ברוכים הבאים, אורח

אני סובל מהערכה עצמית נמוכה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אני סובל מהערכה עצמית נמוכה 983 צפיות

אני סובל מהערכה עצמית נמוכה לפני 10 שנים, 11 חודשים #37331

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
כאשר התחלתי לעבוד על הצעד הרביעי ("ערכנו חשבון נפש מוסרי, נוקב וחסר פחד"), הספונסר שלי הסביר לי שאני צריך לבדוק כל מקרה שבו נפגעתי, היכן בדיוק זה פגע בי, והיו לי חמישה אפשרויות: ביטחון עצמי, הערכה עצמית, שאיפות, יחסים אישיים ויחסי מין. ממש ממש לא הבנתי מה ההבדל בין ביטחון עצמי לבין הערכה עצמית, וכל ההסברים של הספונסר לא הצליחו להבהיר לי את התמונה.

זה לא סתם שאלה של הגדרה אלא בעיה הרבה יותר עמוקה. אני איש מוכשר ומצליח ואין לי שום בעיות בביטחון העצמי שלי. אני מוכן לדבר בפני קהל, לכתוב, לעשות, לנהל דברים, לקחת אחריות על דברים וכן הלאה ואפילו יש מקומות שבהם הייתי אומר שאני סובל מעודף ביטחון עצמי, דבר שפוגע בי בסופו של דבר כי אני לוקח על עצמי דברים שאני לא באמת מסוגל לעמוד בהם אבל הביטחון העצמי המופרז שלי בטוח שאני איזה סופרמן. אבל יחד עם זה ידעתי שמשהו לא בסדר עם הדרך שבה אני תופס את עצמי, אלא שלא הבנתי מה בדיוק.

אחר כך קראתי ספר של הרב ד"ר טווערסקי, בו הוא כותב שהוא עדיין לא פגש מכור שאין לו בעיה של הערכה עצמית נמוכה, ואני לא הבנתי על מה בדיוק הוא מדבר. הנה אני הראשון שהוא יכול לפגוש, כי אין לי שום בעיה כזאת. שמעתי הרצאה שלו מספר על כך שהוא עצמו סבל מהערכה עצמית נמוכה מאוד, זאת למרות שהוא היה העילוי של הישיבה, הכוכב של הקולג' ובכלל היה סיפור הצלחה לפי כל קנה מידה כבר בגיל צעיר מאוד יחסית. כל מי שמכיר את הרב טווערסקי יודע שהוא דוגמא לאיש מרשים ומוצלח, ולא לחינם כל ספר שלו (ויש לו שישים ספרים!) נמכר במספרים גדולים מאוד. בארצות הברית הוא מעין סמכות עליונה בכל הנוגע לעניני חינוך והתמכרויות בעולם החרדי. הוא גם רב וגם ד"ר ויש לו גם תורני וגם כללי, בקיצור לא היה נראה לי שאדם כזה יכול לסבול מהערכה עצמית נמוכה.

אבל עשיתי את הצעד הרביעי שלי וניסיתי בכל זאת להבין את הדברים וגיליתי ממצאים מפתיעים. הסתבר לי שאמנם אני לא סובל מביטחון עצמי נמוך, אבל ההערכה העצמית שלי נמוכה מאוד מאוד. אחר כך קראתי גם ספר שהסביר את הדברים ויכולתי להבין יותר טוב מה עובר עליי. הדוגמא שהוא נותן שם זה לעבריין שמוכר סמים לנערים צעירים, והוא מסתובב עם אקדח בגלל זה. הביטחון העצמי שלו גבוה, יש לו אקדח. אבל ההערכה העצמית שלו נמוכה כי הוא יודע שהוא עושה דבר רע והוא מרגיש לא טוב עם זה. הוא בטוח בעצמו אבל הוא לא יכול להעריך את מה שהוא עושה.

בהתמכרות שלי, שתי התכונות האלו רק גרמו לי להתבוסס עמוק יותר בבבוץ. מצד אחד יש לי ביטחון עצמי ולכן המשכתי ליפול, מתוך כל מיני מחשבות שלא יתפסו אותי וכן הלאה, אבל ההערכה העצמית שלי ירדה וירדה כל פעם. הסתכלתי על עצמי, ידעתי מה אני עושה, וכאשר באתי להעריך את עצמי - התוצאה היתה הערכה עצמית נמוכה. במבחן ההערכה העצמית נתתי לעצמי ציון נמוך מאוד.

