ברוכים הבאים, אורח

כפיית התכנית על עצמי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: כפיית התכנית על עצמי 1577 צפיות

כפיית התכנית על עצמי לפני 9 שנים #73083

• רצונך ייעשה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2760 ימים
  • דירוג כסף
שלום לכולם!

טלטלות רבות עוברות עליי בימים אלו, גם במישור הגלוי וגם בנסתר...

שאלות שאני עוסק בהם הרבה בימים אלו- על פי מה שאני זוכר מהספר הלבן (לא התעמקתי בו הרבה...) ועל פי מה שהבנתי מחברים בפורום, הצעד הראשון כרוך בהודאה בחוסר האונים שלי כלפי המחלה, כלומר- הודאה ביני לבין עצמי שאין לי שום דרך להתגבר על התאווה בפני עצמי,אני חייב שמישהו או משהו "חיצוני" לי יעשה את העבודה.

השאלה הראשונה היא האם על פי התכנית אני מקבל את הכח לא לעשות את מה שאני רוצה לעשות ברגעים אלו (לדוג'-לצפות בפורנו) מה"כח העליון" ללא כל השתדלות מצידי, או שאני מבקש ממנו "עזרה" בהתגברות על היצר, בהבנה שאין לי מספיק כח בפני עצמי.

השאלה השניה היא האם אדם כמוני, שכרגע לא מרגיש שהוא חסר אונים מול היצר, האם יכול לעשות "אתכפיא" לעצמו ולהביא את עצמו למצב שהוא מאמין שהוא חסר אונים, או שההרגשה צריכה לבוא מעצמה לאחר שעשה את כל ההשתדלויות מבחינתו...

תודה מראש על התשובות

בעניין: כפיית התכנית על עצמי לפני 9 שנים #73085

שלום,

לפי השאלות שלך זה נראה שבינתיים אתה מרגיש טוב, עכ"פ מבחינת התאווה,,,
ברוך ה' על זה !!
לגבי השאלות,
למרות שנראה לי שיש לי קצת מה לענות עכ"פ מבחינתי וע"פ הבנתי [שמעתי פעם שהתוכנית הזאת בנויה לפי מיליוני אנשים ז"א שלכל אחד יש את התובנה שלו עליה,],
אני חושב שאשאיר את הבמה כאן לידידינו הוותיקים יותר,מהם תהנה לקבל הסבר צלול וברור !!
בהצלחה !
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

בעניין: כפיית התכנית על עצמי לפני 9 שנים #73089

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
שלום חבר יקר!
לגבי השאלה הראשונה, אני באופן אישי מבקש ממנו עזרה, כל הזמן.
לגבי השאלה השנייה, אני חושב שפעמים רבות כאשר המוח שלי מסומם מאדי התאווה קשה לי לראות את המצב האמיתי שלי. כאשר אני מגיע לקבוצה במשך תקופה, נשאר נקי ועובד על הצעד הראשון שלי, בו אני פוגש בצורה כנה כמיטב יכולתי את העבר שהכחשתי והדחקתי, אני מרגיש חסר אונים מול התאווה, מרגיש שבסופו של יום / שבוע / חודש / שנה / כמה שנים, התאווה חזקה ממני ולא אני ממנה. מרגיש שאם אני רוצה שהתאווה לא תשלוט בי, אני צריך עזרה.
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

בעניין: כפיית התכנית על עצמי לפני 9 שנים #73093

שלום לך.

בתחילה אמרו לי להוציא את הצמר גפן מהאוזניים ולהכניס לפה ולעשות את הדברים בלי הרבה להבין.

היום אני רק מעט מעט מאוד מבין, בעיקר שכמה שיותר לא אבין, אוכל להבין אותו יותר.

התוכנית מעניקה כלים להתמודדות, התוכנית לא יכולה למנוע ממני לפתוח מחשב ולהתפרנן לדעת, או לשחק באפליקציות תאווה ולנסות לגעת בקצה, אבל שאני מרגיש שזה הולך לשם יש לי את האפשרות להרים טלפון ולעשות פעולה שהתוכנית לימדה אותי.

היום גם הבנתי שאם אני ניגש שוב לכיוון התאווה זה אומר שיש לי מספיק כוח להתמודד מולה, ואז לאלוקים אין מקום להיות שם בשביל לעזור ולא יעזור שאשכב על הרגלים הפוך ואצעק שאני נכנע, כי זה לא עובד.

רק לעכשיו אני מאמין שאלוקים כן איתי אם אני רוצה אותו איתי, ושיש לי תחושה הכי קטנה שתאווה מנסה להכנס לביתי לתוך ליבי, אני חייב לעשות פעולת תוכנית.

