ברוכים הבאים, אורח

לסלוח
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: לסלוח 953 צפיות

לסלוח לפני 10 שנים, 10 חודשים #38260

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל

בספר הלבן (היעודי עבור המכורים לתאווה) ישנו חידוש שלא מופיע בספרות של תוכניות האחרות. הצעד השמיני "וחצי". נכתב שם (ע"י רוי K מייסד SA) שישנה דרישה בלתי כתובה שנסלח לאחרים. כשקראתי זאת לראשונה ידעתי שאני בבעיה, היה לי ברור שבתוך תוכי איני יודע סליחה מהי. לסלוח? מה זה? מיום זוכרי את עצמי נתרציתי רק כשנשוא כעסי בא על עונשו, וגם אז בדקתי הייטב שנענש כל צורכי, ואם לא, לא נרגעתי בקשר אליו. בשורות הבאות אעבור יחד איתכם על אחד האתגרים המשמעותיים שלי בהחלמה. לסלוח.

משמעותי בגלל המשמעות שלו. הרגשתי שהגעתי אל 'תיקרת הזכוכית' שלי, קריטי למכור לסלוח. מי שלא יכול למעשה אינו עוזב את 'הצינוק', הוא לא מסוגל לפנות אל אור השמש.. עשיתי את הפעולה גם 'כשלא חשתי סלחן', אך הסליחה חמקה ממני, לא מעט זמן, לא די שלא הצלחתי להגדיר אותה, לא הצלחתי ליישם אותה, נשארתי מרוחק סר זעף ומריר, היה לי ברור שכך לא ניתן להתחבר לחיים.

זה לא שלא רציתי, השתדלתי לעשות כפי שלימדו אותי - הודיתי בחוסר אונים - 1, פניתי לכח גדול - 2, קיבלתי בכל פעם החלטה מחודשת, גם כעת חיי מסורים לידי הבורא - 3, כתבתי צעד 4. שיתפתי בחסרונותי את אלוקים בנוכחות אדם נוסף – 5. בדקתי מי מפגמי 'הרים ראשו' – 6. חיפשתי ומצאתי את ההפך מהם ובקשתי שילקחו ממני החסרונות וינתנו לי היתרונות - בצעד  7, ביקשתי נכונות לכפרה - צעד 8, ועשיתי אותה לאחר שיחה עם הספונסר - צעד 9.

רציתי לסלוח לכל האנשים בחיי, כששמעתי שכדאי להתפלל עליהם ולבקש עבורם את הטוב שאני מאחל לעצמי מדי יום בקביעות, התפללתי. כשהבטיחו לי שאחרי שבועיים אחוש בשינוי. אמרו לי אמת. זה היה נכון, שינוי מהותי התרחש. היו מקרים שהכעס נעלם כליל, פשוט התאייד, על אחרים כעסתי הרבה פחות, אבל היו כמה אנשים בודדים שסליחה להם נראתה חסרת סיכוי. לא הצלחתי. הסבירו לי שאני חסר אונים מול חוסר הסליחה כמו מול התאווה. הבנתי. עשיתי מול הטינה את הצעדים 1-2-3 ברצף, הייתי נכון שאלוקים יקח אותה ממני, זה לא קרה. עדיין הייתי תקוע.

באחת משיחותי עם הרב שלי שוחחנו על צעד 9, שיתפתי אותו על אחד המורכבים ביותר שבהם – איש שפיניתי מזמני למענו רבות, והלה החזיר רעה תחת טובה, ניצל בציניות את הקשר ביננו באופן שהתקשיתי להתאושש ממנו. מורי ורבי תרם עבורי את נסיונו – 'אתה קופץ גבוה מדי', טען, יש רבדים שונים בסליחה. באופן הפשוט ביותר לסלוח פרושו לוותר, לוותר על מה הקשיתי, על הזכויות הממוניות המגיעות לנפגע בדין כתוצאה מהפגיעה שפגעו בו. ענה. אם אלך לבית דין אוכל לקבל ממון? על הבושה, על הנזק 'לשמי הטוב'... עליו אני מוותר, זו נקודת פתיחה יפה למי שרצה להשמיד להרוג ולאבד... 

