ברוכים הבאים, אורח

שאלה- איך אני יודע שאני "מכור" ???
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שאלה- איך אני יודע שאני "מכור" ??? 1693 צפיות

שאלה- איך אני יודע שאני "מכור" ??? לפני 10 שנים, 8 חודשים #42159

• tomt1215
  • חבר ותיק
אהלן ,
עדיין לא הבנתי איך אני יכול להחליט ללא איש מקצוע שאני בהגדרת "מכור"? . תמיד כדי להסביר מה זה "מכור" ולמה אני כבר לא "חוטא"  אומרים שזה "כמו ילד שחולה בתסמונת דאון " " זה מחלת נפש לכל דבר" זה ממש מחלה. כמו OCD
אבל איך אני אדם בגיל 24 סה"כ 'מבולבל בתוך עצמי , יכול לקבוע נחרצות שאני מכור , חולה . ולכן אין לי "דעת" בזמנים מסוימיים" . הרי אנשים שחולים במחלות נפש לא הם קובעים שהם חולים אלא משהו חיצוני שלמד על המחלה. ויודע ולא כל אחד קובע "זה חולה" ! "אתה מכור" ? 
אז למה כאן אני יכול לקבוע שאני מכור ?! לבד ?
הרי ברור היום שכל נער מאונן וצופה בפורנו לפעמיים יותר ולפעמים פחות , ואם יש לו מצב רוח לא טוב אז  הוא הולך לשם בתדירות יותר גבוהה כדי "לפצות" על התחושות הרעות האלו.
אז מה? ישר במצב הזה  הוא מכור  ומי מחליט על זה ?" המכור" עצמו - כאלו , בהכול אין לי דעת ואני צריך ספונסר וחברים שייעזרו לי אבל בקביעה הכי חשובה אני מחליט !!! לא נשמע לי הגיוני !
אז מה ? - הוא באמת לא מצליח והכל והוא מנסה וצועק לאבא שבשמיים שיעזור לו ופורים הוא משתכר ובוכה וגם בר"ה ויום כיפור מאונן אחרי 5 דק שיצא החג, אז זהו ישר הוא "מכור" .
הרי זה מחלה , מחלה פתולוגית . אז מצד אחד מתייחסים לזה כ"מחלה" ולכן "אין לי דעת" "ואני צריך כוח עליון שיפתור לי את הבעיה" "ושום כח ארצי לא יכול לפתור אותה אלא רק אם אמסור את רצוני וחיי לה'"
אבל מצד שני כל אחד יכול להגיד "אני מכור" "אני חולה" - אני נופל ,רע לי קצת ,אבל אני חולה אז כל הסברים היפים על תשובה וזה ממש לא קשורים אלי .

אז הייתי שמח לברר איך אני יודע שאני "מכור"- "חולה" ? וכן ,קראתי פה בפורום והשתתפתי בקבוצות וחלק מהסיפורים "התחברתי" אבל עדיין זה "מחלת נפש" ?!!! זה לא סתם ?

בעניין: שאלה- איך אני יודע שאני "מכור" ??? לפני 10 שנים, 8 חודשים #42161

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
פשוט, תנסה להפסיק. מה הבעיה?
אה, אם לא הצלחת כנראה שזה משהו שחזק ממך.
קוראים לזה מכור...
לילה טוב.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: שאלה- איך אני יודע שאני "מכור" ??? לפני 10 שנים, 8 חודשים #42164

• tomt1215
  • חבר ותיק
כל דבר שאני לא יכול להפסיק מייד וישר זה בהגדרת "מכור" ו"חולה" ???

בעניין: שאלה- איך אני יודע שאני "מכור" ??? לפני 10 שנים, 8 חודשים #42166

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
10 שנים זה מיד???
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: שאלה- איך אני יודע שאני "מכור" ??? לפני 10 שנים, 8 חודשים #42169

