ברוכים הבאים, אורח

הכנות שלי - תהליך.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הכנות שלי - תהליך. 917 צפיות

הכנות שלי - תהליך. לפני 10 שנים, 7 חודשים #44399

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
עניין אחד הוא להיות כנה ביחס לעבר, ועניין אחר לחלוטין הוא להיות כנה ביחס להווה. לא קל לומר את האמת על מי שהייתי בעבר, התרגלתי לעשות את זה אבל זה עדיין לא קל, הרבה יותר מורכב לי לספר את האמת ללא כחל ושרק על מה שמתרחש אצלי היום, בלי לעגל פינות, ללא הנחות, לשים את האמת המכוערת כמו שהיא על השולחן, למה? כי אני מצפה מעצמי ליותר היום, במיוחד שיש רגעים שאני מאמין לכל מה שאתם אומרים עלי...

אבל זה לא הכל, לפעמים נדמה שדווקא ביחס לכנות ישנו אזור דמדומים אפור, להלן דוגמא אמיתית, לאחרונה התברר לי שיש באפשרותי לקבל החזרי מס, בהציגי את תלוש המשכורת הנני זכאי להחזר של סכומים לא מבוטלים, מצבי הכלכלי ידע ימים יפים יותר במיוחד לאור הקיצוץ בקצבאות ייקור המע"מ וביטול עוד כל מיני מענקים שכל משפחה ממוצעת 'נהנתה' מהם לאחרונה, העניין הוא שמדי פעם אנחנו מקבלים מההורים מענק, 'השלמת הכנסה' מה שמבטל את הזכאות למס הכנסה שלילי.

שאלתי את הספונסר מה לעשות, לקחת את ההחזר ללא דיווח? גם למתנות שההורים נותנים תכנס היד הביוקרטית? הוא צחק, שתק. אחרי שחלק איתי את חוויותיו בתחום הגענו אל השורה התחתונה, שם לא רצה לומר לי מה עלי לעשות אלא רק שזה נושא אישי. כל אדם ומדרגת כנותו, הוא הציע שאנהג כרצון אשתי, 'כל אשר תאמר אליך.. שמע בקולה', הגם שאשתי מיליטנטית ממני, נהגתי כרצונה. בבחינת ועשית ככל אשר יורוך.. והאפור נצבע ב...

אזור הדמדומים הזה משך את תשומת ליבי, ומעת לעת חשבתי לכתוב על כנות, על התהליך שלי, להדגיש את ההבדל 'מרק לא לשקר', הרעיון שהיה ברור לא הבשיל לכדי מאמר שלם, המתין לזמנו בסבלנות, שעתו הגיעה ככל הנראה, ומעשה שהיה כך היה: ביקש ממני מנהל האתר להכין כתבה פרסומית לקראת הפצתה בתקשורת הכללית, כרגיל שאלתי את הספונסר שאמר לי שלדעתו כדאי שאכתוב. זהו חסד עבור מי שאינו מודע לבעיה ולפיתרונה. פסק.

כתבתי. בכוונת מכוון, בכדי שהכתבה תעבור את מבחן הפרסום הציבורי, ריככתי את הדברים. כתבתים במרומז, שיניתי גם ביחס לפרטים טכניים לא חשובים בכדי ששמי 'וטביעת אצבעותי' לא יתנוססו עליה. ו.. לפני ששלחתי אותה למנהל האתר שלחתיה אל צוות 'המגיהים' שלי, כמה חברים קרובים שמכירים את כל סיפור חיי, בכדי שיביעו עמדה. הכתבתה 'אושרה' על ידם, נשלחה לתקשורת ו.. הופצה בטעות במייל היומי תחת שמי.

חשתי שיצא המרצע מהשק, אין סיבה שהיא גם לא תהא בפורום, העליתי אותה. ניתן לקרוא - כאן - בתוך דקות כבר נשאלתי על ידי חבר בפורום בפרטי אודות  'הכנות' שלי. הוא כתב לי כך: תורה היא וללמוד אני צריך.. כתבת שבשמור עינך נצלו חייך. והלא עוד קודם מצאת את התשובות... האם אתה פחות מפחד מהימים הנוראים מעת שאתה 'בשמור'? והלא - - - השבתי לו (כמובן, לאחר התייעצות) עיקרי הדברים הריהם לפניכם –

שאלות טובות. האמת היא שממתי שבאתי לשמור עינך והתחלתי לכתוב על הנושאים הללו יותר גם אני מפחד פחות. כעין הלומד על מנת ללמד... ולא, אין לי כל בעיה עם כנות, אני כותב על התעוררות רוחנית. היא אמיתית. לימדו אותי שכתיבה על דברים שאינם 'תובעת את עלבונה'. המראה הנוקבת שלנו מתעוררת לחיים. התחושה היא של שקר. כשכותבים על מקום בו לא נמצאים האמת הפנימית מתקוממת.

אני נמצא במקום עליו כתבתי, אילולא השגגה מצד מנהל האתר הייתי נשאר (אני מעדיף שם) מאחרי הקלעים. בנוסף לו יצוייר שהייתי כותב את זה על SA הרי זה היה נכון לחלוטין? אז מה רע שנעשה שימוש במילים הללו, שימוש שמועיל לחולים לפחד פחות מעונש ולהתחבר עוד יותר לאביהם שבשמיים? הרי הלכה למעשה כיום יש את התשובות הללו בשמור עינך?

ולעצמי חשבתי שהנה הגיע הזמן להרחיב את היריעה מעט על כנות כתהליך. (גם ביחס לפוסט הזה התייעצתי, אלא מה?)