אהה, לסלוח הכוונה לוותר, הפגיעה מפרנסת אותי, מזינה איזשהו צורך אצלי. עלי להפסיק לאחוז בה, לשחרר אותה. לתת לה ללכת. רציתי. באמת. כי הרי מי שאינו מוחל נחשב כאכזרי... ניסיתי, לא הצלחתי... אז זו הסיבה שהיא לא נלקחה ממני. המשכתי להחזיק אותה. פשוט היתה חזקה ממני, בכל פעם שנדמה היה לי שזה מאחורי, שהנה אני יכול להתנהל כאביר על הסוס הלבן, כל ישותי התקוממה כנגד. זה פשוט לא צודק. לא יתכן שההוא יצא ללא פגע ממה שחולל ועולל לי. לא יכולתי לקבל את המציאות הזו.

ואז פגשתי ב S.A חבר מחו"ל שהגיע לביקור בישראל. היה משהו רך בעיניים שלו כשחלקתי איתו את הכאב הגדול שלי. הרגשתי שהוא יודע על מה אני מדבר. הוא שתק והנהן עד שעברנו לשלב הבא, אני שתקתי והנהנתי והוא דיבר - אתה רוצה חמלה לעצמך וצדק מולו, זה לא עובד. ישנה מזוודה אחת לבחירה - צדק או חמלה, דע לך שמה שיהיה לך יהיה גם לו.. כשהציע לי לנהוג בו במידה שהייתי רוצה שינהגו בי (ואהבת לרעך כמוך) חייכתי, גם הוא, שנינו ידענו שזה היה נוק אאוט.

אהבתי את מה שאמר ואני עדיין מתרגל את הדברים, זה הולך ומשתפר למרות שיש פעמים שאני עדיין מתקשה, חשתי שעליתי מדרגה נוספת בהבנת התהליך כשנתקלתי ברב דסלר שהביא אבן עזרא ששואל כיצד ניתן לחייב אדם על 'לא תחמוד', וכי הוא יכול לשלוט ברצונו שלא לרצות. ותשובתו החד משמעית הוסיפה לי נדבך חשוב – כן. כשמברר לעצמו שהשגת הדבר היא 'מן הנמנע', כשם שאין הכפרי מתאווה לבת המלך...

החלק החסר בפאזל שלי, הבנתי שאין הבדל בין טינה לקנאה, עלי להפוך את האמונה שמה שקורה בעולמו של אלוקים הוא מה שאמור לקרות, לדרך חיי. אקבל את התוכניות שלו. גם ביחס לפגיעות שנפגעתי. ההבנה הזו יכולה להיות חלק בלתי נפרד מנשמתי, הוא כל יכול, אתפלל שיעזור שאגיע להרגשה אמיתית שאיני מערער על מעשיו של שליח הבורא.

בדיוק כפי שניתן לקבע בלב שדבר השייך לשני לעולם לא יתן את אותה המשמעות אצלי, אפשר לחיות באמת לפי האמונה שמה שנעשה לי ואיתי הוא שהיה אמור להתרחש. למעט מקרים נדירים ומיוחדים אני משתחרר מיד. למדתי שהסליחה אפשרית, למתקשים כמוני אזכיר שאנו אנשים שמורגלים בטינה ויקח זמן עד שנתנקה ממנה לחלוטין.

ישנו אחד ולו מלוא הכח. שנמצא אותו עכשיו.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: לסלוח לפני 10 שנים, 10 חודשים #38270

תודה לך אסירות.
מי כמוני זקוק למילים הללו.
חשבתי שאני יכול לעשות הכל לבד - מסתבר שלא.

בעניין: לסלוח לפני 10 שנים, 10 חודשים #38283

• אסירותודה
  • מנהל
תודה קרבן. את הפוסט הזה כתבתי לפני זמן לעצמי... נזכרתי בו כעת בעקבות סדנת הצעדים של סוד -  הגענו לצעד תשע מה שהציף אצלי את כל נושא הסליחה. אתה יודע למי הכי קשה לי לסלוח? לעצמי. אין עוד אדם בעולם שהזקתי לו כפי שהזקתי לי. במשך שנים רבות של שימוש הרסתי את נשמתי. התעללתי ביעודי זילזלתי ברצונותי רמסתי את כבודי והפכתי עצמי ללעג וקלס קבל עם ועולם.