• tomt1215
  • חבר ותיק
אוננות זה דבר טבעי , שיש לכל ילד מתבגר! ואם אני יירצה להפסיק לאכול , לשתות , ונגיד לדבר לשון הרע או לשקר - אלו דברים טבעיים שלכולם יש אותם וכולם מתמודדים איתם. אם מדברים פה לא בקטע "דתי" אז בעולם החילוני המערבי אוננות וצפייה בפורנו הם מעשיים נורמליים ולא מזיקים. ( אנחנו אומרים שזה לא קטע "דתי" אלא זה דפוס חולני שמוביל לבריחה מהחיים " )
אז למה לשחק על 2 המגרשים ? או שזה דתי ולכן אני כבר 10 שנים רוצה להפסיק כי זה שז"ל ואז אני חוטא או שאף פעם לא היה לי את האיסור הזה ובכל זאת זה הציק לי ואז אני "חולה".
נראה לי שאי אפשר לעשות עירבוביה , גם דתי כי ניסינו כי אנחנו דתיים אבל עכשיו אני מכור אז זה לא קשור לדת
אבל כל צעד 1 שלי בנוי על סמך זה שהבעיה של האוננות והפורנו היא דתית ?! כי אם הייתי חילוני היה מעניין אותי אוננות פורונו נראה לך , בתור רווק ? והיום גם בתור נישואים לא מעניים אותם שהם צופים בפורנו.
אז בוא נחליט מדברים על מחלה על משהו מקצועי על משהו חילוני או על משהו "דתי" ומשחקים על 2 המגרשים ?

בעניין: שאלה- איך אני יודע שאני "מכור" ??? לפני 10 שנים, 8 חודשים #42170

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
טומט יקר, אענה לך על ראשון ואחרון - זה שאני יודע שאדם כלשהו מכור לא יעזור לאותו אדם. הוא צריך להגיע למסקנה הזו, למה? כי הידיעה הזו מחייבת. והתחייבות על סמך דברתו של אדם אחר (גם איש מקצוע) מחייבת הרבה פחות מאשר מחוייבות עצמית.

אני לא יודע אם אתה מכור או אם אתה יכול לקבוע על עצמך שאתה מכור. דברתי עלי. את הנסיון שלי. כל העסק הזה בנוי בכוונת מכוון על שיח לא מקצועי, עזרה של אנשים כואבים לאנשים כואבים. קח מה שמתאים לך ואת השאר זרוק. אם אתה חושב שאינך מכור, תבורך.

וכן, אני חולה נפש. לא שפוי. לא נעים לומר, לא יפה לקרוא, לא מחמיא לשמוע. אבל אין דרך אחרת לתאר את מי ומה שעשיתי.  אלברט איינשטיין טען שאדם העושה אותה פעולה כל הזמן ומצפה לתוצאה אחרת הינו חסר שפיות. זהו תיאור מדוייק שלי.

משפט לסיום, יתכן מאוד שאני טועה במסקנתי 'שאני מכור', אבל במבחן התוצאה אני מרוויח - אני נקי מאז. אתה צריך שאתאר לך את ההפסד של מי שהחליט שאינו מכור? 
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: שאלה- איך אני יודע שאני "מכור" ??? לפני 10 שנים, 8 חודשים #42174

• tomt1215
  • חבר ותיק
אסירות תודה ,
אצטט את דבריך - "כן, אני חולה נפש. לא שפוי. לא נעים לומר, לא יפה לקרוא, לא מחמיא לשמוע. אבל אין דרך אחרת לתאר את מי ומה שעשיתי"

אני לא בא להתריס , אלא להבין . אני נמצא מחודש אדר וממש לא מבין. וכן , פילוסופיות לא עוזרות אלא פעולות. אבל עדיין אי אפשר להסתיר את השאלה שלי

איך אדם שהוא חולה נפש והוא "חסר שפיות"  יכול להחליט החלטה כ"כ גורלית שהוא "מכור" אבל מאז הוא חייב ספונסר כי אין לו דעת ?! והוא צריך עזרה אלוקית שתחלץ אותו ? לא מבין. אז זה שאני "מכור" פה יש לי "דעה" ואני לא "חסר שפיות" ואני פה לא צריך עזרה חיצונית אבל מאז רק עזרה חיצונית תעזור לי . נשמע לך ??
ברור שאם אני לא יבין שאני מכור אז אף פסיכולוג בעולם לא יעזור לי , אבל מי אמר בכלל שאני מכור?! בגלל שמגיל 13 אני מנסה להפסיק כי התורה אמרה לי שזה שז"ל ואני לא מצליח ועוד 99% מבני הנוער עדיין מאוננים אז אני מכור?!
ואם זה לא בעיה דתית אז למה בקבוצות של שמור עיניך וAS רואים רק דתיים ??? למה לחילוני רוצה להפסיק לאונן , לצפות בפורנו זה לא מציק ?
אי אפשר להתעלם מזה , שהבעיה היא פה דתית - ואז משנים את החבל ואומרים אני לא חוטא אלא חולה , אבל אם זה היה מותר אז בכלל לא הייתי מרגיש רגשות אשמה בושה וכו' ?

