ברוכים הבאים, אורח

צועד בדרך החיים - ויה דולורוזה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: צועד בדרך החיים - ויה דולורוזה 2290 צפיות

צועד בדרך החיים - ויה דולורוזה לפני 9 שנים, 6 חודשים #66499

• special
  • חבר ותיק
לאחר תלאות וטלטולים. יסורי נפש ויסורי הגוף. מלחמה והפוגה...
הגעתי למסקנה שצריך טיפול שורשי.
היו לי ספקות ולבטים לגבי תכנית הצעדים הן מהפן המקצועי והן מהפן ההלכתי. החלטתי לנסות...
בדעתי לחלק את העבודה לשניים: לימוד ויישום.
בחלק הלימודי אלמד ואכתוב לעצמי את התמצית הרעיונית ואשנן אותה.
בחלק המעשי פשוט אתחיל ליישם.
אני תפילה אליך בורא עולם שאעשה את המעשים הנכונים ואצליח בהם!!
תגובות יתקבלו בברכה

בעניין: צועד בדרך החיים - ויה דולורוזה לפני 9 שנים, 6 חודשים #66505

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
ברוך הנמצא. שיהא לתועלת. מניסיון אישי כדאי לך להפוך את היוצרות, היות והלימוד שווה קדחת ללא היישום. החפץ בשינוי עליו ליישם. עם הזמן גם תלמד. לשונית 'קולות של החלמה' יכולה לספק לך מגוון רעיונות ליישום. וגם הבנה מסויימת של היישומים עצמם.

שיהיה לך בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: צועד בדרך החיים - ויה דולורוזה לפני 9 שנים, 6 חודשים #66507

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
ברוך הבא
מאחל לך שלא תצטרך לצעוד בדרך הייסורים
לפחות לגבי מדובר בדרך האור שהובילה אותי לקראת אחד המקומות המוארים בחיי.
בהצלחה
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: צועד בדרך החיים - ויה דולורוזה לפני 9 שנים, 6 חודשים #66516

ברוכים הבאים.
באתי לכאן לפני שנה בסוג של אשפוז כפייתי. לא יכולתי יותר להכיל את מי שאני מאחורי הקלעים. לא עניין אותי ללמוד ולא ליישם. חיפשתי נואשות פתרון.

חסד עצום ונס גלוי אני פה עדיין. התאוששתי מעט. לא מתיימר להבין הרבה. עושה את הפעולות הנדרשות. דברים מדהימים קרו לי וחיי השתנו מן הקצה...... ואני צועד רק להיום בדרך לקצה השני. כל יום רק להיום.

מאחל לך את כל המתנות הנפלאות שאני קיבלתי כאן.

בעניין: צועד בדרך החיים - ויה דולורוזה לפני 9 שנים, 6 חודשים #66533

• special
  • חבר ותיק
תודה לאסירות למוישל'ה ולאור.
אני מכור תקופתי ככה שלא תמיד בער לי לטפל בבעיה אבל הנפילה האחרונה קיבלה מימד חדש והחלטתי להיכנס בעובי הקורה הגם שלכאורה העסק במצב רגיעה.
אני סגנון שלא עושה רבע צעד בחיים בלי שאבין אותו כראוי. אצלי הלימוד הוא עמדת בסיס ליישום...
בהצלחה לכולנו

בעניין: צועד בדרך החיים - ויה דולורוזה לפני 9 שנים, 6 חודשים #66542

• אסירותודה
  • מנהל
בשמחה. קח בחשבון שלעיתים קרובות לתקופתיים מורכב יותר. הסיבה  היא שמערכת הרמאות העצמית מקבלת גיבוי מהמרווחים שבין השימושים. ההבנה שבעת המתקפה עצמה אין כל הבדל בין התקופתי לקבוע, עזרה לחברי (אני משומש תמידי) התקופתיים לקבל את מצבם האמיתי ולסגל לעצמם התנהלות תואמת אליו. בנוסף, שמתי לב שכחלק מתהליך הלמידה שלך אתה שואל לא מעט שאלות, טובות. מאוד. דע לך שאינך שונה ממרבית חברי הפורום, בטח שלא בנקודה הזו. רובן של השאלות כבר נשאלו. תשובות רבות  מצויות בלשונית קולות של החלמה. ובכל מקרה תוכל לקבל מידע רב נוסף אם תבצע חיפוש של מילות המפתח בחיפוש הכללי ובתגיה.

