ברוכים הבאים, אורח

"חשיבה מסריחה" ומה שמסביב
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: "חשיבה מסריחה" ומה שמסביב 1279 צפיות

"חשיבה מסריחה" ומה שמסביב לפני 11 שנים, 1 חודש #30005

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
ההתקדמות בתכנית 12 הצעדים לגמילה מהתמכרות מספקות יותר ויותר אפשרויות לראות את מה שנקרא "סיבות ותנאים" שגרמו לי להגיע אל התאווה ולהתמכר אליה. הרי ישנם מליונים שצופים בפורנו ולא התמכרו, ורק אחוז מסויים של בני אדם יש להם אישיות של מכור. הצעד הרביעי מציע בדק בית רציני במסגרתו אני יכול לזהות את פגמי האופי שלי ובדרך כלל גם לראות את הקשר ביניהם לבין הבריחה אל עולם התאווה. בראש הרשימה מככבת כמובן הטינה שכפי שכתוב בספר הגדול היא האויב מספר אחד והיא הורסת יותר סקסוהוליסטים מכל דבר אחר, אבל אחרי ישנה רשימה ארוכה של פגמי אופי.

לאחרונה אני שם לב שגם בזמן של נקיות, לא בהכרח שאני מפוכח. יכול להיות שאני נקי והתאווה איננה אופציה עבורי, אבל מבחינת הדרך בה אני חושב ומתנהג אין הבדל בין המצב כעת למצב בו אני משומש מתאווה. אני מדבר על זמן בו אני שלילי ומרוכז בעצמי בצורה מטורפת. לאחרונה היתה לי על כך שיחה ארוכה עם הספונסר שלי והיה די ברור שבזמן כזה אני לא שונה מאשר אדם שנפל באותו זמן, או במילים אחרות: אין עם מי לדבר. בהשגחה פרטית התגלגל לידי ספר מעולה של הרב ד"ר טווערסקי העוסק בהתמכרויות ובפרק הראשון הוא מנתח את ההתנהגות הזאת וגם מכנה אותה בשם: חשיבה מסריחה.

ובכן, בחוגי 12 הצעדים ישנו מושג נפוץ (לצערי לא הצלחתי לאתר אותו בין הקבוצות בעברית) הנקרא "חשיבה מסריחה". חשיבה שכזו זוהתה לראשונה על ידי האלכוהוליסטים בקבוצות AA והם הגדירו אותו בערך ככה:

מחשבה מסריחה מתייחסת לכל סוג של מחשבה שלילית, על מנת לתאר חזרה לדפוסי המחשבה הישנים. מדובר על מצב בלתי רצוי כיון שסוג מחשבה שכזה יכול להוות הקדמה לקראת חזרה לשימוש בהתמכרות.

סוגים של מחשבה מסריחה כוללים בין היתר: עוינות כלפי אנשים אחרים, מרירות על העבר, ריכוז עצמי גבוה, האשמת אחרים, הרגשת עליונות כלפי אחרים, הרגשת נחיתות כלפי אחרים, ראיית העולם בשחור-לבן, פסימיות, שמחה לאיד ועוד.

הסכנה בחשיבה מסריחה היא כיון שדפוס פעולה שכזה מוכיח שהמכור מחפש סיבה חיצונית לבעיה שלו, בזמן שהאשם העיקרי הוא המכור בעצמו. אם אנשים מחפשים במקום הלא נכון - זה אומר שהם לא יהיו מסוגלים למצוא את מה שהם מחפשים. לכן חשיבה שכזו מסוכת מאוד למכור בהחלמה כי גם אם הוא מצליח להישמר יבש מההתמכרות עצמה, עדיין חשיבה שכזו עלולה לפגוע בו (ואף להחזירו לשימוש). סוג חשיבה שכזה יכול להוביל בקלות לדיכאון והוא מונע חיבור עם אנשים אחרים. אדם הרגיל בחשיבה מסריחה סובל בדרך כלל ממתח רב בחייו ולכן כל בעיה קטנה עלולה להתפוצוץ אצלו מעל ומעבר לכל פרופורציה.

ישנן דרכים רבות להימנע מחשיבה מסריחה, בין היתר מוצע כתיבת יומן אישי מה שנותן אפשרות לזהות את כמות השליליות שיש באדם, כתיבת אסירויות תודה על מנת לאזן את השליליות וכמובן יצירת קשר עם חברים נוספים בזמן אמת.

