמי חי בסתירה. לפני רגע היה ברור לי שמשהו הוא אסור וטמא, פתאום אני לא מצליח להבין למה. זה נראה לי מאוד טהור.
קבעתי לעצמי בתחילת הערב קו אדום. אין אתרי חדשות!!! זה רעל עבורי. פתאום אחרי כמה שעות אני לא מבין מה הבעיה בזה. זה דוקא חשוב להיות מעודכן...
גם התאווה עצמה. לפעמים ברור לי שהיא רעל, מוות, פיכסה. ולפעמים הדבר הכי ענוג ומתוק ומרתק בעולם. אז מה האמת?

יוסף הצדיק. קיבל את מדרגתו על שם הנסיון העצום שהיה לו עם אשת פוטיפר.
תגידו לי, האם זה כזו גדולה? אם אשמע שאיזה אוקריינית התלבשה על הבעל שם טוב והוא ברוב צידקותו ברח. האם זה כזה דרמטי מה שסירב לה?
כתוב בחסידות, וע"פ קבלה, שיוסף באמת ראה חיבור עצום עם אותה אשת פוטיפר. הוא ראה משמיים שיש להם גורל משותף. הוא ראה שהם חולקים צאצאים. הוא הרגיש כל כולו חיבור אמיתי אליה, עד שיכל לטהר במ"ט פנים מדוע הוא "חייב" להתחתן איתה. והרגש שלו לא שיקר לו. שהרי יוסף התחתן בסוף עם הבת שלה, ואכן הם חלקו צאצאים יחד, והוא התחבר לחלק הזה שבה, הבת שלה אסנת.
נמצא, שלפעמים המ"ט פנים לטהר אינם שקר, אלא שהם רק לא במקום הנכון או לא בזמן הנכון. ולכן אע"פ שיש להם מקום בעולם אסור לנו להימשך אחר זה.
זה ממש העניין שיש צדדים בהלכה שהם אמת אך לא נפסקו להלכה. וכמו הוא אמינא בגמרא. יש לזה מקום, אך זה לא נפסק להלכה. צריך להיזהר מלהימשך אחרי זה.

גם אצלי בתאווה.
זה לא שקר גמור. זה ממגיע ממקום אמיתי, באמת יש לי כמיהה לחיבור, לערך, תתחברי איתי תעשי אותי שלם...
(ברור לי שאם יש לי תאווה לאשה מסויימת, זה תיקון מסויים שה' נתן לי, וזה דוקא עם האשה המסויימת הזו. וגם אם זו גויה, אז לתקן ניצוצות. ואכמ"ל)
אין צורך לומר שהכל שקר, גם יוסף ראה את המ"ט פנים לטהר, גם אני רואה הרבה פעמים את המ"ט פנים לטהר...
רק צריך לזכור, שבקטע הזה אסור לפסוק הלכה, ואסור לי לסמוך על הדעת שלי, כבר ראיתי לאן הוביל אותי שיקול הדעת שלי.
עלי להיצמד לכללים הברורים, להמלצטת של התכנית וחברים מחלימים, להלכות, להמלצות של חז"ל, ואולי גם לתובנות שלי כשהייתי מפוכח.

החלטתי שאתרי חדשות הם רעל עבורי. הרי נפלתי שם כל כך הרבה פעמים. הרי אני יודע להיכן זה יוביל...
מקווה שגם אם יהיו לי מ"ט פנים לטהר... והגם שהפנים הללו אמיתיים ונכונים... הם לא נכונים עבורי, לי נפסק להלכה להיזהר שם.
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.32 שניות

Are you sure?

כן