בהחלמה.
נערך לאחרונה: לפני 9 שנים, 6 חודשים על ידי .

בעניין: צועד בדרך החיים - ויה דולורוזה לפני 9 שנים, 6 חודשים #66554

• special
  • חבר ותיק
בס"ד
התובנות שהפקתי עד כה:
12 הצעדים – הקדמה
• הצעדים הינם עבודה עצמית. ממילא היא תכנית עבודה יסודית ואמיתית שתחזיק מעמד.
• מטרת התכנית איננה להוציא מההתמכרות. אלא כשהפסקת תפקידה לשמר את ההפסקה. (הוספה: כי שום דבר לא יכול להוציא את עצמך מבלעדי עצמך, או כשאתה בפנים)
• חלק מהצעדים מעשיים וחלקם מחשבתיים. אבל בנויים למערכת אחת. ממילא אפשרי להשתמש בחלקם בשביל נקיון טכני מעשית אבל בשביל חיי אושר וחיי איכות צריך לעבוד על כולם.
• צורת עבודת התכנית: 1-3 נקיון מעשי. 4-7 בדיקת מקור הבעיה באמצעות הכרה עצמית. 8-9 להתנקות מהעבר. 10-12 לשמר את הדרך להמשך החיים.
• הצלחת התכנית תלויה ביישום מעשי. ולא בלימוד.

יהי רצון מלפניך אבא יקר שכעת אצליח בעבודתי. חזקני ואמצני להתרומם מהנסיונות ולא ליפול איתם. להתמיד בעבודה ולא להיכשל...

בעניין: צועד בדרך החיים - ויה דולורוזה לפני 9 שנים, 6 חודשים #66559

בפיסקה 5 אפשר גם "הבנת התכנית תלויה ביישום מעשי. ולא בלימוד"

בהצלחה בדרך.
קדשנו במצותך ותן חלקנו בתורתך, שבענו מטובך ושמח נפשנו בישועתך וטהר ליבנו לעבדך באמת.
אני מאמין באמונה שלמה, שהבורא התברך שמו הוא בורא ומנהיג לכל הברואים והוא לבדו עשה ועושה ויעשה לכל המעשים.

בעניין: צועד בדרך החיים - ויה דולורוזה לפני 9 שנים, 6 חודשים #66572

• אסירותודה
  • מנהל
יפה, כדאי לשים לב שהעסק הזה בנוי על רוח. 1.2.3. הם הבסיס לחיבור רוחני. ובלא מעט מהמקרים לוקח זמן לתרגל אותם ברצף: 1 - לבד אי אפשר. 2 - ביחד זה עובד. 3 - החלטה אמיתית לפנות לכוח עליון.

בהחלמה.

בעניין: צועד בדרך החיים - ויה דולורוזה לפני 9 שנים, 6 חודשים #66631

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
מיוחד יקר שיהיה לך בהצלחה. כתבת שאתה לא עושה רבע צעד בחיים בלי להבין, אבל במחילה אני מניח  שיש כן דברים שאתה עושה בלי להבין ומה שרלוונטי לכאן זה לדוגמא לקחת תרופה בלי להכיר את כל המרכיבים שלה ובלי להבין איך בדיוק היא מרפאה. גם כאן יש רפואה בשביל מחלה מאוד לא נעימה בלשון המעטה ולא חייבים להבין הכל לפני שמתחילים.
אגב, גם אני נחשב כמכור תקופתי והצעדים לא רק עזרו לי להישאר נקי תקופות ארוכות אלא זה גם עזר לי לשנות את החיים מהשורש ולחיות נכון יותר מוצלח יותר ומחובר יותר לה'.

