ברוכים הבאים, אורח

בעיות בצעד שני ושלישי שהם בעיות באמונה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: בעיות בצעד שני ושלישי שהם בעיות באמונה 3520 צפיות

בעניין: בעיות בצעד שני ושלישי שהם בעיות באמונה לפני 11 שנים, 3 חודשים #25133

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
וואו איזה התפלספויות
אני למדתי שההתפלספויות האלו לא מובילות לשום מקום.
אני עושה את מה שאני צריך,
ובין אם ישנו, או שאינו (ח"ו) אני את שלי עושה.

עדיף לי לגלות אחרי ה120 שלי, שעבדתי לענן. מאשר לגלות שהייתי אמור לעבוד לאבי שבשמים, ולא עבדתי אליו בגלל פילוסופיות.

בשביל ההחלמה שלי אני חייב כוח רוחני מעלי.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: בעיות בצעד שני ושלישי שהם בעיות באמונה לפני 11 שנים, 3 חודשים #25163

• אדיקט
  • חבר חדש
תודה רבה "אבא של יעקב", החייתני!
אדיקט

בעניין: בעיות בצעד שני ושלישי שהם בעיות באמונה לפני 11 שנים, 3 חודשים #25169

• אדיקט
  • חבר חדש
תודה רבה לכולכם, תודה רבה ל"גד" נהניתי לראות שיש מישהוא מתנסה עם הבלבולים שאני עובר, וגם נהניתי מהתשובות לגד שהרחיבו את הנושא, למדתי מכל קטע איזה דבר משמעותי, ועכשיו שתי בקשות ל"הושיעה נא" א. נא לשלוח לי בפרטי את השם והמספר של האיש שעזר לך בעניני אמונה.  ב. כתבת קטע המתחיל  כשכתבו,  לא הבנתי טוב מה שכתבת שם, אבל אני מרגיש שיש בה מה שהי' יכול להועיל לי, אם תואיל בטובך להרחיב את הנושא, וגם, בעיקר ליכתוב בלשון פשוטה, לא בלשון מליצה, ושוב תודה לכולכם
אדיקט

בעניין: בעיות בצעד שני ושלישי שהם בעיות באמונה לפני 11 שנים, 3 חודשים #25179

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
יעקב,

אכן בהתחלה גם אצלי זה היה ככה. אמרתי שלא אפכת לי אם אין אלוהים, העיקר שעבורי זה עובד. אני מעדיף להיות טמבל שמדבר אל הלא-כלום, מאשר להיות צודק וחכם בעיני עצמי אבל להמשיך ליפול.

אחר כך ראיתי שזה גם עבד וכל פעם שדיברתי אליו - הוא עזר לי, אז הסתבר שאכן יש מישהו שם. הרי התרגיל הפסיכולוגי הזה לא יכול באמת לתת לי את הדברים שקיבלתי.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: בעיות בצעד שני ושלישי שהם בעיות באמונה לפני 11 שנים, 3 חודשים #25181

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
ראיתי שכתבו כאן פעם הוותיקים תיקון לנוסח, אלוהים כפי שאיננו מבינים אותו.
אנסה להסביר את כוונתי והרגשתי שלי בנושא מורכב זה,
האלוקים, בורא העולם, הרי לפי התפיסה שלנו הוא ברא הכל. הכל כולל המחשבה הכי טמירה ועמוקה. כולל ההשגה הכי גבוהה. כולל ההרגש הכי דק.
ולכן כל מה שנתפוס בכלי ההשגה לא יוכל להכיל את עצמותו יתברך. ובעצם מי ימלל גבורות ה'? היה עדיף לשתוק.
רק שהקב"ה נגלה אלינו בכמה אופנים, כבורא, כאלוקים, כאבא, כידיד נפש. לא נכנס כרגע איך זה עובד. אני לא רוצה להתפלסף ובטח לא להתגאות בזה.
אנחנו נתקלנו כילדים לראשונה במושג אלוקים. זה משהו דומה לאבא שלי הביולוגי. רק יותר גדול ויותר חזק. רואה ואינו נראה קוסם על. זוהי התפיסה הילדותית שלי מגן חובה באלוקים.
רק מה, זה שטויות. אין כזה אלוקים. ואף פעם לא היה. לית מחשבה תפיסה ביה כלל. אי אפשר להשיג את אפס קצהו של האין סוף.
כלי של ליטר יכול להשיג בדקות כלי של מליארד ליטר. כי הרי בליטר הראשון הם שווים. אנחנו מול האין סוף לכאורה בלי שום יחס ומידה. אני המוגבל מול האין סוף.
וזאת הכוונה אלוקים כפי שאיננו מבינים אותו, כי ככל שנשיג שאלוקים הוא לא ביטויים או תגובות, אלא עצם החיים בעצמם. (קח נשימה עמוקה, תרגיש מה זה חיים) אז נבין שצריך לשנות תפיסה, את אלוקים אי אפשר להכיל בכלי התפיסה הרגילים. צריך בשביל זה הכנעה, לב שבור, ענווה, תפילה, כמה מפתיע, אלוקים תמיד מתגלה דרך שברי כלים.
לא פעם תקפה אותי המחשבה, אולי הכל פסיכולוגי? האמת, אולי, אבל מי אמר שהפסיכולוגיה אינה מראה אמיתית של המציאות. אם אני חושב על אלוקים אז הוא באמת קיים.
וזכיתי לעוד תשובה, זה ממש חסד ה' לקבל ממנו הארה כזו,
כשאני אוכל סטייק טוב, אני נהנה חאלעס... כמעט טעם החיים... תגיד לי שזה פסיכולוגי....
טעמו וראו כי טוב ה'.... זה ממש טעים לי...
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: בעיות בצעד שני ושלישי שהם בעיות באמונה לפני 11 שנים, 3 חודשים #25217