שנים של כפרה בצעד תשע יעברו עד שהסליחה לעצמי תתקבע בנפשי. זו הסיבה שכדאי להתחיל לעשות זאת מוקדם ככל האפשר. נתפלל שנזכור, שרצוי לנו ללמוד לאהוב את עצמנו. כי רק מי שלומד לאהוב את עצמו יודע מהי אהבה ומסוגל לאהוב אחרים.

שנסלח. שנאהב.

בעניין: לסלוח לפני 10 שנים, 10 חודשים #38300

• tomt1215
  • חבר ותיק
אהלן , זה נושא שממש נוגע בי כול הזמן , אם משהו פוגי בי אני ממש שומר לו טינה וממש מתקשה לסלוח לו , ואכן אני מרגיש שזה מזין אותי , אני מחכה לנקמה שפעמים רבות לא מגיע. אשמח אם תרחיב מב זה אומר שסליחה זה לוותר\ לשחרר , ואיך עושים את זה בתכלס. דבר שני , האם על ידי המחשבה ששום דבר בעולמו של ה' אינו קורה במקרה - משפט זה יכול להרגיע אותי ? אבל לאדם יש בחירה חופשית , האם ה' רצה שהוא יפגע\ יזלזל בי ? לא נירא לי

תודה

בעניין: לסלוח לפני 10 שנים, 10 חודשים #38302

פשוט מבין אותך... פשוט מתחבר..
אף פעם לא ידעתי ובעצם גם עדיין אני לא יודע מהי ההרגשה של לסלוח לעצמי.. אני יכול להלקות את עצמי על 'פשלה' שעשיתי בכיתה ב'....

התענגתי על ההרגשה של 'אוו.. כמה שאני רגיש וטוב לב.. אני לא סולח לעצמי..' לא ידעתי כמה זה פגע ועדיין פוגע בי..
לא הבנתי שבעקבות כך שאני לא סולח לעצמי אני מפתח בתוכי מנגנון שגם לא סולח לאחרים..

מסתבר מדבריך שקנאה.. סליחה.. שליטה.. כולם גוף אחד הם..
מעולם לא ראיתי את זה באור שכזה.. תמיד זה היה נראה כדברים מחולקים..

הלוואי ואנטרל את הקנאה הענקית שבי.

תודה קרבן. את הפוסט הזה כתבתי לפני זמן לעצמי... נזכרתי בו כעת בעקבות סדנת הצעדים של סוד -  הגענו לצעד תשע מה שהציף אצלי את כל נושא הסליחה. אתה יודע למי הכי קשה לי לסלוח? לעצמי. אין עוד אדם בעולם שהזקתי לו כפי שהזקתי לי. במשך שנים רבות של שימוש הרסתי את נשמתי. התעללתי ביעודי זילזלתי ברצונותי רמסתי את כבודי והפכתי עצמי ללעג וקלס קבל עם ועולם.

שנים של כפרה בצעד תשע יעברו עד שהסליחה לעצמי תתקבע בנפשי. זו הסיבה שכדאי להתחיל לעשות זאת מוקדם ככל האפשר. נתפלל שנזכור, שרצוי לנו ללמוד לאהוב את עצמנו. כי רק מי שלומד לאהוב את עצמו יודע מהי אהבה ומסוגל לאהוב אחרים.

שנסלח. שנאהב.
חשבתי שאני יכול לעשות הכל לבד - מסתבר שלא.

בעניין: לסלוח לפני 10 שנים, 10 חודשים #38316

• אסירותודה
  • מנהל
טומט יקר, כפי שכתבתי. ההתחלה היתה ההחלטה שלא 'לדרוש' את התשלום הכספי 'שמגיע' לי. אפרט יותר, כשמישהו עוקף אותי בתור בקופ"ח. בבנק, בדואר. אני נפגע, חש בלתי נראה, שלא מתחשבים בי, אני מסכן. כל הפגיעות הדומות מהעבר מתעוררות לחיים והעוצמה גוברת. אני נזקק לפיצוי - תאווה.

