ברוכים הבאים, אורח

המצנח שלי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: המצנח שלי 2097 צפיות

המצנח שלי לפני 11 שנים, 7 חודשים #17574

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
הספונסר שלי חוזר באזניי שוב ושוב שהתכנית של 12 הצעדים היא כמו אבני דומינו, ואם הצעד הראשון נעשה כמו שצריך - הוא בהכרח יביא לצעד השני, שבהכרח יביא לצעד השלישי וכן הלאה. זאת הסיבה שהצעד הראשון חשוב כל כך, כיון שהוא מתחיל את התזוזה של כל הצעדים. אם נכנעתי באמת (צעד 1), אפנה החוצה כדי לקבל עזרה (צעד 2), ובמהרה אבין שאני חייב את אלוקים (צעד 3). בתקופה האחרונה התמקדתי בצעד השני שהוא נראה מעין צעד ביניים לא חשוב כל כך, אבל האמת היא שהוא קריטי ובלעדיו אין החלמה ובודאי שאי אפשר לעשות את הצעד השלישי. אם הצעד השני היה מיותר - הוא לא היה נכתב בין הצעדים. יש סיבה למה הוא כאן.

עבור אלו שאינם בקיאים כל כך: הצעד הראשון אומר שהודינו כי אנו חסרי אונים מול התאווה וכי אבדה לנו השליטה על חיינו. הצעד השני אומר שהגענו להכרה שכח גדול מאיתנו יכול להחזיר אותנו לשפיות, ואילו הצעד השלישי אומר החלטנו למסור את חיינו ורצוננו להשגחת אלוקים כפי שאנו מבינים אותו.

אז הצעד השני נראה שלב ביניים. כי אם הבנתי שאני לא יכול - אז בודאי אתן לאלוקים לנהל לי את החיים. אבל זה ממש לא ככה. לפני שאני מגיע לאלוקים, יש שלב חשוב בו אני פשוט מפסיק לשחק אותה אלוקים ומתחיל לסמוך על אנשים מסביבי. אני מפסיק להיות האחד שיודע הכל ומבין טוב ולא מוכן בשום פנים ואופן לבקש עזרה. וביחד עם זה, הצעד השני לא יציל אותי, כי אנשים אחרים, למרות שהם "כח גדול ממני", הם עדיין לא אלוקים והשפעתם מוגבלת.

כפי שהוסבר לי, הנקודה היא די פשוטה. הצעד השני הוא מעין מצנח. המצנח לא גורם לצנחן שלא ליפול, אבל הוא כן נותן לו שהות ומאט את התהליך, כך שהצנחן יוכל לעשות את הפעולות הנכונות ולא להתרסק. המצנח מורכב מהרבה חוטים שמחברים את הצנחן אל המצנח, וביחד הם נותנים לו את האפשרות לעשות את הדבר הנכון. ככה נראה הצעד השני. הוא לא יעצור אותי מליפול, אבל הוא יתן לי את השהות לעשות את הפעולות הנכונות ובסופו של דבר יוביל אותי לפנות אל הכח העליון היחיד -אבא שבשמים, שהוא כמובן היחיד שיכול לעצור את הנפילה הבלתי נמנעת.

אז יש לי בתיק גב סדרת פעולות שעיקרן הוא יציאה מעצמי ועשיית מה שצריך ולא מה שאני רוצה או מה שאני מרגיש. כל פעולה שכזאת היא חוט נוסף המחבר אותי אל המנצח, וברגע האמת - אני עושה את אותן פעולות. הבעיה היחידה היא שאני לא בדיוק כמו הצנחן. בעוד הצנחן לא רוצה להתרסק ולמות ולכן הוא פותח את המצנח, אני בזמן של התקפת תאווה דווקא מאוד מעוניין ליפול ולמות, ואני לא רוצה לעשות שום פעולות שיעצרו את התהליך הזה. הרי המחלה שלי מתלבשת על כח הרצון, ובזמן הנפילה אני רוצה ליפול, אז במקרה הזה המצנח הטוב ביותר לא יעזור כי הוא נשאר בתוך התיק גב.