מאז בואי לפורום, לפני כ 15 חודשים נדרשתי לסוגיות חוטא חולה לסוגיהן שבדרך כלל אינן נידונות ב SA, הדברים התחדדו וסודרו אצלי באופן יעיל לעין ערוך על ידי מה ששאלוני חברים בפורום, לא פעם גם כתבתי שאני ממתין להדרכתו של ספונסרי, ולא, זו לא היתה המתנה להכוונה כיצד להסביר ממרומי הקתדרלה למי מקוראי את מה 'שעליהם' לדעת.. לעצמי יישבתי. את תמיהותי. ספקותי. כן. תועלתי. שלי.

חשוב לי להבהיר – בכל פעם שכתבתי שזהו תהליך לא התבדחתי. זו האמת. אינני נמצא במקום בו הייתי לפני זמן. ולא רק ביחס להתנהלותי מול התאווה, ביחס לכל החיים. כשם שנידרש לניצחון גובר והולך אל מול התאווה, ידרש גם ניצחון גובר והולך אל מול הפגמים, לדוגמא חוסר כנות. יתכן שבעוד זמן אגדיר את הלומדע'ס דלעיל בעניין כתיבת הכתבה כקורמקייט (עקמומיות) של פטפטן חולה.. אתייעץ ואכוון אחרת מעכשיו, וכבר היו דברים מעולם, זו טיבה של התקדמות.

עלי לעשות כמיטב יכולתי דהיום, ומצבי כיום הוא שכשיש לי מספר אנשים שיודעים עלי הכל כולל הכל, גם פוסטים כאלו לפני פירסומם, אני חש כנה לחלוטין, כשישנם ניגודי אינטרסים, מניעים נסתרים או סתם הערות של 'מגיה' כזה או אחר, אני עורך מחדש את הפוסט, מעכב פירסומו ולא פעם אף גונז אותו לחלוטין.

כשם שהגיעו, כך עוד יגיעו, זמנים בהם יתכן מאוד שאפעל אחרת. לא מתוך זילזול בעבר, ההפך, דווקא מתוך כבוד לדרך. לעליית המדרגה, עלי להעריך את המקום בו אני ניצב היום. בשני אופנים, להעניק לו ערך, וגם כאומדן, לאמוד את יכולתי ולהתאים את מעשי, לא לבד, באמצעות אדם נוסף, אני פשוט לא אובייקטיבי לגבַּי.

בכנות.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: הכנות שלי - תהליך. לפני 10 שנים, 7 חודשים #44400

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
בכנות, תודה
עוד אגיב לאחר העיון
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: הכנות שלי - תהליך. לפני 10 שנים, 7 חודשים #44416

• חוזר לאבא
  • דירוג זהב
  • שוב חוזר לאבא
תודה אסירות, הועלת לי מאוד.
כשהגעתי ושמעתי מכל פינה שצריך כנות קפדנית\מוחלטת וניסיתי לממש את זה בלי עזרה והדרכה. נדמה לי שיש כמה צעדי 9 שהכנתי לעצמי. ולשימוש זה לא עזר (כשאתה אומר למישהו משהו לא נעים בפנים והוא מתפוצץ עליך... לא הכרתי דרך אחרת חוץ מלברוח מזה)
בלנ"ד לעולם לא אחזור יותר ליפול מרצוני. אבא, גם אם ארגיש שאתה דוחה אותי אמשיך לנסות לחזור אליך בכל יום, רק להיום. עד שאמצא את הדרך.

בעניין: הכנות שלי - תהליך. לפני 10 שנים, 7 חודשים #44637

• brother
  • דירוג פלטיניום
כנות אין ספק שהיא שם המשחק.
תודה רבה, הלוואי ואצליח להיות כנה כפי שכתבת..
אח.
אני תמיד הרגשתי שחסר לי החיבוק הגדול שיקרב אותי אליך.

לכן החלטתי שאת החיבוק הזה אני רוצה להעניק לכל מי שרק יבקש

בחיבוק גדול ואוהב שרק אח יכול לתת.

בעניין: הכנות שלי - תהליך. לפני 10 שנים, 7 חודשים #44853

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
תודה אסירות.

חוץ מעניין הכנות למדתי כאן מסר חשוב מאוד בעבורי:

אני לא חייב להיות עכשיו בהחלמה כמו כזו שיש לחבר הכי ותיק.
אני לא חייב לדעת עכשיו להסביר את כל מה שכתוב בספרות ואת כל מה שאומרים החברים הותיקים.
אני לא חייב לדעת הכל עכשיו.

מה שהבנתי עכשו זה מספיק לעכשו, ייתכן שבשלב מאוחר יותר יהיו לי הבנות אחרות וייתכן שלא וזה בסדר גמור.

תודה.

אחרי שסיימתי לכתוב את התגובה, שמתי לב עד כמה מתאימה הכותרת של הפוסט למסר הגדול שקבלתי כאן:
"..... - תהליך".

בהחלמה.
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 7 חודשים על ידי .

בעניין: הכנות שלי - תהליך. לפני 10 שנים, 7 חודשים #45405

מזדהה מאוד עם ההתחלה. את העבר אין לי בעיה להכניס לארגזים, אני מאסטר בתחום, ויש לי בוידעם מפוצץ דפים מכאלה. הבעיה זה עם העכשיו, זה עם זה שאני צריך לקחת את עצמי, לאסוף, לדבר ולמסור ולהתקדם, ולהבין שאני חייב להכנס למקום הזה שאני מת מפחד לגביו שהוא החיים שלי באמת על פני קרקע המציאות ולנסות להסחב איתם

וקיפאון

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.40 שניות

Are you sure?

כן