לא רוצה את זה יותר. מה הברירה שלי, להגיע להחלטה שעל 'עקיפת תור' מגיעים לי 50 שקלים. לא אדרוש אותם. ואז אני יכול להתפלל - אבאל'ה תתן לי כח לא להתרגז, לוותר לו על ה 50 שקל שהוא לחייב לי...

וביחס לשאלתך השניה, כן, המשפט הזה עוזר לי. מאוד. כי שום דבר לא קורה בעולם בטעות. ונכון הוא שלאדם יש בחירה, אך עדיין מגלגלים זכות על ידי זכאי וחובה על ידי חייב, ובאם מגיעה לי היפגעות - חובה, היא תגולגל אלי על ידי חייב.

ולקרבן- כל האצבעות מחוברות לאותה כף יד...

בעניין: לסלוח לפני 10 שנים, 10 חודשים #38318

• יוסף (יהודה)
תודה רבה אסירותודה!
כמובן שמאוד התחברתי לכל הדברים, אבל הדבר שהכי נגע בי היה התגובה של 'ולקרבן אקריב לו את נפשי!'-
"אף פעם לא ידעתי ובעצם גם עדיין אני לא יודע מהי ההרגשה של לסלוח לעצמי.. אני יכול להלקות את עצמי על 'פשלה' שעשיתי בכיתה ב'...."
עכשיו אני מבין מה זה לא לסלוח לעצמי... חשבתי שזה משהו פשוט, שזו לא בעיה בשבילי... פתאום אני מבין כמה אני באמת לא סולח לעצמי.
יש לי מאות מקרים בזיכרון שכל פעם שאני נזכר בהם, אני כועס על עצמי בצורה נוראית. חלקם קרו לפני בערך 12 שנה (ובהתחשב בזמן הכולל של חיי, זו תקופה עצומה!).

בעניין: לסלוח לפני 10 שנים, 10 חודשים #38320

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
תודה חבר
בדיוק הערב התלוננתי בפני הספונסר שלי, שאין לי נכונות לעשות צעד 9 ,
שאני פוחד מהתגובות, חושש שידרשו כסף ע"מ לסלוח וכו' וכו',
אני תקוע....
להלן תגובתו:
א. מקובלנו שמי שנעצר לפני צעד תשע, מובטח לו שישוב לסורו,
    אין החלמה לאורך זמן בלי לנקות את הריסות העבר.
ב. מקובלנו שכאשר אדם נתקע באיזשהו צעד, ראיה היא שמשהו לא נכון באופן בו עשה את הצעד הקודם,
    וע"כ עליו לשוב לאחוריו ולעשות שוב צעד זה .

אני תקוע בצעד 9 מכיון שלא עשיתי את שמונה וחצי,
אין לי נכונות לסלוח,
כמו שכתבת אני רוצה חמלה לעצמי וצדק לאחרים,
אני לא יודע לסלוח, נוח לי להתבוסס ברחמים עצמיים , טינות, ושאר מרעין בישין.
המשימה שקיבלתי להערב, לעבור על רשימת מסורבי הסליחה,
לבחון את לימוד הזכות שכתבתי לצד שמם,
ולומר לעצמי אם אני הייתי בצד השני, האם לא הייתי רוצה שיסלחו לי ?
אני מבקש מאלוקים נכונות לוותר על הפגמים שמונעים ממני לסלוח,
ולומר בכוונה ריבונו של עולם הריני מוחל וסולח לכל מי ש....
ליל מנוחה
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: לסלוח לפני 10 שנים, 10 חודשים #38428

• אסירותודה
  • מנהל
תודה יוסף יהודה, ולמוטי, גם לי עוזר ללמד זכות. הבעיה היא עם אלו שלאחר לימוד הזכות עליהם אני עסוק שוב בלומדע'ס של חובתם... הפעולה הנכונה לי בתחילת הסליחה היתה ועודנה לוותר על הזכויות מהפגיעה - לתמחר אותה. ולהסכים בליבי שגם אם יוצע לי הסכום לא אקח אותו, אוותר עליו.

ונסלח לכל עדת..

אתה מוזמן לקרוא על תמחור הסליחה - כאן
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.59 שניות

Are you sure?

כן