ברוכים הבאים, אורח

מציאת אלכוהוליסטים.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מציאת אלכוהוליסטים. 1531 צפיות

מציאת אלכוהוליסטים. לפני 10 שנים, 6 חודשים #48214

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
שלום לכולם.

אני בטוח שבסביבתי מצויים מכורים למין, האם יש דרך כלשהי שמשהו ייפתח איכשהו ואוכל לתקשר איתם על כך ולהביא להם את הבשורה שהכרתי?

בספר הגדול מתארים איך שהלכו לבתי החולים וחיפשו אלכוהוליסטים שהגיעו לשם כתוצאה משתי'ה. במין יש מקום אליו מגיעים המכורים כתוצאה מריבוי "שתי'ה"? טוב, אני מתכוון למקום שגם אני יכול להגיע אליהם לשם לדבר איתם . . . . . .

יש מישהו עם ניסיון בזה?

בעניין: מציאת אלכוהוליסטים. לפני 10 שנים, 6 חודשים #48227

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
הנסיון בזה מביא לידי נסיון... וד"ל.

ליד הבית יש מקום שמוכרים סרטים. יום א' אמרתי לאשתי: אולי אכנס לשם לבשר לקונים את בשורת ההחלמה? ??? לשמחתי היא הבינה שאני מתכוון לזה בצחוק... אבל אותי הבדיחה כלל וכלל לא הצחיקה! ??? זה היה חלק ממחלתי ???
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: מציאת אלכוהוליסטים. לפני 10 שנים, 6 חודשים #48231

• brother
  • דירוג פלטיניום
סליחה שאני אומר זאת אבל כרגע אני חושב על ההחלמה שלי ברגע שארגיש מלא מספיק אתחיל לחשוב להכניס עוד אחרים להחלמה.
כרגע אני אישית לא מחפש אחרים.
אני תמיד הרגשתי שחסר לי החיבוק הגדול שיקרב אותי אליך.

לכן החלטתי שאת החיבוק הזה אני רוצה להעניק לכל מי שרק יבקש

בחיבוק גדול ואוהב שרק אח יכול לתת.

בעניין: מציאת אלכוהוליסטים. לפני 10 שנים, 6 חודשים #48244

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
משוחרר יקר,

אמנם אין מחלקות אשפוז לחולי מין.
אבל ישנם מכורים בבתי כלא (בעקרון ישנן קבוצות חיות בבתי כלא).
ישנם חברים ותיקים יותר שנפגשים עם מטפלים בהתמכרויות,
מספרים את הסיפור שלהם ומביאים לידיעת המטפלים את שמור עיניך ואת SA.
ישנם חברים שעונים לשיחות בקו החם.

ישנה גם יוזמה מבורכת של נועם ה' לפזר כרטיסי ביקור עם מספר טלפון במקומות שונים.

ואם אתה רואה מישהו ש"מריח" לך מכור למין, תוכל לספר לו על הפתרון.

כך מגיעים אליהם.

בהחלמה
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: מציאת אלכוהוליסטים. לפני 10 שנים, 6 חודשים #48275

• משוחרר12
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
"אח" יקר, רוצה רק להסב את תשומת לבך שאני שואל את זה זה כחלק מההחלמה שלי. מין חלק של צעד 12 כזה.

שמואל, אולי תוכל בבקשה לפרט איך "מריחים" על מישהו שהוא מכור? בדור יתום זה, אני יכול להצביע כמעט על כל אחד כ"פוטנציאל" . . . . . . וגם, איך מדברים עם מישהו ש"מריח" מכור. הרי אוי ואבוי לי אם הצטננתי, וחוש הריח שלי בדיוק הפעם לא הי'ה כמו שצריך . . . . . 

אשמח לשמוע גם אם יש חברים עם רעיונות נוספים בבקשה. הכי טוב אם יש מישהו שמנוסה בזה.

בעניין: מציאת אלכוהוליסטים. לפני 10 שנים, 6 חודשים #48277

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
משוחרר,

למכור יש התנהגות מאוד מיוחדת שמאפיינת אותו.
אני מאמין שעם הזמן תדע להבחין בזה.
מכיוון שלרוב זה בתוך הראש שלי, אנשים אחרים שלא מכורים לא יבחינו בכך.
אך כיום אני יודע יותר להבחין מבעבר.
איך זה שהאמנתי לחבר'ה כאן ש"רמזו" לי שאני מכור, אם לא הייתי רואה את זה שבעצם ההתנהגות שלי היא של מכור?

