ברוכים הבאים, אורח

תכנית של איך - לא למה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: תכנית של איך - לא למה 945 צפיות

תכנית של איך - לא למה לפני 11 שנים, 2 חודשים #27301

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
שמעתי חבר שסיפר על תחילת דרכו בתכנית הגמילה מהתמכרות בשיטת 12 הצעדים. הוא סיפר על הקשיים הרבים ועל הספונסר (מאמן) שעזר לו רבות הן בהתחלה והן בהמשך. אחד הדברים המעניינים היה שהספונסר אמר לו שבתכנית שלנו אין שאלות של "למה" אלא רק "איך", ולכן הוא לא יענה על שאלות של הבנה אלא רק על שאלות של הדרכה.

התחברתי מאוד לדברים, וזאת כיון שכאשר הגעתי לתכנית כבר היה לי ידע רב מאוד, אבל הידע הזה – גם הידע הנכון – לא עזר לי להישאר נקי ומפוכח, מה שאומר שאין לי צורך בידע והבנה נוספת, אלא דווקא בתכנית פעולה מעשית. את השכל אני יכול להשאיר בבית.

הספונסר שלי אומר שבכל התכנית יש רק "למה" אחד, וזה מופיע בספר הגדול (ספר הבסיס לתכנית) בהדרכה של הצעד השלישי ("החלטנו למסור את חיינו ורצוננו להשגחת אלוקים כפי שאנו מבינים אותו"), שם נכתב "זהו הלמה והכיצד של הענין. קודם כל היינו צריכים להפסיק לשחק את האלוקים, זה פשוט לא עבד". אז אם ניתנת לי הזדמנות לשאלה אחת של למה על התכנית, התשובה תהיה מהצעד השלישי, שם נדרש ממני להפסיק לשחק אותה אלוקים ובמקום זה למסור את הרצונות שלי להשגחתו של אלוקים האמיתי.

אז אני משתדל לשאול רק "איך" ולא "למה", וככה להתקדם בעבודה של הצעדים, ואני מבין שלצורך כך יש לגייס את כל עומק הכניעה (או סוד הכניעה...) שיש בנמצא. כי בטבעי אני מרדן שלא מוכן לעשות בשום אופן לעשות מה שאומרים לי, וגם אם אני בעצמי מבין את הדברים, אני מתמרד נגד העובדה שמישהו אומר לי מה לעשות. וכאן, לא רק שאני צריך לעשות מה שאומרים לי, אלא שאני צריך לעשות את הדברים נטו, בלי שום התמקדות בהבנה של הדברים.

(זה לא שאין צורך להבין את הדברים, וכמובן שהבנת התכנית יכולה לעזור הרבה, אבל זה רק אחרי שאני מבצע את הדברים כלשונם בלי שאלות. מאוד מזכיר את נעשה ונשמע ההיסטורי).

ובכניעה כמו בכניעה, זה רק שחור ולבן אין גווני אפור. או שנכנעתי לגמרי ואני מוכן לעשות הכל, או שלא נכנעתי ואז אני מוכן לעשות "הרבה" או אפילו "המון" או אפילו "הכל חוץ מ... (השלם את החסר)", אבל זאת לא כניעה. ולכן אם אני אומר שאני מוכן לעשות רק דברים שאני מבין, או רק דברים שאני מתחבר אליהם - אז לא נכנעתי. אבל אם באמת הגעתי לקרקעית, אז אני מוכן לעשות הכל, ולא שואל שאלות של למה ומדוע, אלא שואל רק איך לבצע את הדברים.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: תכנית של איך - לא למה לפני 11 שנים, 2 חודשים #27303

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה רבה, אז זהו הסוד, לא לשאול למה,
לעשות ככה. הלוואי היום.
בהחלמה. אוהב.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: תכנית של איך - לא למה לפני 11 שנים, 2 חודשים #27309

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
תודה סוד.

אני זוכר עוד בתחילת הדרך ששאלנו "למה?" על כל מיני דברים התשבוה הברורה והמיידית היתה: "כי ככה זה עובד".
כשאני הולך לתחנת דלק ורואה שכולם מכניסים את הנוזל הזה למכונית וזה גורם למכונית לסוע, אני לא שואל "למה?" !!!
אני יודע שזה עובד וזה מספיק !!!
אני יודע שהתוכנית הזו עובדת עבורנו, אז למה? --> כי זה עובד !!!

בהמשך, כל פעם ששאלתי "למה?", קבלתי תשובות עוד יותר מבלבלות מהשאלה עצמה, אז בעצת חבר ותיק  - הרפתי !!!
הבנתי שאני קודם כל תריך להתמקד ב"איך" והתשובות ל"למה" יגיעו בהמשך.
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: תכנית של איך - לא למה לפני 11 שנים, 2 חודשים #27316

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
כמו שאומרים, שבהחלמה אנחנו צריכים להשקיע, לפחות כמו בשימוש.
גם בשימוש כל הזמן שאלתי איך, ולא שאלתי למה, (אם היה בכוחי לשאול למה, לא הייתי מגיע לאן שהגעתי.)
ככה גם בהחלמה אני רק ישאל איך, ולא ישאל למה.
במיוחד שכשאני שואל איך, זה כבר נכנס לעניני שיקול דעתי, וכשאני מפעיל שיקול דעת, אני בסך הכל נותן דלק למכונת האגו.
מה אני יעשה שהתאווה התיישבה לי על הדעת?!.
זה מדהים לראות איך החברים החדשים בהתחלה כל הזמן שואלים למה, אבל מי שלוקח את העניין ברצינות ומתחיל לעבוד לפי 12 הצעדים, פשוט מפסיק לשאול למה. כנראה שכשרואים שהדבר עובד, כבר לא צריך לשאול שאלות. (או שלומדים למסור את ה'למה' לאלוקים, זו גם אופציה).
תודה.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.46 שניות

Are you sure?

כן