בעניין: שאלה- איך אני יודע שאני "מכור" ??? לפני 10 שנים, 8 חודשים #42177

• אסירותודה
  • מנהל
אני מבין שאתה לא בא להתריס, ואם היה לי צד שכזה היית 'זוכה' להתעלמות מוחלטת. ולגופם של דברים. אתה קובע בנחרצות דברים המנוגדים למציאות. טענת שאין בקבוצות חילוניים. טעות. יש. ב SA בישראל וגם כאן בשמור עינך. לדתיים יש יותר יסורי מצפון בגלל העניין הדתי ולכן רואים אותם יותר בקבוצות. אבל זו בהחלט לא בעיה דתית.

רוב חברי SA בחו"ל - עשרות אלפים - הינם גויים למהדרין, אין להם שום בעיה של שז"ל. הם לא שמעו על משהו מהסוג הזה ואין  להם מושג היכן היא ישראל ומהו צורת יהודי. הם באים לקבוצות ומחפשים פיתרון כי הם סובלים. השיעבוד לתאווה הורג את האישיות בלי קשר לדת.

ולעניין ההחלטה.

זה שיש לי בעיות, ושבזמנים מסויימים איני מסוגל לתעל את ההגיון שלי לא אומר שאני מטומטם לחלוטין ושאין לי שכל בראש. אני לא צריך הוכחה לזה שאני כותב לך עכשיו בדיוק כמו שאיני זקוק להוכחה שאתה כתבת תגובה לפני כן. אם אני חי במציאות היא זו שמוכיחה לי היכן אני. אם אני כנה עם עצמי אני יכול להבחין שישנם זמנים שבהם הרצון שלי לא היווה פקטור ביחס להחלטות שלי, כתבתי בעבר פוסט על זה - לפטר את השכל  'אין חבוש מתיר עצמו מבית האסורים'. למרות שאם הוא היה זה שנמצא בחוץ, אם לא היה חבוש, כן היה יכול... 

הצעד הראשון שלי לא מורכב משום עניין דתי, הרב שלי התיר לי לאונן (פשוט עשיתי דברים חמורים יותר הלכתית) אני רציתי להפסיק גם את זה כי סבלתי. זו אובססיה שחיסלה אותי, דרשה ממני עוד, לא רציתי לעשות ועשיתי. לצפות בפורנו שעות ימים ושבועות מבלי לעשות שום דבר אחר, רק כדי לראות את 'הדבר הכי מדהים' עוד ועוד לקח לי את החיים. אגב, בשנים האחרונות של השימוש לא עניין אותי כמעט האיסור ההלכתי.

גם לי כאב לדעת שיש  בני נוער אחרים שעושים ונהנים, תסכל אותי שאצלי זה לא כך. הרגשתי דפוק שדווקא אני קרסתי מסבל. הייתי עבד, סמרטוט של התאווה. זו לא הנאה זה כאב. פיזית. ואני חסר כח מול העובדה שאני לא מסוגל להנות כמו אדם נורמלי, שמשהו בתוכי שבור, אני נוגע קצת ומיד מתחיל מסע מטורף שלא עוצר לרגע, אני מוכן לזרוק הכל - עבודה אישה ילדים פרנסה בית בשביל דמיונות.

- - - - -

לא ברור לי מה אתה רוצה, לשכנע אותי שאני לא מכור? לא, תודה. ב"ה היום טוב לי עם מה שאני. שאשכנע אותך שאתה כן מכור? לא אנסה, הרי כבר כתבתי לך שלדעתי (למרות שלהבנתך אין כאן הגיון) אתה הוא זה שצריך להחליט על כך.

