ברוכים הבאים, אורח

הכל זה בעצם שאלה אחת: סיימת?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: הכל זה בעצם שאלה אחת: סיימת? 5347 צפיות

בעניין: הכל זה בעצם שאלה אחת: סיימת? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10406

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
לזלמן היקר!
"... אני מוכן להרים את הכפפה. כאשר תביא לכאן אדם שהיה במצב שלי והצליח לצאת בשיטה אחרת, אני הראשון לאמץ את השיטה ולכתוב ללא הפסקה על השיטה החדשה שתציע. מה דעתך?"

לעניות דעתי אין בעולם אדם שהיה במצב שלך חוץ ממך...
כי אם היה אחד כזה, אז אחד מכם היה מיותר... מן הסתם ה' לא צריך בעולם שניים שהם אותו דבר ו"כשם שפרצופיהם שונים כך דעותיהם שונות" (ברכות נ"ח ע"ב)
הקיצר זה בסדר גמור שזו השיטה שעוזרת לך וגם זה בסדר גמור לשכנע אחרים שמה שעזר לך יכול לעזור להם. רק הערתי שזה לא אומר שמי שלא בשיטה שלך לא עובד... ("ה2000+ שבמייל לעומת רק ה500 שבפורום...")
למשל - היה כאן אחד שאצלו עבד "תורת הרב אשלג" כמדומני שהוא קרא לעצמו "פנימיות" וקטלו אותו כל כך בחריפות שקשה לומר שמישהו כאן מנסה לשמוע דעה נוספת ... (הוא נעלם לי, אולי נפגע ממשהו?)
נכון זה לא כולם וזה לא נכון לעשות הכללות אך באמת נראה לי שמעט יותר פתיחות לשמוע עוד דברים. אפילו אם זה טיפים קטנים זה יכול להוסיף עוד חיזוקים ובכלל נראה לי שחשוב גם אווירת ה"ביחד" כי בסופו של דבר אנחנו באותה סירה...
בהצלחה לכולם, אוהב אתכם, מייחל להצלחתכם! בכל דרך אמיתית שתלכו בה!!!
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: הכל זה בעצם שאלה אחת: סיימת? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10407

מחזק ותומך בדברי "מיאני"! יישר כח! רק ביחד נוכל לנצח...
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: הכל זה בעצם שאלה אחת: סיימת? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10411

• mi ani
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
"משוש חיי" יקר!!!
מאוד נעים לקבל חיזוקים ופרגונים...
אז קבל גם
                                        "שש אנוכי על אמרתך כמוצא שלל רב" 
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: הכל זה בעצם שאלה אחת: סיימת? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10434

נסחפת אדוני הרוזן מקרבס! אני מתכוון לפסוק מתהילים שכתבת שרץ מול העיניים  ;D
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: הכל זה בעצם שאלה אחת: סיימת? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10439

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
נתפסת למילה אחת ועל זה בנית את כל מה שכתבת, אז עזוב את זה. במקום "אדם שהיה במצב שלי" תקרא את זה "אדם שהיה במצב דומה שלי".

אגב, נראה לי שהסבירו יפה מאוד לפנימיות מה היתה הבעיה, וזה בפירוש לא היה תורת אשלג. אז חבל שאתה מציג את זה כאילו זאת היתה הבעיה. הנושא היה שהוא רצה להפוך את הפורום להפצת טקסטים במקום לדון בבעיה שיש לו ולכולנו.

בכל אופן, כתבתי מפורש (וחבל שאתה מתעלם מכך) עוד בתחילת הדיון, שהעיקר הוא העשיה בכל שיטה שהיא, אבל אתה בכל זאת החלטת שאני דווקא פוסל את כל השיטות. לא יודע איך בדיוק זה מסתדר עם מה שכתבתי, אבל לא נורא.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: הכל זה בעצם שאלה אחת: סיימת? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10446

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
נכון מאוד !!!

ועוד נקודה:
מכיוון שאף אחד לא יצא מההתמכרות בזכות תורה זו או אחרת,
ההתעסקות בזה, קרי לומר לי שאם אני אעשה כך וכך אז אני אתרפא, זה רק מזיק לי !!!
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: הכל זה בעצם שאלה אחת: סיימת? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10507

• mi ani
  • דירוג פלטיניום

נכון מאוד !!!

