ברוכים הבאים, אורח

תפסיק להלחם בתאווה. תוותר עליה
(0 צופה) 

נושא: תפסיק להלחם בתאווה. תוותר עליה 8690 צפיות

בעניין: תפסיק להלחם בתאווה. תוותר עליה לפני 12 שנים #6796

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אגב, הניק המכונה כאן "ר' שרגא" היה חבר ב SA הרבה שנים וכתב את הספר "היום האחרון של שארית חי", אבל הוא פרש ויש לו שיטה קצת חדשה. לא מכיר מידי פרטים אבל ממה ששמעתי זה שונה מהדרך אותה אני מכיר.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: תפסיק להלחם בתאווה. תוותר עליה לפני 12 שנים #6797

• גד
  • דירוג זהב
אבל מה אתה אומר על מה שציטטתי ממנו?
"וקבלה היא התשובה לכל הבעיות שלי כיום. כשאני מוטרד, זה מכיוון שאני מוצא איזה שהוא אדם, מקום, דבר או מצב - איזה שהיא עובדה של חיי - שאינם מקובלים עלי, ואיני יכול למצוא שלווה עד שלא אקבל את האדם הזה, המקום הזה, הדבר או המצב כמשהו שצריך להיות בדיוק כך ברגע זה."

בעניין: תפסיק להלחם בתאווה. תוותר עליה לפני 12 שנים #6799

• סוד הכניעה
  • מנהל
מסכים במאה אחוז.

ההכרת הטוב היא כפולה: אחת על העבר ואחת על ההווה.

העבר זה שהיא היתה עבורי כל החיים ידיד שלא עזב אותי (בלי קשר לכמה נזק זה גרם לי). ההווה זה שהיא מצליחה לתת לי דחף עצום לעשות דברים שאין שום סיכוי בעולם שהייתי עושה בלעדיה.

ודוקא לכן אני מוכן לוותר...
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: תפסיק להלחם בתאווה. תוותר עליה לפני 12 שנים #6832

• גד
  • דירוג זהב
זלמן, אתה מתחמק! (סתאאאם)
הנידון שלנו הוא לא בהלכות הכרת הטוב, כמה ולמה אנו חייבים הכרת הטוב לתאווה.
הנקודה היא, שעד שלא נכיר טובה לתאווה, לא נוכל להתקדם הלאה. כיון שאנו לא באמת מבינים מה היא היתה בשבילנו, ולכן לא נוכל באמת לוותר עליה, ולכן לא נוכל להיפטר ממנה.
"וקבלה היא התשובה לכל הבעיות שלי כיום. כשאני מוטרד, זה מכיוון שאני מוצא איזה שהוא אדם, מקום, דבר או מצב - איזה שהיא עובדה של חיי - שאינם מקובלים עלי, ואיני יכול למצוא שלווה עד שלא אקבל את האדם הזה, המקום הזה, הדבר או המצב כמשהו שצריך להיות בדיוק כך ברגע זה."

בעניין: תפסיק להלחם בתאווה. תוותר עליה לפני 12 שנים #6842

• סוד הכניעה
  • מנהל
זה נשמע כמו רעיון טוב, אבל אני לא יודע כמה הוא נכון עבורי. צריך לשקול את זה כדאי יותר לעומק.

מצד אחד עד שאני לא יודע כמה היא חזקה - אני לא מוותר, ולכן הגיוני לומר שעד שאני לא יודע כמה היא עזרה - לא אסכים לוותר.

מצד שני זה נשמע קצת נוצרי הקטע הזה של להודות למי שמרביץ לי.

לא יודע, צריך להמשיך את הדיון כאן ואולי עוד כמה חברים יאירו את זה מזוויות נוספות.

בעניין: תפסיק להלחם בתאווה. תוותר עליה לפני 12 שנים #6966

• מאמין
  • דירוג כסף
  • ה' מה רבו צרי
ברשותכם..
אולי אפשר להיכנס לעוד רובד אחד יותר עמוק ואז הכל יסתדר..

אם נכיר בזה שה' בעצם שם אותנו במצב הזה והביא לנו את הנסיון להתמודד עם התאוה, אז במקום להודות לתאוה נודה לה' יתברך.. לא?

מה שאני שמתי לב לאחרונה לגבי שתמיד שמגיעים לי עצבות וייאוש זה בגלל שאני מסתכל על כל הדברים שנראים בעיניי רע.. אבל באותו זמן שוכח להודות על כל הדברים הטובים שקיבלתי..
והלוואי והייתי מגיע לדרגה כזו להודות על כל "פיפס קטן" שקורה איתי ביום יום, כמו שאני צועק ובוכה על צער קטן שיש לי..
אם אתה מאמין שיכולים לקלקל תאמין שיכולים לתקן..

