ברוכים הבאים, אורח

להיות ספונסר - מגילת חובות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: להיות ספונסר - מגילת חובות 1207 צפיות

להיות ספונסר - מגילת חובות לפני 11 שנים #33907

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
ברור שיש זכויות גדולות בלהיות ספונסר, אבל לשם כך לא צריך אותי, כיון שד"ר בוב כבר תימצת את הדברים כאשר הסביר מדוע הוא עוזר למכורים אחרים (בימי חייו הוא העניק שירותים לחמשת אלפים מכורים). ובכל זאת, רק כדי לפתוח באווירה אופטימית, אחזור על ארבעת הסיבות להיות ספונסר:

א. תחושת שליחות.
ב. זוהי הנאה.
ג. משום שבעשותי כך אני מחזיר מעט לאדם שעשה זאת עבורי.
ד. משום שכך אני מקבל מעט יותר הגנה מפני נפילה אפשרית.

אבל לספונסר יש חובות, אוהו יש לו חובות... הבעיה היא שהרבה יותר קשה לצמצם את זה לארבעה סעיפים קטנים ומפוצצים, בעיקר כיון שמדובר במציאות שמשתנה כל הזמן בלי הפסקה ומפיקה לנו עוד ועוד שאלות על מצבים שהם לא בדיוק שחור ולא בדיוק לבן. ובכל זאת, כדי שלא נגיע למערב הפרוע, אנסה לכתוב מעט  מנסיוני בנושא הזה, וחברים נוספים מוזמנים להוסיף כיד ה' הטובה עליהם ולחלוק את נסיונם כוחם ותקוותם עם כולנו.

ובכן, לפני שמתחילים לדבר על הנסיון האישי, מן הראוי להפנות כל חבר אל הספר הגדול, שם הוקדש פרק שלם לנושא, תחת הכותרת "עבודה עם אחרים", והוא מכיל הדרכות חשובות ביותר למצבים שונים ורבים, בהם גם מצבים לא פשוטים כמו מתי ניתן לעזור כלכלית ומתי להימנע וכן הלאה.

אז ככה: הספונסר איננו יועץ בשום אופן. כל מה שהוא יכול זה להציע. אבל זה לא נגמר כאן: הספונסר לא מציע מה שנראה לו נכון אלא רק מה שעבד עבורו. כאשר אני שואל את הספונסר שלי שאלה מסויימת, התשובה שלו תהיה כמעט תמיד סיפור הדברים כפי שהתרחשו אצלו, וזאת כל התשובה. הנקודה הזאת היא נקודת הבסיס לכל יחסי ספונסר-ספונסיי. הרי אני לא מכיר את הספונסיים שלי בגלל ששיחקנו יחד גוגואים בשכונה, והם לא בחרו בי רק בגלל שאני נחמד ויפה. הקשר שלנו מתחיל ונגמר בהחלמה שלי ובהחלמה שלהם. אני לא איש מקצוע והם לא פונים אליי לשמוע את עצותיי החכמות כי אין לי מה להציע להם בתחום. אבל יש לי החלמה והם רוצים את מה שיש לי, אז זה הדבר היחיד שאני יכול למכור להם: את ההחלמה שלי. והדגש הוא על ההחלמה שלי כי גם בתוך התכנית אני לא מוכר להם סיפורים על מה אני חושב שנכון לעשות אלא מה עובד בהחלמה שלי.

אכן, במקרה שהספונסר לא עבר את אותו מקרה ואין לו מה לחלוק איתי מנסיונו, הוא ידגיש ויחזור וידגיש שהוא לא יכול לענות מנסיונו, אך הוא חושב שאם הוא היה במקרה הזה - הוא היה נוהג כך וכך. הנה דוגמא מהלילה האחרון. התקשר אליי חבר שהחליט להמנע מכל עיסוק במחשב כיון שהוא הבין שהוא חסר אונים מול המחשבה. אחרי תקופה הוא הרגיש טוב יותר והיתה לו הזדמנות למחשב והוא התקשר לשאול אותי "האם הוא יכול". עניתי לו שאני לא יכול לומר לו מה לעשות, ובודאי שאינני יכול לומר לו במקרה שלו כיון שמעולם לא הייתי במצב שלו, אבל אני חושב שאם הייתי במצב כמו שלו - לא הייתי נוגע במחשב כעת אלא ממתין עוד תקופה מסויימת.

