ברוכים הבאים, אורח

מחמאות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מחמאות 944 צפיות

מחמאות לפני 10 שנים, 11 חודשים #37206

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל

גילוי נאות - אני איש לא מפרגן, זאת אומרת, אני יודע לומר מחמאות, אפילו אלוף בזה.. במיוחד לתת לזולת לחשוב את מה שאני רוצה שהוא יחשוב, עשיתי את הדוקטורט שלי בהנדסת אנוש, באמירת 'האמת'  הנעימה למי שרציתי, ובעיקר מתי שרציתי, הבעיה היא שכמעט תמיד היה לי שם מניע נסתר, איזשהו רווח אישי שרק אני ידעתי עליו, שיכללתי את המיומנות הזו לכדי אומנות של ממש.

ברשותכם אתן מספר דוגמאות מהרפרטואר העשיר שלי, אתפלל לאבאל'ה אוהב שיהיו הדברים לתועלת.

לדוגמא, המוסכניק שלי, אם תבוא איתי אליו אתה עלול להשתכנע שאנו בני דודים (הוא בן דוד אמיתי שלי כי אני מצאצאי אברהם והוא מצאצאי ישמעאל..) אני יכול לפטפט איתו שעות, לשאול אותו שאלות על הילדים שלו, יודע מי לומד מה ואיפה ואת הדעות של כל אחד מהם על כל דבר שמתרחש כאן במזרח התיכון. רכבתי על כל הבהמות שלו. הוא מחכה לי, כשעובר זמן ואני לא יוצר קשר הוא מתלונן, איפה אתה..

התלהבתי יחד איתו מהתיאורים לפני ובמיוחד אחרי, כשנסע למכה וחזר ממנה, אין הזדמנות שלא אעבור באזור שלו ואקפוץ לקפה.. והאמת היא שהוא לא באמת מעסיק אותי כל כך, ההפך הנכון, ההשקעה שלי בו? כדי שכשאצטרך אותו הוא יהיה שם. ובתכל'ס, הוא תמיד שם, גם בזמנים עמוסים הוא מקבל אותי 'ועושה לי מחיר', למה? כי יש לו משהו איתי, הוא אומר את זה לכולם, 'אסירות' הוא 'זביישל'.. צודק, זה באמת זבל, מחמאה, אה?

בתוכי אני יודע שההתעניינות בו מוגזמת, מהותה חיפוש תועלת עצמית, מה יצא לי ממנו, בעיקר. ולמען הסר ספק אכתוב ברור - אם לא היה לי רכב ולא היה לו מוסך לא הייתי מחליף איתו מבט. יותר מיזה, ביום שאמצא מישהו זול ממנו אתחיל את מסכת ההתעניינות בו, וזה לא מתחיל ונגמר במוסכניק, זה כך עם הפקיד בבנק, בדואר או הקופאית במכולת (שם גם עלולה להתפתח התאווה במהירות) ומול הבוס בעבודה, ככלל היחס שלי לאחרים נגזר ממידת הצורך שלי בהם.

'בוִיש' מהיר על הנפשות הפועלות אני קולט את הסיטואציה הניצבת ממולי, אם יש סיכוי לתגמול הולם, אשקיע. בסבלנות רבה אטפח בכל מערכת את הצורך שלהם בי, על מנת להשיג את התועלת שלי. לא נעים אך זו האמת, כך שרדתי בכל שנותי הבוגרים, אני מיומן מאוד בטשטוש 'התן וקח' הזה, הבעיה הכי גדולה שנוצרה לי היא כשכבר לא יכולתי להבחין בין האמיתי למזוייף. וזה התרחש במקום שהיה אמור להיות המבצר שלי, אצלי בבית. מול אשתי וילדי.

האתגר הגדול התעורר רק לאחר שזנחתי את הפנטזיות בדבר החלפת בת זוג, כשהתבוננתי במראה הפנימית שלי והחלטתי לעשות למען שינוי אמיתי בגישתי כלפי היקירה, לא רק מהשפה ולחוץ, אלא מהשפה ולפנים, שפת הלב, לא ידעתי כיצד לנהוג, אני מכיר רק מניפולציות, תהיי יפה ותשתקי.. 'קחי בכדי שאקבל', הכל נראה כמזוייף, לקח לי זמן להאמין שישנה אמת בהתנהלותי כלפיה.

יותר מעשר שנות נישואין חלפו בטרם אמרתי לה שאני אוהב אותה... גם כשהרגשתי כך לא העזתי לומר זאת, שמא אני מרמה, שוב. ההגזמה הפראית לא פסחה על שאר בני ביתי, בחוסר הפורפורציות שלי רוממתי את ילדי בכדי לטעת בהם 'ביטחון עצמי' ולמעשה עירערתי אותו, בתכל'ס הפחדתי אותם, שידרתי להם שהם חייבים להצליח מעבר ליכולתם, שלא לומר שבאותה עוצמה גם ביקרתי אותם על שגיאותיהם - שגגתם.