זה כמובן לא הגיע מההתמכרות אלא היה שם לפני, אלא שההתמכרות הוסיפה הרבה שמן למדורה. אנשים תמיד אמרו עליי דברים טובים אבל אני סירבתי להאמין להם, כי אני לא מעריך את עצמי ככה, אז העדפתי לנפנף אותם בכאילו ענווה, או ששמעתי אבל בפנים הדחקתי את זה ואמרתי שזה לא יכול להיות.

בהחלמה אני לומד להתחיל לחיות לפי מה שאלוקים נתן לי, הן לטוב והן לרע. לא להפריז בביטחון העצמי במקומות שאלוקים לא נתן לי, ומאידך להעריך את המתנות שאלוקים נתן לי ולדעת שזה בסדר גמור להעריך את עצמי נכון. אם אלוקים נתן לי כישרון כתיבה, אני יכול לקבל את זה כמו שזה ולדעת שזה בסדר להעריך את עצמי על כך. כאשר מישהו נותן לי מחמאה אמיתית, אני יכול לקבל אותה ולדעת שזה בסדר גמור. זה לא גאווה ולא כלום, זה פשוט להעריך את עצמי נכון.

גם זה שאני מכור וסקסוהוליסט לא אמור להוריד את ההערכה העצמית שלי למינוס אלא פשוט לשים אותי במקום האמיתי בו אני נמצא. כן, אני גם איש טוב ועם כל מיני מעלות, וגם מכור למין ולתאווה. זה בדיוק אני וכך בדיוק אני צריך להעריך את עצמי. הגיע הזמן להסתכל במראה, לראות את הדמות שלי ולקבל אותה באהבה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: אני סובל מהערכה עצמית נמוכה לפני 10 שנים, 11 חודשים #37339

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
סוד -איזה יופי של פוסט
עושה חשק לעשות את צעד 4
גם אני כמוך אולי לא הייתי מבין את ההבדל בהתחלה
מעולם לא סבלתי מחוסר בטחון
אבל הערכה עצמית כנראה שזה סיפור אחר
מחמיאים לי ואני רואה רק את השגיאות
אני חווה את זה לא מעט פעמים
בעבודה שלי (שבלי שום קשר היא תחרותית ביותר)
כנראה שד״ר טווארסקי יודע מה הוא אומר

בעניין: אני סובל מהערכה עצמית נמוכה לפני 10 שנים, 11 חודשים #37359

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה רבה סוד יקר, הבעיה אצלי התחלפה, שינתה צורתה, בגלל הגימגום גם ביטחוני העצמי ספג מהלומות, כשנפטרתי ממנו  התחלתי להנהל לפי ערך,  לא בהכרח נמוך כמו שהוא תְּלוי תוצאה, הייתי תמיד בעיני עצמי 'פוטנציאל' לא ממומש, מוכשר שלא בא לידי ביטוי, אולי אפשר לכנות אותו תנודתי, חסר אישיותי הזקוק לתחזוק מתמיד...
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: אני סובל מהערכה עצמית נמוכה לפני 10 שנים, 11 חודשים #37361

• אֵינְאוֹנִימי
  • דירוג פלטיניום
  • ניצחון - דרך חוסר אונים - בחסד אלוקים
אני הבוקר לפני פגישה עם הספונסר שלי על צעד 4.
קראתי את הספרות שיש בנושא, ושוב, אני מבין את זה טוב יותר ממה שהבנתי בפעמים האחרות שקראתי.
(יש סגולה מיוחדת בקריאה בזמן אמת.)
מה שקלטתי פתאום הוא שאני הולך לחזור למימדים האמיתיים שלי, לטוב ולמוטב.
לא רק שאני הולך לנפץ אשליות על מי שאני מדמיין שאני, אלא גם הולכים להגיע לתחתית של פגמי האופי, ולהבין שגם האופל שבתוכי הוא מוגבל ומוגדר. אני לא אינסוף של רוע, כמו שאני לא מושלם.
אני כל החיים מפחד ממפגש כזה עם עצמי, (הפיל הפראי הזה,) אבל כשאני מגיע לפגישה בצורה מבוקרת, אני שמח.
אני כותב את זה פה, כי אני סובל מהערכה עצמית לא נכונה, לשני הכיוונים.
בהחלמה
"עם כל עוול שכיפרנו עליו, נשר מעל כתפנו עוד מהמטען הנורא של רגשי האשמה"

בעניין: אני סובל מהערכה עצמית נמוכה לפני 10 שנים, 11 חודשים #37362

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
תודה על הפוסט סוד, פוסט ארוך שכן עניין אותי . . . . .

