ברוכים הבאים, אורח

על טינות מוצדקות (או שלא)
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: על טינות מוצדקות (או שלא) 1059 צפיות

על טינות מוצדקות (או שלא) לפני 11 שנים #32393

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
מה יותר מגעיל מלמצוא תולעת בתפוח? כמובן, למצוא חצי תולעת. ומה יותר גרוע לסקסוהוליסט מאשר טינה לא מוצדקת? כמובן, טינה מוצדקת.

בכלל, טינה היא דבר מסוכן מאוד. טינה היא הגורם מספר אחד לנפילות של מכורים לתאווה, יותר מאשר כל פגם אופי אחר. בספר הגדול (ספר הבסיס לתכנית 12 הצעדים לגמילה מהתמכרות) נכתבו דברים חריפים ביותר על הטינה והויכוחים השונים. זהו אולי הדבר היחיד שעליו נכתב בצורה ברורה ומפורשת שהתוצאה שלו היא מוות.

המצחיק הוא שבמשך שנים אני יודע לדקלם את זה ש"כל הכועס כאילו עובד עבודה זרה", אבל זה כמובן לא הפריע לי לכעוס ולהמשיך לכעוס. האמת שדי נהנתי לכעוס. אני אוהב להתווכח ואוהב להתבשל במיץ של טינות כאשר נדמה לי שמישהו עשה לי עוול במודע או שלא במודע.

אבל מה באמת הבעיה הגדולה בטינה? אז אם כעס שווה לעבודה זרה, נראה שהענין של הכעס הוא פשוט הכרזה על כך שאין אלוקים. כי אם יש אלוקים והוא דואג לכל מה שקורה - על מה אני כועס? ואם אין אלוקים ואני האלוקים של עצמי - ברור שאני עומד לקראת נפילה קרובה. הרי מהותה של תכנית הצעדים היא לחיות חיים רוחניים, מה שאומר לחיות עם מודעות אלוקית, ואי אפשר לחיות עם מודעות אלוקית ולהכריז במעשים שאין אלוקים.

כל השנים הענין של אלוקים היה אצלי בתת מודע ולכן זה לא שינה דבר כאשר עמדתי בפני כעסים, עצבים, פחדים וכן הלאה, אבל זה פרץ החוצה כאשר הגיע רגע שהייתי צריך אותו כמו מצב חירום, קרוב משפחה חולה וכן הלאה. הרעיון של התכנית הוא להוציא את אלוקים מהתת מודע ולהתחיל לחיות איתו במודע. איך עושים את זה? על ידי שעובדים את הצעדים שעיקרם הוא תרגול של חיים בהם אני לא השולט ולא המנהל אלא רק לוקח אחריות על החלק שלי ומשאיר לאלוקים את התוצאה.

עד כאן הכל נכון גם לגבי טינות מוצדקות וגם כאלו שלא. הבעיה עם טינות מוצדקות הן שהרבה יותר קשה להיפטר מהם כיון שאני צודק... אם אני טועה, אפילו אם אני יודע את זה רק בסתר ליבי, יש לי סולם לרדת מהעץ עליו טיפסתי. אבל אם אני צודק - אני לא מוכן להפסיק את הטינות כי אני צודק. אבל אם אני צודק או טועה זה לא משנה, כי הטינה לא קשורה למה שעשה או לא עשה לי אדם זה או אחר אלא לכך שהיא מסוכנת עבורי. אז אם אני רוצה לחיות, עליי להפסיק להשתמש בסם הרוחני הזה כי הוא יהרוג אותי.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: על טינות מוצדקות (או שלא) לפני 11 שנים #32405

תודה סוד. הפוסט הזה בא לי ממש בזמן.

אתמול צפיתי בהמלצת הספונסר שלי בסרטון הזה - על איך הטינות תופסות לנו מקום נכבד בראש בלי לשלם שכר דירה, ובעצם אנחנו כולאים את עצמנו בחדר סגור יחד אתן:

www.kikarhashabat.co.il/%D7%9C%D7%94%D7%A8%D7%95%D7%92-%D7%90%D7%AA-%D7%94%D7%A9%D7%9E%D7%A0%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%A7.html
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: על טינות מוצדקות (או שלא) לפני 11 שנים #32445

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
תודה דוקטור. תאמין לי שהפוסט הזה בא לי ממש בזמן... בדיוק היום אני מפוצץ בטינות ואני מבין טוב שאני לא יכול לקוות שהם ייעלמו, בדיוק כפי שלא יכולתי לקוות שהתאווה תיעלם.

בהמלצת הספונסר אני עומד לכתוב צעד 4 כעת על מה שעברתי ומתפלל לאלוקים שישמור אותי נקי ושפוי.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: על טינות מוצדקות (או שלא) לפני 11 שנים #32446

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה רבה לך סוד. לי יש עוד בעיה עם טינה מוצדקת - גם אם אחשוב שהיא חיובית... כי בתכל'ס הטינה עוזרת לי - היא 'מכריחה' אותי לפנות לכח העליון (תתפלא, אבל השטות הזו חלפה במוחי) את מה שהיא 'מתירה' לי לעשות, אלא יכולתי להצדיק, בשם הצדק הרשיתי לעצמי לא פעם לנקום והכאבתי להרבה אנשים. מאוד.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: על טינות מוצדקות (או שלא) לפני 11 שנים #32452

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
תודה סוד על הפוסט -שהביא את  הדוקטור לפרסם את הלינק -אהבתי את המסר ואני גם חובב אנימציות מחשב
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים על ידי .
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.33 שניות

Are you sure?

כן