אך אני מציע לא לפעול לבד, אלא רק בעצת הספונסר.

Brother - ע"מ לעשות את צעד 12 לא צריך לחכות לצעד 11.
ואם אחכה לו, לעולם לא אגיע אליו.
אמנם ישנם הרבה אפשרויות לעשות צעד 12, אני לא חייב להתחיל בכך שאחפש מועמדים ברחוב.
צעד 12 אפשר לעשות כאן בפורום, במענה וליווי חברים חדשים בטלפון וגם בקבוצות.

בהחלמה
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: מציאת אלכוהוליסטים. לפני 10 שנים, 6 חודשים #48297

• brother
  • דירוג פלטיניום
כמובן שאני משתדל לעשות זאת ואני גם מרגיש שאני מתמלא מכך אך כיוון שאני איני יודע עדיין כלום על הצעדים כמעט אני מרגיש
שאין ביכולתי עדיין להדריך אחרים, לכן אני נזהר מאוד, וכרגע למרות הימי נקיות שלי איני מרגיש שאני מסוגל להדריך אחרים.

בכל אופן כשארגיש שיש לי מטען אני מבטיח שאשמח לשתף אותו לאנשים שירצו.
אני תמיד הרגשתי שחסר לי החיבוק הגדול שיקרב אותי אליך.

לכן החלטתי שאת החיבוק הזה אני רוצה להעניק לכל מי שרק יבקש

בחיבוק גדול ואוהב שרק אח יכול לתת.

בעניין: מציאת אלכוהוליסטים. לפני 10 שנים, 6 חודשים #48299

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
מאוד התחברתי לדברי שמואל.
לא צריך היום ללכת לכלא ולחפש מתנדבים.
מספיק לשלוח הודעה אישית חמה ולבבית לחברים חדשים.
אפילו אם זה הודעה קבועה...
וללוות בהתחלה. זה שיא הצעד 12.
ברוזר היקר, כל יום של החלמה זה מטען. יש לך יותר ממה שיש לכל חבר טרי בן יומו..
בהחלמה
אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: מציאת אלכוהוליסטים. לפני 10 שנים, 6 חודשים #48328

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
אתרום מעט מהחוויות שלי - ראשית את מה שלימדו אותי, הדרך הכי טובה למכור להעביר את המסר היא לחיות חיים רוחניים בעצמו. כדאי לכולנו לשים לב, העברת המסר הלאה היא תוצאה של התעוררות רוחנית - הצעד השתיים עשרה: משעברה עלינו התעוררות רוחנית כתוצאה מצעדים אלו יש פרק מקסים בספר הגדול של AA (עבודה עם אחרים) ופרק נפלא לא פחות בספר הלבן של SA (פרק י' הצעד השניים עשר) רצוי מאוד לקרוא את שניהם לפני שמנסים למצוא סקסוהוליסטים נוספים לקבוצות...

אנסה לענות על השאלות בתימצות - מי שחי חיים רוחניים מפתח חוש ריח העוזר לו לזהות דפוסי פעולה של מכור, הוא הרי יודע על המחלה הזו מנסיון אישי, הן את התאווה, הוא מכיר את המבטים החטופים, את ההתבוננות דרך זכוכיות חלונות ראווה ושאר מרעין בישין (אין לי עניין להוסיף למישהו על מחלתו) והן את מבנה האישיות של המכור, את חוסר השקט, את התזיזתיות, חוסר היכולת להכיל ולקבל את המציאות, ועוד...

לפני שהחברים פה ניגשים לכל מיני אנשים בסביבתם אכתוב מפורשות - כל מקרה לגופו. ממש לא כדאי לגשת לשום אדם ללא התייעצות מוקדמת עם בעל נסיון על כל מקרה ספציפי, באופן אישי עשיתי זאת כמה פעמים, לדוגמא - יש לי חבר שסובל מחוסר יציבות, הוא מתחיל דברים ואף פעם לא מסיים אותם, מצבי הרוח של קיצוניים באופן חמור, באחת השיחות שלנו הוא סיפר לי שהוא הולך ליעוץ בנוגע לכמה בעיות שיש לו...