• גד
  • דירוג זהב

גד יקר, צר לי שהוקפצת, זה כנראה אזור רגיש אצלך. 'אדיקט', אמר תודה ולא חש שמזלזלים בו או מתנשאים עליו, אתה באת מהחוויה הלא פשוטה שלך, לקחת את מה שכתבתי על הגיל וסבבת סביב האניטליגנציה שלי...

יפה אמרת...

סוד יקירי, אני מאוד מתחבר למה שכתבת על היחודיות של הפורום הזה כמקום שאפשר לחלוק בו רגשות ולקבל תמיכה.
עם מה שכתבת על כך שקצת מגזימים כאן בהפניה לקבוצות, אני גם כן מסכים מאוד. אוסיף, כמו שכתבתי לך כמה פעמים, שיש לי קושי להשתתף באופן פעיל בפורום כיון ש12 הצעדים נשתלטו עליו לחלוטין ודי קשה למי שלא דובר וחושב בשפה זו ליטול חלק בשיח.

לגבי מה שכתבת שאתה חולק עלי, אני גם כן מסכים איתך שאנחנו חלוקים בענין...
"וקבלה היא התשובה לכל הבעיות שלי כיום. כשאני מוטרד, זה מכיוון שאני מוצא איזה שהוא אדם, מקום, דבר או מצב - איזה שהיא עובדה של חיי - שאינם מקובלים עלי, ואיני יכול למצוא שלווה עד שלא אקבל את האדם הזה, המקום הזה, הדבר או המצב כמשהו שצריך להיות בדיוק כך ברגע זה."

בעניין: בעיות בצעד שני ושלישי שהם בעיות באמונה לפני 11 שנים, 3 חודשים #25238

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
המטריקס
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: בעיות בצעד שני ושלישי שהם בעיות באמונה לפני 11 שנים, 3 חודשים #25341

• סברס
  • רצף ניקיון נוכחי: 248 ימים
  • דירוג כסף
וואו, איזה אשכול!
קראתי אותו בשקיקה מתחילתו ועד סופו, והוא העלה לי הרבה מחשבות ותחושות.

ראשית, לעצם הדיון, למיטב הבנתי הדלה (ולפחות בתכנית, היא באמת דלה, כי אינני עובד וחי אותה כמו שצריך, לעת עתה...), התכנית אינה חיבור לאלוקים הדתי שבו אמורים להאמין. כח עליון הוא לעיתים רבות אינו קשור לכח עליון שיושב בשמים, אלא למשהו חזק ממני שיכול להחזיר אותי לשפיות, זה יכול להיות חבר, ספונסר, קבוצה ועוד ועוד, כך שלקסיקון התכנית אינו סותר חוסר אמונה, אך אני בהחלט מבין כי ניתוק רוחני מוחלט יכול להקשות על חיבור לתכנית.