לכן אין לי ברירה ואני צריך מצנח משוכלל יותר, כזה שנפתח אוטומטי כאשר יורדים מתחת לגובה מסויים גם אם הצנחן עצמו לא מושך בידית הפתיחה. איפה משיגים מצנח כזה? ובכן, זאת העבודה של הצעד השני בו אנחנו מתרגלים יום יום לעשות את הפעולות הנכונות ולהפסיק לעשות מה שאנחנו רוצים או מה שאנחנו מרגישים. אם לא אעבוד על כך ביום רגיל, המצנח האוטומטי לא יעבוד ברגע האמת. אני חייב להרגיל את עצמי לעשות פעולות באופן אוטומטי בלי שום קשר לשאלה האם אני רוצה לעשות את זה או לא, האם אני מרגיש כעת או לא. פשוט לעשות על טייס אוטומטי. זה דורש הרבה תרגול והרבה הורדת האגו, אבל זה הדבר היחיד שעובד. להתייעץ עם הספונסר, להתייעץ עם אשתי, לשאול את החברים, לבקש עזרה מההורים וכן הלאה וכן הלאה.

השאלה בנוגע למצנח היא לא האם אשתמש בו אלא מתי. אז כדאי שאהיה מוכן.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: המצנח שלי לפני 11 שנים, 7 חודשים #17588

• כנוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום
שוב תודה רבה סוד על דבריך הנפלאים.
זה אולי הנושא העיקרי שאני זקוק לעבוד עליו.
אני זכיתי שהספונסר שלי שם את הדגש על צעד זה בתחילת דרכי בצעדים.
אני מודה: קשה לי מאוד לסמוך ואפילו להתייעץ אם אנשים אחרים. אני כל הזמן מנסה להסתדר לבד.
פעם אפילו חשבתי שזה מעלה אך אח"כ התברר לי שזה חסרון עצום שנובע מגאווה.
אז כנראה שאצטרך לתרגל עוד הרבה את הצעד הזה אבל אני כבר שמח שהבנתי את הנקודה.
וזה כמובן בזכות זה שפניתי להתייעץ כאן ועם הספונסר שלי!
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת
וְהָאֵל הַמְּקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת       שְׁמַע קוֹלִי אֲשֶׁר יִשְׁמַע בְּקוֹלוֹת

בעניין: המצנח שלי לפני 11 שנים, 7 חודשים #17601

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה ענקית. כצנחן אל צנחן אכתוב לך, שהתרגול מועיל, ואם המצנח הראשי (ספונסר) לא נפתח, תמיד יש את הרזרבי...
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: המצנח שלי לפני 11 שנים, 7 חודשים #17603

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
פשוט מדהים.

הפוסט הזה נכתב בדיוק בזמן בו הייתי צריך אותו הכי.
פשוט לא ידעתי שיש עוד מצנחים רזרבים ובכלל איך משיגים כזה מצנח שנפתח אוטומטית.

תודה
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: המצנח שלי לפני 11 שנים, 7 חודשים #17661

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
פעם אסירותודה כתב שיש כאן נשמות גבוהות...
אבל לא חשבתי שמדובר בגובה של המטוס...
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: המצנח שלי לפני 11 שנים, 7 חודשים #17700

• יוני
  • חבר קבוע
להשלים את המשל.
בצניחה באמת המצנח נפתח באופן אוטומטי ועל זה צריך לעבוד. לכל צנחן יש גם מצנח רזרבי והוא מצנח שצריך לפתוח לבד במקרה והמצנח הראשון לא נפתח כמו שצריך. זה אמנם מאוד מלחיץ שאתה לא רואה את המצנח נפתח (מניסיון) אבל אז אתה חייב את הכמה שניות האלה להתעשת ולפתוח את המצנח.
תחשבו מה גורם לאדם שצונח במהירות ש 50 מטר לשניה לחפש את הידית כדי לפתוח את המצנח?
שני דברים:
1. הוא יודע שהוא ימות אם לא יפתח. הוא לא יפצע, ולא ינזק, אלא ימות. רק הידיעה שהמוות בצד השני תגרום לו לפתוח את המצנח.
2. הוא מתאמן גם על זה שאם המצנח לא יפתח אוטומטית הוא יודע לפתוח מצנח רזרבי.
אני מרגיש שאותי זה מציל שאני יודע שגם אם באופן אוטומטי אני לא מצליח לברוח יש לי עוד מצנח רזרבי...
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 6 חודשים על ידי .