אומרים ב AA אלוקים יכול להוציא לשיכור את הבקבוק מהפה, אבל בדרך כלל הוא לא עושה את זה.

עזר לי.

בעניין: כפיית התכנית על עצמי לפני 9 שנים #73163

• שלומקה
  • רצף ניקיון נוכחי: 53 ימים
  • דירוג זהב
"למען האמת, אנחנו לא "מבצעים" את הצעד הראשון, הוא מבצע אותנו" (הספר הלבן, בפרק איך זה עובד)

ע"פ ההבנה שלי, בשלבים הראשונים בתוכנית, אתה לא צריך להודות בחוסר אונים או להרגיש כך, זה בא מעצמו בשלב מתקדם יותר. בהתחלה צריך - כמו שאור כתב- פשוט לעשות מה שאומרים לך. להביע נכונות להתקשר לחבר כשאתה רוצה תאווה לומר לו את זה. מנסיון שלי ושל עוד רבים - זה משחרר. הפעולה הזאת לוקחת ממך את התאווה, ואלוהים נכנס לתמונה רק מאוחר יותר. גם אם אתה לא מרגיש חסר אוניםכרגע, כל מה ששואלים אותך הוא "האם אתה רוצה להפסיק?" התנאי היחיד לחברת בתוכנית הוא הרצון להפסיק ולהשאר מפוכחים. לא מבקשים שום דבר אחר, הכל יגיע בהמשך. יצא לי לפגוש הרבה חברים חדשים שלא הרגישו חסרי אונים וגם לא כ"כ ידעו מה להם ולמקום הזה, ובסופו של דבר אחרי כמה קבוצות הם הבינו כמה דברים על עצמם מסיפורים של אחרים עד שהם אמרו - איזה מזל שאני פה...

אוהבים!
רק להיום זה מה שנותר
לא הצלחת תנסה מחר

העולם יתן לך מתנות בשפע 
לא כתוב בשומקום שלנסות זה פשע...

(מבוסס על  השיר "רק לעלות", של "קפה שחור חזק")

בעניין: כפיית התכנית על עצמי לפני 9 שנים #73164

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
מזדהה עם כל התשובות עד עכשיו, והוסיף משלי,
1. אני חייב לעשות פעולות כדי להתרחק מהתאווה, כמה שאני יודע שאני חסר אונים, זה לא עוזר לי להביא יום נקי ללא פעולות,
2. אני צריך להזכיר לעצמי כל יום שאני חסר אונים מול התאווה כשהיא יגיע, ואני מודה לאלוקים שכרגע אני לא נמצא בתאווה,
ברגע שאני יחשוב שכרגע אני לא חסר אונים נכנסתי למקום מסוכן,
מקווה שהואלתי.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

בעניין: כפיית התכנית על עצמי לפני 9 שנים #73449

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
תודה על השאלה,
תודה על התשובות.
אני רק רוצה לחדד את העניין. לא בטוח שגם אחרי 30 שנה אני יצליח להרגיש באמת את החוסר אונים. לכן לא דורשים את זה ממני. מה שכן דורשים ממני זה להתנהג כמו מישהו שהוא חסר אונים.
כשאש דולקת אני לא הולך לבדוק כמה היא רותחת לפני שאני בורח. אני פשוט בורח, כי אני יודע שאש שורפת.
ולגבי השאלה הראשונה, אני לא מבקש ממנו לעשות במקומי כי פשוט הוא לא יעשה את זה (כמו שעד היום הוא לא עשה את זה), אני גם לא מבקש ממנו עזרה לכבוש את היצר, כי אני פשוט לא פונקציה בסיפור, אני הוכנעתי באופן טוטאלי מול התאווה. אני פשוט לוקח אחריות על הפעולות שאני צריך לעשות, והוא מאידך אחראי על התוצאות.
והפעולות הם לא דברים של מלחמה עם התאווה או נסיונות לכפות את היצר. הפעולות הן פעולות פשוטות של עבודת הצעדים והכלים שהתוכנית מציעה.
מהנסיון שלי מה שעבד בשבילי (אחרי כל הפילוסופיות) זה להקפיד להתמיד להתקדם כל הזמן בצעדים ולהשתמש כל הזמן בפעולות ובכלים של התוכנית. ככל שהשקעתי בזה יותר זמן ומאמץ כך קיבלתי שחרור מהתאווה והאובססיה.
והעובדה היפה היא שזה פשוט עובד, גם אם לא מבינים למה.
בהצלחה.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.39 שניות

Are you sure?

כן