למצוא שיש בי בעיות של הערכה עצמית וביטחון עצמי זה סיפור אחד, ואני מניח שיותר קל למצוא את זה.

אבל אני רוצה לשאול ואשמח אם יעזרו לי, שתי אפשרויות במהו צעד 4, מה מביא למה:

א. צעד 4 עניינו לגלות את פגמי האופי שלי (על מנת לתקן אותם / לשפר אותם), והדרך להגיע לזה מבחינה טכנית מעשית זה על-ידי הסיפורים של הפגיעה בנו, שם נראה במה אנחנו חלשים שבריריים, יש בנו חסרונות.

ב. יש עניין לנקות את עצמי מכל הסיפורים שהשפיעו על חיי במובן שלילי, ולכן עלי למצוא את כל אותם סיפורים ולעשות להם איזה סוג של חוי'ה מתקנת. על הדרך כמובן אלמד להכיר את עצמי יותר טוב ולהשתדל לשפר את התנהגותי.

אני לא מתכוון להתפלסף, אני מתכוון לשאול האם חייבים את הסיפורים בהם נפגעתי כדי להכיר את עצמי, או אולי אני יכול למצוא סיפורים אחרים שהשפיעו עליי, לאו דווקא שנפגעתי מהם, או אפילו בלי שום סיפור אלא איך שאני מכיר את עצמי, אני מכיר את פגמי האופי שלי.

בעניין: אני סובל מהערכה עצמית נמוכה לפני 10 שנים, 11 חודשים #37363

• רץ אל האור
  • דירוג כסף
  • הצלחתנו האישית, תלויה באחדותינו המשותפת.
תודה רבה , למדת אותי לאוהב את עצמי אף על המגרעות שבי, מעריך.
החיים הם כמו חץ וקשת , לפעמים אתה הולך אחורה רק כדי לעוף רחוק יותר...

בעניין: אני סובל מהערכה עצמית נמוכה לפני 10 שנים, 11 חודשים #37468

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
למיטב הבנתי יש צורך בשניהם. צורך אחד הוא לדעת את פגמי האופי שלי כדי שאוכל להשתחרר מהם, אבל צורך נוסף מכונה בספר הגדול להגיע ל"סיבות ותנאים" שהובילו אותי להתמכרות, ואת זה אי אפשר לעשות בלי עבודה רצינית על העבר שלי.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: אני סובל מהערכה עצמית נמוכה לפני 10 שנים, 11 חודשים #37488

• אֵינְאוֹנִימי
  • דירוג פלטיניום
  • ניצחון - דרך חוסר אונים - בחסד אלוקים
naujrr12,
אתמול קיבלתי הנחיות מהספונסר שלי על צעד 4, ויצא לי שצריך את שניהם.
אני באמת צריך לדעת בעיקר את כל הפגמי אופי שלי, אבל אני גם צריך לדעת מתי ואיך הם פעלו עליי בעבר, כדי להכיר אותם מקרוב. ואני גם צריך לקחת את 30 האנשים הראשונים שאני זוכר שיש לי עליהם טינה, (עדיין לא מצליח להגיע למספר הזה..) כי מה שאני עדיין זוכר עד היום זה מה שמשפיע על חיי, גם אם לא נראה בנתיים.
כך ששני הדברים נכונים.
"עם כל עוול שכיפרנו עליו, נשר מעל כתפנו עוד מהמטען הנורא של רגשי האשמה"

בעניין: אני סובל מהערכה עצמית נמוכה לפני 10 שנים, 11 חודשים #37492

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
תודה רבה.

בעניין: אני סובל מהערכה עצמית נמוכה לפני 10 שנים, 11 חודשים #37544

• גדי (לשעבר אולי יחוס)
סוד ממש תודה על הפוסט.
צעד 4 תמיד הצטייר בעייני נבירה ברוע, משהו מפחיד כזה שיוריד אותי מטה מטה, ואתה הארת לי אותו. בעצם יש כאן קבלה עצמית מהמקום הכי כנה שיכול להיות.

בעניין: אני סובל מהערכה עצמית נמוכה לפני 10 שנים, 9 חודשים #41510

• brit.kodes
  • רצף ניקיון נוכחי: 7 ימים
  • דירוג זהב
תודה רבה גם אני סובל עד היום מחוסר הערכה עצמית ואני כמה זה תדלק לי את התאווה

עוזר הרבה
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.43 שניות

Are you sure?

כן