הדבר הנכון איתו היה פשוט לשאול אותו האם בעיות שלו קשורות לתאווה... בגלל שהוא היה איש קרוב יכולתי לפנות אליו בפניה ישירה, והוא אמר שכן ומשם נסענו למפגש... אני מכיר גם פניות ישירות שהרחיקו את הפיתרון מאנשים שזקוקים לו, בשורה התחתונה יש מנהל לעוטלם, הוא זה שמביא את מי שבא, כל הסיפור שלנו כמורים באים להועיל הוא השתדלות. יש מי שיודע מה נכון למישהו אחר? מהי המילה או המשפט שיגרום לפניה אל סובל להצליח?

אני חוזר שוב למה שכבר כתבתי בהתחלה - הדרך הכי טובה היא לספר את הסיפור שלי. מה עברתי, אני. לא לומר לאחרים מה הם צריכים, או מה ניסיתי לעשות ולא הצליח לי, לשתף במה כן עובד.  הנסיון שלי מוכיח, עלי לדאוג לחיבור שלי, פשוט להיות מחובר לכח עליון, לדבוק בדרך שמאירה אותי פנוי מספיק להיות 'צינור' לחסד שלו, הוא כבר יביא אלי את מי שצריך. בדוק.

בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: מציאת אלכוהוליסטים. לפני 10 שנים, 6 חודשים #48337

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
שלום חברים וסליחה על ההתערבות באמצע הדיון.

כמו שכבר כתבו כאן, ביל חיפש את ד"ר בוב לא כדי לעשות לו טובה גדולה אלא כדי שהוא יצליח להישאר נקי בעצמו, מה שאומר שכאשר אני מחפש לעזור למכור אחר - זאת פעולה שהיא בעצם אנוכית. כמובן שזה עוד אחד מהפרדוקסים של התכנית, כי יוצא שאני עושה את הפעולה הכי לא אנוכית - במטרה אנוכית.

רוי K (שהתחיל את התכנית 12 הצעדים עבור המכורים למין), היה אומר "תמצא את ד"ר בוב שלך". הרעיון הוא שכאשר אני מתחיל להרגיש חלש והקרקע מתחילה לרעוד מתחת לרגליי - זה הזמן למצוא את החבר שאליו אני יכול להעביר את המסר, וכך להישאר נקי.

מה שכן, אני לא חושב שאנחנו צריכים לחפש בבתי חולים או בתי סוהר, וגם לא להריח אנשים בבית כנסת. יש כאן בפורום המון אנשים שמשוועים לעזרה, הדרכה, הכוונה ותמיכה. לא כולם צועקים את זה, אבל כולם צריכים את זה. מספיק שכל אחד ייזכר כיצד הוא הגיע לכאן חושש, מבוהל ומפוחד, ונבין שיש לנו כאן המון המון מקום לעזור לחברים אחרים.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: מציאת אלכוהוליסטים. לפני 10 שנים, 6 חודשים #48462

• משוחרר12
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
תודה רבה חברים. אשמח לשמוע למי שיש להוסיף או להוסיף לשאול.

מטבע הדברים והעבודה החדשה שלי, אני לא מצליח להגיע כל כך לפורום, ובטח שלא לצעוד כאן את צעד 12.

לעומת זאת במקום העבודה שלי, אני די בטוח שיש כמה חסרי אונים, שהייתי שמח לספר להם על המקום אליו הגעתי היום ומאיפה התחלתי. זאת בשורה טובה מאוד.

מכל תגובה אפשר ללמוד, אבל הסיפור שלך אסירתודה זה בדיוק מה שאני מחפש. ניסיון של מכור שזיהה "חבר", והשתדל להעביר לו את הבשורה.
אולי באמת עם הזמן, אם אדע בזיהוי יותר רציני על חבר חסר אונים ארצה לשאול אותך על זה יותר.

כמובן שהכל בעז"ה. ובעצת הספונסר.

אוהב אתכם חברים. קצת חבל לי על הריחוק שזה חלקי כעת מאת ה', אבל מצד שני החיים שלי התחילו להיות מלאי תקווה. ב"ה. (ולא שקודם הייתי מדוכא ומיואש. אבל . . . . . . . )
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.45 שניות

Are you sure?

כן