ברוכים הבאים, אורח

הגיע הזמן לסלוח לעצמי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הגיע הזמן לסלוח לעצמי 1284 צפיות

הגיע הזמן לסלוח לעצמי לפני 11 שנים, 9 חודשים #14113

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
בקבוצה בה השתתפתי השבוע קראו מתוך הספר הלבן את הקטע על הצעד התשיעי ("ערכנו רשימה של כל האנשים בהם פגענו ונעשינו נכונים לכפר בפניהם כולם"), והיה ממש מדהים לשמוע את החברים משתפים כל אחד מהזווית שלו בנוגע לדרך שבה הוא רואה את הצעד החשוב הזה. מתוך כלל הדברים שנאמרו, שני דברים תפסו אותי חזק.

מתוך 12 הצעדים שיש לנו, כמה מהם בנויים משני חלקים דהיינו שהם צעדים כפולים בעצם (למשל הצעד הראשון: "(1)הודינו כי אנו חסרי אונים מול התאווה (2)וכי אבדה לנו השליטה על חיינו". או הצעד השתיים עשרה: "כשעברה עלינו התעוררות רוחנית כתוצאה מצעדים אלה, (1)ניסינו להעביר מסר זה למכורים אחרים, (2)ולנהוג על פי עקרונות אלה בכל תחומי חיינו"). אז כאן בעצם ישנם שני חלקים שהם ביחד מרכיבים צעד מלא. קודם כל אני עורך רשימה של כל האנשים בהם פגעתי (וואי, הרשימה ארוכה מאוד...) ואת הרשימה הזאת אני עורך גם כאשר אני עדיין לא מוכן לכפר בפניהם. אחר כך אני צריך נכונות לכפר בפניהם, ואם אין לי נכונות - אבקש מה' נכונות. כאשר אקבל את הנכונות - הצעד הושלם וניתן לעבור לצעד התשיעי ולכפר במישרין מול כל אלו בהם פגעתי.

וכאן מגיע הספר הלבן וטוען שבעצם יש כאן עוד חצי צעד לא כתוב. צעד שמונה וחצי זה צעד בו אני צריך קודם כל לסלוח לכל אלו שפגעו בי (מעניין שאין צעד כזה בכל התכנית). כי אם אני לא סולח לאלו שפגעו בי או לאלו שאני חושב שפגעו בי - אני לא יכול להגיע לנכונות לבקש מהם סליחה ולכפר בפניהם. אני תקוע בתוך עצמי וממשיך להעניש את עצמי על מה שהאחרים עשו או לא עשו לי, אז ברור שאני לא יכול לצאת מעצמי, לכפר בפניהם ולהמשיך הלאה בחיים.

וכאשר מסתכלים ומנסים לקבל תמונה מלאה של הצעדים, מסתבר שכדי לחיות חיים רוחניים יש כאן המון עבודה של כפרה. זה מתחיל בצעד הרביעי כבר, שם ישנה רשימה נפרדת לאלו בהם פגעתי בעקבות ההתנהגות המינית שלי, וכמובן זה ממשיך בצעדים שמונה ותשע שהם בעצם יותר ארבע צעדים מאשר שניים. (א. לערוך רשימה של האנשים במי פגעתי. ב. להיות מוכן לכפר בפניהם. ג. לסלוח לאלו שפגעו בי. ד. לכפר בפני כל מי שפגעתי בו). וזה ממשיך גם בצעד עשר שהוא בעצם תרגול של כל הצעדים שוב, אבל אצלי הוא מתבטא בעיקר בנקודה הזאת של הפגיעה באנשים אחרים.

אבל מעבר לכל ארבעת החלקים האלו ישנו חלק נוסף חשוב לא פחות ואולי גם יותר. כשאני עומד לסלוח לכל מי שפגע בי, יש אחד שאני חייב לסלוח לו יותר מכולם. האדם הזה הוא אני בעצמי. אני חייב לסלוח לעצמי, וכל זמן שלא אסלח לעצמי - לא אחלים. ההחלמה שלי תלוי בכך שסוף סוף אקבל את עצמי, בלי להמשיך להלקות את עצמי בלי סוף, בלי לנסות להיות מישהו אחר, בלי להתלונן על למה אני לא כמו מישהו אחר ובעיקר להפסיק לפחד להסתכל במראה. כן, מה שאני רואה במראה זה בדיוק מי שאני, ויותר מזה - זה בדיוק איך שאני צריך להיראות.

האדם שהכי קשה לי לקבל כמו שהוא זה אני. אני חסר שקט וזה מוביל אותי לבריחה אל התאווה ואז אני שונא את עצמי עוד יותר ואז אני בורח למקלט "מוגן" יותר, שכאשר הקירות שלו מתמוטטים לי על הראש - אני שונא את עצמי עוד יותר. אז המפתח לכל הסיפור הזה הוא קבלה - וזה בעצם מה שאנחנו עושים באופן ראשוני בצעד הראשון, אבל חייבים להשלים את זה בצעדים שמונה ותשעה. אני מבין שאני חסר אונים ואני מפסיק להאשים את עצמי. אני אדם חולה - לא אדם רע. זה המפתח הראשוני לקבלה של עצמי כפי שאני, בלי נסיון לברוח ובלי נסיון לשכתב את ההיסטוריה.