יתירה מכך. לימדו אותי לא לענות על מה שלא שאלו אותי. נאמר שספונסיי שלי מספר לי משהו ואני חושב שהוא טועה או מה שזה לא יהיה - אני לא יאמר כלום אם הוא לא ישאל. אף אחד לא נתן לי אחריות על אנשים אחרים, והתפקיד שלי מתחיל ונגמר בכך שאני יכול לחלוק איתם את הנסיון שלי כאשר הם מבקשים ממני לעשות זאת. אם הם לא מבקשים ואני מתערב - זה מתכון ברור לכך שאתחיל לנהל להם את החיים ולהפוך אותם לתלויים בי - במקום באלוקים. מסוכן והרסני.

ועוד דבר: הספונסר צריך לדאוג להחלמה שלו, ובמקרה שהספונסיי עומד לגרור אותו איתו ביחד אל הגהינום - זה הזמן לדעת לומר לא. הרי אם הספונסר יפול - לא יהיה לספונסיי במילא מי שידריך אותו, ולכן על הספונסר לדעת לומר מתי הוא לא יכול לשמוע תיאורים מסויימים שמפריעים להחלמה שלו, גם אם זה נראה שהוא חייב כי הוא ספונסר והוא צריך להציל את הספונסיים שלו.

חברים הזהרו בתפקידכם. חיים ומוות ביד הספונסר, ואם אנחנו לוקחים תפקיד שלא שלנו - אנחנו מסוגלים להרוס הרבה יותר ממה שאנחנו יכולים לתקן. ובכל זאת, יש לי ארבע סיבות טובות להיות ספונסר...
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: להיות ספונסר - מגילת חובות לפני 11 שנים #33922

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה רבה סוד, סדרת את הדברים מקסים, היתה לי תועלת. אשתף בחוויה אישית שלי - הספונסר שלי  הדגיש בפני בלי סוף - לעולם אל תאמר למישהו לעשות משהו שאתה לא עשית. ואם הוא מתעקש אמור לו שבמקרה כמו שלו, אם היו מציעים לך הצעה כזו כנראה שזה מה שהיית עושה.. כך נהגתי, ועודני נוהג. מה שצרב את הדפוס הזה בהחלמה שלי היה ספונסי מקסים שהתקשר אלי בערב ראש השנה...

מה אעשה עכשיו שלושה ימים טען באוזני, שלושה תהיתי, כן, הסביר, שבת ומיד אח"כ יומיים חג.. אמרתי לו שאיני יודע אך ננסה למצוא יחד דפוס פעולה, ואז קפץ לי רעיון, אולי תנצל את הזמן ותגיד תהילים... סבר וקיבל. רגע אחרי שסיימתי את השיחה ידעתי מה עלי לעשות בראש השנה..

כשהוא התקשר במוצאי החג ושיתף על תחושתיו שאלתי אותו מה עם 'התהילים'.. הוא אמר לי שאכן אמר כמה וכמה פרקים, ובעיון... כמה שמחתי שיכולתי לומר לו שהרווחתי, זכיתי לומר את כל ספר תהילים, עברו מאז כבר כמה ראשי שנה שאני אומר את כל ספר תהילים..

בזכותו.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: להיות ספונסר - מגילת חובות לפני 11 שנים #33982

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
שאלה,
האם ספונסר יכול להציע הצעות ועצות לספונסיי ולא כהוראות מחיבות, במקרה שבו אין לו נסיון?
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: להיות ספונסר - מגילת חובות לפני 11 שנים #33984

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
תודה סוד.

מאוד חשוב לי לדעת איך עלי לנהוג בתור ספונסר.
כמובן שעצות שאתן מהניסיון שלי או של הספונסר הם אלו שהכי הרבה יעזרו להעביר את המסר למכור אחר שעודנו סובל.

בדיוק עכשיו אני באמצע להקשיב לשיחה שהתקיימה ב- SA עם חבר ותיק מחו"ל לגבי הנושא.
נשאלה שם שאלה שמאוד עניינה אותי: האם על הספונסר לתת הוראות לספונסי שלו או לשתף בניסיון שלו?
התשובה שלו הייתה:
בתחילת הדרך שהספונסי עדיין "שיכור" ולא רק שהוא לא יודע להבחין בין צפון לדרום, אלא הוא אף מתווכח על כך,
יש לתת לו הוראות ברורות מה לעשות בכל שלב, וכשהוא יותר בהחלמה, יש לתת לו לבחור בין שיתוף להוראות ברורות.
הוא אמר שלפני שאנו נהפכים לענקיים רוחניים אנו צריכים להיות קודם גמדים ממושמעים.

אני רואה את דבריו רק בתור נקודה נוספת למחשבה, כי אחרי הכל אני צמוד לספונסר ולהוראותיו.