לסיכום אני לא מתקמצן בנוגע למחמאות. אני מתמקד באמת. מדבר עליה, בלבד. מוצא משהו טוב לומר, בלי להגזים. לא מעבר, מה שהתחיל כעשיית חסד – לעשות לבנאדם הרגשה טובה – הפך למפעל להשגת רצונותי. אני מוכרח להפסיק 'להפעיל' אנשים, גם על ידי מחמאות מופרזות. חיי תלויים בכנות, ובעבורי מחמאה מוגזמת, היא חוסר כנות.

שנחמיא. בכנות.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: מחמאות לפני 10 שנים, 11 חודשים #37228

• אבי (מירושלים)
תודה על פוסט באמת כנה ויפה! (אני מחמיא, בלי חירטוט)

אך זה מאוד קשה לי. אני אביא סיטואציה אחת (שהיא באה לעתים קרובות) שממש קשה לי בה להחמיא בכנות, ואולי תוכל לענות לי ולהאיר את עיניי.
חבר שלי(לצורך העניין) מספר לי בדיחה. בלשון המעטה אני אגיד שהבדיחה הזאת לא מצחיקה בעליל. אבל אני, מתפוצץ מצחוק. צחוק לא אמיתי, שיקרי לגמרי. וכמובן, הוא מוגש ב'אמיתי' ו'זה היה באמת מצחיק', אבל האמת היא שממש לא. אני לא נהניתי מהבדיחה בכלל. אני שיחקתי אותה צוחק כדי להחמיא לאותו חבר, וכדי 'שלא יתבייש', 'שלא יהיה לו פאדיחות'...

אז מה אני עושה במצב הזה?

(ד"א בסוגריים, אם כבר דיברנו על 'צחוקיה' אני חייב לומר שצחקתי הרבה מה'זביישל'.. אחד הטובים...XD)
תודה, אביתר.

בעניין: מחמאות לפני 10 שנים, 11 חודשים #37235

• אסירותודה
  • מנהל
תודה לך אביתר על המחמאה האמיתית, וזו יופי של דוגמא, שמע, אם היית מספר לי שנקרעת מצחוק וגמרת חבילת טישיו בגלל 'הזביישל', וזה לא היה אמיתי, היית לא כנה, ולמעשה היית משיג ממני תשומת לב באופן שיקרי.

אני כבר לא יכול להתנהל כך יותר, לא משקר בשביל כלום, גם לא בשביל ההרגשה הטובה של מישהו אחר, אני לא יכול לעשות את ההפרדות הללו, בפעם הבאה אשקר בשביל ההרגשה הטובה שלי..

מה אני עושה במצב כמו שלך, מחייך בנימוס. ואם זה לא מצחיק אני לא צוחק, בטח שלא בקולי קולות. היו פעמים שהבנאדם ממולי נפגע, זה היה לגמרי שלו, מה שעשיתי היה 'לרכך' לו את זה.. - שמע, היו לך בעבר כבר יציאות טובות יותר.. זה עבד..

שיהיה לכולנו בהחלמה.

בעניין: מחמאות לפני 10 שנים, 11 חודשים #37355

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
תודה אסירות.
אני חסר אונים מול האות מ' של המילה מחמאה.
אני חולה מחמאות!!! ונוהג באחרים כמו שהייתי רוצה שינהגו בי.
וכן. אני משתמש במחמאות כדי לקדם את עצמי. לבסס את דמות תבניתי. להעלות את מניותי.
אני באופן עקרוני רוצה להאליל הצלחות. כי אז אצא טוב יותר כאעשה פעולות מוצלחות.
לדוגמא, אהלל ואתרגש מפוסט יפה. כדי שככה יעשו לפוסט שלי.
אני חסר אונים כשזה בא למחמאות.
רק כשאבין שמחמאה זה הדבר הכי קרוב לרעל עבורי אז אולי תהיה לי הנכונות לבקש מאלוקים שיקח ממני את האובססיה למחמאות.
כשאלוקים יסדר לי את הדי אן איי אז אילי גם אוכל לתת מחמאות בכנות. ולא לתת אותם כשהם לא בכנות.
תודה על העלאת וחידוד הנושא הזה.
אוהב (באמת)
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: מחמאות לפני 10 שנים, 11 חודשים #38120

• אסירותודה
  • מנהל
הושיעה יקר, תשמח על המקום בו אתה נמצא - ההבנה שזו בכלל בעיה. לי לקח יותר זמן להבין את התלות שלי באישורי המטפל.. ותזכור, זה ת-הל-י-ך. כל הסיפור הוא להשאר צמוד לאור. על הכביש. לצעוד.

בהחלמה.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.37 שניות

Are you sure?

כן