ברוכים הבאים, אורח

"בדיוק כיצד החלמנו"
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: "בדיוק כיצד החלמנו" 1350 צפיות

"בדיוק כיצד החלמנו" לפני 9 שנים, 4 חודשים #68803

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
ביום שני השבוע התחלנו מחזור חדש בקבוצת הצהריים (בשעה אחת וחצי בצהריים) בקריאה של הספר הגדול, ספר שנכתב מנסיונם של האלכוהליסטים האנונימיים הראשונים שהחלימו בשיטת 12 הצעדים, לפני כשמונים שנה.

השאלה היא כמובן, למה אנחנו כמכורים לתאווה, שמונה עשורים מאוחר יותר, קוראים את מה שהם כתבו?

אז קודם כל, קצת היסטוריה על הספר הגדול. שמו האמיתי הוא "אלכוהוליסטים אנונימיים", והוא מכונה "הספר הגדול" כיון שבהדפסה הראשונה הוא נדפס על דפים עבים מאוד (חשבו שכך יוכלו למכור אותו במחיר יקר יותר), והיה נראה הרבה יותר גדול ממה שהוא באמת. הספר נכתב על ידי ביל וו. אחד מהחברים המייסדים שהיה בעצמו אלכוהוליסט שכולם התייאשו מחייו והיה ברור שהוא בשלבים האחרונים לפני בית משוגעים או בית קברות, והוא החלים כאשר חווה הארה רוחנית ששינתה את חייו.

הספר מתאר את התהליך שעל המכור לעבור כדי לעבור "התעוררות רוחנית" שבאמצעותה מושג שינוי במבנה הפסיכי של האדם, שבאמצעותה ניתן להחלים גם ממצבים נפשיים וגופניים שנראים כחסרי תקווה. התהליך הזה ידוע בתור "12 הצעדים" והוא הציל את חייהם של מליוני אנשים בכל העולם כולו, כדרך לגמילה מכל סוג התמכרות אפשרית, החל מאלכוהול וסמים, ממשיך בהימורים וקניות, ועד כמובן - ההתמכרות לתאווה.

ואכן, למרות השנים הרבות מאוד שעברו מאז הוא נכתב, הוא עדיין נותר נכון ומדוייק, וגם כיום הוא הבסיס לכל תכניות הגמילה מכל סוג התמכרות שהיא. למרות התפתחות המדע ועולם הרפואה מאז, עדיין לא נמצאה תרופה להתמכרות, וגם לא נמצאה דרך אחרת טובה יותר לגמילה מהתמכרות.

הייחודיות של הספר הגדול היא בכך שהוא נכתב מתוך נסיונם של מאה וגברים ונשים שהחלימו, כך שהוא לא מספר לנו תיאוריות של אדם כזה או אחר, אלא מביא לנו את הנסיון שלהם כפי שהוא. לכן, כבר בהקדמה, בעמוד הראשון של הספר, נכתב שהספר הזה תפקידו לספר לנו "בדיוק כיצד החלמנו". שלושת המילים האלו מודגשות בטקסט, ולא לחינם. אם אנחנו מעוניינים בהחלמה, יש לנו ביד ספר הדרכה שמראה לנו "בדיוק" כיצד ניתן להחלים. במקום להאזין לשמועות שעוברות מפה לאוזן ובהכרח משתנות בכל פעם, הם כתבו את הנסיון שלהם, כדי שגם כאשר יעברו שמונים שנה, נוכל לקרוא בדיוק כיצד הם החלימו, לעשות את אותו דבר, ולקוות לאותן תוצאות בדיוק.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: "בדיוק כיצד החלמנו" לפני 9 שנים, 4 חודשים #68852

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה לך. שיהיה בהצלחה עם הקבוצה וההחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.30 שניות

Are you sure?

כן