אני חולק את הנסיון שלי איתך ועם אחרים, מתאים לך קח, ולא - שכח.
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 8 חודשים על ידי .

בעניין: שאלה- איך אני יודע שאני "מכור" ??? לפני 10 שנים, 8 חודשים #42178

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
היי טומט חבר יקר,
אל דאגה, אין תחושה של התרסה בדבריך. אנסה לענות מהזוית האישית שלי.

אני עצמי התחבטתי רבות בשאלה. ביצועי התאווה שלי לא מרשימים. (לפעמים אני חושב ליפול 1000 קומות כדי להיות גבר). לא הגעתי לאף מרחק. באתי לכאן מטעמים נטו דתיים. לפעמים התפללתי הלוואי שהייתי חילוני בלי המצפון הזה... זה עצמו מורה על חוסר שפיות. בכל אופן באלול שעבר מצאתי את הקרקעית שלי. הרגשתי חוטא מלוכלך מסואב מטונף חסר מקום בעולם. נכנעתי. ביקשתי עזרה, נכנסתי לשמור עינך.

מצאתי כאן חברים כלים ושיטה. לא הייתי בטוח כלל שאני מכור לתאווה. לקח לי חצי שנה עד ששיתפתי ׳שמי הושיעה ואני מכור לתאווה׳.. ועדיין אני מסתפק. האם אני באמת מכור? וזה מה שאני עונה לעצמי.
המחלה היא רוחנית, נפשית ופיזית.
זה שאני חולה רוחני זה ברור לי. יש לי כמיהות מטורפות למילוי, במוצש אני כארי בכלוב, הנשמה שלי כל הזמן מחפשת, אני לא מתמלא מכלום... חיפוש אדיר אחר משהו שאינני יכול להגדיר. - מחלה רוחנית. כי חולת אהבה אני... נפשי חולת אהבתך...
זה שאני חולה רגשית זה ברור לי. אני תלותי בדעת אחרים בטירוף. יש לי זכוכית מגדלת שמעצימה דברים ומוציאה אותם מפרופורציות. אני נרקומן של אגו. צורך הכרה ומצליחנות כל דקה. אין לי איזונים רגשיים נכונים. ברור שאני לא יודע להתמודד עם מצוקות נפשיות.
זה שאני חולה פיזי - אלרגי לתאווה זה ברור לי. אני ממש אלרגי, אתה לא יודע איך הגוף שלי מגיב מוזר למראה של תאווה. אני מאבד עייפות ונדבק למסך ל6 שעות רצוף, שוכח מהמחר שוכח מהאשה והילדים שוכח מהעבודה שוכח מאלוקים... מוכן לזרוק לפח שנה של נקיות בשביל קליפ עלוב ביוטיוב. מוכן להוציא 10,000 שח בכל רגע נתון כשאני חשוף לתאווה. וווואו איזה אלרגיה, איזה תגובה חריפה מתעוררת בי בחשיפה הכי קלה לתאווה.

כשהבנתי שהמחלה שלי יושבת על 3 מיימדים אלו, והבנתי שההחלמה ממלאת את 3 הבורות הללו החלטתי שאני הולך על זה. והאם אני מכור? או אם נשאל יותר נכון, ממתי הכמיהה הרוחנית למילוי עם שילוב של חוסר איזון רגשי עם שילוב של אלרגיה, באיזה תמהיל זה נקרא בהגדרה המקצועית התמכרות? מה איכפת לי!!! וכי אני צריך איזה פקולטה שיגדירו אותי? אני יודע מה הבעיה שלי ואני יודע שיש כאן פיתרון. האם אני מכור? עבורי זה משחקי מילים וטרמינולוגיה. תכלס אבדה לי השליטה על חיי.

לעניות דעתי מספיק לי מחלת האלרגיה שלי כדי שאהיה חולה ולא חוטא.

באופן כללי, הקביעה שאני מכור היא לא חוות דעת מקצועית על עצמי, היא זעקה של שבר, דיייי?!! לא יכול יותר! ניסיתי הכל ולא הצלחתי! זו לא סברא, זו קריסה של האמון בעצמי ויאוש טוטלי ! זה קרה לי גם בהתמכרות למשחקי מחשב. פשוט צרחתי דיייי! לשם אני לא חוזר. זה לא שיקול דעת, בשיקול דעת אינני סומך על עצמי. זו נהמת הלב שחש שהוא מכלה את עצמו בכל פנטזיה... בכל נפילה...