חבר ותיק הציע לי פעם לארגן מפגש הדרכת ספונסרים.
אני חושב שהגיע הזמן לכך.

בהחלמה
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: להיות ספונסר - מגילת חובות לפני 11 שנים #33993

שמואל היקר

כשם שפרצופיהם אינם דומים וכו'..

אתה שמעת מסר מחבר שאמר את מה שאמר, יש חברים ותיקים שאומרים ואפילו מוקלטים אחרת..
מהנושא שאתה דיברת על חבר "שיכור" דרך הרעיון שכתבת שאנו אמורים להיות "גמדים ממושמעים" עד כל נושא אחר בנושא זה.
יש כאלו שתופסים את הרעיון של "ספונסר" כעקרון רוחני של כניעה יש כאלו שתופסים את הרעיון רק כדרך נכונה לצעוד את הצעדים.
יש כאלו שחושבים שצריך להתייעץ עם הספונסר על מתי ללכת לישון וכדומה ויש כאלו שלא. וכו' וכו'

קטונתי מלהכניס ראשי בין הרים גבוהים כל כך.

אבל יש בי תחושה, ואותה רציתי לספר. התחושה שלי היא שמה ש"סוד" כתב כאן הוא התמצות הכי מדוייק ויפה לפרק "עבודה עם אחרים".רוח הדברים נכתב שם חזור והלוך, כדי שיידעו כיצד לעבוד עם אחרים.
ואחרי שישבו חברים שמהם שאבו כאן ובכל העולם את יסודות ההחלמה וכו' וכתבו פרק מיוחד על הנושא הזה ממש.
וסוד הביא כאן את רוח הדברים שם בצורה נפלאה. יש לי תחושה שכל דבר אחר יהיה רעיון יפה של חבר כזה או חבר אחר.
אבל למה שלא להיצמד לדברים שכתבו כבר בספר?

טוב, ברור שלא ייסתרו דברי אף חבר ממה שכתוב שם. אבל אם נעיין שם בעיון אמיתי נטול פניות נראה מהי רוח הדברים. כמדומני...

בעניין: להיות ספונסר - מגילת חובות לפני 11 שנים #33999

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
תודה כאוב.

בפרק "לעבוד עם אחרים" כתובים העקרונות של עבודה עם אחרים.
אך ישנם כמה סגנונות של ספונסרים וכמה סגנונות של עבודה של ספונסרים עם ספונסיים.
כפי שאתה הבאת חלק מהם בדבריך.

אני הבאתי סגנון אחד כזה (היותר קשוח) ומתוך זה אפשר ללמוד על סגנונות אחרים.
מה שיותר חשוב בעיני זה איך לקבל כמה שיותר החלמה ואיך לתת לאחרים כמה שיותר החלמה.
כדי שנהווה עדות כמה שיותר גדולה על אהבתו של הקב"ה אלינו בעבור חולה אחר שעודנו סובל.

שוב תודה על תגובתך
בהחלמה
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: להיות ספונסר - מגילת חובות לפני 11 שנים #34026

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
שלום סוד
ותודה על פוסט מחייב
אישית אני חש שחובתי כספונסר בראש ובראשונה היא כלפי עצמי,
אני מחוייב להחלמה שלי, והדרך שלי לשמר ולחדד ולהעמיק את היישום של התוכנית בחיי זה על ידי נתינה לאחרים,
כספונסר אין לי חובה להביא תשובה או פתרון לכל בעיה שספונסי מעלה,
אבל יש לי חובה להיות כנה עם עצמי ועם אלקים ואיתו
ולומר כשצריך אני לא יודע, אין לי נסיון בזה, וכדו'
כספונסר המחוייב להעניק רק את מה שיש לו, אני חייב לתחזק את הקרקע המוצקה אשר למרגלותי,
כספונסר אני מחוייב לזכור שאני רק צינור, כשהאגו עולה לי לראש (והוא עולה), אני חייב להכנס לפרופורציות,
ולא, אמצא עצמי במדרון,
כספונסר אני חייב לחיות, לחוות את החיים,
ולהעבירם הלאה.
תודה
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: להיות ספונסר - מגילת חובות לפני 11 שנים #34297

• יוני
  • חבר קבוע
תודה סוד.
עזרתי לי מאוד
גם אם הדברים ייחסית ידועים, אני לא עושה אותם, הרי ידע זה לא הבעיה שלי.
עזרת לי לסדר את הדברים ועוד יותר ליישם אותם.
לב טהור
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.61 שניות

Are you sure?

כן