ואז בצעד השמיני אני עורך רשימה של כל מי שפגעתי בו - ואני שם את עצמי בראש הרשימה. כאשר אני מתקדם לחצי הצעד הנוסף בו אני סולח לכל אלו שפגעו בי - גם כאן אני נמצא בראש הרשימה. אף אדם בעולם לא פגע בי כפי שפגעתי אני בעצמי. ואני חייב לסלוח לעצמי, כדי שאוכל לכפר לעצמי בפני עצמי.

וכאן כמובן עולה פרדוקס נוסף. כדי להפסיק להיות אנוכי - אני חייב להיות אנוכי מאוד. כדי שאפסיק לחשוב רק על עצמי, אני חייב לשים את עצמי בראש הרשימה...
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: הגיע הזמן לסלוח לעצמי לפני 11 שנים, 9 חודשים #14115

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
בעיה קטנה (לי על כל פנים)
איך אוכל לשכוח ולסלוח?!
בשנים האחרונות (לאחר שקלטתי את אשר עוללו לי) הפסקתי להגיד את הקטע של "הריני סולח" בתפילה זכה ערב יו"כ.
איך סולחים לאלו שלקחו ילד תמים והפכו אותו לחולה רק לצורך מילוי תאוותם האישית?
איך???
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 9 חודשים על ידי .

בעניין: הגיע הזמן לסלוח לעצמי לפני 11 שנים, 9 חודשים #14119

• דובי
  • דירוג פלטיניום
כל כך מדבר אלי מה שכתבת ,ר' זלמן חבל"ז .

עוד לא הגעתי לצעדים הללו אני רק בהתחלה , יש לי רשימה ארוכה מאוד של אנשים שנפגעתי מהם .
ואני לא יכול להיפרד מהטינה שיש לי אליהם , וזאת עבודה שאגיע אליה בס"ד .

אבל יש אדם אחד שאני כועס עליו (ובמיוחד בתקופה האחרונה) המון.  ממש שונא אותו.
ואני מתכוון לעצמי , לאורך השנים אני זוכר את עצמי יותר שונא את עצמי מאשר מרוצה מעצמי(עד כדי ממש להגיד לעצמי את זה בקול, ואפי' היו גם מחשבות אובדניות ל"ע) .

ועכשיו אני רואה שתהיה לי עבודה לא פשוטה בלקבל אפי' את עצמי , ולהפסיק להלקות את עצמי בדיבור  ואפי' במחשבה.

יישר כוח גדול זלמן על חידוד הדברים לי זה היה מאוד חשוב לקרוא את זה.

בעניין: הגיע הזמן לסלוח לעצמי לפני 11 שנים, 9 חודשים #14121

• שלמה די דיינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 255 ימים
  • דירוג פלטיניום
סוד הכניעה היקר תודה רבה על הפוסט הנפלא
באמת התנאי הזה של הקבלה העצמית, הוא בסיס להחלמה
אני יכול לומר על עצמי שבזמני המחלה, הדיכאון והרגשת חוסר היכולת להצליח בחיי, היו מנת חלקי! כך הסתובבתי 24 שעות ביממה..
היום כשאני בתהליכי החלמה אני לומד לאט לאט לקבל את עצמי כמו שאני! עצם המודעות שאני חולה ומכור עוזרים לי להתחיל לאהוב את עצמי!
עם כל זה, זה מדהים כמה שאנחנו הולכים על חבל דק, כי הצד ההפוך של של חוסר הקבלה העצמית, היא מחשבה שמידי פעם צצה.. ההרגשה שאנחנו בסדר וכלל לא מכורים!
הלוואי שנצליח להיות מאוזנים בזה...

בעניין: הגיע הזמן לסלוח לעצמי לפני 11 שנים, 9 חודשים #14157

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
סוד יקר, זה מדהים. תודה ענקית. הספונסר שלי לימד אותי שצעד 9 עם עצמי הוא לכל החיים... יש לי לא מעט לכפר בפני עצמי על מה שעוללתי לי.

ולצדיק - כמוך הנני, הותקפתי. רק בשנתיים + האחרונות משהו שם זז לכיוון סליחה. אשתף בקצרה, לפי מה שלימדו אותי, לסלוח אין פירושו לשכוח,  אני לא יכול לטמון את ראשי בחול ולומר לא היה. במיוחד לא על ארועים שהשפיעו על חיי השפעה מכרעת.

לסלוח עבורי, זה לקבל את המציאות. להבין שיש לי מסלול לעבור, יש מי שמנתב אותו, שמה שאמור להתרחש. קורה. לא אתנפל כבעל חי על המקל שמכה אותי. אשוחח עם מי שמחזיק בו...

בהזדמנות ארחיב בפוסט ספציפי על הסליחה והכפרה בחויה שלי.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 9 חודשים על ידי .
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.42 שניות

Are you sure?

כן