זהו על קצה המזלג. לי עזר מאוד לדעת שיש דבר כזה כי רק אחרי שאני מודע אני יכול לקבל את הדברים ורק אז לפעול על מנת לשנות ולהשתנות.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: "חשיבה מסריחה" ומה שמסביב לפני 11 שנים, 1 חודש #30009

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
תודה רבה סוד.
אני מאוד מזדהה.
יש לי הרבה פעמים בעסק שלי חשיבות מסריחות.
בשם הצדק אני רוטן על אנשים. מזלזל ומוכן לדרוס את כל עושי העוולה.
הבעיה היא, שאני מרגיש בחוש איך הטינות הללו שולחים אותי לעזאזל. אחרי חשיבה מסריחה אני לא מוצא לעצמי מקום בעולם.
זה מחייב בריחה... אל...
תודה לאלוקים שנתן לנו את aa
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: "חשיבה מסריחה" ומה שמסביב לפני 11 שנים, 1 חודש #30010

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
תודה סוד
הפוסט הזה בא לי בדיוק בזמן שבו אני שקוע בטינות ובחשיבה מטונפת, מישהו התייחס לאישתי בניבזות ואני מנוהל מזה, עמוס מחשבות נקמה, מוכן לשרוף אותו עם כל העולם ביחד,בנוסף לזה שאני מרגיש אחראי לרגשות של אישתי.
ושוב פעם תודה
מוישל׳ה
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: "חשיבה מסריחה" ומה שמסביב לפני 11 שנים, 1 חודש #30020

מסכים לכל מילה שכתבת סוד.
אני יוסיף שאצלי למשל לקחת אחריות של מישהו אחר כגון עול כלכלי של מישהו אחר או תקיעות של מישהו אחר בכל נושא שהוא זה גם סוג של חשיבה מסריחה
זה גורם לתיסכולים רבים והדרך לצניחה חופשית פתוחה בלי לפתוח מצנח. אלא פשוט התרסקות חדה כלפי התאוה.

בעניין: "חשיבה מסריחה" ומה שמסביב לפני 11 שנים, 1 חודש #30026

• בן אהוב!
  • דירוג כסף
  • כן אני יכול!!! לשעבר
תודה רבה.
כאשר אני מפשפש בראשי אני מזהה אני בהחלט מזהה את החשיבה המסריחה הזאת.
עוינות כלפי אחרים, הרגשת עליונות וריכוז עצמי מטורף.
מתפלל ומתחנן לאלוקים על עוד יום נקי, שפוי באמת, בלי טינות ופחדים.
רצונך ייעשה ולא רצוני!
מתפלל להיות נקי רק להיום! תודה אלוקים על הדרך ותן לי את הכוח להמשיך לצעוד!

בעניין: "חשיבה מסריחה" ומה שמסביב לפני 11 שנים, 1 חודש #30033

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה סוד, אהבתי את ההגדרה, היא מתארת אותי במדוייק.
מתמצתת את מה שאנחנו כבר מכירים על עצמנו לא מעט זמן,
אנחנו צריכים לחזור לשפיות = יש לנו רגעים בהם איננו שפויים.

שנזכה לשפיות.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: "חשיבה מסריחה" ומה שמסביב לפני 11 שנים, 1 חודש #30083

תוד ה סוד.‏ זו הגדרה די מדויקת למצב שבו אני נמצא כבר יומים,‏ נדמה לי.‏ ‏

בעניין: "חשיבה מסריחה" ומה שמסביב לפני 11 שנים, 1 חודש #30134

אני מזהה בעצמי המון פעמים חשיבה מסריחה, ומיד מתחיל לגעור בעצמי כמה אני טיפש ומקולקל.
לא מספיק לדעת שהחשיבה שלי מסריחה. זה רק מזין אותה עוד יותר.
כנראה שצריך למסור את זה לה'. יהי רצון שאצליח.
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: "חשיבה מסריחה" ומה שמסביב לפני 11 שנים, 1 חודש #30423

• רץ אל האור
  • דירוג כסף
  • הצלחתנו האישית, תלויה באחדותינו המשותפת.
מזדהה מאוד עם הדברים חוויתי את זה על בשרי . אבל יש לי שאלה אחרי שאלתי למחשבה מסריחה כמו טינות כעסים וכו' מה עליי לעשות מכאן?
החיים הם כמו חץ וקשת , לפעמים אתה הולך אחורה רק כדי לעוף רחוק יותר...
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.39 שניות

Are you sure?

כן