ברמה האישית, אני מזדהה מאד עם אדיקט וגד, תקופות מסוימות בחיי חוויתי את המות הרוחני הזה מקרוב, לדידי לא היה אלוקים בשמים, יכלתי להתנהג כפי שאני באמת חושב, כל זמן שזה הסתדר עם התדמית החיובית שבניתי לעצמי בעמל כפי במשך כ-25 שנה... (אגו, אמרנו? ) חייתי מבחוץ בצורה שאדם במקומי צריך להתנהג, אך מבפנים הכל היה רקוב. זכורני היטב, כיצד ישנתי(!) במהלך ההקפות בשמחת תורה באמצע בית הכנסת, כי הגעתי לשם אחרי ליל שימורים מלא בדיונים פילוסופיים על 'אין אלוקים', ופשוט לא הייתי מסוגל לקום מהמקום.
אבל, אצלי התכנית שינתה משהו גם בגישה הזו, והוכיחה לי כי כשאני קרוב אליה ועובד אותה, הגם שזה רחוק מלהיות מושלם, אני מתחבר באופן בלתי רגיל לאמונה באלוקים. זה קרה לי בלי יותר מדי הסברים, אבל זה פשוט עבד. אולי כי בסתר ליבי ידעתי תמיד, גם כשהייתי מנותק לחלוטין, כי למחלה שלי ולתאוה יש חלק ענק במקום הרוחני אליו הגעתי. נכון, אני עדיין רחוק מהמקסימום, יש הרבה על מה לעבוד, אני יכול לדלג על תפילות ואפילו יותר מכך, אבל משהו בפנים השתנה... ואני שם לב, כי בשבילי התכנית עובדת לא רק ביחס להחלמה מהתאוה, אלא גם ביחס לחיבור לאלוקים.

בעניין: בעיות בצעד שני ושלישי שהם בעיות באמונה לפני 11 שנים, 3 חודשים #25361

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
לא מדוייק.

בצעד השני אנחנו מדברים על כח שגדול מאיתנו, וזה באמת יכול להיות גם העץ בחצר. כאשר אני הוא שורש הבעיה - כל אחד הוא כח שגדול ממני.

אבל בצעד השלישי אנחנו בפירוש מדברים על אלוקים כפי שאנו מבינים אותו, וזה חוזר על עצמו בעוד הרבה צעדים.

אלוקים כפי שאנו מבינים אותו לא יכול להיות הקבוצה או הספונסר.

לכן, לקסיקון התכנית אמנם לא סותר את ההצטרפות לתכנית, כי כל מה שנדרש הוא נכונות להאמין שאני לא אלוקים, אבל אחר כך כדי שהתכנית תעבוד - אני חייב להאמין באלוקים. לא חייב להיות האלוקים הדתי שלי, אבל בפירוש אלוקים אמיתי לגמרי.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: בעיות בצעד שני ושלישי שהם בעיות באמונה לפני 11 שנים, 3 חודשים #25399

• אדיקט
  • חבר חדש
סברס, וסוד הכניעה,

התרגשתי מסברס שהוא ממש כמוני, ונהניתי שמישהוא כמוהו מוצא מקומו בתוכנית, ואעפ"כ נהניתי מדברי סוד, סוף כל סוף צריכים להגיע לזה, ואתה סברס היקר אם יש לך אותו הבעי' שלי, העצה הוא כמו שכתב 'יעקס של אבא':

אני עושה את מה שאני צריך,
ובין אם ישנו, או שאינו (ח"ו) אני את שלי עושה.

עדיף לי לגלות אחרי ה120 שלי, שעבדתי לענן. מאשר לגלות שהייתי אמור לעבוד לאבי שבשמים, ולא עבדתי אליו בגלל פילוסופיות.

בשביל ההחלמה שלי אני חייב כוח רוחני מעלי.

כל טוב לכולכם
בהוקרה
אדיקט

בעניין: בעיות בצעד שני ושלישי שהם בעיות באמונה לפני 11 שנים, 3 חודשים #25407

• אֵינְאוֹנִימי
  • דירוג פלטיניום
  • ניצחון - דרך חוסר אונים - בחסד אלוקים
אני שמח בשבילך אדיקט שמצאת מענה.
אני רק רוצה להוסיף את מה שהבנתי מהספרות, שהחלק של האמונה בא עם פתיחות.
למי שמקובע על חוסר אמונה, באה התוכנית להציע פתיחות, פתיחות לקבל עובדה שיש אלוקים למרות שאינני מרגיש אותו.
עם הפתיחות מגיעה ההרגשה.
רק ניתן לאלוקים להיכנס, ונראה אותו בחיינו.

בהחלמה
"עם כל עוול שכיפרנו עליו, נשר מעל כתפנו עוד מהמטען הנורא של רגשי האשמה"

בעניין: בעיות בצעד שני ושלישי שהם בעיות באמונה לפני 11 שנים, 3 חודשים #25441

• סברס
  • רצף ניקיון נוכחי: 248 ימים
  • דירוג כסף
סוד, עוד לא הגעתי לשם.... ומכאן בורותי...
אם כי בהחלט הדגשתי שחוסר חיבור רוחני, מהווה בעיה בתכנית.

אך עיקר המסר שביקשתי להעביר לאדיקט הוא שבשורה התחתונה, חוסר אמונה (אצלי, בכל אופן...) נבע כתוצאה עקיפה (או ישירה) של המחלה, וכשאני בהחלמה, ועובד את התכנית, גם אם את תחילתה, אני מרגיש את החיבור מתחזק.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.53 שניות

Are you sure?

כן