בעניין: המצנח שלי לפני 11 שנים, 7 חודשים #17721

• mi ani
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
תגידו מה קורה פה ?  ???
באמת יש כאן גם פלוגת צנחנים?  ???
אבל לשמוע על מישהו שפתח רזרבי בצניחה זה כבר משהו מיוחד...
(באמת לא יודע איך הייתי מתמודד עם רזרבי אז ב"ה שהאוטומט תמיד נפתח...
מה שלא קרה בחיי ה"שניים" שם האוטומט עבד הפוך משום מה...)
כמו שכבר אמרו לפני
"נשמות גבוהות"
אבל שום דבר לא קורה בעולמו של הקב"ה סתם
ויתכן שכמו שנאמר "לא אמות כי אחיה ואספר מעשה יה ..."
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: המצנח שלי לפני 11 שנים, 7 חודשים #17743

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
עושים צניחה חופשית, נכנעים ומוסרים את כל חיינו לקב"ה ולבסוף הקב"ה יציל אותנו מהתרסקות.
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: המצנח שלי לפני 11 שנים, 7 חודשים #17752

• mi ani
  • דירוג פלטיניום

מה למשל עושים אם גם הרזרבי לא נפתח?....

לאדם יסודו היקר!
זהו, שהרזרבי לא "נפתח"
אלא שצריך לפתוח אותו...
צריך לעשות את הפעולות הנכונות...
נכון שזה לא קל אבל זה עובד...
הסיפור שלי

בעניין: המצנח שלי לפני 11 שנים, 7 חודשים #17783

• mi ani
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
לא יודע יכול להיות שיש מצב כזה
אך נראה לי שמה שצריך לעשות זה רק לא להתייאש
אלא לקום מהר ככל האפשר ולהמשיך לצעוד...
(לפעמים ה' רוצה לבחון אותנו כמה אנחנו אוהבים אותו למרות הבוץ הליכלוך והטינופת שלנו...)
הסיפור שלי

בעניין: המצנח שלי לפני 11 שנים, 7 חודשים #17787

• כנוע
  • דירוג פלטיניום
mi כתב on 10 אוק' 2012 12:28:

אך נראה לי שמה שצריך לעשות זה רק לא להתייאש
אלא לקום מהר ככל האפשר ולהמשיך לצעוד...
זה הדבר שנראה לי הכי קשה ואני מלא הערכה לאלה כמו אדם יסודו שמיד אחרי נפילה אחת ויחידה קמים בחזרה וחוזרים לצעוד.
ילמדנו רבנו אדם יסודו מה הוא הסוד? איך לא נותנים לנפילה לגרור אחריה עוד ועוד נפילות?
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת

בעניין: המצנח שלי לפני 11 שנים, 7 חודשים #17800

• כנוע
  • דירוג פלטיניום
ובכל זאת...זה הרי חא עצר את הנפילה ומצד שני אתה מיד מתעשת.
אולי זאת ההוכחה הטובה ביותר להחלמה שבתכנית?

בעניין: המצנח שלי לפני 11 שנים, 6 חודשים #17823

• דובי
  • דירוג פלטיניום

לא באמת יודע. יש כנראה כל כך הרבה פרטים באישיות של כל אחד מאיתנו המשפיעים על דרכי התגובה לכל דבר.

אהלן אדם היקר

התחברתי לכל מילה , זה הדבר הכי נכון
אף אחד , אני מדגיש , אף חבר לא נכנס לאתר , לפורום , בשביל לשחק משחקים
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 6 חודשים על ידי .
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.60 שניות

Are you sure?

כן