שמור עינך - טובע בפיתויי האינטרנט? איך אני יכול לאבחן שאני טובע?? כי המים נכנסים מכל החורים ואינני מצליח לנשום.

ולסיום כמו שכתב אסירות, אם זה מה שעובד, אז למאי נפקא מינא? מה נפשך זה רצון השם. אם מדין החלמה ואם מדין תשובה. והצורה הנכונה לזה לעבוד זה דוקא בשפה של התכנית. חולה! אז אני מרגיש שזה רצון השם ממני כעת. שאתייחס אל עצמי כחולה ועל ידי זה אצעד ב12 צעדים רוחניים שיקרבו אותי אל הדביקות בו יתברך. האין זה תכלית הבריאה?

מקווה שהועלתי. מקווה שנבין שלא התשובות הם אלו ששומרות אותנו נקיים. רק פעולות פעולות פעולות.

תודה על העלאת הנושא
אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: שאלה- איך אני יודע שאני "מכור" ??? לפני 10 שנים, 8 חודשים #42191

• tomt1215
  • חבר ותיק
אסירות תודה-
קודם כל אני ממש לא בא לשכנע אותך שאתה לא מכור. אני באמת רק מנסה להבין , כי זה תוקע אותי כבר חצי שנה למרות שאני הולך לקבוצות וכו'
דבר שני- לפחות ב"שמור עיניך"( קבוצות חיות)  כולם דתיים וכן בקבוצות בירושלים של AS , גם גויים בכמה מהדתות מצווים לא להשחית זרע ז"א זה לא רק יהודיים יש להם את האיסור הזה. ולכן גם להם יש נקיפות מצפון על זה. איסור השחתת זרע זה איסור אוניברסלי.
לפי אמירתך אדם שנשאר בנורמה זאת אומרת אוננות ופורנו והוא בא לפה עם נקיפות מצפון דתיות הוא יכול להשאר פה? התוכנית תעבוד בשבילו ?
אם רציתם שגם חילוניים יבוא לפה וזה לא קשור לעניין דתי מה פשר השם "שמור עיניך" - שמירת העניים לא?! וכל הרבנים שנותנים את הסכמתם לאישור של אתר זה? מה זה עניין חילוני? ואם שמור עיניך זה לא לדתיים למה קוראים תהילים לפני קבוצות ?
הושיעה היקר,
אתה מבין שאתה מדבר בשפה של מחלה - רוחני , פיזי ורגשי ( ודרך אגב אני מאוד מזדהה עם כל אחד מהיבטים האלו - האלרגיה , הכיסופים לעוד וכו') אבל עדיין זה משהו שהוא מקצועי. זה מחלה , מחלה - זה לא סתם ?! אתה פטור מהרבה דברים , מהצד המשפטי לא יכולים לשפוט אותך על מעשייך כי אין לך "דעת" ומי קובע את זה האדם עצמו אם אני אתן לך רשימה של תסמינים פיזיולוגיים של דלקת ריאות ותשים לב שיש אותו לאחד מקורביך , אתה תקבע אתה זה או תלך לרופא ?
אז מה זה שונה מפה? הסבל , הרבה אנשים סובלים ולא לא היו מתייחסים לזה בכמויות גם בספרים ושלא נדבר על הספרים הספציפים שנחטפים כמו "אשיב ממצולות" - מה שם מדברים לאנשים שקורים את החומר וישר מפסיקים , הרי ברור שהמלחמה היא תמידתית מול היצר ! כל החיים ננסה וננסה "ושבע יפול צדיק וקם" - הנפילות וחוסר ההצלחה מאפיינים כל אדם עלי אדמות , אף אחד לא ייבטח שהייצר הזה ייעלם.

בעניין: שאלה- איך אני יודע שאני "מכור" ??? לפני 10 שנים, 8 חודשים #42194

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
יש משפט בספרות, בערך ככה, "הגענו לכאן מהסיבות הלא נכונות ונשארנו מהסיבות הנכונות"... הגעתי כדי להפסיק לחטוא. ונשארתי כדי להחלים.

