ברוכים הבאים, אורח

חצי עבודה לא תיתן לי חצי תוצאה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: חצי עבודה לא תיתן לי חצי תוצאה 715 צפיות

חצי עבודה לא תיתן לי חצי תוצאה לפני 10 שנים, 11 חודשים #36617

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
הרבה פעמים שמעתי על כך ש"חצי עבודה לא תיתן לי חצי תוצאה, אלא תיתן לי כלום", אבל היום חוויתי את זה בעצמי באופן הכי ברור שאפשר. אחד מפגמי האופי הבולטים ביותר שאני סובל מהם הוא הצורך בשליטה, ואיפה אני יכול לנסות לשלוט יותר מאשר בתוך הבית? נכון שבמשך שנות המחלה לא ממש שמתי לב לזה ובכלל הייתי בטוח שאני בעל ואבא נפלא, אבל כשהגעתי להחלמה התברר לי שהרבה מהדברים הטובים והיפים שאני עושה הם לא ממש נקיים ממניעים זרים ובעצם מה שעומד מאחור זה צורך נואש לשלוט בכל מה שזז.

מאוד מאוד לא פשוט לי לשחרר במקום הזה, וכמובן שהמוח החולה שלי יודע לספר לי כל מיני סיפורי סבתא יפים שרק מקשים עליי את המלאכה. למשל קל לי באופן יחסי להפסיק לכפות על אחרים לעשות דברים שברור שהם עושים רק בגללי, אבל יותר מסובך לי לנסות להפסיק לשלוט במקומות שנראה שבהם אני כביכול "עוזר" לאחרים לעשות את הדבר הנכון שהם במילא היו רוצים לעשות.

כך או כך, בימים האחרונים אני מנסה לשלוט באשתי, והכל במסווה של עזרה לה לעשות דברים שקשה לה לעשות בעצמה, ואני מסרב להכיר בעובדה שהיא בן אדם כמוני בדיוק, ויש לה את הזכות להחליט בעצמה ואפילו יש לה את הזכות להיכשל בעצמה וללמוד מהטעויות והקשיים שלה, וזה לא אומר שאני חייב לרוץ ולהשתלט על ההצגה. היום בבוקר זה הגיע לפיצוץ, לא בגללה כמובן אלא בגלל שאני לא הצלחתי לממש את מה שרציתי.

מכאן הענינים התגלגלות במהירות והתמלאתי ברגשות הטינה המפורסמים, אותם רגשות שעליהם נאמר שהם הרוצח מספר אחד של הסקסוהוליסטים. ידעתי היטב מה אני צריך לעשות, אבל לא היה לי את הכח לכך. ידעתי שהטינה הזאת תשלח אותי במהירות האור לנפילה, אבל לא יכולתי לשלוט ברגשות האלו . בחסד אלוקים, לגמרי לא מובן מאליו, היתה לי לפחות את הנכונות להתחיל לעשות את הצעדים. היה ברור לי שבלי הצעדים - אני ימשיך עם הטינה עד הפיצוץ הגדול, ובסופו אין לדעת לאן הדברים יגררו אותי.

הצעד הראשון היה די קל. הודיתי שאני חסר אונים מול הצורך שלי בשליטה וכי אבדה לי השליטה על חיי. בדקתי עם עצמי את הדברים ואכן חוסר האונים היה ברור וחד. המשכתי במסעי לצעד השני, להגיע לאמונה בכך שכח גדול ממני יכול להחזיר אותי לשפיות וגם כאן הסתדרתי כיון שזכרתי פעמים רבות אחרות בהן אלוקים אכן הציל אותי מידי עצמי ומהצורך ההרסני שלי בשליטה. משם המשכתי לצעד השלישי בו קיבלתי את ההחלטה למסור את חיי ורצוני להשגחת אלוקים כפי שאני מבין אותו, מה שהוביל אותי לצעד הרביעי בו ערכתי חשבון נפש והיה ברור לי היכן נפגעתי וגם מה החלק שלי בסיפור.

אבל אז רציתי לדלג על הצעד החמישי ולקפוץ ישר לצעד השישי. לא היה ברור לי מדוע אני צריך כעת לספר את כל זה (כולל פירוט הטינות שלי ועוד כמה פרטים לא נעימים) לאדם אחר. במקום זה רציתי לקבל מיד נכונות להיפטר מהטינה השורפת הזאת. הבעיה היא שזה פשוט לא עבד. ידעתי הכל, עשיתי כבר ארבעה צעדים, אבל לא הסכמתי בשום פנים ואופן להיפטר מהטינה. ידעתי שהיא חומר נפץ עבורי, אבל לא הייתי מוכן לשחרר אותה. זה היה הרגע בו הבנתי שחצי עבודה לא תיתן לי חצי עבודה אלא תיתן כלום. נאדה. אם לא אעשה את כל הצעדים בדיוק לפי הסדר שלהם - אשאר תקוע בלי יכולת להשתחרר, ולא משנה כמה ידע יש לי - זה לא יתן לי את הכח שאותו אני צריך כל כך.

לבסוף עשיתי צעד חמש כפול שלוש. ראשית כל התקשרתי לספונסר וכיון שהוא לא ענה - השארתי לו הודעה מפורטת במזכירה. אחר כך התקשרתי לחבר נוסף ושיתפתי אותו בכל הפרטים, ואז התקשר אליי בדיוק חבר לשאול משהו וזאת היתה הזדמנות לעשות את הצעד החמישי פעם נוספת. אחרי שעשיתי את הצעד החמישי בצורה מלאה ובלי הסתייגויות, הצעד השישי השיג אותי. לא הייתי צריך לעשות דבר נוסף. הייתי "נכון לחלוטין כי אלוקים ישחרר אותי מפגם זה באופיי", ואז יכולתי כמובן לעשות את הצעד השביעי "ביקשנוהו בענווה שישחרר אותנו מפגמים אלו".

בחסד אלוקים, לגמרי לא מובן מאליו, היום הזה עבר ואני עדיין שפוי, מחובר ונקי.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: חצי עבודה לא תיתן לי חצי תוצאה לפני 10 שנים, 11 חודשים #36619

תודה רבה. התיאורים הפשוטים האלה של תהליכי החלמה יומיומיים, הם שמאפשרים לי יותר מכול להבין מה התכנית רוצה ממני.
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: חצי עבודה לא תיתן לי חצי תוצאה לפני 10 שנים, 11 חודשים #36685

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
יישר כוחך.

שאלה קטנה ברשותך.

מה קורה עם א' שעדיין "תקוע" אי-שם בצעדו הראשון. מתקדם בהם בצעדי הענק של הנמלה. האם הוא "מקרה אבוד" עד שיגיע לצעד השביעי?
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: חצי עבודה לא תיתן לי חצי תוצאה לפני 10 שנים, 11 חודשים #36694

• סוד הכניעה
  • מנהל
שמעתי מסר מחבר ב AA שדיבר על הצעד הראשון. הוא אומר שאם יבוא אדם ויציע לו מליון דולר כדי לשתות בקבוק של חומצה רעילה - ברור שהוא יסרב, כיון שהוא ימות מכך. כאשר הוא עשה את הצעד הראשון, הוא הפנים בכל ישותו שהאלכוהול זה רעל והוא ימות מכך ולכן לא משנה מה - הוא לא יגע יותר באלכוהול.

כאשר הוא ביצע את הצעד הראשון - הוא קיבל את ארכת הזמן ובעיקר את הדחיפה להתחיל לבצע את שאר הצעדים. לעומת זאת כל זמן שלא הפנמתי את הצעד הראשון - אז יש לי בעיה רצינית כי אני לא באמת יעשה ברצינות את הצעדים הבאים.

הנקודה שאני רוצה לומר היא שאין שום חובה לסיים את כל הצעדים כדי לזכות במפוכחות, אבל הצעד הראשון הוא קריטי, ועבורי אין החלמה בלי לעשות את הצעד הראשון.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: חצי עבודה לא תיתן לי חצי תוצאה לפני 10 שנים, 11 חודשים #36714

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
תודה על השיתוף.

למדתי מזה המון.

בעניין: חצי עבודה לא תיתן לי חצי תוצאה לפני 10 שנים, 11 חודשים #36731

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה רבה לך סוד יקר, אכן גם לי חצי עבודה תתן כלום.. לדוגמא - אתקשר לספונסר שלי ואספר לו 'חצי סיפור'.. או אאיר דווקא את הצדדים 'המחמיאים' של מה שאני לא רוצה לספר.. הוא הרי ידריך אותי לפי דברי.. זו הסיבה שבתכל'ס לא עשיתי כלום.. אדגיש שאותי לימדו שהמשפט 'חצי עבודה' לא מתייחס לתהליך כולו, כי הוא הרי לא נפסק לעולם..

הכוונה במשפט המעורר הזה היא להבהיר את המבט האמיתי על מהות העבודה - לא לנוח על זרי הדפנה, שבכל רגע נתון כשאשאל את עצמי מה קורה איתי? אני חוסך בחול שאני שם במלט? אוכל לענות בכנות - אני באמת משתדל כמיטב יכולתי.. 
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: חצי עבודה לא תיתן לי חצי תוצאה לפני 10 שנים, 11 חודשים #36736

• סוד הכניעה
  • מנהל
למיטב הבנתי אמרנו את אותו דבר בדיוק - רק מזווית שונה.

לספר לספנוסר חצי סיפור, או לדלג על צעד בדרך לצעד הבא - זה אותו רעיון.

הלא כן?

בעניין: חצי עבודה לא תיתן לי חצי תוצאה לפני 10 שנים, 11 חודשים #36737

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
מדוייק, פשוט הארתי את הנקודה הזו מהזווית שאני פגשתי בה.. שוב, תודה גדולה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.45 שניות

Are you sure?

כן