בעניין: תפסיק להלחם בתאווה. תוותר עליה לפני 11 שנים, 12 חודשים #7045

• סוד הכניעה
  • מנהל
זה לא פשוט. ישנה שיטה שטוענת שכל פעם שאני רואה בחורה שגורמת לי נסיון אני צריך להתפלל עבורה שיהיה לה טוב וכו' - ואז התפילה עצמה עבור מושא התאווה משחרר את התאווה. ישנם כאלו שחולקים על כך בתוקף (ואני בתוכם) וטוענים שלא צריך שום קשר עם התוואה לטוב ולרע. לא מלחמה ולא אהבה.

זה מאוד קשור למה שגד כותב ולדעתי גם לדברים שלך, מאמין יקר.

בעניין: תפסיק להלחם בתאווה. תוותר עליה לפני 11 שנים, 12 חודשים #7072

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
שלום חברים
אני רוצה לשתף אתכם במחשבות שהיו לי לאור הפוסטים באשכול הזה בענין הכרת הטוב לתאווה.

כח התאווה "התשוקה" הוא הכח היוצר שבבריאה, הבעיה מתחילה כשהוא אינו מאוזן ואינו מכוון נכון,
אבל הכח כשלעצמו הוא חיובי, ורק בכוחו נוצרים בעולם חידושים, חיים חדשים, המצאות, ומעל הכל חידושי תורה,
כשאנשי כנסת הגדולה ביטלו את כח היצר לע"ז וניסו לבטל את התשוקה לעריות, הם גילו שלא רק שהתרנגולות לא הטילו ,
היה העולם שומם, שלא חידשו חידושי תורה, כי נחלשה התשוקה.
התשוקה כשלעצמה היא כח נייטרלי, האדם בוחר לאיזה כיוון הוא לוקח את זה.

רבי צדוק כותב שלעתיד לבא כאשר יבוטלו כל הקליפות הטמאות, כח התאווה לא יתבטל, אלא יופנה לכיוון החיובי,
לחדש חידושי תורה ולחדוותא דשמעתא- שמחת הלימוד המגיע רק ע"י חידוש בעמל ובתשוקה.
כח התשוקה שלנו במצב האידיאלי מופנה אל בוראנו, ראו שיר השירים.

א"כ ודאי שעלינו להכיר טובה על הכח החיובח שקיבלנו במתנה, הבעיה היא שלנו, שאנו הפגועים ריגשית ,
משתמשים בכח התשוקה לחפות על חוסר יכולתנו להתמודד עם המציאות, ואנו בורחים אל הפינה המתוקה שאולי תושיע אותנו.
והכח הזה יוצא משליטה ומשתלט לנו על החיים,
נגד זה אנו חסרי אונים.

לפ"ז יוצא שכשאומרים "כל הגדול מחבירו יצרו גדול ממנו" זה לא רק בשביל ליצור איזון בכח הבחירה שלנו,
אלא מחוייב המציאות, מנין לנו שיצרו גדול? עובדה! שהוא עצמו גדול, כי אם לא היתה לו תשוקה עצומה  הוא לא היה גדול.
הוא גדול בזכות התאווה העצומה שהוא השכיל להפנות אל הכח החיובי תורה ועבודת ה',
אז ודאי שאנו מכירים טובה לאבינו האוהב על הכח העצום שנטע בנו-  התאווה,
ומה שנותר לנו זה לפנות אליו שישחרר אותנו מפגמנו כדי שגם אנו נוכל להפנות את התשוקה אל החיובי

המסקנה המפתיעה היא שכל גדולי ישראל הם מכורים לתאווה במובן החיובי שלה,
בקרוב אלנו
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: תפסיק להלחם בתאווה. תוותר עליה לפני 11 שנים, 12 חודשים #7073

• מאמין
  • דירוג כסף
  • ה' מה רבו צרי
זלמן ידידי היקר..
אני לא כתבתי שצריך קשר של אהבה או תודה לתאווה..
צריך להודות לה'.. זה כל מה שכתבתי..
כי בסופו של דבר הנסיון הזה בא ממנו
אם אתה מאמין שיכולים לקלקל תאמין שיכולים לתקן..

בעניין: תפסיק להלחם בתאווה. תוותר עליה לפני 11 שנים, 11 חודשים #7554

• גד
  • דירוג זהב
לדעתי הרעיון להתפלל על הבחורה הוא לא חכם (בלשון המעטה).
זה נראה כמו נסיון נואש לשמור על איזשהו קשר עם התאוה.
ממש ההיפך מויתור.

בעניין: תפסיק להלחם בתאווה. תוותר עליה לפני 11 שנים, 11 חודשים #7556

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
שלום חברים יקרים,

לדעתי כל פעם שמתייחסים למראה לא צנוע או אסור ברחוב או במחשב כאל "נסיון" מהקב"ה,
זה רק גורר אותנו חזרה להתמכרות למין !!!