ועוד נקודה:
מכיוון שאף אחד לא יצא מההתמכרות בזכות תורה זו או אחרת,
ההתעסקות בזה, קרי לומר לי שאם אני אעשה כך וכך אז אני אתרפא, זה רק מזיק לי !!!

לזלמן, שמואל, אדם יסודו, משוש חיי, ועוד... היקרים באמת!
אתם אולי לא שמים לב לדברים שנשמעים מתוך דבריכם זהו רק ציטוט אחד מרבים מאוד שממחיש את מה "שמי אני" מנסה לומר: שיש הרבה אנשים שהתגברו על התאווה מתורה זו או אחרת (וסליחה שמואל שדברי סותרים את דבריך) יש שהועיל להם לימוד מתמיד בחובת הלבבות, יש שעסקו והתמידו במסילת ישרים וזה עזר להם, אחרים למדו חזרו ושיננו אורחות צדיקים ויש שצעדו ב12 הצעדים...
וכולם אהובים כולם ברורים כולם צדיקים... באמת כולם... כולם!
ולזלמן היקר שמתי לב לדברים שכתבת אך שמתי לב גם לדברים אחרים שכתבת (שצוטטו לעיל 2000 -500...ועוד אחרים שלא צוטטו)
כלומר, נאמרים כאן המון דברים, טובים נכונים וחשובים. אך אי אפשר להתעלם מ"רוח הדברים".

ל"משוש" החביב! לקח לי כמה שניות להזכר מי זה "הרוזן מקרבס" אך כנראה שלא הצלחת לנחש "מי אני"...
ובתור החתול ב 8) (לא היה לי מגפיים אז שמתי משקפיים) אתה באמת מוסיף נופך היתולי חברי משהו לפורום ה"ויכוחי" הזה. וטוב שכך!

באהבה רבה לכולכם מכל הלב! מאחל הצלחה בכל דרך שתפנו...
הסיפור שלי

בעניין: הכל זה בעצם שאלה אחת: סיימת? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10509

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אנא תקרא בבקשה שוב את הפוסט על 500-2000 ותחזור לכאן אחרי שתראה מה כתבתי שם.

סליחה שאני כותב בכאב, אבל אתה לא קורא את מה שאני כותב ונתפס לדברים כפי שאתה רוצה להבין אותם, ואז נהיה כאן ויכוח טפשי. (אם זה מידי מסובך, אז הנה הציטוט: כמה מתוכם עושים משהו רציני לא משנה באיזה שיטה - כדי להפסיק את ההתמכרות?)

ולמרות כל זה, ולמרות שאני טוען שיש הרבה שיטות שכולן יכולות לעבוד, אני אחזור שוב על דבר נוסף שכתבתי: תביא לכאן אדם אחד שהצליח לצאת עם השיטות שאמרת, כי אני עדיין לא מכיר אדם כזה. אתה כותב בביטחון ש" יש שהועיל להם לימוד מתמיד בחובת הלבבות, יש שעסקו והתמידו במסילת ישרים וזה עזר להם, אחרים למדו חזרו ושיננו אורחות צדיקים", אבל בנתיים זה רק הצהרות בלי כיסוי, כי עד לרגע זה עדיין לא היה אף אחד שבא ואמר: הייתי מכור ויצאתי בגלל לימוד בחובת הלבבות.

ושוב: ברגע שיבוא אדם ויספר איך הוא עשה את זה, אני הראשון ללמוד אצלו כלי נוסף כדי לצאת מההתמכרות.

אבל עד אז, אבקשך בכל הכבוד הראוי, שאם אתה כותב נגד דברים שכתבתי, אנא תקרא אותם קודם לכן, כי זה ממש חבל שסתם נהיה כאן ויכוח על לא כלום.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: הכל זה בעצם שאלה אחת: סיימת? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10510

• דובי
  • דירוג פלטיניום
ל"מי אני" היקר
מטרת  הפורום הוא
      החלמתי לא ויכוחי
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 10 חודשים על ידי .

