ברוכים הבאים, אורח

שחרר ותן לא-ל
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שחרר ותן לא-ל 1138 צפיות

שחרר ותן לא-ל לפני 11 שנים, 2 חודשים #27565

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
בספרות של תכנית 12 הצעדים מופיע שאחת הדרכים לחיות את התכנית ולהתקדם בפיכחון הוא להשתמש בסיסמאות התכנית. מדובר על משפטים קצרים ומלאי תוכן שהשימוש בהם שוב ושוב מסייע לחיות את העקרונות של הצעדים שהם בעצם דרך חיים רוחנית. כך יש למשל את "רק להיום" או "כל יום ביומו" וכן הלאה. הפעם אבקש להתמקד ב"שחרר ותן לא-ל".

הסיסמא הפשוטה הזאת מכילה כל כך הרבה הדרכה, ועבורי היא מכילה בעיקר עוצמה. מאוד לא פשוט עבורי לשחרר, ואני מרגיש ממש כמו בסיפור בספר הלבן על הקוף (לטובת אלו שלא מכירים, אז בקצרה: בעבר היו מכינים מלכודת לקופים על ידי הנחת ארגז ובתוכו פרי, כאשר החור גדול מספיק להכניס יד אבל לא מספיק כדי להוציא את היד עם הפרי. הקוף היה מנסה להיחלץ אבל לא מוכן לוותר על הפרי וכך נלכד). המון פעמים אני יודע שאם רק אשחרר את אחיזתי בדברים שבמילא אינם בשליטתי, הכל יהיה טוב יותר, אבל אני לא מסוגל להרפות.

אבל בתכנית לא אומרים לי סתם לשחרר אלא לשחרר ולתת לא-ל לעשות עבורי את העבודה. זה כבר קצת יותר קל, אבל עדיין פעמים רבות אני לא מוכן לשחרר, ואני טוען שאם רק אתן לאלוקים את המושכות - הוא יהרוס הכל. אני רואה בדיוק לאן הולכים הדברים ואני לא מוכן להפקיד את האחריות בידים של אף אחד אחר, גם לא בידיים של אלוקים.

ישנו סיפור נוסף בספר הלבן על אדם שנפל מצוק גבוה בלילה חשוך ונתפס בענף בדרכו להתרסקות. הוא התחנן לה' שיציל אותו, וכל מה ששמע היה: שחרר. הוא לא הסכים לשחרר בגלל הפחד הנורא, אבל בסוף אזלו כוחותיו והוא שחרר את האחיזה, ואז גילה שהוא נמצא חצי מטר מהקרקע.

אבל הסיפור הזה הוא גם קצת בעייתי, כיון שבחיים עצמם לא תמיד מגלים את הקרקע קרובה כל כך, ולפעמים השחרור מביא אותנו יותר לצניחה חופשית מאשר לקרקע יציבה. זה מזכיר לי סיפור אחר על חבורת חסידים מחסידויות שונות שישבו וסיפרו סיפורי ניסים מהאדמו"רים שלהם. אחד החסידים שתק ורק לאחר הפצרות מרובות הועיל לספר. לדבריו הוא היה בעל עסק מאוד מצליח ואדם עשיר, אבל הרבי שלו אמר לו להשקיע בעסקה כושלת לחלוטין והוא הפך עני מרוד. כל המאזינים המתינו להמשך הסיפור ומשנענו בשתיקה, שאלו היכן כאן הנס? על כך השיב המספר: הנס הוא שנשארתי חסיד של הרבי.

החכמה היא לשחרר ולתת לא-ל לנהל את חיי לא רק כאשר הכל הולך לפי התכניות שלי, או רק כאשר הדברים מסתדרים יופי על ידיו. החכמה היא לתת לאלוקים לנהל את העולם גם כאשר נראה שהוא מוביל אותי לקטסטרופה. זהו המהות של הצעד השלישי: החלטנו למסור את חיינו ורצוננו להשגחת אלוקים כפי שאנו מבינים אותו. לא מספיק למסור את החיים ולהחזיק לעצמי את הרצון. זה אמנם דבר יפה אבל זה אומר קונפליקט תמידי בין החיים המסורים בידך לבין הרצון האישי שלי. לעומת זאת מסירת הרצונות ביחד עם החיים, היא שילוב מנצח שבו ההגה עובר לידי אלוקים (כאילו לא תמיד היה בידיו...) והנוסע בוטח בנהג שיוביל אותו למחוז חפצו גם כאשר נראה שהוא טועה בדרך.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 2 חודשים על ידי .

בעניין: שחחר ותן לא-ל לפני 11 שנים, 2 חודשים #27606

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
תןדה סוד, זה עבורי שיא התכנית, לב ליבם של הצעדים.
חבר סיפר לי היום שהוא התארס. סיפור יפה שקשור לעניין.
הוא היה כבר מתקדם. על גבול היאוש. נסע לכותל. בכה ואמר, אבא,  עד עכשיו אני השתדלתי. זהו, יצאתי ידי חובה.
מעכשיו איני עושה דבר בעניין. אני מוסר את הטיפול בעניין חזרה לידיך. הסוף כמו בסיפורים, הקרקע היתה קרובה.
תוך שעה הגיעו 3 הצעות שידוכין. עם אחת מהן הוא סגר השבוע.
יש אלוקים! והוא אבא אוהב!
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: שחחר ותן לא-ל לפני 11 שנים, 2 חודשים #27625

• חנוך
  • חבר חדש
אלוקים, תודה על המסר.
רק אתה יודע שאת התגובה הקודמת שלי לפוסט "אליך שכן יקר" כתבתי בלי לקרא את פוסט זה. זה נשמע קצת יותר ממקרי לפגוש פתאום פוסט העוסק ממש באותו עניין עם הסיפור, הדימוי והמסר אותו כתבתי שם.
נפלאים דרכי ההשגחה.

בעניין: שחחר ותן לא-ל לפני 11 שנים, 2 חודשים #27659

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
מדהים.

שוב ושוב אנו זוכים לראות כי "שום דבר - לחלוטין שום דבר - לא מתרחש בעולמו של אלוקים בטעות".
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: שחחר ותן לא-ל לפני 11 שנים, 2 חודשים #27664

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
חנוך,
פעמיים ביום אחד שאני נחשף בזכותך לכך שיש אלוקים בשמים.
פעם אחת על הדרמה עם אסירותודה, ובפעם השניה עם המשל הנפלא הזה.
אבא פשוט מנשק אותנו.

וסוד, כנראה שמגלגלין זכות....
אשריכם ישראל
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 2 חודשים על ידי .

בעניין: שחחר ותן לא-ל לפני 11 שנים, 2 חודשים #27668

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
סוד אהוב. מקסים. בקבוצות החיות יש זמן מיוחד לשיתוף ספיציפי עבור מי שחש מוצף, קוראים לזמן הזה - "שחרר ותשתחרר"...
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.41 שניות

Are you sure?

כן