השאלה היא מאי נפקא מינה לך כל הדיון הזה? נניח ואתה לא מכור, אז מה? נניח ויש אדם שהוא סתם עוד חוטא רגיל. שלא מסוגל להפסיק. ואז הוא מצא מקום עם אחוזי הצלחה משמעותיים. מה הוא צריך לעשות כעת? ללכת בדרך של אלו שהפסיקו. מה משנה התואר המקצועי של הרופא? למה אתה מתעקש להישאר עם האשמה? מה היא תעזור לך? אם אתה באמת רוצה להפסיק עשה מה שהמחלימים הגדולים עשו. הם עשו פעולות בלי להבין. הם לא שאלו שאלות. רק חיפשו לא ליפול היום. והיה אם תצליח להידבק באלוקים דרך שיטה זו, מה איכפת לך אם אתה מכור או לא? האם זו לא שאלה פילוסופית? האם החיזוקים של החוטאים עזרו לך? האם הספר אשיב ממצולות שינה אותך פתר לך את הבעיה? האם אכן ברור לך שהבעיה היא התאווה? האם אין אתה מרגיש שהתאווה היא פיתרון טעותי של בעיה אחרת? מה אתה מציע? איך נבחן מי מכור? והאם המבחן הזה יוסיף החלמה?

אחי, אמרו לי כשבאתי לכאן שלא התשובות הם אלו ששומרות אותנו נקי. לפעמים הרצון להבין הכל גם מגיע מרצון לשליטה ולהיות מעל העניינים, לנהל אותם בתבונה... בהבנה...

אין לי הרבה מה להוסיף. אאחל לך שה' יאיר את עינך לחשוב את המחשבות הנכונות, להבין את הדברים הנכונים. ולהמשיך לפעול גם כשאין בזה מספיק היגיון.

וכשיש לך תשובה, נשמח לשמוע אותה.

אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: שאלה- איך אני יודע שאני "מכור" ??? לפני 10 שנים, 8 חודשים #42210

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
טומט היקר
לא הבנתי איפה הסתבכת בהגדרת המכור
אתה רוצה להפסיק ?
תנסה להפסיק לאורך זמן
אם תצליח -אתה לא מכור
אם לא תצליח -כנראה שאתה כן
מאד פשוט
אני רוצה ולא מצליח
דרך אגב אני גם חילוני לגמרי
ואני פה כי ההתמכרות הזו שלי
צפיה בפורנו ואוננות
דפקה לי במשך 30 שנה
כל סיכוי לחיי זוגיות נורמלים
עם בנות הזוג שלי בעבר

והיום דופקת לי את הנישואין ואת האבהות
בגדול !!!!!

שום חוטא
שום אלוהים
ושום יהדות
לא נמצאים  במשואה הזאת אצלי
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 8 חודשים על ידי .

בעניין: שאלה- איך אני יודע שאני "מכור" ??? לפני 10 שנים, 8 חודשים #42215

• אסירותודה
  • מנהל
אח, יקר ואהוב שכמוך. חיכיתי לך. יושב במרומים הביא אותך הנה, לא היה חסר הרבה שאצלצל אליך ואומר שיש פה פוסט בשבילך... ולטומט, ביום שני הבא אם תבוא לקבוצה במרכז תפגוש בחילוני המחמד שלנו.. תראה שגם 'לשמור עינך' יש אחד כזה לפחות...

ולשאלותיך. אדגיש שלא הייתי נכנס עימך לדיאלוג הזה אילולוא היית מתייחס בפוסט לנאמר על ידי בקבוצה הטלפונית.

התוכנית הזו עובדת גם עבור לא מכורים. ברגע שהאדם מוכן לחיות לפי עקרונות רוחניים חייו עוברים למישור אחר. זו עובדה, אני לא מתחיל להסביר לך דתות אחרות של כאלו שיש להם איסור שז"ל. עניתי למה ששאלת, גם אם נניח שיש מה תענה לאלו שמגיעים הנה כי זה פירק אותם ולא בגלל דת (ע"ע דורון המתוק שלנו)

אני לא קראתי לזה 'שמור עינך' ואני לא קשור להקמת האתר, אני בידידות קרובה עם המנהל שביקש ממני לחלוק את נסיוני בפורום. וכן, לשומרי מצתוות יש יותר קושי עם העניין כי הרבה יותר מורכב להם לקבל את המעשים כמחלה.

