ברוכים הבאים, אורח

צל
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: צל 658 צפיות

צל לפני 6 שנים, 9 חודשים #105892

הוא הביט נכחו בתדהמה ולא האמין למראה עיניו. כ"כ הרבה אנשים מגיעים! מה הוא יעשה עכשיו? חברו הרגיע אותו: אל דאגה. לא מדובר באנשים. זה בס"ה צלליות של הרים... אך כשהם התקרבו יותר הוא היה כבר לגמרי משוכנע. זה אכן אנשים והרבה.

אבימלך מלך בשכם בצורה כוחנית. הוא שחט את כל אחיו ע"מ שלא יהיו לו מתנגדים. בעלי שכם פחדו ממנו ונכנעו לו בחוסר ברירה. לאחר 3 שנים הגיע למקום געל בן עבד והנהיג מרד. הוא גם הזמין את אבימלך להלחם בו ולראות את כוחו. זבול שר העיר שמע את זה וחרה לו על כך. הוא הלך לאבימלך והזהיר אותו מפני המרד ואמר לו איך בדיוק כדאי לו לנהל את המלחמה. עליו להתחבאות בשדה יחד עם חייליו ובבוקר לרדת מההר ולחזור לעיר. אבימלך שמע לעיצה והתחבא בשדה וכשהגיע הבוקר הוא יצא חזרה לכיוון העיר. כשגעל ראה את העם היורד הוא אמר לזבול "הנה עם יורד מראשי ההרים"
וַיֹּאמֶר אֵלָיו זְבֻל, אֵת צֵל הֶהָרִים אַתָּה רֹאֶה כָּאֲנָשִׁים.  לז וַיֹּסֶף עוֹד גַּעַל, לְדַבֵּר, וַיֹּאמֶר, הִנֵּה-עָם יוֹרְדִים מֵעִם טַבּוּר הָאָרֶץ; וְרֹאשׁ-אֶחָד בָּא, מִדֶּרֶךְ אֵלוֹן מְעוֹנְנִים.  לח וַיֹּאמֶר אֵלָיו זְבֻל, אַיֵּה אֵפוֹא פִיךָ אֲשֶׁר תֹּאמַר, מִי אֲבִימֶלֶךְ, כִּי נַעַבְדֶנּוּ:  הֲלֹא זֶה הָעָם אֲשֶׁר מָאַסְתָּה בּוֹ, צֵא-נָא עַתָּה וְהִלָּחֶם בּוֹ. שופטים פרק ט

בסופה של המלחמה אבימלך ניצח כשלאחר מכן במלחמה הבאה הוא נוצח....

-----------------------------------------------------------

כשמתבוננים בלשון "את צל ההרים אתה רואה כאנשים"  מזכיר לי מאוד את עצמי. כל דבר מזכיר לי תאווה. גם דברים שאין בינם לתאווה ולא כלום. בשבילי זה תאווה. ואני  גם מוכרח לבדוק האם זה באמת תאווה או רק צל הרים...

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.27 שניות

Are you sure?

כן