בעניין: הכל זה בעצם שאלה אחת: סיימת? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10511

ל"מיאני" לאט לאט, אלמד להכיר אותך יותר לעומק ואז לזהות "מיאתה" החתול ב 8), ואל דאגה, עוד אלביש אותך במגפיים של החתול, רק איזה מידה אתה תזכיר לי?
דרך אגב, הקוסם היה מזה טיפש, הוא לא היה יכול לרדת לעומק דבריו של החתול ולהסיק מסקנה שהחתול רוצה שהוא יהפוך לעכבר כדי לאכול אותו?
או שזה בגלל הצלי פסיונים שהביא לו החתול? כנראה שהחתול מצליח לעבוד על כולם, כמו שההתמכרות עד היום הצליחה לשטות בנו אינספור פעמים ובערמומיות גדולה מאוד.
(סליחה אם הפוסט נשלט קצת על ידי האחים גרים, אך אני בטוח שהמשתתפים כאן יחזרו מהר מאוד לעומק לנושא הראשי של פותח הפוסט).
בהצלחה לכולם, ואוהב וכואב, שמח ועצוב, מרוגש ומרגש, אציל וכנוע והכל בשבילכם חברים!

בעניין: הכל זה בעצם שאלה אחת: סיימת? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10519

• mi ani
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
משוש יקר !
נחמד לי מאוד לקרא את תגובותיך .
אתה מעלה חיוך על דל שפתי ומרומם את נפשי העייפה... בצחוק כמובן...
הסיפור שלי

תגובה: הכל זה בעצם שאלה אחת: סיימת? לפני 3 שנים, 4 חודשים #131021

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 29 דצמ' 2020 22:45:

סוד הכניעה כתב on 17 יוני 2012 04:33:
כשאני עובר על כל הדיונים כאן בפורום, נראה לי שאפשר לאחד את כולם ולתמצת את כולם לשאלה אחת ויחידה, והיא בעצם מילה אחת בלבד: "סיימת?".

הנה תמצית של כמה מהשאלות שנידונות כאן בהרחבה: האם אני מכור, כמה צריך להשקיע בהחלמה, איזו שיטה מתאימה לי, מה עם הבחירה החופשית, למה לא מספיק התורה?, ובעצם כל השאלות האלו מצביעות בעצם על מצב שבו עוד לא הגעתי לקרקעית ועדיין לא רע לי מספיק כדי לקחת את החיים שלי ברצינות. מכיון שזה המצב, אני שואל הרבה שאלות טובות מאוד, ומשתתף בדיונים ערים וחשובים בנושאים הבוערים, אבל דבר אחד אני לא עושה: אני לא מחלים. לצערי, עוד לא ראיתי אף אחד שהחלים מהדיונים האלו. כן, ראיתי הרבה חברים שהדיונים האלו דחפו אותם להחלמה, אבל לא בגלל שהם השתכנעו בצדקת הדרך, אלא בגלל שבמהלך הדיונים או בסופם, הם חוו נפילה או התרסקות כואבת, ואז הם חזרו והיו מוכנים סוף סוף להתחיל לעשות.

שלא תבינו לא נכון, אני לא טוען שצריך לסגור את הפורום ולפתוח עמדת הרשמה להחלמה. אני מכיר בנחיצות הגדולה של הפורום, אבל יחד עם זה נראה לי שכדאי שנבין שהפורום עצמו, עם כל המעלות הגדולות שלו, הוא לא ההחלמה שאותה אנחנו מחפשים. הוא יכול להיות קרש קפיצה להחלמה, וגם יכול לעזור הרבה כאשר אנחנו בתהליך, אבל לא יותר מכך. את העבודה אנחנו צריכים לעשות לבד, והעובדה שיש עוד אנשים חולים כמוני, לא באמת עושה אותי בריא, אלא פשוט נותנת לי אולי דחיפה קטנה להפסיק להתבייש וללכת לרופא.

כאשר חבר מגיע ומתחבט ללא הפסקה בשאלה "האם אני מכור", זה אומר דבר מאוד פשוט: הוא עדיין לא סבל מספיק. כאשר חבר מגיע ושואל הרבה שאלות חשובות לגבי שיטה כזאת או אחרת, זה אומר דבר אחד: הוא עדיין לא הגיע לקרקעית. כי כאשר אני באמת בתחתית, לא מעניין אותי שום דבר ואני באמת מוכן לעשות הכל כדי לצאת החוצה. כאשר אדם טובע, הוא לא שואל מדוע הקרש שבו הוא נאחז צף ולא שואל האם הוא באמת טובע או שבעצם הוא בכלל יכול להסתדר לבד עם עוד קצת כח רצון. 