למה קראו תהילים? (בעבר, הפסיקו, גם בגלל רצון לבדל את המחלה מהחטא) כי רצו לתת לקבוצה צביון דתי. יש בלי סוף חולים בעניין הזה, לשאינו שמור מצוות פשוט לוקח יותר זמן לגלות שזהו סבל. היית בכמה קבוצות ומכאן אתה מכריע שזה רק עניין לדתיים?

אני מבין שקשה לקבל את הקביעה הזו, אבל בוא נניח שזו הערמה, רמאות עצמית שלי, אני באמת רשע מרושע שיצלה בגיהנום, עובדתית, מרגע שקיבלתי את הקביעה המשונה הזו שזו מחלה, מגיע לי פחות גיהנום... לא כדאי?!

מהנסיון שלי עם מכורים, אתה שבוי של התפיסה הזו (המחלה... לשיטתי) כך היא לוכדת אותך. גורמת לך לחוש אשם. כך  אתה לא מקבל את עצמך... ואתה צריך עוד שיזו"ל כדי להרגע... אני טועה? כמה זמן אתה נקי? כמה זמן הצלחת להימנע מהחטא הנורא רק בגלל שזו עבירה רצינית שמגיע לך עליה עונש לא יתואר ויכופר? 

לסיום, אני לא מתאפק מלשאול עוד - מי אמר לך שזה מה שתוקע אותך? היית אצל איש מקצוע שאמר לך שזה מה שתוקע אותך?

בעניין: שאלה- איך אני יודע שאני "מכור" ??? לפני 10 שנים, 8 חודשים #42221

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
בכייף אח יקר
אוסיף עוד דבר אחד
אני לעומת זאת דיי התפלאתי מכמות
האנשים הדתיים /חרדים /חובשי כיפות
אשר חולים במחלה הזאת 
אני לתומי חשבתי שזו
מחלה רק של חילונים
כנראה שכל אחד רואה
רק מה שמתחת האף שלו

לדעתי ההבדל הגדול בין שני המגזרים הוא לא במחלה
אלה בהבנה שיש פה סוג של בעיה
אני שיזלתי לי בכיף 30 שנה כמובן שידעתי
שמשהו לא בסדר אבל תירצתי לעצמי שאני פשוט
בחור ״חם״ ואין אם זה שום בעיה
ואנשים נולדים שונים אחד מהשני
הכרתי חולים כמוני וגרועים יותר
וזה היה בסדר
מעולם לא ניסיתי באמת להפסיק לכן
מעולם לא ידעתי כמה חמורה הבעיה
לעומת זאת אני רואה בפורום הזה נערים
בני 15 שחווים נסיונות של להפסיק
וליפול להפסיק וליפול
שאני חויתי לראשונה
בגיל 44 
לכן המודעות שלהם שיש פה סוג של
בעיה התפתחה כבר בגיל צעיר
מיותר לציין שאני בגיל 15 הדבר האחרון שענין אותי
זה איך להפסיק אלא נהפוך הוא איך נעצים את זה
מי מצבו יותר טוב -להחלים
זה ששיזל ללא הכרה -וללא רגשות אשם
או זה ששיזל עם הכרה ורגשות אשם
אינני יודע
הדבר היחידי שאני יודע
שלהפסיק זה קשה מאד ועל סף הבלתי אפשרי
  עבורי

בעניין: שאלה- איך אני יודע שאני "מכור" ??? לפני 10 שנים, 8 חודשים #42249

• tomt1215
  • חבר ותיק
תודה לכם דורון ואסירות תודה על התייחסות
היום הייתי בקבוצה חייה ואח"כ קצת דיברנו כמה חברים  והדברים הולכים ומתבהרים לי. על מהות הגדרת "מכור" ועל המחלה שלי . ( אולי  אני לא מכור ?? .9 )
כיום אני רשום את צעד 1 ומקווה לצעוד בדרך שתביא אותי להחלמה.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.60 שניות

Are you sure?

כן