ברוכים הבאים, אורח

אור חדש
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אור חדש 1466 צפיות

אור חדש לפני 8 שנים, 2 חודשים #83252

• שלומקה
  • רצף ניקיון נוכחי: 53 ימים
  • דירוג זהב
אחד ממשתתפי הקבוצה החיה בירושלים ביקש ממני לפרסם רשימה שכתב לאחר הסדנה האחרונה שהתקיימה. הנה דבריו. בהחלמה!
אור חדש
רשמים מהסדנה יום חמישי חי בשבט תשעו

כחבר די ותיק הן בשמור עיניך והן בSA קראתי על הצעדים וגם קצת ניסיתי ליישמם. אני בעיצומו של צעד חמישי אבל זה לוקח יותר מדי זמן (האשמה עלי). מס' שנים אפילו לא ייחסתי לזה חשיבות - הייתי מגיע לקבוצות, נפגש עם חברים, מקבל ומשיב לטלפונים, תפילות ללא הפסקה ועוד כמה טיפים קטנים להחלמה.
אבל הייתי דומה לאחד שקיבל מכונית חדשה עם המפתחות והשלט, טסט עם ביטוח ודלק. הוא נכנס למכונית מתפעל מהנורות משחק עם החלונות נהנה מהמזגן וצופה בDVD, מספר לחברים בהתלהבות על המתנה שקיבל ואפילו לוקח תנומה על המושבים המרופדים והנקיים. דבר אחד הוא איננו מנצל - המכונית יכולה לקחת אותו ממקום למקום ולכך היא נועדה! פשוט תתניע ותסע! אבל במקום זה הוא יהנה מהאביזרים והיוקרה ומכל הטכנולוגיה המתקדמת ואת העיקר הוא השאיר. 
כך הייתי כמה שנים. לקחתי וקיבלתי הכל מהתוכנית חוץ מהלב - הצעדים. הזנחתי אותם ובעצם את עצמי, וגם כשאמרו לי שבלי הצעדים זה כלום רק בעצלתיים התחלתי ולא נתתי את הלב.
הסדנה שהייתה בחמישי נתנה לי אור חדש, הבנה חדשה על הצעדים, אפשרות פשוטה ליישם אותם ולא לפחד שזה רץ מהר מדי. אדרבא - זה יותר טוב מהאופציה ההפוכה.
לא ישב איתנו מטפל או ד"ר אלא אחד מאיתנו - ועל כל צעד הוא שיתף מה המשמעות בשבילו - כיצד הוא יישם אותו. וכמובן דוגמאות מכלי ראשון שהוא פעל/חווה וכו'. 
זה כ"כ פורה שכולם שווים בין שווים, אתה מקבל מאדם שעבר ועובר את מה שאתה עובר - מי יכול להבין אותך יותר טוב? זאת המתנה של ספונסר וזה בכלל אבן יסוד לכל התוכנית של "קבוצה לעזרה עצמית".
הצעדים לא נועדו רק כדי להשאר נקי זו דרך חיים - לתקן כל דבר אפשרי: זוגיות ילדים העצמה אישית חברה שכנים, ועד להמתנה בסבלנות לאוטובוס שחשבתי שמאחר ב20 שניות. 
לא כדאי לנו להפקיר אותם. הזמן שנשקיע בצעדים יוחזר בכפל במקומות אחרים, האנרגיה והממון וכל הויתורים גם יוכפלו וישלשו. זו לא רק סגולה אלא באמת ובתמים זה מייעל ומחזיר מעצמו את כל ההפרשים שנצברו בעקבות העבודה המאומצת אך הכל כך פשוטה.
תודה ... (מעביר הסדנה)
תודה לה'
יעקב עדיין 
רק להיום זה מה שנותר
לא הצלחת תנסה מחר

העולם יתן לך מתנות בשפע 
לא כתוב בשומקום שלנסות זה פשע...

(מבוסס על  השיר "רק לעלות", של "קפה שחור חזק")

תגובה: אור חדש לפני 8 שנים, 2 חודשים #83254

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
מזדהה עם כל מילה.
תודה רבה.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".
  • עמוד: