ברוכים הבאים, אורח

לחכות בסבלנות לצעד 11
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: לחכות בסבלנות לצעד 11 744 צפיות

לחכות בסבלנות לצעד 11 לפני 10 שנים, 11 חודשים #35528

• יוני
  • חבר קבוע
ביום חמישי האחרון שיתף חבר וותיק במסר הטלפוני על הצעדים שהוא עשה.
באיזה שהוא שלב הוא אמר: "הגעתי לאחד הצעדים המשמעותיים הקשר עם אלוקים - צעד 11". הוא התחיל לספר על התפילות ולימוד דף יומי שהוא התחיל, ואני התחלתי להתבלבל...
על מה הוא מדבר? אחרי כל הצעדים הוא מספר שהוא סיים 2 מסכתות? אני סיימתי הרבה יותר מסכתות עוד לפני הצעד הראשון...
נזכרתי איך היה נראה הלימוד שלי, איך הייתי יכול להשתמש לפני ואחרי הסיום. איך הייתי מנסה לעשות רושם בלימוד על אשתי ועל החברים וגם על מי שיושב שם למעלה.
גם כשלמדתי 20 שעות ביממה, הייחס שלי לאלוקים היה מורכב מאוד. אודה ולא אבוש (או דווקא כן) היה לי קשה עם אלוקים, רבתי אתו ואפילו צעקתי עליו לפעמים. לא יכולתי לסבול את עצמי והאשמתי את מי שאחראי לקיומי.
גם אם למדתי הרבה באותו הזמן זה לא שיפר אצלי את הקשר עם אלוקים. להיפך זה הגביר את הציפיה. אני עושה את המוטל עלי ועכשיו תעשה אתה את המוטל עליך.
כפי שקורה לחלק מאתנו, גם אני הרגשתי שהפססקתי ללמוד מאז ההחלמה. מעבר לכך אני רואה שאפילו כשאני מתקדם בהחלמה אני עדיין מוריד את כמות הלימוד. זה גרם לי לאיזה משבר, אבל היום אני מאמין שזה חלק מהדרך.
אני לא יכול להמשיך ללמוד כמו שלמדתי עד  היום, ואני פשוט מחכה לחדש את הקשר שלי עם אלוקים בצורה אמיתית יותר, גם אם זה עולה לי במחיר של לימוד או תפילה.
מתפלל לאלוקים שקודם כל אוכל לקבל את עצמי, את המציאות, את זה שאלוקים מנהל את העולם ואז גם להידבק בתורתו.
לב טהור.

בעניין: לחכות בסבלנות לצעד 11 לפני 10 שנים, 11 חודשים #35530

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
יוני היקר,

מעניין שבספר הלבן כתוב שלא להתחיל עם צעד 11 לפני שעושים את עשרת הצעדים הראשונים. היתה אצלנו כאן קבוצה חיה בנושא של הצעד הזה, וחברים שיתפו מנסיונם למה זה נכון ולמה קודם כל חייבים לנקות את הבית ולבטוח באלוקים, לפני שמתחילים את הצעד החשוב הזה של תפילה והרהורים.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: לחכות בסבלנות לצעד 11 לפני 10 שנים, 11 חודשים #35532

• יוני
  • חבר קבוע
תודה רבה סוד, רק לא הבנתי האם זו הערה על מה שכתבתי, או שאכן צריך לחכות.

בעניין: לחכות בסבלנות לצעד 11 לפני 10 שנים, 11 חודשים #35541

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
חברים, תודה. כדאי להדגיש אף יותר את דבריו המפורשים של רוי K . הוא מתייחס לנושא בהרחבה וכותב בספר הלבן (עמ' 82 - מדיטציה) שכדאי מאוד לחכות עם מדיטציה עד הצעד ה 11, הנסיון שלהם מפורש - מי שמתחיל להתנסות בהשקטת המחשבות וההתחברות באופן של הרהורים לפני שהוא מנקה את ביתו ומוסר את רצונותיו עלול להתחבר לצד השלילי שבו והתוצאות הרות אסון...

ראיתי כאלו 'שקפצו' קדימה ודלגו על שלבים מהותיים בתפתוחתם ועשו דברים אבסורדיים לגמרי. הם היו משוכנעים שההחלמה מחייבת אותם.. רוממות ההחלמה בגרונם וחרב פפיפיות בידם ובפיהם.

זו הסיבה שהדרכה צמודה ממי שעשה את הדרך קודם, קריטית.

בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: לחכות בסבלנות לצעד 11 לפני 10 שנים, 11 חודשים #35614

• דבוק בה'
לא ממש הבנתי.

לדבר עם אלוקים, זה לכאורה ג"כ חלק מצעד 11. ובכלל הצעדים עד שם מלאים בתפילות.

אשמח אם מישהו יבהיר יותר מה החידוש של צעד 11.

יום טוב!
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.37 שניות

Are you sure?

כן