כל פעם שנגיד לעצמנו שזה נסיון מהקב"ה, אז בעצם נשאל: "הקב"ה הביא לי נסיון שאני יכול לעמוד בו, נכון?", אז אם אני יכול לעמוד בנסיון, אז אני בעצם לא נכנע כי בידי הדבר !!!
וכאן אני נופל חזרה לאי-שפיות, חזרה להתמכרות לתאווה הנוראית !!!

כבר נאמר בפוסטים אחרים שהעולם שלנו מלא במראות לא ראויים, אל בעיה היא לא במראות הלא ראויים, אלא בי !!! אני הבעיה !!!
ואפילו אם הייתי יכול לגרום לעולם להיות ללא מראות לא ראויים בכלל, אני בעצמי הייתי הולך ו"גורם" למראה ראוי להראות "לא ראוי" !!!
כי אני הבעייה !!!

כמו ש"כרמל מזרחי" הם לא יצרנים של "נסיונות" לאלכוהוליסטים, כך גם העולם שמלא במראות לא ראויים, לא "יצרן" של נסיונות בעבורנו !!!
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: תפסיק להלחם בתאווה. תוותר עליה לפני 11 שנים, 11 חודשים #7571

• סוד הכניעה
  • מנהל
לגבי השאלה אם להתפלל עבור מושא התאווה, יש על זה "מחלוקת הפוסקים" ואני אישית טוען שזה דבר מאוד לא הגיוני. אני מרגיש שזה כמו לברך על הוודקה לפני שאני שותה... לא רואה שזה הגיוני. אני מעדיף לוותר לגמרי על כל התאווה ושלא יהיה לי איתה שום קשר מטוב ועד רע. אני לא שונא את התאווה אלא יודע שזה רעל עבורי ולכן אני מוותר על זה.

בעניין: תפסיק להלחם בתאווה. תוותר עליה לפני 11 שנים, 11 חודשים #7800

• גד
  • דירוג זהב
סליחה שאני חופר עם זה בלי סוף חברים, אבל, זה מה שעוזר לי, ולזה נועד הפורום.

בקיצור, שאלת השאלות עבורי היא, האם אני מוותר על התאווה או לא.
כל המילים היפות, כל התובנות, הכל בולשיט.
כל הענין נמצא באיזה תא אחד קטן שם מאחורה במוח. אני יודע לשים עליו טוב טוב את האצבע.
שם כתוב בדיוק מה אני מחפש כשאני יוצא לרחוב, או כשאני נכנס לחנות עם מוכרת, או כשאני חולם על נופש בבית מלון.
אני כבר יודע את התשובה, אני מחפש תאוה! עוד בחורות ועוד נשים ועוד ועוד...
לא משנה כמה זמן אני נקי וכמה אני יודע שזה טוב או לא טוב, עד שלא אעשה reset לתא הזה במוח, לא יעזור שום דבר.
איך עושים את זה?
בינתיים אני עושה את זה בכח.
יושב עם עצמי בכל רגע פנוי ומדבר אל התא הזה. מסביר לו יפה. צועק עליו. מתוכח איתו. ולפעמים סתם מנסה למחוק בכח, לכתוב דברים חדשים על נייר מחוק.
אולי בסוף אצליח.

יום טוב לכולם.
גד.

בעניין: תפסיק להלחם בתאווה. תוותר עליה לפני 11 שנים, 11 חודשים #7804

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
גד יקירי,

עזוב, וותר על זה, זה לא יעזור !!!
אני יותר כי לי ולעוד חברים זה לא עזר.

אבל אני בטוח אם באמת נוותר ונגיע למסקנה שאין לנו יכולת להלחם בזה, נמסור את חיינו לקב"ה אבל באמת את הכל, אז נצליח !!!

בהצלחה לכולנו
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: תפסיק להלחם בתאווה. תוותר עליה לפני 11 שנים, 11 חודשים #7811

• YeshAtid
  • דירוג פלטיניום
כל הכבוד זלמן אתה מאיר לאנשים פה את המחשבה בצורה מדהימה ! תראו העצות והטיפים שלכם פשוט גדולים והערב אנחנו מארגנים שיעור הצעירים של הפורום בתוכנה סקייפ על ההתמכרות. זה יותר כמו קבוצת תמיכה אחד יבוא יספר על עצמו איך זה התחיל למה זה התחיל ואיך הוא חושב שזה יכול להיגמר.אם כל אחד יבוא וייתן את העצות והטיפים שלו ויחד ניפגש כמה פעמים בשבוע אנחנו נוכל להגיע לפסגות גבוהות,יש היום שיעור מי שמעוניין לקבל פרטים נוספים שידבר איתי בפרטי השיעור יהיה בסקייפ בשעה 20:45 דברו איתי
יש עתיד
זמן ליצירת דף: 0.60 שניות

Are you sure?

כן