בעניין: צועד בדרך החיים - ויה דולורוזה לפני 9 שנים, 6 חודשים #66909

• special
  • חבר ותיק
יישר כח לשבענו אסי ומשוחרר. תודה על החיזוקים. זה מוסיף הרבה.
בלי להישמע מתל"צ אחרי הכל לכם יש נסיון. בכל אופן לא אמנע מלומר את אשר בדעתי. יש הבדל בין מחלה גופנית ששם הריפוי הוא נטו מבחן התוצאה ולא מעניין מה מרכיבי התרופה לבין טיפול נפשי לבנאדם בעצמו שאז זה לא עובד בשיטת קח וגמור (אצלי בכל אופן). ממש לא. צריך לעבוד עם הבנה סובלנות ואורך רוח. אני לא ממהר לשום מקום אולי כי זה לא ממש בעוכרי.
בנוסף ישנם חלקים מסויימים שלא אהבתי בתכנית אז אני משמיט אותם. אין לי חוזה עם מייסדי השיטה ואני לא חייב לדבוק בה בכל פרט. מה שמתאים לי אני לוקח ומה שלא לא. כמובן שאינני חותך סתם אני חושב על זה הרבה.
בהצלחה לכולנו

בעניין: צועד בדרך החיים - ויה דולורוזה לפני 9 שנים, 6 חודשים #66910

• special
  • חבר ותיק
1-3
כניעה: הבנה שאינני יכול להתמודד מול התאוה.
אמונה: הכרה עמוקה שבורא עולם הוא המנהל את הכל. והוא בלבד יוכל לרפא אותי.
החלטה: החלטה גמורה שאני מוסר לו את חיי. בכל עת אעשה רצונו ולא רצוני.

הרבה זמן לקח לי לעכל את הדברים ובעיקר את זה שאני הולך להוריד אותם למעשה. או יותר נכון לחיות אותם.
הכניעה אוי הכניעה כמה קל לטעות בך. כמה פעמים דמיינתי שאני נכנע אבל איפה אני ואיפה הכניעה.
בסייעתא דשמיא באופן בלתי רגיל מצאתי מישהו מיוחד מאד וחכם בעל יכולת הכלה והבנה שמקבל אותי באנונימיות כמו שאני ומוכן לעשות בשבילי המון. אם הוא היה יודע כמה הוא מצליח לרומם אותי. כמה שמחה יש לי כשאנחנו מתקשרים. התחלתי להתוודע לתאוה שמקננת בי. לדבר איתה פנים בפנים. להתחיל לזוז. וזה היה קשה עכשו קצת יותר קל. עדיין ארוכה הדרך.
חלק נוסף בכניעה שלי זה להתרחק ממקומות או מצבים רגשיים שמובילים לנפילה. בלי לחשוב שאני חזק ולי זה לא יקרה. כן וזה גובל גם לנסוע בדרך עוקפת ולא דרך מסויימת. נשמע הזוי לאיפה הגעתי. אבל כן כשאני נוסע בדרך מסויימת אני נכשל לכל הפחות במחשבה. אז עם כל הבאסה ליסוע בדרך עיקוף.
יש לי עוד מצבי נפילה אני פשוט צריך להיות עם עין פקוחה במשך היום ולאתר אותם ולהיכנע.
אלוקים חזקני ואמצני נא רק היום הזה אלוקים רק היום הזה...

בעניין: צועד בדרך החיים - ויה דולורוזה לפני 9 שנים, 6 חודשים #66939

המשך בדרכך וה' יהיה אתך

אך זכור א"א ללמוד נהיגה מתוך ספר תאוריה גם אם אתה מאד מוכשר...
ואצלי המורה נהיגה הוא הספונסר.
בהצלחה

בעניין: צועד בדרך החיים - ויה דולורוזה לפני 9 שנים, 6 חודשים #66999

אני קורא אותך ומזהה את עצמי. הרצון להבין עד הסוף, לפרק לחלקים קטנים ולהבין כל פרט. כתבתי על זה כאן.
מברך אותך שתזכה ללמוד על מנת לעשות, וממילא תזכה ללמוד וללמד לשמור ולעשות.
וגם מברך אותך שהווייה דולורוזה תהפוך לך למסילה העולה בית אל....
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: צועד בדרך החיים - ויה דולורוזה לפני 9 שנים, 6 חודשים #67033

פעולות ופעולות ופעולות. זה מה שעזר ועבד בשבילי.
שמח בשבילך על הדרך ועל הנכונות, מזדהה עם ה"תקופתיות", זה אחד הגורמים לכך שכל סיבוב מחודש האמנתי באמת באמת שהפעם זה יהיה אחרת, וצריך רק עוד כמה כלים, ועוד כמה סידורים קטנים במציאות, עד ששוב ושוב ושוב.
ה' יהיה איתך

וקיפאון

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.49 שניות

Are you sure?

כן