ברור לי שיש מי שיקרא את זה ויגיד שאני מטיף להשתתפות בקבוצות של 12 הצעדים, ואין לי תלונות עבורו כי באמת אשמח על כל אחד שיעשה את ההחלטה ויתחיל לצעוד, אבל באותה מידה אפשר לקחת את הדברים האלו ולהשתמש בהם עבור כל דרך אחרת של החלמה, כל זמן שמישהו עושה פעולה אקטיבית ולא מסתפק בדיונים תיאורטיים. הידע לא היה אף פעם כח עבורנו ואנו זקוקים לעשיה. אז לא משנה מה הדרך, כיון שהמטרה של כולנה היא זהה. העיקר שנעלה על הדרך ונתחיל ללכת (או לצעוד).

חזק מאוד!

אני מסכים מאוד עם דבריו, באלף אחוזים, דיון זה טוב ויפה, אבל בסופו של יום דרוש מעשה: שים סינון, זרוק את המחשב, לך לקבוצה של מכורים ותנסה לשתף נפשית, זה לא משנה מה המעשה, העיקר תעשה אותו.

אבל.

הרבה פעמים אני שואל את עצמי למה אני כותב את כל הדיונים האלה בעצם. והתשובה היא שהייתה לי שהייתי נער את הוודאות המוחלטת שהפוי' זה שורש כל הרע.
אבל כנער, הייתי צבוע - כי מצד אחד החלטתי שאני חי חיים רוחניים, ואילו שאני רואה פוי' אינני חי חיים רוחניים, אבל למעשה לא חייתי חיים רוחניים בכלל - למדתי תורה כדי להרשים אחרים, ושיחקתי במחשב והרגשתי טוב. ומהערבוב הזה של תחושות החלטתי שאני חי חיים רוחניים.
בכלל, החיים שלי בלי הפוי' היו נוחים מאוד - חיים חסרי מין, בלי בנות ובלי סיבוכים. אבל האמת היא שאלוקים רוצה שאני יתחתן עם בנות ועם כל הסיבוך הזה. אז מה זה אומר, להיכנס לעולם של תחושות מין עזות כל כך ? מה זה אומר עבורי ? האם התחושות האלה הם סתם אמצעי לילדים וזהו, או שזה משהו עמוק יותר ?

החיים שלי ספגו טלטלה מהדהדת מהרגע שראיתי פוי' בגלל שני סיבות - האחת כי זה חשף לאט לאט את השורש של הדופמין ברוחניות שלי, מה שהראה לעצמי שהתאווה שלי לא כל כך רחוקה מהרוחניות שלי.
וגם כי הפוי' הביא לי רמה גבוהה יותר של עונג - מסובכת, מכלה ושורפת, שתובעת ממני להשיג יותר - לא מספיק עבורי להשיג כמה מטבעות זהב וירטואליות באיזה משחק מחשב ולהרגיש מרוצה, לא. עכשיו אני צריך להשיג את הדופמין הגבוה ביותר של עולם הטבע - אישה.

התורה מתווה לנו דרך מסויימת - תאכל כך ולא אחרת, תשכב עם אישה זו ולא אחרת, תלמד את זה, תעשה שבת וכדומה. אבל את המוטיבציה לעשות את הדברים האלה אתה צריך למצוא בעצמך. ואני הייתי טוב בזה, ממש טוב בזה - ידעתי להשתמש בדברים שסביבי כדי להרגיש מוטיבציה לעשות דברים שאחרת הייתי משועמם או עייף מכדי לעשות.

אבל עכשיו הפוי' , עם כל הטומאה שבו, העביר אותי שיעור כואב בכנות. אני כבר לא מוכן להשתמש בכל דבר על מנת ליצור מוטיבציה לעשות את "הדבר הנכון", אני רוצה לעשות דברים באמת, מתוך עומק ורצון שלי. אני לא יודע כמה זה אפשרי. אבל אני באמת רוצה.

מהדופמין באתי ואל הדופמין אשוב, אבל אני לא רוצה לשוב אליו. אני רוצה משהו חדש באמת.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 4 חודשים על ידי robinhood.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.57 שניות

Are you sure?

כן