ברוכים הבאים, אורח

הרי לכולם יש פגמי אופי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הרי לכולם יש פגמי אופי 1180 צפיות

הרי לכולם יש פגמי אופי לפני 6 שנים, 9 חודשים #105642

• moki
  • חבר חדש

אם אפשר שאלה ...
אצל כל אדם יש פגמי אופי, אין אדם שהוא מושלם, וסביר להניח שמכורים הם לא האנשים עם הכמות הגדולה ופגמי האופי הנוראיים ביותר, ניתן לפגוש בכל יום (כך זה נראה בעיניי לפחות ) אנשים שמתנהלים עם פגמי האופי שלהם בצורה מאוד טובה ואפילו מפיקים מהם תועלת ( למשל אנשים אגואסטים יודעים לדאוג לעצמם בצורה מושלמת וקיימות דוגאמות רבות נוספות ) אז למה רק אצל חלק מהאנשים פגמי האופי הביאו להתמכרות ולפגיעה בעצמם ובסובבים אותם ??

תגובה: הרי לכולם יש פגמי אופי לפני 6 שנים, 9 חודשים #105648

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אין לי תשובה מדויקת, אבל לצערי, כשאני מלא עם הפגמי אופי שלי, אני משתמש, ועל ידי שיחוררם אני מצליח להחזיק נקיון
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: הרי לכולם יש פגמי אופי לפני 6 שנים, 9 חודשים #105658

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל

שאלה נהדרת.
התשובה שאני קיבלתי היא שזה כנראה ההבדל בין הנורמטיביים לאלו שסובלים מהתמכרות = האלרגיה. פגמי האופי גורמים לפעולות חוזרות ונשנות שאצל סוג מסוים אנשים שכאלה, האישיות נפגעת. על פי חוות הדעת של ד"ר סילקוורט (מופיעה בתחילת הספר הגדול - התוכנית הרוחנית להחלמה מאלכוהוליזם של AA), ישנו סוג מסוים של אנשים שהמהומה הנפשית-רגשית-רוחנית שמתחוללת בקרבם כתוצאה מחוסר השקט, חוסר הסיפוק והנרגזות שלהם, נרגעת רק על ידי שני דברים: אלכוהול (תאווה) או חוויה רוחנית.

מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: הרי לכולם יש פגמי אופי לפני 6 שנים, 9 חודשים #105691

נשמע כמו פגם גנטי, יתכן?
זה יעבור הלאה? או האם העבירו לנו את זה? או האם המציאות יצרה מציאות?

תודה.

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 9 חודשים על ידי חידושים מדהימים.

תגובה: הרי לכולם יש פגמי אופי לפני 6 שנים, 9 חודשים #105692

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל

כן, ממה שאני יודע יש בהתמכרות חלק תורשתי. לפעמים הוא מדלג על דור או שניים, ונראה כאילו 'זה' בא משום מקום, אבל מי שמכיר את התחום הנפשי יודע שבעיות נפשיות מועברות הלאה. וזו גם התשובה בנוגע לשאלותיך: גם וגם וגם.

- יש מצב 'שזה' יעבור הלאה.
- 'זה' לא הגיע משום מקום, 'זה' הועבר אלינו.. 
- המציאות עזרה 'לזה' לקרות. לסובב אותנו השפעה משמעותית על ההתפתחות שלנו.

זו בדיוק הסיבה שההסתרה וההכחשה לא באמת פותרים כלום. כי גם אם המכור יצליח להסתיר בכוחות כבירים את בעיותיו, הוא עשוי להחמיץ את ההזדמנות לתת לילדיו את הצ'אנס שהוא לא קיבל. וכן, טיפול מוקדם בבעיית ההתמכרות יכול למנוע סבל רב.   

מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.46 שניות

Are you sure?

כן